Gelinim Mutfakta

10 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? 10 Ağustos Günün Birincisi Kim? Halise Mi Elendi?

Gelinim mutfakta 10 Ağustos cuma altınları kim kazandı? Kim aldı? Hangi gelin kaç puanla günün birinci bitirdi? Gelinim Mutfakta 10 Ağustos günün birincisi Hangi gelin oldu? 10 Ağustos gelinim mutfakta altınları kim kazandı? Özlem mi elendi? Yoksa Halise mi elendi? Hangi gelin beş altını aldı? Günün tatlısı ve malzeme listeni de bu yazımızda sizler için ekledik. Uzun yazılarımızı okumadan direk Gelinim Mutfakta 10 Ağustos bilezikleri kim aldı? Günün birincisi kim olduğunu ve kim elendiğini görmek için en alt kısıma bakabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Bilezikleri Kim Aldı? Bilezikleri Emine Mi Kazandı?

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Bilezikleri kim aldı? Yarışmadan kim elendi? Günün Birincisi kim olduğunu görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. 6 Ağustos Pazartesi günü saat 13:00 başlayan serüven nihayet final gününe ulaştı. Bu hafta (6-10 Ağustos) yarışma programında oldukça kavgalı ve tartışmalı geçti. Hepsine bu yazımızda kısa kısa değineceğiz. Ancak bu yazıyı Cuma günü yani Gelinim Mutfakta 10 Ağustos puanları  için gelen okurlarımız bu uzun yazıları okumak istemeyenler bu özet kısmı atlayabilirsiniz.

Bizler önce günün tulumba tatlısı ve malzemelerini ardından kaynanaların verdiği puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 10 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu daha sonra ise Gelinim Mutfakta 10 Ağustos kim kazandı?  Kim elendiğini açıklayacağız. Ama önce bu haftanın özetini kısaca geçmek istiyorum. Bu kısmı okumak istemeyenler burayı geçip en alt kısımdaki puanlar ve kazananlar bölümüne direk bakabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos puan  kısmına geçilmeden önce 6 Ağustos pazartesi günü geçen hafta finalinde elenen Selen’in yerine bu hafta aslen Batmanlı olan Halise yarışmaya dahil oldu. Tabi Halise ile birlikte yarışmaya kaynanası Songül hanım da katıldı. Halise ilk gün Özlem ve Emine için iyi olduklarını söylemiş ve anlaşabileceklerini ima etmişti ama perşembe günü bu sözünün yanlış olduğunu anladığını açıkça dile getirdi. Gelinler arasında hafta başından itibaren Halise’nin kendi kaynanasına karşı tavırları gündem oldu. Songül hanım, gelinim evimin yolunu bilmez. Kaç kere çağırsam da oğlum da gelinim de gelmez ben onlara giderim deyince kaynanalar Halise’yi ayıpladılar.

Songül hanım bu gazla evde tek başına bu yaşlı hali ile yemek yaparken kızgın yağ eline sıçraması ile elini yaktığını bunu da gelini Halise’ye söylediğini ama Halise buna inanmadığını söyleyince hem yarışmadaki gelinler ve kaynanalar ile hem de yarışma programını izleyenler Halise’ye çok kızdılar. Ancak Halise kaynanası hakkında bazı açıklamalar da bulununca Halise’ye hak verenlerde çıkmış olabilir. Çünkü Halise, Songül hanım için arada böyle şeyler söylediğini ama aslı olmadığı için bu sefer de diğerleri gibi sandığını söyleyince Halise’ye karşı sinirim bir nebze olsun hafifledi.Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Bu gün bir çok kişi özellikle de Özlem’i sevenler Gelinim Mutfakta 10 Ağustos cuma kim elendi? Sorusunu sormak yerine Özlem elenecek mi? diye sormaya başladıklarını gördüm. Bakalım Özlem kendisini kurtarabilecek mi? Bunu hep birlikte Gelinim Mutfakta 10 Ağustos puanlama kısmında göreceğiz. Şimdi 10 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta günün birincisini belirleyecek olan tatlının adını ve malzeme listesini daha sonra gelinlerin aldığı puanlarını vereceğiz.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Günün Birincisi Kim? Tulumba Tatlısı Ve Malzemeleri

Hafta başından itibaren en önemli güne hafta final,ne geldik. Bu gün gelinler iki heyecanı bir yaşayacaklar. Perşembe günü alınan puanlara baktığımızda en yüksek puana sahip olan Emine 50, Ezgi 44, Özlem ve Halise de 43 puana sahip olduğunu görüyoruz. Anlayacağınız en yüksek puana sahip olan Emine’nin bile elenme ihtimali varken en düşük puana sahip olan Özlem ile Halise’nin de altınları alma fırsatını olduğunu görebiliyoruz.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos günün birincisi olan gelin büyük ihtimalle gelinim mutfakta 10 Ağustos altınları kazanan gelin olacak. Durum bunu gösteriyor. Bu gün yani 10 Ağustos Cuma günü hangi tatlı yapılacak? Bu gün tulumba tatlısı yapılacak. Şimdi bu tatlının malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Tulumba Tatlısı Malzemeleri (Cuma)

 • 100 gram tereyağı
 • 3 su bardağı su
 • 2,5 su bardağı un
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 1 Tutam tuz
 • İki adet yumurta
 • İki yemek kaşığı İrmik
 • Bir yemek kaşığı Nişasta

Şerbeti için

 • Dört Su bardağı su
 • 4,5 Su bardağı toz şeker
 • Bir çay kaşığı limon suyu

Kızartmak için

 • Ay çiçek yağı

Süslemek İçin 

 • Toz Antep Fıstığı

Bu gün günü birinci bitiren gelin altınlarında %90 oranında altınlarında sahibi olacağını bilen gelinler günün tatlısı ve malzemesini pür dikkat dinledikten sonra hemen kendi kaynanaları tarafından tüyoları verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçtiler. Belirtilen süre içerinde gelinler tatlının yapımını bitirdiler ve Gelinim Mutfakta 10 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu belirlemek hem de  Gelinim Mutfakta 10 Ağustos günün birincisi kim olduğunu belirlemek üzere puanlama aşamasına geçildi.

Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Puanları (10/08/2018 Cuma)

Hafta başından itibaren bu güne ve bu saate kilitlenen gelinler birazdan verilecek puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Cuma kim elendi ve yarışmaya veda ettiğini öğrenirken Gelinim Mutfakta 10 Ağustos Cuma kim kazandı. (6 Ağustos – 10 Ağustos) hafta başından itibaren kaç puan topladı. Kaç puanla birinciliği elde ettiğini öğreneceğiz. Sakın bizden ayrılmayın.

10 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (10.08.2018 Cuma)

Kaynana Songül’ün verdiği Puanlar
Özlem : 4
Emine : 1
Ezgi : 5
Halise : 3 puan ⇒ Songül’ün Gelini

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 5  puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 3
Halise : 1

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 2
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Halise
: 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 4 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 5
Ezgi : 3
Halise : 1

10 Ağustos Cuma günü gelinler tulumba tatlısı yaptılar. Kaynanalar konseyi de gelinlere puan verdiler ve bir haftayı sonlandırdılar. Her kaynana kendi gelinin tabağını bulmaya çalıştılar. Şimdi gelinlerin aldığı puanları tek tek verelim. Özlem 13 puan, Emine 13 puan, Ezgi 16 puan, Halise 6 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 10 Ağustos günün birincisi Ezgi oldu (Cuma) Tüm gelinler beş altın bileziği almak diğer yandan da elenmemek adına beş gün boyunca yarıştılar. 6 – 10 Ağustos haftasında Bilezikleri kim aldı kim elendi? İşte cevabı: Gelinim Mutfakta 10 Ağustos haftanın birincisi ve altınları kazanan Emine oldu. Elenen yarışmacı Halise oldu. Haftalık puan tablosu alt kısımda verilmiştir. 

6 Ağustos Pazartesi – 10 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Cuma)

Özlem’in Puanı : 43 + 13 = 56
Emine’in Puanı : 50 + 13 = 63 Altınları Aldı
Ezgi’nin Puanı : 44 + 16 = 60
Halise’nin Puanı : 43 + 6 = 49 %100 Oranında Elendi

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

10 Yorum

 1. Bilenziği hak eden gelinler sadece özlem ve eminedir.çünkü onların kayın valideleri herzaman hak yemeden puanlama yapıyorlar.emineyi teprik ederim hak ettide bilezikleri aldı.özlem bilezikleri almak için yoluna davam et.ezgiye bileziklerini kaptırma hakkını yiyorlar dikkatli ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu