Gelinim Mutfakta

13 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Günün Birincisi Kim Oldu? Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 13 temmuz altınları kim kazandı (aldı)? Final günü hangi tatlı yapıldı malzeme listesi var mı? Gelinim Mutfakta 13 Temmuz günün birincisi Özlem mi oldu Yoksa Elif mi oldu? Yarışmadan Cansu elendi mi? yoksa Şebnem mi elendi? Tüm bunları bu yazımızda cevaplayacağız. Gelinim Mutfakta toplam puanları ve gelinlerin cuma günü aldıkları puanlar en alt kısımda verilmiştir. 

Gelinim Mutfakta 13 Temmuz Altınları Kim Aldı? Kim Yarışmadan Elendi?

Gelinim Mutfakta 20 temmuz altınları alan ve yarışamadan elenen kim olduğunu yazdığımız yeni konumuza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Kanal D’nin sevilen yarışma programında nihayet final günü geldi çattı. 13 Temmuz Gelinim Mutfakta Altınları kim kazandı ve Gelinim mutfakta 13 temmuz kim elendiği en alt kısımda bulabilirsiniz.

Bizler bu haftanın kısa özetini vereceğiz. Gelinler her gün türlü türlü yemekler yaptı ve kaynanalar da bu yemeklere puan verdiler. Bu hafta yarışmaya iki yeni isim dahil oldu. Hatice’nin programa kendi isteği ile gelmemesinden dolayı eski yarışmacılardan Cansu yarışmaya dahil olurken yeni isim olarak sessiz kişiliği ile tanıdığımız Şebnem yarışmaya dahil olmuştu.

Geçen hafta Tuğba yarışmadan elendikten sonra yerine bir başka eski yarışmacılardan olan ve güçlü bir yarışmacı olan Elif bu hafta Pazartesi günü yarışmaya dahil oldu. Hem Nurten hanım hem de Özlem hanım Elif’in gelmesinden rahatsız olduklarını sözleri ile dile getirdiler. Elif de güçlü rakip olduğundan dolayı kendisinden Özlem’in korktuğunu açık açık söyledi.

İlk gün yani pazartesi günü günün birincisi ayağının tozu ile Elif oldu. İkinci gün yani Salı günün birincisi yine Elif oldu. Bu durum Özlem’in hal ve tavırlarından açıkça rahatsız olduğunu bir izleyici olarak gördüm.

Çarşamba günü ise Özlem oldu. Ancak Elif verilen malzemenin tamamını kullandığından dolayı lahmacunu pişmemiş olduğundan dolayı tüm kaynanalardan düşük not aldı.

Elif durumu Fatih beye iletti ve verilen malzemelerin tamamını kullanmak mecburiyetinde olduğunu daha önce kendisi bu durumdan ceza aldığını da söyleyerek malzeme artıran tüm gelinlerin tespit edilmesini istedi. Fatih Ürek da Elif dışında tüm gelinler malzeme artırımı yaptığını görünce final günü verilen toplam puanlardan 3 puan düşüleceğini aktardı.

Dün yani perşembe günü ise günün birincisi gene Elif oldu. Ancak Özlem de her ne kadar birinci olamasa da hafta boyunca birincinin hemen arkasında yer aldı. Bu gün yani 13 temmuz cuma günü Özlem ile Elif ikilisinden kim daha çok puan alırsa altınları kazanan gelin olacağını rahatlıkla söyleyebilirim.

Eleme potasında kim var desek cuma günü en geri olan gelin Cansu onu 2 puan daha fazla puanı olan Şebnem takip etmekte. Bu gün hem eleme potasında hem de altın kazanmadan kıyasıya bir rekabet yapılacak.

Bu gün her hafta final günü olduğu gibi tatlı yapılacak. Genel da çabuk yapılan tatlılar tercih ediliyor. Şu ana kadar gelinim mutfakta 13 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi için yapılacak tatlının ismi basına duyurulmadı.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Bizler tatlının adını ve malzeme listesini basına duyurulduktan sonra ekleyeceğiz. Bu hafta yarışmanın favorisi Elif olduğunu ama Özlem 2 puan fazla ve en yüksek puana sahip olduğunu söyleyip bu gün yani final günü neler oldu onlardan bahsedelim. Daha sonra günün tatlısının adını ve malzeme listesini verdikten sonra Gelinim mutfakta 13 temmuz puanlarını vereceğiz. 

Gelinim Mutfakta 13 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Tatlı Yapıldı?

Geçen hafta olduğu gibi bu hafta Özlem rahat değil. Üstelik Ensesinden takip eden Elif ile bir birine çok yakın puanı var. Bu gün yani 13 temmuz cuma gelinim mutfakta gününü birincisi olacak olan altınların da büyük ihtimal sahibi olacak. Tabi Özlem ve Elif ikilisinden bahsediyorum.

Diğer yandan Cansu ile Şebnem ikilisinden biri bu gün yani gelinim mutfakta 13 temmuz cuma günün birincisi olursa elenmekten kurtulacak. O yüzden bu gün birinci olan işi götürecek diyebiliriz. Her hafta olduğu gibi bu hafta da cuma günü basit ama etkili bir tatlı yapılacak. Şu an için hangi tatlının yapılacağını ve malzeme listesinin ne olduğunu bilemiyoruz. Ancak kısa süre içerisinde sitemize ekleyip yayınlayacağız.

Gelinler Fatih Ürek’in örtüyü kaldırın ve bu gün hangi tatlıyı yapacağı diye sormasından sonra çeşitli tahminler geldi. Programın sunucusu Fatih Ürek fazla meraklandırmadan hemen tatlının adını söyledi ve malzeme listesi madde madde vermeye başladı.

Gelinler hızla verilen malzemelerin ölçülerini not aldı. Kaynanalar gelinlerine 90 saniyelik süre içerisinde tatlının nasıl yapılacağını aktardı. Gözler Çiğdem hanım ve Nurten hanımı üzerinde bakalım kendi gelinin tabağını bulabilecekler mi? Kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de kısıtlı süre içerisinde hemen tatlı yapımına koyuldular. Tatlı yaparken Elif’in Şebnem ve Suzan hanım hakkındaki konuşmaları gündem oldu.

Dün Suzan hanım günün kritiklerinden şarkı söylemiş diğer kaynanalar da kendisine eşilik etmişti. Elif de bunu hatırlatıp “Zaten Şebnem bilezik alamıyor. Ben bari türkümü söyleyeyim de kendimi göstereyim” gibisinden konuşmalar yaptı.

Suzan hanım ise izleme odasında Elif’in bu şekilde çıkışına sinir oldu. Zaten meşhur olduğunu ekstra bir çabaya ihtiyacının olmadığını söyledi. İlerleyen zamanda Fatih Ürek 13 Temmuz cuma Gelinim mutfakta altınları kim kazanır sorusuna Çiğdem hanım biz alacağız derken Nurten hanım o öyle zannetsin.

Altınları biz alacağız diyerek tepkisi ve düşüncesini ortaya koydu. Gelinim mutfakta 13 temmuz cuma altınları kimin kazandı kaç puan aldığı merak edilse de kimin eleneceği de bir o kadar merak ediliyor.

Eğer Cansu elenirse psikolojik üstünlük Özlem’e geçecek. Yok eğer Şebnem elenir de yerine Özlem’e gıcık birisi gelirse Özlem hepten kaybeder. Bakalım programdaki dengeler nasıl değişecek. 

13 Temmuz Gelinim Mutfakta Lokma Tatlısı Malzemeleri

 • Yarım kg. Un 
 • 1 tatlı kaşığı maya
 • Yarım tatlı kaşığı tuz
 • Yarım litre su

Şerbeti İçin

 • Bir kilo toz şeker
 • Yarım Litre su
 • Çeyrek limon suyu

Üzeri İçin;

 • Bir yemek kaşığı toz tarçın
 • 2 yemek kaşığı toz fıstık

Kızartmak için;

 • Sıvı Yağ

Gelinler belirtilen süre içerisinde tatlı yapımını tamamlayıp cuma günün en önemli saatleri olan sunum aşamasına geçtiler.

Buradan çıkacak sonuçla Gelinim mutfakta 13 Temmuz günün birincisini belirlerken altınların sahibini de belirlemiş olacaklar. Aynı zamanda bu hafta yarışmaya veda eden kişi de kendiliğinden ortaya çıkmış olacak. Sözlerimizi uzatmadan Gelinim mutfakta 13 Temmuz puanlarına geçelim. 

13 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Puanları (13.07.2018 Cuma)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu: 4 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 5

Özlem : 2 
Şebnem: 1

Kaynana Suzan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 5
Elif : 4

Özlem : 2  
Şebnem: 1 ⇒ Suzan’ın Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu: 4
Elif : 5

Özlem : 1 ⇒ Nurten’in Gelini
Şebnem: 1

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu: 4
Elif : 5⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem: 2
Şebnem : 1

Kaynanaların 13 temmuz cuma günü verdiği puanlar çerçevesinde Gelinim mutfakta 13 temmuz günün birincisi Elif oldu. Tüm gelinlerin yarışmaya katılım sırasına göre tek tek aldıkları puanları verelim. 

Cuma günü Cansu 17 puan, Elif 19 puan, Özlem 7 puan, Şebnem 4 puan aldı. Bu puanlara göre Gelinim mutfakta 13 Temmuz altınları Elif aldı. Gününü birincisi ve altınları alan gelin belli oldu.

Şimdi gelinim mutfakta 13 temmuz elenen yarışmacı Şebnem oldu. Bu haftanın gelinlerin aldığı toplam puanları merak edenler alt kısımdan bakabilirler. 

9 – 13 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (Cuma)

Cansu’nun puanı:58 – (3) = 55
Elif’in Puanı: 74  Kesinlikle Altını kazandı
Özlem’in Puanı: 64 – (3) = 61
Şebnem’in Puanı: 47 – (3) = 44 ⇒ Kesinlikle elendi

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. gidenler geri geldikce izlenme oranları düşüyor,hani derler ya eskiye rağbet olsa bit pazarınına nur yağarmış işte o hesap elif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu