Avlu

10 Mayıs Avlu Çalan Şarkı Ne? Tüm Şarkılar # Avlu 7. Bölüm Çalan Şarkılar

10 Mayıs Avlu çalan şarkıları ne olduğunu ve sözlerinin bir kısmını sizlerle paylaşacağız. Avlu 7. bölümde çalan şarkıların tamamını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Avlu 7. Bölümde Çalan Tüm Şarkılar

Avlu dizisi 10 Mayıs Perşembe günü Star TV ekranlarına geldi. Ecem dizinin ilk başlarında istemediği bir cinayete tanıklık eder. Alp, babasının kız arkadaşını öldürmüştür. Alp, Ecem cinayete şahit olduğu için onun gitmesine engel olur. Ecem yakışıklı Alp’in gerçek yüzünü görmüş oldu. Deniz ise Kudret’in ne kadar gözü dönmüş olduğunu anlayınca kızı Ecem ile konuşmak ister. Ancak telefonu Alp’in elinde olduğu için bir türlü ulaşamaz.

 

Deniz hemen kocasını arayıp Ecem’in yerini sorar. Ancak alkollü olduğu için net cevap alamaz. Deniz panik içerisinde kıznın kenidsiin aramasını beklerken Ecem, Alp’in elinde tutsaktır. Alp ise Ecem’in babası Hakan’a sms gönderip merak etmesine şimdilik engel olur. Ceza evinde işler karışıktır. Kudret elindeki uyuşturucu Azra’nın eline geçmesi ceza evindeki bağımlıların tepkisini çekerl. Bağımlılar Dudu’nun peşine düşüp malların yerini söylemesini ister.

avlu dizi resmi 2

Dudu ise malları lavaboya döktüğünü söylese de bağımlılar Dudu’yu dondurucunun içine hapseder. Dizi de hikaye ve macera bu yönde ilerlerken Avlu 7. bölümde çalan şarkılar ise bir birinden güzel ve değerlidir. Dizinin ilk başında Barışmanço’nun eseri olan “Dönence” şarkısı çaldı. Daha sonra Nil İpek’in seslendirdiği “Havada Bir Hinlik Var” şarkısı çaldı. Şimdi bu şarkıların sözlerini ve dinleyebileceğiniz video ekleyeceğim.

9 Mayıs Avlu Çalan Şarkı # Dönence

Bu şarkı Avlu dizisinin en başında çalmıştır. Rahmetli Barışmanço’yu saygı ile anıyoruz. Şimdi size bu şarkının sözlerinden bir kısmını aktardıktan sonra videosunu ekleyeceğim.

“Gün çoktan döndü buralarda
Ve ben simsiyah bir gecenin koynunda yapayalnız bekliyorum
Duyuyorum, Görüyorum
******************************************
Bir gün gelecek dönence biliyorum
Simsiyah gecenin koynundayım yapayalnız
Uzaklarda bir yerlerde güney doğuyor”
************************************************

https://www.youtube.com/watch?v=PbpkCq9RqGo

 

Avlu 7. Bölüm Çalan Şarkı # Havada Bir Hinlik Var

Bu şarkı Avlu dizisinin ortalarında çalmıştır. bu akşam Avlu dizisinde bir birinden güzel şarkılar ekrana geldi. Avlu dizisinde ikinci olarak çalan şarkıyı Nil İpek seslendirmiştir. Şarkının adı “Havada bir hinlik var” Şimdi bu şarkının sözlerinden bir kısmını aktardıktan sonra şarkıyı dinleyebileceğiniz videoyu ekleyeceğim.

“Her şey yolunda değil besbelli
Bir gudubetlik
Var işte besbelli
Senden değil benden değil kimden belli değil
Havada bir hinlik var
Bir yerde bir eksik var
Tarigi zor bir şey var
Havada bir hinlik var”
*******************************************

Avlu Kudret’in Kocasına Armağan Ettiği Şarkı # Benim İçin Öldün Artık

Kudret kocasının güzel kızlarla gezmesine ses etmese de Zeki en sonunda Kudret’ten boşanıp genç kızla evlenmek isteyince Kudret operasyon için düğmeye basmış, kocasını öldürtmüştür. Radyoyu arayıp kocası için öldün artık şarkıyı istemiştir. Şimdi bu şarkının sözlerinden kısaca bahsettikten sonra dinleyebileceğiniz video ekliyorum.

“Yaşadığım bir yalandı
Benim için öldün artık
Çektiklerim günahımdır
Benim için öldün artık”
*******************************

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu