Gelinim Mutfakta

12 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Günün Yemeği Sucuklu Kuru Fasulye

Gelinim Mutfakta 12 temmuz günün birincisi kaynanalardan kaç puan topladı. 12 temmuz gelinim mutfakta günün yemeği sucuklu kuru fasulye ve pirinç pilavı malzemeleri ve yapılışı? Perşembe günü  gelinim mutfakta 89. bölüm de gelinler ile kaynanalar arasında neler yaşandı? Perşembe günü gelinlerin elde ettiği gelinim mutfakta toplam puanları (haftalık) en alt kısımda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 12 Temmuz Perşembe Günün Birincisi Kaç Puan Aldı? Kim Birinci Oldu?

12 Temmuz gelinim mutfakta puanları (Perşembe) ile bu gün alınan gelinim mutfakta puanları en alt kısımda verilmiştir. 13 Temmuz Cuma Altınları kimin aldığını kimin elendiğini yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]

Final gününe artık bir gün kaldı. Gelinler ise bu yarışta ellerinden geleni yapsalar da dün Özlem günün birincisi olurken bu hafta bizlere sürpriz yapıp gelen Elif 6 puan alarak günün sonuncusu oldu. Ancak Elif bu duruma itiraz edip verilen tüm malzemeleri kullandığı için lahmacunu çok geldiğini ve verilen zamanda pişmediğini söyledi.

Elif daha önce yarışmaya katılmış tecrübeli bir isim. Verilen tüm malzemeleri kullanmadığı gerekçesi ile ceza almış ve final günü Başak ile birlikte puanları silinmişti.

Elif duruma itiraz edince Fatih bey gerekli incelemeleri yaptı ve Elif dışında diğer tüm gelinlerin malzemelerini artırdıklarını tespit etti. Günün kritiklerini konuşurken Fatih bey bunu gündeme tekrar getirip Elif dışındaki tüm gelinlerden 3 er puan düşüleceğini açıkladı. Nurten hanım bu duruma itiraz etmeye çalışsa da Fatih bey tavrını net bir şekilde koydu. Yarışmanın ilk zamanları mutfak temizliğinden bile puan düşüldüğünü hatırlıyorum. Belki bundan sonra bu uygulama da devam edebilir.

Dün Özlem bir kaynana dışında hepsinden beş puan aldı ve altınlara şu an en yakın gelin adayında ilk sırada 43 puanı var. Ona en yakın gelin Elif’in ise 39 puanı var. En geri de ise sessiz gelinimiz Şebnem 28 puanla yer alıyor.

Bu puanlardan henüz 3 puan düşülmemiş olduğunu belirtmek isterim. Dün günün kritikleri konuşulurken Elif çaktırmadan Hatice ve Hüsniye hanıma gönderme yaptı. Fatih bey de çok kızdığını konuşmalarından almadım.

Anlaşılan o ki Hatice ile Hüsniye hanım kendi istekleri ile ayrılmışlar. Gelinim mutfakta 12 temmuz günün birincisini belirleyecek günün yemeği herkesin az çok bildiği ve el alışkanlığı olan bir yemek seçilmiş.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

12 temmuz perşembe gelinim mutfakta günün yemeği Sucuklu kuru fasulye yanında da pilav yapacaklar. Öncelikle bu yemeğin malzemeleri sayalım daha sonra gelinim mutfakta 12 temmuz perşembe günü yaşananları ve gelinlerin aldığı puanları verelim. 

12 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Sucuklu Kuru Fasulye Malzemeleri

 • İki Su bardağı kuru fasulye
 • 200 gram sucuk 
 • orta boy soğan
 • yarım çay bardağı sıvı yağ
 • bir tatlı kaşığı kırmızı biber
 • iki adet biber
 • iki yemek kaşığı domates salçası
 • bir yemek kaşığı biber salçası
 • tuz

Gelinim Mutfakta 12 Temmuz Perşembe Günün Yemeği Pirinç Pilavı Malzemeleri

 • Bir su bardağı pirinç
 • Bir buçuk su bardağı su
 • Üç çay kaşığı tuz
 • Üç yemek kaşığı sıvı yağ
 • bir yemek kaşığı tereyağı

Gelinlerimiz daha önceden bildikleri kuru fasulyeye ekstradan sucuklu halini yapacakları için yani bilindik bir yemek olduğu için çok mutlu oldular. En azından kuru fasulye yemeğini kendi kaynanasına yapmış ve elinin lezzetini tatmış olduğundan bu gün gelinlerin kaynanalardan alacağı özellikle kendi kaynanasından alacağı puanlar çok konuşulacak.

Gelinim mutfakta 12 temmuz gününü birincisini belirleyecek olan puanlama aşamasına geçtiler. Bizlerde tüm gelinlerin aldığı puanları tek tek verelim. 

Gelinim Mutfakta 12 Temmuz Puanları ( Perşembe )

12 Temmuz Perşembe gelinim mutfakta puanları alt kısımda ve haftalık toplu puanları en alt kısımda verilmiştir.  Cansu ile Elif’in dün olduğu gibi bu gün de pişmemiş muhabbetleri gündeme damgasını vuracak gibi bakalım Cansu ile Elif’in kaynanaları kendilerine kaç puan verdiler.

Sizleri daha fazla merak da bırakmayarak gelinim mutfakta 12 temmuz perşembe gününü birincisini ve aldığı puanları verelim.

12 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları (12.07.2018 Perşembe)

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 2
Elif : 5

Özlem : 1  
Şebnem: 4 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu: 1
Elif : 3

Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Şebnem: 4

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu: 1⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 3

Özlem : 4
Şebnem: 5

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu:1
Elif : 5⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem: 4
Şebnem : 2

Yukarı da verilen puanlar çerçevesinde gelinim mutfakta 12 temmuz gününü birincisi Elif oldu. Perşembe günü Cansu 5 puan, Elif 16 puan, Özlem  14 puan, Şebnem 15 puan aldı. Yarın hafta finali yapacaklar.

Geçen hafta olduğu gibi bu hafta altınları alacak gelin önceden belli olmadı. Ancak eleme potasında Şebnem yer aldı.

Şebnem eleme potasından kendini kurtarması için cuma günü son sansı olacak. Gelinim mutfakta perşembe günü toplam aldıkları yani haftalık puanlar alt kısımda verilmiştir. Sizce kim elenmeli?

9 – 13 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (Perşembe)

Cansu’nun puanı:41 – (3)
Elif’in Puanı:55 
Özlem’in Puanı: 57 – (3)
Şebnem’in Puanı: 43 – (3)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

6 Yorum

 1. Gelinler özlemin ustüne cok geliyorlar cansunun süpürgesi sayesinde özlem birinci oldu elif cok kıskançlık yapıyor dedi ki:

  Gelinler özlemin ustüne cok geliyorlar cansunun süpürgesi sayesinde özlem birinci oldu elif cok kıskançlık yapıyor özlemi özlikle

  1. fatih bey çarşamba günü punalamasında hatice ye gönderme yaptı yayın saatine haber vermeden gelmediğini çaktırmadan söyledi yada ben öyle anladım. Sosyal medya hesabında bile açılma yapmadı Hatice o yüzden sitemzde konu üzerinde durmuyoruz

 2. Bu boş konuşan gelinlerin yerine hatice gelsin millet de rahat etsin biz de ya zaten hatice varken olan reytinglere bakın simdi olmadan reytinglerine bakın varken reytingler tavandı hatice gidince reytingler taban oldu o yüzden hatice kesin gelecektir bence burdan yazıyorum görürsünüz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu