Gelinim Mutfakta

11 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Hangi Yemek Yapıldı?

Gelinim Mutfaktada gelinler yemeklerini yapıyor kaynanalar puanlıyor. Hafta finaline yaklaştığımız Gelinim Mutfakta 11 Temmuz günün birincisi kim oldu? Peki 11 Temmuzda gelinler hangi yemeği yaptı? Bu soruların cevapları yazımızda sizlerle.

Gelinim Mutfakta 11 Temmuz Hangi Yemek Yapıldı?

Fatih Ürek’in sunumu ile hafta içi her gün 15:45’te ekranlara gelen Gelinim Mutfakta 11 Temmuz’da gelinlerden Tavuklu Lavaş Lahmacun  yapması istendi. Peki gerekli malzemeler neler gelin birlikte bakalım: Gelinim mutfakta 12 temmuz perşembe günün birincisi için açtığımız sayfaya geçebilmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Malzemeler:

4 adet hazır mini lavaş
250 gr tavuk kıyma
1 adet kuru soğan (rendelenmiş)
1 adet domates (rendelenmiş)
2 adet yeşil biber
1 adet kırmızı biber
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı pulbiber
5-6 dal maydanoz
Çeyrek limon

Cansu yemek yapmaya geçildiğinde Özlem’e hem önlük hem de saçları için şapka getirir. Özlem’in kayınvalidesi Nurten Hanım ise takmasını istemediğini belirtir ve o şapkayı saçları dağınık olan Cansu taksın der.

İkili arasında bu konuda gergin dakikalar yaşanırken kayınvalide Nurten Cansu’yu şov yapma ile suçladı. Şebnem de hediyeyi kabul etmemesini eleştirince Özlem hediyenin kötü niyetle verildiğini söyler. Masanın değiştirilmesi gündeme gelince Şebnem Özleme performansın düştü diye eleştirir. Elif ise Özlem’e sen benden korkuyorsun diye meydan okur. Elif ben buraya kadar gelmeden birinci oldun ama artık ben geldim diye iddialı konuşur. 

Gelinim Mutfakta 11 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu?

11 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları (11.07.2018 Çarşamba)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu: 1⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 3

Özlem : 5
Şebnem: 3

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu: 3
Elif : 1⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem: 5
Şebnem : 2

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 2
Elif : 1

Özlem : 4 
Şebnem: 5 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu: 5
Elif : 1

Özlem : 3 ⇒ Nurten’in Gelini
Şebnem: 3

Yukarıda verilen puanları gelinlerin yarışmaya katıldığı tarihe göre sıralayıp sizlere o şekilde veriyoruz. 11 temmuz gelinim mutfakta gelinlerin aldığı puanlar Cansu 11 puan, Elif 6 puan, Özlem 17 puan, Şebnem 13 puan aldı.

Bu puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 11 temmuz günün birincisi Özlem oldu. Altınları hangi gelin yaklaştı hangi gelin ise en geriden takip ettiğini görebilmek için gelinim mutfakta 9 temmuz 13 temmuz haftasında ilk iki günün toplam puanları alt kısımda verildi. 

9 – 13 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (Çarşamba)

Cansu’nun puanı:36
Elif’in Puanı:39
Özlem’in Puanı: 43
Şebnem’in Puanı: 28

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

10 Yorum

  1. Özlem cidden çok itici, kavgacı bir yapısı var. Oradaki 4 kişi içinde en gıcık kişi Hatice keşke ayrilmasaydi.Emel de Insallah geri doner Daha cekismeliydi. Cansu Ve Elif Buralarin yıldızı sizsiniz suan.

  2. Bu şekilde küfür edemezsiniz terbiyenizi takılın başak gayet iyi biri sen kimsinki gelemez diyebiliyorsun haddinizi ve yerinizi bilin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu