Gelinim Mutfakta

1 Haziran Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Aldı? 1 Haziran Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu?

1 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? 1 Haziran Gelinim Mutfakta Günün birincisi kim oldu? Final günü hangi tarif yapıldı? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler.  En yüksek puanı kim aldı? Hepsi ve daha fazlasını bu yazımızda sizler için hazırladık.

=> Gelinim Mutfakta 1 Haziran 2022 Çarşamba Puan Durumu sonucu için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? ( Haziran Cuma)

1 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı bunu söylemeden bu gün neler yaşandı? Bu hafta yarışmaya Cennet ile kaynanası Hüsne hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına katıldı. Cennet çok parlak puan alamasa da ortaya koyduğu söylemlerle yaptığı davranışlarla gündem olmayı başardı.

Haftanın ilk günü tüm kaynanalara kahve yapıp onların gözüne girerken Başak’ın sadece kendi kaynanası Hanife hanıma kahve yapmasına göndermelerde bulundu. Bu haftanın en dikkat çeken ve sinir bozucu olayı bence Hafife hanımın lezzete puan vermeyip kendi gelininin tabanı bulup diğerlerine 1 er puan vermesi hem ahlaken hem de şu mübarek ramazan günü hakka girmesi izleyicilerin tepkisine neden oldu.

Bazı arkadaşlar nereden biliyorsunuz diye çıkışta bulunabilir. Bu kanıya hem sitemize gelen yorumlar hem de sosyal medyada verilen tepkiler hep bu yönde oldu. Bakalım bu gün Hanife elenme potasından kurtardığı gelinini zirveye taşıyabilecek mi? Bu haftanın kısa özetini verdikten sonra 1 Haziran Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Tarifi ne?

Gelinim Mutfakta 1 Haziran günün birincisi kim sıra ile açıklayacağız. Gelinim Mutfakta 1 Haziran günü Kadayıf Çanağında Muhallebi (Polyana) Tatlısı yapılacak. Şimdi size bu yemeğin malzeme listesini vereceğim. Belki evde yapmak isteyeler olabilir. 1 Haziran Gelinim mutfakta günün birincisi kim olacağı Kadayıf Çanağındaki Muhallebi tatlısına bağlı. Bakalım kim en iyi puanı alacak.

Kadayıf Çanağında Muhallebi (Polyana) Tatlısı Malzeme Listesi

 • Yarım su bardağında Pudra Şekeri
 • 1 su bardağı eritilmiş tereyağı
 • 150 gr kadayıf
 • 50 gr kavrulmuş file badem

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

 • Muhallebi için
 • 2,5 su bardağı süt
 • Yarım su bardağı toz şeker
 • 1 paket vanilya
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1,5 yemek kaşığı mısır nişastası

Fatih Ürek malzeme listesini açıkladıktan sona kaynanalar gelinlere son tüyoları vermesi için 90 saniye süre verdikten sonra izleme odasına kaynanalar geçtikten sonra Kadayıf Çanağında Muhallebi (Polyana) tatlısı yapılması için 45 dakika süre verdi.

Final günü Kadayıf Çanağında Muhallebi (Polyana) tatlısı için bakalım gelinler süreyi dikkatli kullanabilecek mi? Gelinler tatlıyı yapmaya başlarken Başak Hüsniye hanımın verdiği kaynana dilini hediyesini açınca Hatice yeter ki konuşma ben onu çöpe atarım demesine rağmen Başak’ı susturamadı.

Hanife hanım da kendi gelini Başak’ı korumak için izleme odasında Hüsniye hanıma yüklendi. Hüsniye hanımı ise kaynana dili hediyesini neden verdiğini açıkladı. Yurdanur da dün Cennet’in eltisinin konuşmalarını hatırlattı. Neden benimle değil de Cennet’le gitti demesini hatırlattı. Cennet ise gayet saakin bir şekilde kaynanam eltimle gelip bir de onunla yarışsın deyip Yurdanur’a fırsat vermedi.  Gelinim Mutfakta altınları kim aldı? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler?

Gelinim Mutfakta 1 Haziran günün birincisi kim ve 1 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? Şimdiden merak konusu oldu. 45 dakikalık süre bitti. Başak ve Yurdanur tatlısı yanması kendi kaynanalarına mesaj niteliği taşıdığını düşüp itiraz etmeye çalıştılar.

Artık finale bir adım kaldı. Sunuma geçildi ve ilk puanı vermek üzere bu hafta yarışmaya katılan Hüsne hanım oldu. Alt kısımda tüm kaynanaların verdiği puanlar liste halinde verilmiştir. 1 Haziran Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu liste halinde verilen puanlarla ortaya çıktı. 

Kaynana Hüsne’in verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 5
Cennet: 3
Hatice: 1

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 5
Cennet: 2
Hatice: 1

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 5
Cennet: 1
Hatice: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 1
Cennet:  1
Hatice: 5

Bir hafta boyunca gelinlerimiz bir birinden güzel yemek ve tatlıları elinden geldiğince yapmaya gayret gösterdi. Nihayet haftanın finali geldi çattı. 1 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? sorusu şu an için en çok merak edilen soru oldu.

Peki altınları kazanan kişi ile 1 haziran gelinim mutfakta günün birincisi kim sorusuna verilecek cevap aynı kişi mi? Hiç şüphe yok ki bu gün altınlar için en büyük aday Hatice ile Yurdanur arasında geçmesi bekleniyor. Bakalım Hanife hanım kendi gelini zirveye taşıdı mı? Gelinim Mutfakta 1 Haziran günün birincisi kim olduğunu açıklayıp altınları kimin aldığını total puanları verip açıklayalım.

Sıra ile Başak 10 puan, Yurdanur 16 puan, Hatice 8 Puan, Cennet 7 puan aldı. Böylelikle total puanla altınları kimin kazandığı da ortaya büyük oranda çıkmış oldu. 1 Haziran Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı? total puanlarla birlikte verildi.

Başak’ın Total Puanı = 52
Yurdanur’un Total Puanı= 71
Hatice’nin Total Puanı=  60
Cennet’in Total Puanı= 44

1 Haziran gelinim mutfakta da elenen Cennet olurken, 1 Haziran altınları Yurdanur kazandı.

1 Haziran Gelinim Mutfakta Fragman

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

4 Yorum

 1. Yani bu yarisma puanlar hakmiydi oruclu oruclu insanlari gunaha koyuyorsunuz ya hakkaniyetli yapin yada bitirin bunu gercekten gelinlerinemeklerine yazik gercekten o kaynanalar hakka giriyorlar ayip.

 2. Merhaba hayat!nasilsin tatlim iyimisin annen abin nasillar onlara benden selam soyle canim Sana hayirli cumalar dileyorum
  Guljanla gunduz konusduk ama simdi merivda elektrik kesilmis onunla konusamiyorum bana msj atmis tl sarcida bitmis simdide bana msj atyor ondan bana gelyor ama benden ona gitmiyor neyse cikyorum cok isim var guljan db giremesem size haber vermemi istedi ama simdi giryo galiba…agsam gelmeye calisicam

 3. Esnacim merhaba!nasilsin sanada hayirli cumalar
  Ne demek kiz yazmamayi tercih etdiniz yazicam tabiyi dun int azdi kardesim sarki yuklicam dep barinida bitirmis ya bu gun bende tmcell den 50 mb int aldim simdi yazyorum agsam gorsz

 4. Gerçekten hiç hak edene puanları vermiyorlar.herkes kendi gelininin tabağını bulma derdinde!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu