Gelinim Mutfakta

10 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Kaynanaların Verdiği Puanlar İle Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 10 temmuz günün birincisi kaynanalardan kaç puan topladı. 10 temmuz gelinim mutfakta hangi sebzeli yemek yapıldı? Salı günü ekrana gelecek olan gelinim mutfakta 87. bölüm de gelinler ile kaynanalar arasında neler yaşandı? gelinim mutfakta toplam puanları (haftalık) en alt kısımda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 10 Temmuz Salı Günün Birincisi ve Aldığı Puanlar

10 Temmuz gelinim mutfakta puanları ile toplam puanları en alt kısımda verilmiştir. Uzun paragraf okumak istemeyenler direk sayfa altında bakabilirler. Biz bu gün yaşanan olayları an ve an anlatmaya çalışacağız.

Her cuma hafta içinde kaynanalar tarafında verilen puanları toplanması sonucunda bir gelin yarışmaya veda ederken en yüksek puanı alan gelinde beş altının sahibi oluyor. Yarışmanın konseptinde lezzeti önem verilmesi ve en güzel yemeği yapan geline ödül vermek üzerine olsa da son yapılan puanlamalar da kendi gelininin tabağına bulmaya dönen Gelinim mutfakta yarışma programında geçtiğimiz hafta yarışmadan elenen Tuğba’nın yerine pazartesi günü tanıdık bir yüz dahil oldu.

Yarışmadan kendi isteği ile işinden dolayı ayrılan Elif ile kaynanası Çiğdem hanım yarışmaya yeniden katılmak istediklerini iletmişler. Gelinim mutfakta ekibi konuyu değerlendirip yeniden yarışmasında mani olmadığını görünce yeniden Elif ile kaynanası Çiğdem hanım yarışmaya katıldı.

Elif daha önce 15 altın alıp yarışmadan ayrılmıştı. Çiğdem hanım gittikten sonra Nurten hanım, benim izlenimlerime göre Çiğdem hanımın hal ve tavırlarına çok benzediğini fark etmiştim.

Şimdi her kisi de yarışmada karşı karşıya geldi. Daha ilk günden itibaren iki kaynana arasında ciddi sürtüşme yaşandı. Bundan sonraki bölümlerde de bu sürtüşmenin dozu aratarak devam edecek gibi duruyor.

Gelinim mutfakta 10 temmuz günün birincisini belirleyecek olan yemek herkesçe merak ediliyor.

Gelinler günün yemeğini daha önce yapanlar biraz daha şanslı oluyor. Çünkü yaptığı yemek de bir el alışkanlığı olduğu gibi bir de kaynananın da bu yemekten tatmış olabileceği de ihtimal dahilinde olduğu için gelinler günün yemeğini çok merak ediyorlar. Benim gördüğüm kadarı ile bir toplam puanlar açıklanırken bir de günün yemeği açıklanırken gelinler heyecanlandığını gözlemledim.

10 temmuz salı gelinim mutfakta günün yemeği yayın saatine kadar sır gibi saklandığı için bizlerde aldığımız duyum ve tüyo olmasına rağmen yayıncı kuruluşun basına duyurmasından sonra sitemizde günün yemeği ve malzemesini ekleyeceğiz. Yayın saatinde Fatih Ürek Fırında Sebzeli Karnıyarık yapılacağını söyledi Şimdi malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 10 Temmuz Günün Yemeği Fırında Sebzeli Karnıyarık Malzemeleri

 • 6 adet patlıcan
 • Bir buçuk su bardağı sıvı yağ
 • bir adet patates
 • Bir adet kabak
 • Bir adet havuç
 • Bir adet dolmalık biber
 • İki adet çarliston biber
 • bir diş sarımsak
 • İki adet kuru soğan
 • Bir adet domates
 • İki çorba kaşığı maydanoz
 • İki çorba kaşığı dere otu
 • İki çorba kaşığı biber salçası
 • Bir çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Bir çay kaşığı kırmızı biber
 • Bir çay bardağı zeytinyağı

Her zaman yaptığımız bir yemek olmadığını yazın sıcak havalarda sebzeli olan karnıyarık çok daha iyi gittiği Fatih bey dile getirirken, gelin ve kaynanalar da bu tarifi daha önce yapmadıklarını söylediler. 

Gelinim Mutfakta 10 Temmuz Puanları ( Salı )

Fatih Ürek 10 temmuz salı günün yemeğini açıklamak için örtülerin kaldırılmasını istedi. Gelinler heyecanla örtüyü kaldırdılar. Yemeğin adını gelinler doğru tahmin edemediler. Fatih Ürek 10 temmuz gelinim mutfakta günün yemeğini açıkladı ve hemen malzeme listesini vermeye geçti.

Gelinler pür dikkat malzeme listesini yazdıktan sonra kaynanalar tarifin nasıl daha lezzetli olacağını (bana göre gelininin tabağını bulmak için ufak da olsa eğer imkan varsa tüyo verdiğini düşünüyorum ) anlattıktan sonra kaynanalar gelinlerini kapalı camlar ardına, izleme odasına geçtiler.

Gelinim mutfakta 10 temmuz günü dikkate değer bir kaç olaydan bahsedelim. Cansu, en sevdiği yarışmacı arkadaşı Elif’in yarışmaya katılmasından sonra Özlem üzerine atağa geçti. Özlem’e bir dediğin bir dediğini tutmadığını ve ayar probleminin olduğunu söyledi. Özlem’e karşı gelinler arasında bir birliktelik olduğunu gören Nurten hanım da Cansu, Şebnem’in avukatı.

Elif de Cansu’nun avukatı gibi davrandığını kendi gelinin sahipsiz kaldığını söyledi. Özlem cephesinde babası ile yaşadığı olay gündeme geldi. Özlem’in babası kendisini istemediğini söyleyip ağlamaklı bir hale geldi. Özlem’i uzun süredir izliyorum. Hiç bu kadar ağlamaya yakın olduğunu görmedim.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Elif yarışmaya katıldığı andan itibaren yarışmanın havası değişti. Elif, Şebnem’in sebzeleri doğrama biçimine bakıp kayın validene sinyal mi göndermek istiyorsun diye çıkıştı. Cansu da Elif’in bu çıkışını destekledi. Gelinler belirtilen süre yaklaşmasına rağmen tam manası ile bitiremediler.

Fatih Ürek inanılmaz geç kaldıklarından bahsetti. Bakalım kimin yemeği pişip tam puan alacak. Kimin yemeği de çiğ kalacak. Salı günü belirtilen süre soran erdi ve sunum aşamasına geçildi. Kaynanaların vereceği puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 10 temmuz gününü birincisini ve günün sonuncusunu belirleyecekler. Hadi birlikte günün puanlarına bakalım. 

10 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Puanları (10.07.2018 Salı)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu: 2
Elif : 5

Özlem : 4 ⇒ Nurten’in Gelini
Şebnem: 1

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 4
Elif : 1

Özlem : 5
Şebnem: 4 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu: 2
Elif : 5 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem: 1
Şebnem : 3

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu: 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 4

Özlem : 2
Şebnem:1 

Yukarıda verilen puanları gelinlerin yarışmaya katıldığı tarihe göre sıralayıp sizlere o şekilde veriyoruz. 10 temmuz gelinim mutfakta gelinlerin aldığı puanlar Cansu 13 puan, Elif 15 puan, Özlem 12 puan, Şebnem 9 puan aldı.

Bu puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 10 temmuz günün birincisi Elif oldu. Altınları hangi gelin yaklaştı hangi gelin ise en geriden takip ettiğini görebilmek için gelinim mutfakta 9 temmuz 13 temmuz haftasında ilk iki günün toplam puanları alt kısımda verildi. 

9 – 13 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (Salı)

Cansu’nun puanı: 12 + 13 = 25
Elif’in Puanı: 18 + 15 = 33
Özlem’in Puanı: 14 + 12 = 26
Şebnem’in Puanı: 6 + 9 = 15

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

3 Yorum

 1. Özlem cim kimseye aldırış etme onların senin moralini bozup yemeklerini kötü yapman için çalılşıyorlar aldırış etme yemeğine odaklan canım kayınvaliden ile birlikte birbirinize destek verin kazanacaksın mıralini bozma yemeğine odaklan?

 2. haticemiz ayrıldı ama elifciğim geldi.seni çok seviyorum inşallah tüm altınları sen alırsın.şimdi elenmesi gereken önce özlem daha sonra darısı cansunun başına………

 3. Saattini değiştirmeleri çok kötü oldu benim için o saatte çalıştığım için izleyemiyorum ve şunu da ekleyeyim inşallah hatice tekrar katılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu