Gelinim Mutfakta

12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Ziyafet Neden Ağladı? Gelinim Mutfakta 12 Aralık Puanları Ve Puan Durumu

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba günün birincisi kim oldu? Hafta başında yarışmaya katılan Rümeysa ilk gün puanlamada beklentimin altında klasa da dün yapamadığı yaprak sarmasında günün birincisi olmayı başardı. Kendisi bile yapamadığını beyan eden Rümeysa nasıl oldu da tüm kaynanalardan iyi puanlar aldı? Orası ayrı bir konu ve üzerinde saatlerce konuşulması gerektiğini düşünüyorum. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 26 Aralık Çarşamba Günün Birincisi[/pembebuton] kim olduğunu görmek için lütfen tıklayınız.

Hafta başından itibaren, Elif ile Ziyafet’in ufak tartışmaları gündem oluyor. Elif, birlikte anlaştığı kaynanasına altınları görümcesine vermeyeceğini, bu yüzden Ziyafet hanımın tepkisine neden olurken, dün Fatih beyin sorduğu annenizin borcuna bileziklerinizi verir misiniz sorusuna Elif’in evet demesini hazmedemeyen Ziyafet oldukça öfkelendiğini gözlemledik. [kirmizibuton]Gelinim Mutfakta 19 Aralık Çarşamba Günün Birincisi[/kirmizibuton] kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Ancak ikili arasına her ne olursa olsun Elif’in tabağını eli ile koymuş gibi bulmaya devam ediyor. %100 bu gün de Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba Puanları verilirken Ziyafet hanım Elif’in tabağını bulacak. ###[mavibuton]14 Aralık Gelinim Mutfakta kim elendi[/mavibuton] ### ve kim bilezikleri aldığını görmek için tıklayınız.

12 Aralık Gelinim mutfakta puanlama da sinirler her geçen gün artarak devam ediyor. Cansu’ya karşı üç gelin fikir birliğine varsa da bu gün Emel ile Rümeysa arasında ciddi tartışmalar yaşanması üçlü arasındaki fikir birliği bozuldu olacağa benziyor. Tabi benim aklıma dün Rümeysa’nın birinci olması mı Emel’i rahatsız etti? Neden tartıştıklarını elbette izleyip öğreneceğiz ama her davranışın altında bilinç altında yatan bir sebep olduğuna inanıyorum. Bakalım Rümeysa gelinim mutfakta 12 Aralık puanlama da yine iyi puanlar alırsa hedefler Rümeysa’ya mı dönecek? Bekleyip göreceğiz.

Gelinim mutfakta puan durumu açısından dün beklenmedik bir birinci çıkmasında sonra puanlar resmen alt üst oldu. Ancak ortada sessiz ilerleyişini sürdürmeyi başaran Elif iki gün sonunda günün birincisi olamasa da bir an da zirveye yerleşti. Hafta başında ki gerek benim gerekse yorumcularımızın tahminlerine göre Elif’in beş bileziği alması yönünde. Bakalım 12 Aralık Çarşamba günü gelinim mutfakta puanlar verilirken Elif çeyreği kazanacak mı? Yoksa bu sessiz ilerleyişine devam mı edecek? Yorumlarınızı bekliyorum.

Yarışmaya katılan her kaynana kendi gelinini Gelinim Mutfakta günün birincisi yapmak istemesinden kaynaklı bazen çok saçma hatta olmamış tabakların beşler aldığını görüyor ve üzülüyoruz. Keşke yemeğinin hakkını verebilen gelin çeyrek altını alsa ve günün birincisi olsa. Ancak bu yarışmanın konseptine sunucu Fatih beyin yada usta şeflerin denetimi ve puanlaması girmediği sürece bu adil puanlama hiç bir zaman olmayacak.

Bazı arkadaşlarımız sitemize ilk defa gelim olabilir. Bu yukarıdaki adil puanlama olayını denen söylediniz gibi düşünebilir. Sitemize gelen bir çok yorumun sesi olarak yetkililere duyurmak için buradan açıklama gereği duyuyoruz. İnşallah Gelinim Mutfakta 12 Aralık puanları adil puanlar verilir. Bize sözlerimizde yanılırız. Ancak Adil puanlama için tarafsız bir dengenin yarışmanın konseptine eklenmesi gerek. >>> [pembebuton]Gelinim Mutfakta 13 Aralık Perşembe Puanları[/pembebuton] <<< için Tıklayınız.

12 Aralık Çarşamba günü Çeyrek altını kim aldı? Tahminleri yorum kısmından verebilirsiniz. Geçen hafta bu gün Hatice’nin kötü gidişinden bahsediyorduk. Bu gün ise dengeler bambaşka yönde değişti. Cansu artık eskisinden daha çok kendine güvenirken tüm gelinleri de karşısına aldı. Rümeysa diğer gelinlere Cansu’yu umursamama konusunda öneride bulundu. Emel çok mantıklı bulsa da yapısı gereği cevap vermeden durmayacağını söyledi. Cansu da bana kimse laf atmadığı takdirde hep susacağını beyan etti. Bakalım söyledikleri gibi oldular mı? Tabi ki hayır. Dikkat! Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba puanları sayfanın en sonunda verilmiştir.

12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta puanlama sonuçlarını tablo halinde verdiğimizden dolayı bazı okuyucularımız mobilden göremediklerini beyan etmeleri üzerine sadece kaynana bazındaki puanları tablo halinde vermeye karar verdik. Bu rağmen hale göremeyen okuyucularımız olursa, bizlere yorum kısmından ulaşabilirler. Not: 12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan tablosu yazının hemen devamında verilmiştir.

Gelinim mutfakta 12 Aralık Çarşamba puan veya puanlama kısmında Ziyafet hanım nasıl oluyor da Cansu’nun tabağını her seferinde tahmin edebiliyor? Bunun iki açıklaması olur. Ya Cansu çok güzel yapıyor. Ziyafet de oradan tahmin ediyor. Yada Cansu her defasında tabağından bariz farklı yapıyor? Eğer böyle bir durum olsa diğer gelinler buna asla müsade etmezler. Sizce Nasıl buluyor? Görüşlerinizi bekliyorum. Ziyafet hanım bu gün yani Gelinim mutfakta 12 Aralık Çarşamba toplam puanları verilirken %100 Cansu’ya düşük verecek. 

Gelinim mutfakta toplam puanlar (Haftalık) da son duruma baktığımızda, Elif 26 puanla zirveye sessizce yerleşti. İkinci sırada 23 puanla Cansu ile Rümeysa paylaşırken, Gelinim Mutfakta haftalık puanlar da son sıra olan dördüncü sırada Emel 20 puanla bilezik yarışında halen iddiasını sürdürüyor. Not: Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba Puanları sayfanın en altında verildi.

Ziyafet hanım neden ağladığını elbette merak edenler olacak. Ziyafet hanım ailesi ile alakalı bir konudan ötürü birden fenalaştı. Dikkat ederseniz Fatih Ürek Sesini duyamam, Yüzünü duyamam şarkısını seslendirince Ziyafet hanım muhtemelen ailesinden vefat eden bir yakınını hatırladığı için fenalaştı ve çok duygusal anlar yaşadı. Dikkat: 12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları sayfanın en altında verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Günün Birincisi Ve Günün Paunları (Çarşamba)

Gelinim Mutfakta bu gün kim birinci oldu?  Bu sorunun cevabını birazdan kaynanaların damak lezzetine göreceği paunlar sayesinde netleşecek. Bizlerde her kaynana puan verdikten sonra sitemize anlık olarak ekleyeceğiz. Sizlerden ricam kaynana puanlamasını yaptıktan sorna sitemizi güncelleyiniz ki yeni puanları görebilesiniz.

12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta puanlama sonrasında bu gün Cansu ile Elif arasında ki puan farkı açılmadığı takdirde Cuma gününe kadar açılmayacağını ve birbirlerine çok yakın puanlarla finale gideceklerini düşünüyorum. Şahsi fikrimi merak edenler için bu hafta hiç bilezik almayan bir gelin almasını isterim. Ancak bu alan kişi Emel olmasını da istemem. Çünkü Hatice’nin yolundan gidiyor. Şu an en son sırada olan Emel bakalım  12 Aralık Çarşamba gelinim mutfakta toplam puanları açısından nasıl puanlar alacak? Bekleyip göreceğiz. ⇓Çarşamba Puanları hemen alt kısımda⇓

12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta günün birincisi kim, hangi gelin olacağını belirleyecek olan ve kaynanaların paunlar vermesini sağlayacak olan günün yemeğinin adını açıklayalım. Bu gün gelinlerimiz “Lavaş Kalem Börek” yapacaklar. Bizler önce lavaş kalem böreğin malzeme listesini vereceğiz sonrasında bu günün en önemli olan puanlama kısmını verdikten sonra Gelinim mutfakta toplam puan durumu hakkında bilgi vereceğiz. 

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Günün Yemeği Lavaş Kalem Börek Ve Malzemeleri

 • 250 gram haşlanmış tavuk
 • bir adet soğan
 • bir adet kırmızı biber
 • 2 yemek kaşığı jalepeno biberi turşusu
 • bir su bardağı rendelenmiş kaşar
 • 1 avuç doğranmış cheddar peyniri
 • 1/2 limon suyu
 • 3 yemek kaşığı karışık baharat(Taco Baharatı)
 • 1 yemek kaşığı tatlı kırmızı biber
 • 1 temek kaşığı sarımsak tozu
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • bir çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 1 çay kaşığı kimyon
 • öğütülmüş bir çay kaşığı kaya tuzu
 • 10 adet lavaş 

Sosu İçin;

 • Bir adet domates
 • 1 adet kırmızı soğan
 • 1 adet misket limon
 • 10 dal maydanoz
 • 1 tatlı kaşığı kırmızı biber
 • 1 çay bardağı sarımsak tozu
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber

Fatih Ürek böreğin yapımı için Çarşamba günü gelinlere 40 dakikalık söre tanıdı. Gelinler bir taraftan böreği yaparken yine birbirlerine laf yetiştirmekten de geri durmadılar. Özellikle birbirlerine çaktırmadan laf söylediler ve belirlenen süre sonunda böreğin yapımını tamamlayıp, Gelinim Mutfakta 12 Aralık Puanlama kısmına geçtiler.

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Puanları (12.12.2018 Çarşamba)

*************************Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1

*************************

Kaynana Nezahat‘ın verdiği Puanlar

Cansu : 4
Elif     : 1
Emel : 4
Rümeysa : => Nezahat’nin Gelini 5

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Tuğçe‘nin verdiği Puanlar

Cansu : 3
Elif     : 3
Emel : => Tuğçe’nin Gelini 5
Rümeysa : 1

*************************

” 12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<< "Gelinim Mutfakta dizicenter" >>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter 
çıkacaktır.
*************************

Kaynana Sevgül‘ün verdiği Puanlar

Cansu : => Sevgül’ün Gelini 5
Elif    : 4
Emel : 4
Rümeysa : 1

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Ziyafet‘in verdiği Puanlar

Cansu : 2
Elif     : => Ziyafet’in Gelini 5
Emel : 1
Rümeysa : 4

*************************

Gelinlerin 12 Aralık Çarşamba Gelinlerin Toplam Puanları

Cansu 4 3 5 2 14
Elif 1 3 4 5 13
Emel 4 5 4 1 14
Rümeysa 5 1 1 4 11

*************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (10 Aralık – 14 Aralık Haftası) – Çarşamba

Cansu       : 23 + 14 = 37
Elif            : 26 + 1339
Emel         : 20 + 14 34
Rümeysa  : 23 + 11 34

<<BU DEMEK OLUYOR Kİ CUMA GÜNÜ PUANLAR BÖYLE YAKIN OLACAK VE SÜRPRİZ BİR ELEME OLACAK>>

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba Puanlama Sonucu

*************************

12 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒⇒ CANSU EMEL
Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çarşamba Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ EMEL
12 Aralık Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒⇒ RÜMEYSA

*************************

Gelinim Mutfakta 194. Bölüm 13 Aralık Perşembe Fragmanı İzle

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

131 Yorum

  1. Selam Sarp, nasılsın bugün ? Ben dün seni ve Zeynep i biraz sinir eden anonim :) your nerde bilmiyorum…birde kendime bi nick name buluyum artık anonim ya Türkü gibi :)

   1. Selam idare eder, your zekasıyla övünmekle meşgulmüş, sendeki 138 zeka çukur dizisinde bi elemandada var sen geldin aklıma :) 138 yap istersen nikini hoş olur

   1. Şu an izliyosan fragmanda ağlayan ağlayana o sebep dedim acıklı bi bölüm hazırlamışlar sanırım

  1. Zeynep eğlencelidir gelir birazdan, genelde sitede dönem dönem gelen gelemeyen çok oluyor insanlar herzaman giremiyo, eskilerden iyi ve tatlı kız vardı mesela yok epeydir mesela bende kaybolurum tekrar gelirim vb çok kişi varda hergün denk gelmio

 1. Hayat var geveze var gerçekhayat var komedi oluyo bazen muhabbetler :) geçen cuma gününe bak oku anlarsın mesela

 2. Ayilayan ayilana bayılan bayılana ağlayan ağlayana. Burda bir şey eksik nerde bu acıların çocuğu Küçük Emrah:)))

   1. Filiz ablam geldim. Gelmesine de burada saçma sapan biri gelmiş. Keyfim kaçtı.

    “138” Hoşgeldin ?

 3. Arkadaşlar ben dahil burdaki bir çok arkadaşım eminim canı gönülden Elifin bilezikleri almasını istiyor ama Elifte bir pasiflik var lider olacak kapasitede değil. O yüzden benim için Elif olmayacaksa ki zaten olmaz ondan dolayı Emel Yada Rumeysa alacağına en azında Cansu alsın bence kaynanasiyla beraber dört çıft arasındaki en dobra çift olarak onları destekliyorim ve favori seçiyorum.

  1. Katılıyorum tümüne, tembel biraz ölü toprağı var yapısal, herkeste olur ama ara ara, sonuçta tvde yarışıyor Fatih Bey uyardı Elifi böyle olursan gidersin dedi güzel yolla

  2. Neden Elif i destekliyorsun ve buradaki çoğunluğun da aynı fikirde olduğunu düşünüyorsun ? Nedir Elif i farklı kılan ?

   1. Rümeysa yeni geldi işi zor, Emel gıcık, Cansu ve Elif idare eder, Elif epey oldu boş gitmesin programa katkıları ve kaynanasının performansıyla zamanı geldi bence o sebep, Elifin kaynanasına laf bulamıyorum ona rağmen Elifte kaynanası tavırlarında olsaydı direkt Cansu alsın derdim

 4. Son zamanlarda dikkat ettiniz mi kayınvaldeler gelinlerin tabaklarını bulma oranı neredeyse yüzde 90 oldu…sanki eskiden bu kadar kolay bulamıyorlardı ya

  1. Doğru genelde bi kişi çok bulurdu eskilerde Reyhan gibi ilk Haticenin kayınvalidesi Hüsniye gibi Sevgül vb

 5. BU ARADA PUANLAR ARASINDAKİ FARK KAPANDI BÖYLE GİDERSE SÜRPRİZ BİR ELEME OLABİLİR BU HAFTA

 6. Arkadaşlar kendinizi zorlamayın bir önceki yarışmacısı olan Betül gibi Elifte olamaz asla…

 7. Yahu neden Elif ?? Hadi Elif kendini ifade edemiyor ve bunun için eleştiri alıyor..siz Elif i destekleyenler sizin de yok mu üç beş cümleniz ya ?

  1. Dün yorumlamıştım kendimce, Cansuya bu hafta verilmez bi puanlada olsa kaybeder hatta eleme potasında olcak bence, geriye Elif ve Emel kalıyor, Emeli de sevmiyorum tavırlarını vb

  2. Elif kendini ifade edemiyo olabilir. Ama diğer gelinlere göre daha sakin ve saygili.bide simarik değil diğer kaynana lardan 1 alınca sakince soruyo niye 1 veriyosunuz diye ama diğer gelinler 1 alınca resmen kaynana lara saldiriyolar.bu yüzden elif in kazanmasini istiyorum. Ben Elifi seviyem

  1. İnsanların duygu ve düşüncelerinini dolayısyla da hal ve hareketlerini belirleyen iki ana özellik genetik ve çevre faktörleri ..:bence çevre faktörleri kadının genel davranışlarını belirlmede ağır rol oynuyor…belki biz de aynı şeyleri yaşasak onun gibi düşünecektik sarp

   1. Çok haklısın, programdaki tavırlara göre değerlendiriyorum ozaman kendini yanlış tanıtıyordur anlatamıyordur

  1. Yanlış kişiye üzülüyorsun öyle bi kaynanası olduğundan Elife üzülmelisin, tabi gördüklerime göre söylüorum belki evinde iyi kaynanadır düşük ihtimal

   1. Vicdan olması gereken eksikliği anlaşılan hissedilen birşey, vicdan için empati lazım birazda

   1. Bunun Sarp’ın yazdığını düşünmüyorum.? galiba kendi kendine konuşuyorsun.?? Tansiyonuna baktın mı? Şekerin düşmesin.??

  1. Sedyenin bir yanını sen tut diğer yanı ben diğer yanı Zeynep diğer yanını da filiz abla tutsun. 112 ye yardımcı olalım.??

 8. Eveeeeet bugün de biter…ben çıkar ..herkese iyi günler arkadşlar ..yarın görüşürüz kısmetse ..

 9. Burada neler oluyor böyle. Saçma sapan yorumcular var burada. “Your” öncelikle sözlerine dikkat et. Kafanın estiği gibi küfürlü konuşamazsın. Çok zekiyim diyorsun gel benimle kapış. Zeki olduğunu sanmıyorum. Belli zaten, seninle konuşmak bile içimden gelmiyor. Hak etmiyorsun. Buradaki saygı değer arkadaşlarımla saygılı konuşursan sevinirim.
  …..
  Sarp seni kutluyorum. Ya helal olsun seni tanıdığıma açıkçası çok mutlu oldum. Bu insana nasıl sabredebiliyorsun hayran kaldım. Arkadaşım ?

 10. CANIM HAYATCIĞIM TATLI KEKIM Benim NIYE KIZYORSUN CANIM KIZmak sana yakishmaz canim bende dondum ama isler biraz yogyn Ablaminda cocugu bizde bende calishmaya bashladim Annemin yerinde .senide opdum canim sag ol.

 11. Aaa ? ? Gulhsencim canım hoşgeldin. Seni gördüğüme çok sevindim. İyi yaptın canım geri dönmekle bir daha gitme olurmu? ?
  Bana yakışmaz biliyorum. Ama dayanamadım. Saçma sapan yazan olmuş. Ağzının payını vermek lazım.?
  Hayırlı olsun kuzum Allah bereketli kılsın.İnşAllah cnm peki ne işi yapmaya başladın. Allah yardımcın olsun. Bende öptüm çok seni.???

 12. biz onceden evimizde bir kac tane ishini iyi yapan kiz calishdiriyorduk yani yatak yorgan gomlek yelek nakish bunun gibi el yapim sheyler ama sonradan bir yere tashindik orda calishdiriyor Annem shimdi hastalalanica ben ishe bashladim .para ishte her kese lazim .

  1. İşin gayet iyi gulshen canım. Nakış işleri ben anlarım o tür şeylerden,Tatil günlerimde sıkılmamak için,annem saolsun dantel yapmayı öğretti. Sıkılınca başlarım örmeye beni durdura bilene aşk olsun.? Evet haklısın para herkese lazım. İş iştir sonuca ekmek pasını helâlden kazanıyorsun gerisi önemsiz bence cnm. ?

 13. evet HAYATCIĞIM BIDE GUZELLIK SOLONUMUZ VAR ICINDE 2 TANE KIZ CALISHYORLAR AMA GELINLIK FALAN YOK BIRISI KUVAFOR BIRISIDE MAKKEC FALAN YAPIYOR KUCIK BIR SALON ISHDE SHIMDIDE ORASINI BUYUTMEK ISTEYORUS .AMA HER SHEY ZAMANLA OLUYOR .

 14. Yourmusun mourmusun sen bi sekerine ve tansiyonuna baktir bence sen yanlis yerdesin sen yeteneksize git kazanirsin sana burdan ekmek cikmaz canissss??

 15. Nasıl anlıcaz kim gerçekten var kim yok karıştı iyice, yarın yoğunum puanlamaya yetişmeye çalışacağım, sen de emanet ;) ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu