Zuhal Topal'la Sofrada

1 Mart Cuma Zuhal Topal’la Sofrada Kim Kazandı? 10.000 TL Büyük Ödülü Kim Aldı? Zuhal Topal’la Sofrada 1 Mart Cuma Toplam Puanlar

1 Mart Cuma Zuhal Topal’la Sofrada Kim Kazandı? Bu hafta resmen yarışmanın en kötü haftası diyebilirim. Açık oylamanın verdiği puanlama ne denli adaletsiz olduğunu sanırım tüm izleyiciler gördü. Perşembe günü harika bir sofra olmasına rağmen, gelecek kaynanalar öncesinde gidip karınlarını tıka basa doyurması ayyuka çıkmasına rağmen, zavallı geline 3 puanı reva göre Songül hanım, büyük ödülü kazanmak için yani 10.000 TL’yi almak için elinden gelen haksızlığı yaptı. Not: 1 Mart Zuhal Topal’la Sofrada Toplam Puanlar yazının ilerleyen bölümde verdik. 

=> 1 Mart 2022 Salı Yemekteyiz Puan Durumu için lütfen tıklayınız.

Sadece Songül kaynana değil, diğer kaynanalar da aynı şekilde haksızlık yapsalar da en azından 4 ve 5 puan vermişti. Zekiye hanım kendi gününe oynamak için 5 puan verdiğini, o da gününü geçirmiş olsaydı Songül gibi puanlama yapacağı konusunda %100 eminim. Perşembe günü kendi karnını tıka basa doyurmasına rağmen yemek yemedim demesi ama bunu beraber yemek yemeğe giden arkadaşları yalanlaması ile Zekiye kaynana ada nasıl bir olduğunu gösterdi. Not: Zuhal Topal’la Sofrada Kim Kazandı açıklanması yazının en sonuna bırakıldı. [mavibuton]Zuhal Topal’la Sofrada 15 Mart Cuma Büyük Ödülü Kim Aldı[/mavibuton] sorusunun cevabı için tıklayınız.

10.000 TL değerindeki büyük ödülü alacak kişi Songül kaynana, kendisini zannetse de gerçek bu gün Cuma puanlaması ile ortaya çıktığında Serpil’e verdiği haksız puanlar illaki aklına gelecek ve emin olun pişman olacaktır. Şu na için 1 Mart 2019 Cuma günü Final günü kim birinci oldu? sorusunun cevabı olarak sizlere Pazartesi günü yarışan Sevim’in gelini Merve 27 puanla zirvede yer alıyor. Not: 1 Mart Cuma Zuhal Topal’la Sofrada Puanları yazının son kısmında aktarılmıştır.

Benim merak ettirdiğim, bu kadar haksız bir puanlamaya göz göre göre müdahalede bulunmayan ve 7 puan veren Zuhal hanım bu duruma ne diyeceğini çok merak ediyorum. Daha önce malzemesi eksik olmayan için verilen 3 kabul edilemez demişti. Kendisinden bir müdahale beklerdik.En azından 1 Mart Zuhal Topal’la Sofrada son puan durumu daha adil bir sıralama almış olurdu. Not: Zuhal Topal’la Sofrada haftalık puanlar yazının sonunda verdik. [pembebuton]Zuhal Topal’la Sofrada 8 Mart Cuma Büyük Ödülü Kim Aldı[/pembebuton] sorusunun cevabı için tıklayınız.

Zuhal Topal’la Sofrada 1 Mart Cuma Bu Hafta Kim Kazandı?

1 Mart 2019 Cuma günü ekrana gelecek olan final gününde, Zuhal Topal’la Sofrada bugün kim kazandı? Sorusunun şimdilik cevabı belli. Sadece Zekiye hanımın Kayseri’den gelen gelini, Gülümser’in ortaya koyacağı performans sonrasında, kesin sonuçlar belli olacak. Öncesinde Bu hafta kim kazandı sorusuna geçici olarak cevap verebiliyoruz. Henüz 1 Mart Cuma puanları açıklanmadan, kendi fikrimi beyan etmem gerekirse kaynana Zekiye hanım, kendisinden önce yarışan gelinlere çok haksızlık yaptı ve örgü muhabbetinden dolayı tepki çektiği için yüksek puanlar alamayacaktır. Not: 1 Mart Toplam Puanlar öncesinde her gelinin aldığı puanlar vereceğiz. Sonra haftalık toplam puanları aktaracağız.

Zuhal Topal’la Sofrada 1 Mart Cuma Ödülü Kim Kazandı

25 Şubat Pazartesi⇒ Pazartesi günü genel de çok iyi puanlar alınsa da son iki hafta da en düşük puanlar neredeyse Pazartesi yarışan gelinler almaktaydı. Bu hafta şeytanın bacağı kırıldı ve Pazartesi yarışan Sevim’in gelini Merve 27 puan aldı. Peki Merve Pazartesi günü kaynanalara hangi yemekleri yapmıştı?25 Şubat Zuhal Topal'la sofrada bugün Merve İle Kaynanası Selin

 • Vişneli pazı sarma
 • Pancarlı humus
 • Kabak Sandal
 • Rulo börek
 • Soman
 • Ispanak dolgulu mantar, Patates püresi
 • Roka salatası
 • Portakallı helva

yukarıdaki bu yemeklere ise kaynanalar ilk günün heyecanıyla ve Zuhal hanımın verdiği puanlar sonucunda 27 puan aldı. Haftaya çok iyi başladık ve artık altı, yedi hatta sekizleri bile görebiliriz diye düşünürken, Salı’dan itibaren kabus çökmeye başladı. Sevim hanım aldığı bu puanları korumak için olur olmadık her şeye eleştiride bulundu. 

26 Şubat Salı⇒ Fatma dün kaynanasının verdiği puanlara  çok bulmuş ve kaynanasını bu konuda ikaz etmesinden sonra Songül hanım kendi günü geçtikten sonra düşük puanlar vermeye başladı. Kendi gelini Fatma, diğer kaynanalardan parlak bir puan alamasa da ilk gün yarışan Merve’ye yakın puanlar alsa da Zuhal hanım burada veriği puanla belirleyici oldu. Fatma’nın Salı günü yaptığı yemeklere bakacak olursak; 26 Şubat Salı Zuhal Topal'la Sofrada Bugün Fatma Halıcı ile Kaynanası Songül Kayhan resmi

 • Kavrulmuş arpa şehriyeli yoğurt çorbası
 • Kıymalı el açması börek
 • yoğurtlu kırmızı biber ezmesi
 • Soya soslu mantarlı tavuk güveç
 • Pirinç pilavı
 • Gevurdağı salatası,
 • Hira salatası

Parlak bir menüsü olmadığını ve Fatma’da eminim istediği lezzeti bazı yemeklerinde veremediğini düşünmüş olsa gerek diye düşünmekteyim. Kaynanalar ve Zuhal hanım toplam olarak Fatma’ya 25 puan verdi.

27 Şubat Çarşamba⇒ Çarşamba günü bu haftanın eminim ki en iddalı gelini ve kaynanası yarışacaktı. Lakin, Güler zamanı dengeli kullanmadığı için 2,5 saatlik sürede sofrayı kuramadığı gibi salatasını da yapamadı. Songül de dalga geçmek için ben salatasız yiyemem. gidip ben salata yapacağım demesi hem gelini hem de kaynanasını çok üzdü. Güler hangi yemekleri yetiştiremedi diye soracak olursanız menüsüne baktığımızda;27 Şubat Çarşamba Zuhal Topal'la Sofrada Bugün Sultan Güler ile Kaynanası Saime Sibel resmi

 • Etli mantar çorbası
 • 3 renkli börek
 • Tavuk special
 • Hasanpaşa köfte
 • Patlıcanlı köfte
 • Kış salatası
 • Tel kadayıf
 • Fındıklı muhallebi

Yukarıdaki yemekleri yapmak istedi ama zamanı tükenen gelinimiz Güler gerçekten kaynanaların dalga geçmesine büyük sabır gösterdi. Kendisini bu konuda tebrik ediyorum. Ben olsam Songül hanımı evden kovardım. Zuhal hanım ilk defa 3 puan kullandığını da Güler’in yemeklerini puanlama yaparken, görmüş olduk. Diğer kaynanalardan bazıları gelin üzülmesin diye Zekiye hanım ile Fatma hanım 3 er puan verirken, Songül ile Sibel 1 puan verdiler. toplam da Güler 11 Puan almış oldu.

28 Şubat Perşembe⇒ Perşembe günü yarışan Fatma hanım yarışmada geriye kalan en iddialı isim konumuna gelmişti. Gelini Serpil de alış verişle giderken ve bu güne özel aldığı servis tabakalarını ayrıca söylemesi, bu işe ne kadar önem verdiğini gösterir. Lakin diğer kaynanalar daha gelmeden kafalarında vereceği puanları tasarlayıp, Serpil’in yaptığı yemekleri çok güzel olur, karnımız da acıkır ve çok yersek tepki çekeriz diye Fatma’nın evine gelmeden karınlarını bir güzel doyurmuşlar. Serpil’in menüsünde ne var diyecek olursanız; 28 Şubat Perşembe Zuhal Topal'la Sofrada Bugün Serpil Durak ile Kaynanası Fatma Durak resmi

 • Toyga çorba
 • Peynirli patatesli gözleme
 • Tokat kebabı
 • Bulgur pilavı
 • Mor lahana pare salata
 • Köstebek pasta ve çikolatalı toplar

Bu menüye karınlarını doyurup gelen kaynanalar planlı bir şekilde 3 puanlar havada uçtu. Beni şaşırtan ise Sibel’in gelini Güler yemeklerini yetiştiremediği için gelin kız üzülmesin diye ona 3 veren Fatma hanım bu gün süper masaya Sibel hanımdan 3 alması iyice canını sıktı. Zuhal hanım dahil Serpil 23 puan almış oldu. 

1 Mart Cuma⇒ cuma günü Zekiye kaynananın gelini gülümser Kayseri’den sırf bu yarışma için gelecek. Ancak boşuna geleceğini ve kendi kaynanasının puanlama stratejisi ile diğer kaynanaların en baştan tepkisini çektiğini görüyoruz.29 Şubat Cuma Zuhal Topal'la Sofrada Bugün Gülümser ile Kaynanası Zekiye resmi

Bu gün Gülümser ağzı ile kuş tutsa bile özellikle Songül ve dün yarışan kaynana Fatma hanım çok düşük puanlar verecektir. Bu sebeple kazanan aslında şimdiden belli diyebiliriz.

Zuhal Topla’la Sofrada 1 Mart Cuma Toplam Puanlar (Haftalık Puanlar)

 • 25 Şubat Pazartesi Merve’nin Puanı
  => 27
 • 26 Şubat Salı Fatma’nın Puanı
  => 25
 • 27 Şubat Çarşamba Güler’in Puanı
  => 11
 • 28 Şubat Perşembe Serpil’in Puanı
  => 23
 • 1 Mart Şubat Cuma Gülümser’in Puanı
  => 30

Bu puanları tablo halinde görmek isteyenler için ayrıca tablo halinde verdik.

Pazartesi Merve’nin Puanı: 27
Salı Fatma’nın Puanı: 25
Çarşamba Güler’in Puanı: 11
Perşembe Serpil’in Puanı: 23
Cuma Gülümser’in Puanı: 30

Bu puanlara baktığımızda 1 Mart 2019 Cuma Zuhal Topal’la Sofrada bugün kim kazandı? sorusunun cevabı şimdilik Sevim’in gelini Merve kazandı gibi gözükse de Fatma hanım bu oyunu bozdu ve Cuma günü yarışan geline 8 puan vereren Sevim ile Songül’ün oyununu bozdu ve Bu hafta 10.000 TL’yi Gülümser aldı.

Zuhal Topla’la Sofrada 1 Mart Final Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu