Gelinim Mutfakta

12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu (Toplam)

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe günün birincisi kim oldu? Son bölümde rakiplerine kıyasla harika bir çıkış yakalayan Aydan, şu an zirvede yer aldı. Bu hafta bilezikleri kazanmak için beklentilerin çok üzerinde bir performans gösteren Aydan, hafta finalindeki amacına kavuşabilmesi için kesinlikle bugün Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puanları sırasında birinci olmak zorunda. Aksi halde 12 Aralık puan durumu sonucunda gerileyecek. 

=> [pembebuton]2 Ocak Perşembe Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar[/pembebuton] sonucunu görmek için lütfen tıklayınız.

Bugün 12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta puanları sırasında Buse’ye 2 puanı veren Buse adeta çılgına döndü. Aslında çılgına dönmesinin iki sebebi var. İlki eleme potasına düşmeye çok yaklaşması ikincisi ise kaynanası iyi dediği tabağa iki vermesi.

=> [pembebuton]Gelinim Mutfakta 26 Aralık Perşembe Günün Birincisi[/pembebuton] kim olduğunu görmek için lütfen tıklayınız.

12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu Açıklandığı An

Son bölüm de Yağmur, çok önce bu yarışmaya bazı kullar getiren Elif’in kendi koyduğu kurallara uymadığını. Bu sebeple o yazıyı da kaldırması gerektiğini dile getirmişti. Not: 12 Aralık Perşembe puan tablosu sonucu yazının sonunda bulabilirsiniz.

=> [saributon]Gelinim Mutfakta 19 Aralık Perşembe Puanları[/saributon] sonucunu görebilmek için sarı butona tıklayınız.

 

Kaynana Şükriye hanım belki de kendi gelinin bulabilmek için fazladan bir çabaya girdi. Ancak sonucu hüsran oldu. Zira puanlama esnasında;

“Bu tabak diğerine göre daha güzel” (Buse’nin Tabağına)
Şükriye kaynana

=> [mavibuton]13 Aralık Cuma Gelinim Mutfakta Bilezikleri Kim Aldı[/mavibuton] sorusunun cevabını öğrenmek için tıklayınız.

Bu sözü duyan ancak aldığı puanı görünce çılgına dönen Buse’nin bu halini Aydan yarışmada artık finale yaklaştıklarını ve elenme korkusu sardığı için çılgına döndüğünü dile getirdi. Not: Bugün 12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Günün birincisi kim olduğunu bu yazının son kısmında bulabilirsiniz.12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi YağmurElif de bu çıkışın ardından tabiki Yağmur’a haklısın demedi. Ancak kartonu alıp yırttı ve saygısızca Yağmur’un masasına attı. Bugün ise o tartışmanın bir nevi devamına kaynanalar da dahil oldu.

Kaynana Hülya kendi gelini dışında saçları açık olan gelinleri izleme odasının camına vurarak gelinleri bir bir şu sözlerle ikaz etmeye çalıştı. 

“Yağmur ve Buse saçlarını toplar mısınız”
Kaynana Hülya

Sözleri ile saçları açık olan ve yemeğe düşme ihtimali olan gelinleri canım arkasından ikaz etse de Yağmur bu duruma tepki olsun diye, yemeğin üzerine saçlarını salması günün kritiklerinde en çok konuşulan olaylardan birisi olacak. Dikkat: Gelinim Mutfakta Haftalık Puan Tablosu sonucu yazının en sonunda sizleri bekliyor. Bugün Çeyreği Kim Kazanacak - görseli12 Aralık Perşembe haftalık toplam puanlar öncesinde yarışmacılar arasında puna farkının çok fazla olmaması nedeni ile bu hafta elenecek ve bilezikleri alacak kişilerin kimler olacağını, bugün Gelinim Mutfakta 12 Aralık Puanlama kısmın da belli olacak. 

Hafta başın Elif’in yüksek puan alıp birinci olmasında sonra diğer yarışmacılar Elif’in bu hafta bilezik almasına müsade etmeyeceklerini hemen ikinci günden itibaren ortaya koydu. Bu nedenle yarışmacılar arasında puan farkı birbirine yakın bir hal aldı. Bu nedenle bugün 12 Aralık puanlaması sonrasında kesin olarak elde edilecek sonuçlara bakacak olursak; 

 • Eleme potasında düşen isim %100 belli olacak
 • Bilezik yarışında hangi gelin avantajlı olacağı kesin olarak belli olacak
 • Bilezik yarışında kimlerin yarışacağı netleşecek
 • Eleme potasında yarışmada kalmak için kimlerin kıyasıya mücadele edeceği belli olacak

12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları Verildiği An Buse Ve Kaynanası12 Aralık Perşembe günü yani bugün çeyrek altını alan gelin Aydan olması halin de eski olup, bilezik alamayan Aydan yarışmada bu fırsatı yakalama şansı doğacak. Tabi şu an aradaki puan farkının çok az olmasında dolayı, hemen arkasından gelen güçlü bir yarışmacı olmasından dolayı Aydan’ın işi oldukça zor.

Aydan’ın işi zor olsa da elbette imkansız değil. Sade ve sadece yapması gereken bir şey var. O da ne mi? bugün 12 Aralık Perşembe gelinim mutfakta puanlama kısmın da hem birinci olmak hem de aradaki puan farkını en az 5 puan kadar artırmayı başarmak.Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Günün Birincisi Elif Akçam12 Aralık Perşembe gelinim Mutfakta puanlaması sırasında Aydan, bu söylediklerimi başarabilirse uzun süredir istediği bileziklere kesin olarak kavuşacaktır. Tabi her şey bugünün toplam puan durumu sonucuna bağlı olduğunu söylemeliyim.

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puan Durumu

12 Aralık Perşembe puanlaması kaynanalar yapıldıktan sonra eleme potasına düşecek isim netlik kazanacak. Diğer yandan bilezikleri alma konusunda bir isim, rakiplerine kıyasla daha ön plana çıkacak. Tabi tüm bunlar Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puan durumu sonucunda kesin olarak ortaya çıkacağını söylemem gerek.Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puan Durumu sonucu açıklandığı an kaynanalar Hafta finaline bir gün kala tüm fırsatları yakalamak ve hafta finalinde 15.000 TL değerindeki bilezikleri almak isteyen özellikle Elif ve Aydan bugün çeyrek altını alan gelin olmak için kıyasıya yarışacaklar.

Elif’in her attığını tutturan, nokta atışı puanlama yapan güçlü bir kaynanası varken, maalesef Hülya hanım karambole puan verdiği için Elif daha avantajlı olduğunu görüyoruz. Not: Gelinim mutfakta puanlama kısmı yazının en son kısmında yer alıyor.

12 Aralık Gelinim Mutfakta Puan durumu verilmeden önce yarışmacıların hafta başından itibaren aldığı puanlara gelin hep birlikte bakalım. Zira puanların birbirine ne denli yakın olduğunu bizzat görelim.Gelinim Mutfakta Bugün - 12 Aralık Perşembe Puanlaması sırasında Buse  Gelinim Mutfakta Son bölüm deki çıkışı ile zirvedeki Yağmur’un yerini Aydan 37 puanla zirveye adını yazdırmayı başardı. bu hafta ilk gün Elif, ikinci gün Yağmur, Üçüncü gün ise zirvedeki isim Aydan oldu. Yani her gün zirvenin adı değişti. 

Bu hafta 12 Aralık Perşembe puanları öncesinde ikinci sırada yer alan yarışmacı ise zirvenin hemen iki puan gerisinde, Yağmur’un 35 puanla yer aldığını görüyoruz.

Yağmur her ne kadar zirvedeki isim olan Aydan’a iki puan yakın olsa da kendisinden bir puan gerisinde üçüncü sırada yer alan yarışmacı Elif’in 34 puanla yer alması, hem Yağmur’u hem de Aydan’ı eminim ki stres altında bırakacaktır.Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puanları Sonrasında Aydan'ın Röportajı12 Aralık Perşembe haftalık toplam puan durumu sonucu netleşmeden önce bugün Perşembe puanlaması öncesinde son sırada yer alan Buse ise zirvenin 8 puan gerisinde 27 puanla yer aldığını görüyoruz. Şu an Buse’nin bile bilezikleri alma ihtimali hem matematiksel hem de yarışma istatistikleri açısında ihtimali olduğunu görsek de bugün verilen fragmanda Buse yine beklediği puanları alamayacak.

12 Aralık Perşembe Çeyrek altını kim aldı? İşte merakla beklenen bugünkü bölümde verilen puanları vermeden önce günün yemeği ve malzeme listesini aktaracağız.Gelinim Mutfakta Puan Durumu Sonucu 12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu vermeden önce hafta başından veri harika lezzetleri bizlere sunan programda bugün yapılacak ve sunum kısmına getirilecek olan günün yemeğinin ismini açıklamak istiyorum.

Günün yemeğinin adını ve malzemesini verdikten sonra 12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puan durumu sonucuna göre bugün kim birinci sorusunun cevabını açıklayacağız. 

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Bülbül Yuvası Börek

 • 2 Adet yufka
 • 2 adet patlıcan
 • 100 gram kadar kıyma
 • 3 çorba kaşığı sıvı yağ
 • 2 adet yeşil sivri biber
 • 1 adet orta boy domates
 • 2 çay kaşığı kadar tuz
 • 2 çay kaşığı karabiber
 • 2 çay kaşığı kadar pul biber

Gelinim Mutfakta Bülbül Yuvası Malzeme Listesi -1

Beşamel Sos İçin;

 • 1 çorba kaşığı tere yağ
 • 1,5 su bardağı süt
 • 1,5 yemek kaşığı un
 • 1 çay kaşığı kadar muskat rendesi

Gelinim Mutfakta 12 Aralık 2019 Bülbül yuvası Malzeme Listesi - 2

Yufkaları ıslamak için;

 • 1/2 su bardağı kadar su
 • 1/4 su bardağı kadar sıvı yağ
 • 1 çorba kaşığı kadar sirke

Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1Bu hafta yöresel lezzetlerle evimiz misafir olan yarışma programında bugün yapılacak günün yemeği için sunucumuz 50 dakika süre verdi. Yine bir yöresel lezzet olan bu yemeği yapabilmek için yarışmacılar öncelikle sunucumuzun yayın esnasında aktardığı kısa yapımı dinlediler. Daha sonra 90 saniye için de kaynanalarından tüyolar aldılar.

Programın yemek şefi Damla hanım ise kameraların kapalı olduğu sırada gelip yarışmacılara nasıl yapılmasını en ince ayrıntısına kadar yarışmacılara anlattı. Sonrasında kameralar tekrar aktif edilip kaynanaları dinlenme odasına giderken, yarışmacılar da belirlenen süre için de günün yemeğinin yapımını tamamladılar.

Gelinim Mutfakta Puanlaması Kapak ResmiHaftanın finaline sadece bir gün kalması -ve en son sırada bulunması nedeni ile Buse daha stresli bir gün geçirecek. Buse çeyrek altını bugün kim  kazandı? sorusunun cevabı maalesef olamayacak. Bugün günün birincisi olacak isim Elif ile Aydan ikilisinden birisinin olmasını bekliyoruz. 

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Puanları (12/12/2019 Perşembe)

*************************Gelinim Mutfakta Puanları Resim 1*************************

Kaynana Şükriye‘nin verdiği Puanlar

Elif   : 5
Aydan : 3
Yağmur : 1
Buse  : => Şükriye’nin Gelini 2

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz, yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Ayten‘in verdiği Puanlar

Elif : 1
Aydan : 2
Yağmur : => Ayten’in Gelini 3
Buse : 5

*************************
” 12 Aralık 2019 Perşembe Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<<
"Gelinim Mutfakta dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Kaynana Hülya‘nın verdiği Puanlar

Elif : 3
Aydan: => Hülya’nın Gelini 5
Yağmur : 1
Buse : 1

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Çiğdem‘in verdiği Puanlar

Elif=> Çiğdem’in Gelini 5
Aydan : 2
Yağmur : 1
Buse : 1

*************************

Gelinlerin 12 Aralık 2019 Perşembe Toplam Puanları

Elif 5 1 3 5 14
Aydan 3 2 5 2 12
Yağmur 1 3 1 1 6
Buse 2 5 1 1 9

************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (9-13 Aralık Haftası) – Perşembe

*************************
Elif         : 34 + 14 = 48
Aydan    : 37 + 12 = 49
Yağmur  : 35 + 6 = 41
Buse      : 27 + 9 = 36

*************************

Gelinim Mutfakta 12 Aralık Perşembe Puanlama Sonuçları

*************************

12 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒ ELİF
Gelinim Mutfakta 12 Aralık Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ ELİF
12 Aralık Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒ YAĞMUR

*************************

Gelinim Mutfakta 13 Aralık 2019 Cuma Fragmanı İzle

13 Aralık 2019 Cuma günü Kanal D ekranlarına 415. bölümü ile gelecek olan programın 13 Aralık Cuma fragmanı alt kısımda sizler bekliyor.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu