Haberler

11 Ağustos Cumartesi 2018 Kim Milyoner Olmak İster Soru ve Cevapları

Atv ekranlarında yayınlanan kim milyoner olmak ister yarışmasında 11 Ağustos Cumartesi çıkan veya sorulan soruların cevaplarını sizler için bu yazımızda hazırladık. Tüm soruların cevaplarını görelim.

Kim Milyoner Olmak İster 11 Ağustos da Çıkan Soruların Cevapları

Hukuk fakültesi 4. sınıf öğrencisi bayan yarışmacı yarışmaya katılım amacının dünyayı gezmede kendisine finans oluşturmak için geldiğini söyledi. İlk 7 soruyu başarı ile geçti. 6. soruda yarı yarıya joker hakkını kullandı. Ancak 30.000 TL lik soruda tüm jokerlerini kullandı. Bakalı bu soru neymiş cevabı ne?Kim Milyoner olmak ister kapak resmi30.00TL lik soru : Hangi ülkenin geleneklerine göre, hükümdar değiştiğinde, bozuk paradaki yüz resmi öncekinin tersi yönüne bakar?

a) Birleşik Krallık b)Japonya
c)Suudi Arabistan d) İsveç
Cevap: A

Sorular yayınlandıkça bu konumuzu güncelleyeceğiz. 

60.000 Tl lik soru : Ahmet Ertegün’e hayran olduğu için oğullarından birinin adını “Ahmet” koyan müzisyen kimdir?

a)Frank Zappa b) Paul McCarterney
c)Jim Morrison d)Ray Charles
Cevap : A    Hukuk fakültesi öğrencisi bu konu hakkında hiç bilgisinin olmadığını söyleyerek yarışmadan 30.000 TL alarak ayrıldı.

Umut Kaplan İstanbul teknik üniversitesi alanında okuyor. Çorludan katıldı. Umut bey 7. soru 15.000 TL değerindeki soruda elendi. Meltem Gür 6 aydır yarışmaya katılım sırasını beklediğini ve çok heyecanlı olduğunu söylüyor. emekli bankacı İktisat mezunu 6 yıldır emekli olduğunu bizlere aktardı. Meltem hanım 30.000 TL’lik soruya geldiğinde soruları yazacağız. Diğer soruların kolay ve çabuk geçmesinden sitemize ekleyemiyoruz.

Meltem hanım gün dikilmesi ne zamandır sorusuna yanlış cevabı doğru cevap öğlen olmasına rağmen Meltem hanım sabah diyerek yarışmadan elendi. Yerine yeni yarışmacı Cem Ocallı geldi 1992 doğumlu Bahçeşehir üniversitesini tamamlamasına rağmen kendi mesleğinde çalışmadığını söyledi. Cem’in 6. soruda Malatya sorusunda çekildi ve 1.000 TL kazandı.

Sezer Deniz, Ankara dan eşi ile birlikte geldiğini aslen Antalyalı olduğunu mutfak şefi yardımcısı olduğunu ve hedefi gidebildiği yere kadar gitmek istediğini söyledi. Sezer bey 4. soru da hangi masal kahramanı kaleye hapsedilmiş bir şekildedir sorusuna kül kedisi cevabı verdi. Cevap Rapunzel olduğu için yarışmadan elendi.

11 Ağustos Cumartesi günü Kim milyoner yarışmasındaki süre sınırının kalktığı 8. sorudan yani 30.000 Tl lik sorudan itibaren siz değerli okurlarımıza aktarmaya gayret ettik.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu