Gelinim Mutfakta

1 Ağustos Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaç Puan Aldı? Ey Yüksek Puan Kim Aldı? Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Günün birincisi kim? Kaç puan aldı? ve kaynanaların verdiği puanı tek tek ekleyeceğiz. Bu puanları verirken; Emine’nin puanı, Özlem’in puanı,Cansu’nun puanı ve Selen’nin puanını da vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir. Bu gün yani 1 Ağustos Gelinim Mutfakta (Çarşamba) günün yemeği ve malzemesini de yazı içerisinde bulabilirsiniz. Selen ile Emine neden kavga etti?

Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Günün Birincisi Özlem Mi? Cansu Mu Oldu?

Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Perşembe günü verilen puanları görebilmek için yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Yarışma programında işler iyice kızışmaya başladı. Çarşamba günü Emine ile Selen’in bir birine girmesine saç saça baş başa girmesine neredeyse ramak kaldı. Buna sebep olan neydi? Yani Emine ile Selen neden kavga ettiler? Şimdi bunları açıklayacağız. Ancak bu uzun yazılarımızı okumak istemeyen ve sadece gelinlerin aldığı puanları ve haftalık toplam puanları görmek için bu sayfaya gelen ziyaretçilerimiz bu yazıları okumadan en alt kısımda Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve Gelinim Mutfakta toplam puanları en alt kısımda verdik direk en alt kısıma bakabilirler.

Biz şimdi bu gün yaşanan olayları ve günün yemeğinin adını ve malzemesini vereceğiz. Emine ile Selen daha Pazartesi günü takışmaya başladı ve bizlerde Emine’nin bu tavrının yanlış olduğunu buradan duyurmuştuk. Ancak Selen’in da tavırlarını dikkatle süzdükten sonra Selen de Emine’yi gıcık etmek için elinden geleni yaptığını fark ettik. Salı günü Selen, Emine’nin masasında olan süsü alıp kaldırmasına Emine çok kızmıştı. Çarşamba günü de yine bu durum tekrar etti. Yani Selen, Emine’nin masasından görmek istemediğini kaldırmaya çalışması Emine resmen çılgına çevirdi.

Zaten daha önceden birbirlerine bilenen yarışmacılar neredeyse bir birlerini darp edecek kadar yaklaşınca kaynanalar odasında, Trabzonlu Fatma hanım eğer Selen daha ileri giderse buradan çıkar ona haddini bildiririm diyerek tepkisini gösterdi. Selen’in kaynanası Kamile hanım ise ne cevap vereceğini bilemedi. Gelinim mutfakta 1 Ağustos puanlama ve günün yemeğine geçmeden üzerinde duracağımız bir konu daha var. Bu gün bir diğer önemli nokta ise Nurten hanım Kamile hanıma oğlun kimin yemeğini sever diye sordu.

Kamile hanımda oğlu kendi yemeğini sever, Selen’in yemeğine ise hadi canım oradan der dedi. Bu yarışmanın sonuçta güzel yemek yapılan bir konsepti olduğunu düşündüğümüzde Selen, iyi yemek yapmıyorsa burada ne işi var? Kamile hanım bence büyük bir gaf yaptı.  Gelinim mutfakta 1 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

1 Ağustos Gelinim Mutfakta (Çarşamba) Günün Yemeği Patatesli Kuru Kötfe Ve Malzemeleri

 • 4 Adet patates rende
 • 400 gram köftelik kıyma
 • 1 adet soğan rende
 • 1 Adet yumurta
 • Üç yemek kaşığı ekmek kırıntısı
 • 10 dal maydanoz
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber
 • Bir çay kaşığı kimyon
 • İki çay kaşığı nane
 • İki çay kaşığı kekik

Kızartmak için;

 • Sıvı yağ

Selen için artık tehlike çanları çalmaya başladı. O yüzden diğer gelinlerden daha dikkatli günün yemeği ve malzemelerini ve karşısındaki gramajlarını not aldı. Bakalım bu gün Selen bir sıçrayış yapabilecek mi yoksa o masa gelen gidiyor furyasına bir yenisi daha mı eklenecek. 1 Ağustos Gelinim Mutfakta Çarşamba puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Puanları (1.08.2018 Çarşamba)

Bu gün yani çarşamba gününe geldiğimizde en yüksek puana sahip olan gelinden en düşük olan puana kadar sıralayalım. Cansu 27 puanla zirde yerini korurken 24 puanla hemen arkasında Özlem takip ediyor. 21 puanla ikilinin hemen arkasında takip eden Emine elenme potasında bir tık yukarıda, altınlara da bir tık daha yakın emin adımlarla ilerliyor. En geride olan Selen ise sadece 13 puana sahip ve bu günde buna yakın bir puan aldığı takdirde %90 oranında cuma günü elenmek ile karşı karşıya kalacak.

Fatih bey günün yemeğinin malzemelerini aktardıktan sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinlerde 45 dakika da günün yemeğini yapmak için geri sayımla süreyi başlattı. Gelinler hemen yemeği yapmaya başladılar. Alt kısımda verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 1 Ağustos Çarşamba günün birincisi ve sonuncusu belli olacak. Bakalım en yüksek puanı hangi gelin aldı?

1 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (1.08.2018 Çarşamba)

Kaynana Kamile’nin verdiği Puanlar
Cansu : 5
Özlem : 1
Emine : 4
Selen : 3 puan ⇒ Kamile’nin Gelini

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 puanSevgül’ün Gelini
Özlem : 3
Emine : 1
Selen : 2

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 2
Özlem : 1
Emine : 3 puanFatma’nın Gelini
Selen : 5

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 5
Özlem : 2 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 2
Selen : 1

Hafta ortasında yukarıda kaynanalar konseyinin verdiği puanlar neticesinde günün birincisi yani en yüksek puanı alan gelin ile en düşük puanı alan gelin kim olduğu ortaya çıktı. Şimdi çarşamba günü gelinlerin aldığı puanları yarışmaya başladıkları tarih sırasına göre tek tek verelim. Cansu  17 puan, Özlem 7 puan, Emine 10 puan, Selen 11 puan aldı.

Çarşamba günü en yüksek puanı alan gelin hem elenmekten kendini büyük oranda kurtardı hem de altınlara bir adım daha yaklaştı. Bu gün en yüksek puanı alan gelini yani gelinim mutfakta 1 Ağustos günün birincisi Cansu oldu (Çarşamba). Bu hafta tüm toplam puanlara baktığımızda en yüksek ve en düşük puanları görebilmek için en alt kısıma bakabilirsiniz. Perşembe puanlarını görmek için en üstte pembe butona tıklayabilir ve yeni sayfamıza geçebilirsiniz.⇑

30 Temmuz – 31 Temmuz 1 Ağustos – 3 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Salı)

Cansu’nun puanı : 27 + 17 = 44
Özlem’in Puanı : 24 + 7 = 31
Emine’in Puanı : 21 + 10 = 31
Selen’in Puanı : 13 + 11 = 24

Gelinim Mutfakta 2 Ağustos 104. Bölüm Fragmanı (Perşembe)

https://www.youtube.com/watch?v=4-_2rM1-lOU

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu