Arka Sokaklar

1 Haziran İstanbullu Gelin Fragmanı 52. Bölüm Özeti Ve Tüyoları

1 Haziran İstanbullu Gelin Fragmanını alt kısımda verilmiştir. İstanbullu gelin 52. bölümü ile 1 Haziran Cuma günü izleyici karşısına çıkacak. İstanbullu Gelin gelecek hafta tüyoları ile son bölümde yaşananları bu yazımızda  bulabilirsiniz.

İstanbullu Gelin 52. Bölüm Özeti 

1 Haziran Cuma günü ekrana gelecek olan İstanbullu Gelin 52. bölümde Osman ve Burcu’nun hayatına senem hanımın sürekli karışması onların ilişkisini olumsuz etkileyecektir. Ayrıca Senem hanım eşi Boğaç’dan ayrılınca, tekrar Garip beyin yanında kalmaya başlayacak ve tekrar onunla yakınlaşmak isteyecek. Bu durum ise Esma sultan ile Garip beyin arasının bozulmasına neden olacak. Adem ise Boran jet için kurduğu planlarını adım adım gerçekleştirerek Boran’ları zor durumda bırakacaktır.

Süreyya ve Faruk cephesinde ise işler pek iç açıcı şeyler yaşanmayacak. İpek, Esma sultanın kendisine söylediği sözlerden sonra intikam almak için harekete geçecek ve hem Esma sultana hem de Süreyya’ya karşı hamleler yapacak ve onları üzecek ve aralarının açılmasına sebep olacak. Süreyya ise her ne kadar Faruk’u affetmeye çalışsa da gözde onları mutsuz etmeye devam edecek.

İstanbullu gelin kapak resmi 3

İstanbullu Gelin Son bölümde neler yaşandı?  Süreyya, Faruk’un telefonunu alarak Gözde ile görüşme imkanı bulur ve eteğindeki taşları dökerek Faruk’un kendine her şeyi anlattığını söyleyerek Gözde’yi hayatında istemediğini söyler. Gözde ise Süreyya dan duyduğu onca laftan sonra Adem’i arayarak, Faruk’un her şeyi Süreyya’ya anlattığını ve planın işe yaramayacağını söyler.

Adem ise soluğu Fikret in yanına alarak onu Faruk’a karşı doldurup gözdenin catring şirketi ile anlaşmasını sağlamaya çalışır. Faruk, Süreyya’nın yanına gelerek kendini affettirmeye çalışarak ondan kendini affetmesini ister. Ancak Süreyya ona çok kızgındır. Gözde, şirkete gelerek Fikret’in sözleşmeyi imzalamasını sağlamaya çalışır. Fikret tek başına karar vererek gözde ile sözleşmeyi imzalar.

Nazif evdeki çalışanlara Süreyya’nın Gözde ile buluştuğunu anlatırken ipek ve Esma sultan da konuşmaları duyar ve ipek Süreyya’nın yanına gelerek onu en çok kendisinin anlayacağını söyleyerek Faruk ile aralarındaki büyülü şeyin yok olduğunu söyler. Ancak Süreyya Gözde ile Faruk’un aralarında bir şey olmadığını söyler. ancak ipek Faruk ile aralarının açılmasına sağlayacak sözler sarf eder. Ancak Süreyya ona pirim vermez ve bahçeye çıkar onu gören Esma sultan ise yanına gelerek ona sarılır ve onu sakinleştirmeye çalışır.

Onları uzaktan izleyen ipek ise kıskançlık duygularına kapılır. Faruk ise şirkete gelir ve Fikret in gözde ile sözleşmeyi imzaladığını öğrenir ve çılgına döner ve sözleşmeyi fesih etmesini ister. Osman ve Burcu ise düğün hazırlıkları yaparken siren hanım in her şeye karışması ve burcunun da ona onay vermesi Osman’ı çileden çıkarır. Faruk her şeyi Fikret e anlatır ancak sözleşmeyi fesih edemezler. senem hanım in yeni eşi Boğaç ise kuracağı yeni iş için kredi alacağını ve senem in kendisine kefil olmasını ister.

Kıymet hanım Süreyya’nın bebeği için yaptığı odayı gezerek Esma sultanın kendi kendi kızına haksızlık yaptığını söyler. Senem hanım ise ağlayarak Garip beyin yanına gelerek eşinin kendisini dolandırmak istediğini söyleyerek kendisinin haklı olduğunu söyler. İpek ve annesi ise dernek başkanlığı için planlar yapmaya başlar. Onların sinsi planlarını duyan Nurgül hanım çok sinirlenir.

Gülistan, Esma sultanın yanan beşik için üzüldüğünü görünce vicdan azabı hissederek Esma sultan ile konuşmak ister. Osman da düğün davetiyesi vermek için ademin evine gelerek onu düğüne davet eder ve abisi ile aralarındaki mesele de bir taraf olmayacağını söyleyerek onu düğünde görmek istediğini belirtir. Gülistan ise beşiği ipek hanım in isteği üzerine kendisinin yaktığını Esma sultana söyler. Ayrıca İpek hanim ve annesinin dernek başkanlığı için planlar yaptıklarını da söyler. Dilara ise ademin annesi reyhan hanımı hastanede ziyaret eder.

Adem ile Reyhan hanımın arasının düzelmesi için bir adım atar. Faruk, Süreyya’nın yanına gelerek kendini affettirmeye çalışır. Ancak Süreyya ona karşı hala çok kızgındır. Esma sultan akşam tüm aileyi konakta toplar ve merak edilen sandığı açar ve sandıktan olanların bebeklik kıyafetleri ve eşyaları çıkar. Garip bey, Siren ve Boğaç ile akşam yemeğinde bir araya gelerek Boğaç’ın dolandırıcı olduğunu söyleyerek ona boşanma protokolünü imzalatır.

Konakta herkes odasına dağıldıktan sonra Esma hanım, İpek’e yalnız konuşmak istediğini söyler. Esma sultan eteğindeki taşları dökerek onu yaptıkları ile suçlayarak ağır sözler söyler. Nazif ve Gülistan’ı ise işten kovmayıp onları affeder. Büyük gün gelir. Osman ve Burcu’nun düğün günü gelir çatar. Herkes bir telaş düğüne hazırlanırken konağın bahçesinde yapılacak düğün için de hazırlıklar yapılır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu