Gelinim Mutfakta

12 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Olup Çeyrek Altını Kim Aldı? Gelinim Mutfakta 12 Eylül

Gelinim Mutfakta 12 Eylül Çarşamba günün birincisi kim? Günün yemeğini puanlayan kaynanalar en yüksek puanı kime hangi geline verdiler? Hangi yarışmacı puanlama sonucunda Çeyrek altını aldı? Burcu kaynanalar odasına gidip Perihan hanıma ne hediye etti? Neler konuşuldu? Perihan hanım 30 yıllık arkadaşına neden tepki gösterdi? [pembebuton]Gelinim Mutfakta 12 Ekim Kim Elendi[/pembebuton] için tıklayınız. 

=> 12 Eylül 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puan Durumu sonucu için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 12 Eylül puanları (Çarşamba) verildiği esnada Reyhan sultan dün bulamadığı Ezgi’nin tabağını bu gün bulmayı başarabilecek mi? Başarı grafiğini katlayacak mı? Şu an Rehan hanım Ezgi’ye beş verme başarısı 4 tabak arasından %51.35 iken gelini Ezgi’ye dört tabak arasından bir puan vermeme başarısı %89.19 değeri yakaladı ve her geçen gün bu oranları yükseltmekte ve inanılmazın ötesinde bir başarı sergilemektedir. Bakalım bu gün Ezgi’nin tabağını bulacak mı? 12 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta günün birincisi olan ve Çeyrek altını alan gelin kim olduğunu ve kaç puanla birinci olduğunu en alt kısımda puanlama bölümünde verirken diğer gelinlerin de puanlarını görebilirsiniz.

Burcu kaç puan aldı? Ezgi kaç puan aldı? Gonca kaç puan aldı? Esra kaç puan aldığını en alt kısımda her gelinin hangi kaynanadan kaç puan aldığını görebilirsiniz. Ayrıca Gelinim Mutfakta haftalık puanlar yani bilezikleri almaya kimin yaklaştığını kimin eleme potasına düştüğünü görebilmeniz için her gün alınan puanlar ekleniyor ve sizlere sunuluyor. Sadece sizlerden ricamız Google amcaya girip arama kısmına dizicenter gelinim mutfakta 12 Eylül gibi arama kısmına yazarsanız direk karşınıza bizim site çıkacaktır. Şimdi bu günün yemeğini ve özetini birlikte vereceği daha sonra puanlama kısmına geçeceğiz.

Özeti okumak istemeyen okurlarımız ⇓⇓⇓Puanlar bu sayfanın en altında verilmiştir. 13 Eylül Perşembe Gelinim Mutfakta günün birincisi ve çeyrek altını kimin aldığını yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Gelinim Mutfakta 14 Eylül Cuma Çeyrek altını kim aldığını ve günün birincisi kim olduğunu yazdığımız yazımıza ulaşmak için [kirmizibuton]Şuraya[/kirmizibuton] tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 12 Eylül Günün Birincisi Ve Çeyrek Altını Alan Kim? (12.09.2018 Çarşamba)

Bu yarışma programı ilk defa izlediğimde asıl amacın en güzel yemeğe puan verildiğini sanmıştım ama zamanla işin içinde paranın olması ve yanmış veya tarifle alası olmayan yemeklere 5 puanların verildiğini gelinim mutfakta günün birincisi olduklarını görünce asıl amacın güzel yemekler olmadığını gelinin tabağını olduğunu gördüm. Aslında yarışmanın adı gelinim mutfakta değilde gelinimin tabağı nerede veya hangisi olsa daha açıklayıcı olur.

Kesinlikle formatı eleştirmiyorum. Bu benim ilk başta yanlış algıladığımdan kaynaklandığını düşünüyorum. Sonuçta günlük çeyrek altın haftada beş bilezik olunda orta gelirli aileleri bırak zengin insanları bile cezbeden bir ödül var ve bunu almak için kıyasıya yarışan gelinler ve kaynanalar var. Tabi ki de başkasının tabağına güzel diye beş puan verecek değil ya. Zaten bu konuyu bir çok kaynana Gelinim Mutfakta puanlar verilirken çok defa senin gelinine bilezik kazandırmaya gelmedim demesi gerçekleri gün yüzüne çıkartıyor.  Gelinim Mutfakta Program kapak resmiBu gün 12 Eylül Gelinim Mutfakta toplam puanlar verilmeden önce dün verilen puanlara bir bakalım. Burcu kendi kaynanası hariç diğer kaynanalardan oldukça yüksek puanlar aldı ve günü 15 puanla birinci bitirip çeyrek altını aldı. Ezgi ise dün Reyhan sultan kendi tabağını bulamayınca 12 puanla günü ikinci tamamladı. Dün Esra 8 puan alırken Gonca 6 puan toplayabildiler. Bu kadar düşük almalarında köfteyi istedikleri gibi yapamadıklarından dolayı olduğunu kendileri de kabul ettiler.

Dün verilen bu puanlarla Gelinim Mutfakta 12 Eylül Puan durumu sıralamasına baktığımızda Ezgi 31 puanla ezici üstünlüğünü koruyor. Kendisine en yakın gelin ile arasında 12 puan fark atmış bir halde. Burcu 19 puanla takip ediyor. Gonca 16 puan toplayabildi. Esra 14 puanla şimdilik sonuncu sırada ve her an eleme potasına girmekle karşı karşıya kalacak. Anlaşılan bu hafta Ezgi gene bilezikleri alacak. Daha iki gün puanlama yapılmışken bunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz.

12 Eylül Gelinim Mutfakta gününü birincisi (Çarşamba) olup çeyrek altını kim olacağını belirleyecek olan günün yemeği ve malzeme listesini aktaralım. Bazen bu yarışma programında ilk defa adını duyduğum bir birinden ilginç tarifler oluyor. Bir kaç tarifi evde yapmaya çalıştım ancak zorlandığım zamanlar oldu. Ekran karşısında kolay gözüken tarifler sanıldığı kadar kolay olmadığını söylemeliyim. Şimdi sizlere bu gün gelinler ne yapacak? Hemen açıklayalım.

12 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Patatesli Açma Ve Malzemeleri

 • Bir su bardağı su
 • Bir su bardağı süt
 • Bir su bardağı sıvı yağ
 • Bir paket yaş maya (10 gr)
 • Bir tatlı kaşığı mahlep
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • Yarım çay bardağı toz şeker
 • 6 su bardağı arası un

Açmanın arası İçin;

 • 3 Yemek kaşığı tereyağı
 • İki adet haşlanmış patates
 • İki çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı karabiber
 • Bir çay kaşığı kuru nane

Açmanın Üzeri İçin;

 • İki yumurtanın sarısı

Bu gün yani 12 Eylül Çarşamba haftanın ortasında yapılan puanlama Ezgi’den çok alt kısımda kıyasıya yarışan Burcu, Esra ve Gonca üçlüsü açısında çok önemli. Bu gün diğerlerine fark atan yarışmada kalmayı büyük oranda garantileyecek. Gelinim Mutfakta 12 Eylül Çarşamba günün birincisi olup, çeyrek altını almak istiyorlar. 12 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor.

12 Eylül Gelinim Mutfakta Puanları (12.09.2018 Çarşamba)

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 3 puanReyhan’ın Gelini
Burcu : 4
Esra : 5
Gonca : 1
*************************

Kaynana Perihan’ın verdiği Puanlar
Ezgi : 2
Burcu : 1
Esra : 5 puan ⇒ Perihan’ın Gelini
Gonca : 1
*************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar
Ezgi : 5
Burcu : 2 puanNurten’in Gelini
Esra : 3
Gonca : 1
*************************

Kaynana Bilge’nin verdiği Puan
Ezgi : 5
Burcu : 1
Esra : 4
Gonca : 2 puanBilge’nin Gelini
*************************

Gelinim Mutfakta 12 Eylül Çarşamba Günün Birincisi Ve Sonuncusu

*************************

12 Eylül Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi = Esra (17)
Gelinim Mutfakta 12 Eylül Çeyrek Altını Alan = Esra

12 Eylül Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Gonca (5)

*************************

Patatesli açmayı gelinler vaktinde yetiştirdiler ve kaynanalar tarafından puanlaması yapıldı ve bu puanlama sonucunda günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin belli olurken günü sonuncu tamamlayan gelin de ortaya çıkmış oldu. Şimdi, kaynanalar tarafında gelinlere verilen puanları toplu bir şekilde vereceğiz. Ezgi 15 puan, Burcu 8 puan Esra 17 puan, Gonca 5 puan aldı. Puanlar yapılan puanlama ile her an değişiyor. O yüzden anlık puanları görebilmek için sayfayı yenileyiniz.

Bilezikleri almak için yani haftalık gelinim mutfakta puan durumunu görebilmek için, hangi gelinin kaç puanı olduğunu alt kısımda görebilirsiniz. Gonca iyi yapamıyorum ve hatalarımı görmek istiyorum deyip yemek yapmayı bu yarışmada hatalarını kapatarak öğrenmek istiyor. Ancak burası yarışma programı ve en iyilerin yarıştığı bir ortam olduğu için zayıflara asla tahammül yok ve alınan puanlar neticesinde cuma günü en düşük alan gidecek. Gonca bir an evvel kendisine gelip iyi puanlar almak zorunda olduğunu söylemeliyim. Perşembe puanlarına ulaşmak için en üste mavi yazı içerisindeki tıklayınız butonuna basıp ulaşabilirsiniz.

10 – 11 – 12 Eylül Çarşamba – 14 Eylül Cuma Haftalık Toplam Puanlar (Çarşamba)

Ezgi’nin Puanları : 31 + 15 = 46
Burcu’nun Puanları : 21 + = 29
Esra’nın Puanları : 16 + 17 = 33
Gonca’nın Puanları : 16 + 5 = 21

Gelinim Mutfakta 129. Bölüm İzle (Fragmanı)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

6 Yorum

  1. Gonca salı günü 16 puanı vardı. Bu gün
   REyhan: 1 Bilge: 2 Nurten: 1 Perihan: 1
   toplam da 5 puan yaptı. Ben sizin dediğiniz kısmı hemen güncelledim ama siz eski sürümü gördünüz. sayfayı yenilerseniz doğru sonuçları göreceksiniz
   uyardığınız için çok teşekkür ederim

 1. Goncanin toplami belli 21 elenir bence burcunun toplam yanlış bence 27 değil 29 olmalı bide esranin toplam 31 değil 33 puanı var ama orda 2 puanları kirmislar dikatimi çekmedi değil böyle şeyler çok önemli hak geçer dikkate almalısınız isterseniz pazartesi günü bakın kım kime vermiş puanları sayın ve görün benim dedigime geleceksiniz

 2. Ezgi ve esra dan kayınValidelerin den çok sıkıldım izlemek bile gelmiyo içimden resmen programin kalitesini düşürdüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu