Gelinim Mutfakta

13 Ağustos Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaynanalar Konseyinden Kaç Puan Aldı? Kim Kazandı?

Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Günün birincisi kim oldu? Kaynanalar kendi gelinine kaç puan verdiler? 13 Ağustos Pazartesi gelinlerin aldığı kaç puan aldığını vereceğiz. Bu puanları verirken; Özlem’in puanı, Emine’nin puanı Ezgi’nin puanı ve Betül’ün puanını da vermiş olacağız. Bu gün yani 13 Ağustos Gelinim mutfakta günün yemeği ve malzemesini da ayrıca vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık puan durumu en altta verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Günün Birincisi Özlem Mi Oldu? Yoksa Emine Mi?

Gelinim Mutfakta 14 Ağustos Salı Günün Birincisi Kim olduğunu yazdığımız yeni yazımıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Her hafta Pazartesi yarışmaya yeni bir gelin ve kaynana dahil oluyor. Bu hafta da Gelinim Mutfakta yarışmasına yeni bir gelin ve kaynana Yıldız hanım dahil oldu. gelini ve kaynanayı daha önceki konumuzda kim olduklarını tanıttık. Bu yazımızı görmek isteyenler en alt kısımda önerilen konulardan bulabilirler. Yeni gelen gelin Betül yarışmadaki dengeleri nasıl değiştirecek. Bunu izleyip hep birlikte göreceğiz. Ancak Pazartesi günün kritikleri konuşurken yeni gelen gelin Betül yarışmada herkesin maskesi olduğunu bende bir maskeli baloya gelir gibi maskeli geldim diyerek tüm tepkileri üzerine çekmeyi başlardı.

Özellikle Nurten hanım bu tabirlere oldukça kızdı. Bu gün siz değerli okurlarımıza önce geçtiğimiz haftanın kısa bir özetini vereceğiz. Daha sonra Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Günün Birincisi kim olduğunu ve kaynanalar tüm gelinlere kaç puan verdiğini tek tek aktaracağız. En sonra ise Gelinim Mutfakta toplam puanları vereceğiz. Bu sayfaya sadece Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Puan durumunu görmek için  gelen değerli okurlarımız puan durumu en alt kısımda verilmiştir. Bu alanları okumadan direk en alt kısma bakabilirler. 

Gelinim mutfakta 13 Ağustos puanlama (Pazartesi) kısmına geçmeden önce geçtiğimiz hafta yarışmaya Selen ile kaynanası Songül hanım katılmıştı. Selen oldukça iddialı bir giriş ve nidalarla yarışmaya başlamış ve ilk gin günün birincisi bile olmuştu. Ancak o günden sonra bir daha birinci olamadı. Diğer yandan Özlem de uzun zamandır altınları kazanamadığını ve bu şansını bu hafta kıracağını söyleyerek haftaya başlamıştı. Ancak ilk gün Selen’in birinci olması Özlem’in moralini bozsa da ikinci gün Özlem uzun zamandır beklediği başarı grafiğini yakalayarak geçtiğimiz hafta Salı günü günün birincisi oldu.

Bu başarıyı Çarşamba ve Perşembe günü devam ettiremediği gibi çok düşük puanlar alarak kendisinden beklenmeyen performans sergiledi. Emine de bunu fırsat bilip Çarşamba ve Perşembe günü en yüksek puanı alan gelin oldu ve Gelinim Mutfakta haftalık puanlarda iyi bir konum elde etti. Cuma günü günün birincisi Ezgi olmasına rağmen gelinim Mutfakta puan durumuna baktığımızda Emine en yüksek puana sahip olduğundan beş bileziğin sahibi olurken elenen ve en düşük puana sahip olan Selen elendi.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi Bu hafta Selen’in yerine yarışmaya Betül katıldı. Bakalım Hatice gittikten sonra o masaya kim geldiyse tutunamadı ve elendi. Yeni gelen gelin bu uğursuzluğu kırabilecek mi? Bunu hep birlikte göreceğiz. Gelinim mutfakta 13 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzemelerini verelim.

13 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Tavuklu Talaş Böreği Malzemeleri

 • 12 adet kare milföy hamuru
 • 2 adet tavuk göğsü
 • Bir adet soğan
 • Bir adet havuç
 • İki adet sivri biber
 • İki diş sarımsak
 • Bir su bardağı bezelye
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber
 • 4.5 yemek kaşığı zeytin yağı

Üzeri İçin

 • Bir adet yumurtasarısı
 • Çörek otu

Özlem bu gün beş haftalık hasreti sona erdirip baştan sona kimseye birinciliği bırakmamak için günün yemeğini ve malzeme listesini dikkatle not aldı. Yarışmaya başlayan Betül de ilk gün olduğu için verilen malzeme listesini ve miktarını tek tek not aldığını gördük. Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Pazartesi Günün birincisi kim olduğu ve 13 Ağustos Gelinim Mutfakta puanları alt kısımda sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Puanları (13.08.2018 Pazartesi)

Her hafta olduğu gibi gelinlerin en tecrübelisi Özlem bile haftaya nasıl başlarsa o şekilde gittiğini bildiği için bu gün her gelin ellerinden gelenin en iyisini yapmak için pür dikkat malzeme listesini dinledikten sonra kendi kaynanaları tarafından 90 saniyecik kısa bir zamanda yemeğin daha nasıl iyi yapılacağı konusunda tüyolarını aldıktan sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de kamera arkasında usta şeflerin tarifi ile aynı oranda ve boyutta nasıl şekil vereceklerini tek tek dinledikten sonra Fatih bey günün yemeği için 45 dakikalık süre verdi.

Yeni gelen Betül dışında herkes yemeğini yapmaya başlarken Betül kendi kaynanası ve diğer kaynanalara kahve yaptı. Bu duruma gelinler tepki gösterdi ve yemeği zamanından bitiremeyeceğini iddia ettiler. Ancak Betül bu tepkilere kulaklarını tıkayarak kaynanalara kahve yapıp götürdü. Nurten hanım teşekkür etmek yerine yanında su neden getirmedi diye tepki gösterince Betül’ün kaynanası Yıldız hanım senin gelin bana zehir getirse bile içerdim. Ancak sen kahvenin yanında su getirmediği diye tepki gösteriyorsun diyerek kendi gelinini çok iyi savundu.

Gelinler belirlenen süre içerisinde günün yemeğini tamamladılar ve sunum aşamasına geçtiler. Birazdan verilecek puanlar neticesinde, Gelinim Mutfakta 13 Ağustos Pazartesi günün birincisi ve sonuncusu belli olacak.

13 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (13.08.2018 Pazartesi)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 3 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 4
Betül : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 2
Ezgi : 1
Betül : 3

Kaynana Yıldız’ın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 2
Ezgi : 5
Betül : 1 puan ⇒ Yıldız’ın Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 2
Ezgi : 5 puanReyhan’ın Gelini
Betül 
: 1

Haftanın ilk günü bu puanlar çerçevesinde sona erdi. Yukarıda kaynanalar kendi gelinlerine kaç puan verdiler? Hangi kaynana kendi gelinin tabağını buldu. Gelinlerin aldığı toplam puanlar ne Şimdi sizlere gelinlerin yarışmaya katılım sırasını baz alarak tek tek verelim. Özlem 15 puan, Emine 9 puan, Ezgi 15 puan, Betül 6 puan aldı.

İlk gün en yüksek puan alan gelin bileziklere de bir adım daha yaklaşmış oldu. Pazartesi günü kaynana konseyinin verdiği puanlar sonucunda gelinim mutfakta 13 Ağustos günün birincisi Özlem ve Ezgi oldu. (Pazartesi) Her zaman olduğu gibi bu haftada gelinlerin aldığı puanların toplamını en alt kısımda toplayarak altın yarışında kimin önde götürdüğünü rahatlıkla görebilmek için vereceğiz. 14 Ağustos Salı günü hangi gelin birinci olduğunu yazdığımız yazımıza ulaşmak için en üst kısımda mavi yazı ile yazılan alandaki tıklayınız ibaresine basarak ilgili konuya geçiş yapabilirsiniz.

13 Ağustos Pazartesi – 17 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Pazartesi)

Özlem’in Puanı : 15
Emine’in Puanı : 9
Ezgi’nin Puanı :15
Betül’ün Puanı : 6

Gelinim Mutfakta 112. Bölüm 14 Ağustos Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=yuhYfHcBtzM

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu