Gelinim Mutfakta

15 Ağustos Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta 15 Ağustos Çarşamba Puanları

Gelinim Mutfakta 15 Ağustos Çarşamba günün birincisi kim oldu? Gelinler, kaynanalardan kaç puan aldı? Gelinim Mutfakta 15 Ağustos Çarşamba günü birinci kim olduğunu açıklarken; Emine’nin puanını, Ezgi’nin puanını, Özlem’in puanını ve Betül’ün puanlarını da toplu halde vermiş olacağız.

Çarşamba günü gelinler en iyi puanı alabilmek ve günü birinci bitirebilmek için bu gün yani 15 Ağustos gelinim mutfakta puanları verilirken günün yemeğini ve tarifini yazacaklar. Bizde sizler için sitemize günün yemeğinin adı ve malzeme listesini yazacağız. Ekranda verilirken kaçıranlar sitemizden malzeme listesini alabilirler. Bu yarışmanın tek gayesi Cuma günü verilecek olan beş altın bileziğe sahip olmak ve her gün alının bu puanlar final günü için toplanmakta. Bizde sizler için Gelinim Mutfakta haftalık puanları vereceğiz. Yani gelinim mutfakta toplam puanlar da kim önde olduğunu rahatlıkla görebileceğiz.

Gelinim Mutfakta 15 Ağustos Günün Birincisi Yine Ezgi Mi? Yoksa Özlem Mi?

Gelinim Mutfakta 16 Ağustos Perşembe günün birincisi kim olduğunu yazdığımız yeni konumuza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Haftanın ortası ve bu gün alınan her puan artık daha önemli ve bunun da gelinlerimiz farkında olduğunu görüyorum. Özellikle Bu hafta yarışmaya dahil olan tecrübeli gelin Betül oldukça düşük performans gösterdiğini bu gün bir yükseliş trendine girmez ise Cuma günü yarışmaya veda etmesi kaçınılmaz olacağını kendisi de bizim gibi farkında ve bu gün elinden geleni yapacak. Her gün olduğu gibi önce bu gün ne yaşandı? Kim kime ne dedi? onlardan bahsedeceğiz.

Ardından gelinim mutfakta 15 Ağustos günün birincisini belirleyecek olan günün yemeğinin adını açıklayıp daha sonra malzeme listesini vereceğiz. En son da 15 Ağustos Gelinim Mutfakta puan kısmına geçeceğiz. Bu sayfaya sadece Çarşamba puanlarına veya haftalık puanlara bakmak için gelen okurlarımız puan kısmı en alta verilmiştir. Bizler başka siteler gibi yalan dolan yazmadan insanları kandırmadan işini hakkı ile yapan kurumsal bir siteyiz. 

Gelinim Mutfakta 15 Ağustos puanlama kısmına geçmeden bu gün yaşanan günün özeti mahiyetindeki konulara değinelim. İlk olarak tecrübeli gelin Betül’den ilginç bir hamle geldi. Kendisinden tecrübesiz olan gelinlere bir nevi hayat dersi vermeye kalktı ve tahtaya mutlu evliliğin sırlarını yazdı. Betül, ilişkilerinde mutlu olmak istiyorsanız aranıza bir üçüncü kişileri dahil etmeyin diye gelinlere ders verdi. Bunu gören kaynanalardan Nurten hanım sen Başak’a mı özeniyorsun diye çıkıştı. Emine de bu olaydan sonra Betül’e kayın validen kendisine laf taşıdığını söyledi. Yani, Emine açık açık Betül’e sen lafçı mısın diye sordu.Gelinim Mutfakta Program kapak resmiBetül ise tabi bunu kabul etmedi. Fatih bey, bu gün bir birinden ilginç sorular sordu. Bunlardan en dikkat çekeni ise gelinlere kayın valideniz ile ilişkilerinizi hangi sebzeye benzetiyor sunuz? Sorusuna Ezgi maydanoz dedi. Bakalım Günün kritiklerinde bunu duyan fenomen kaynana Reyhan ne diyecek? Gelinim Mutfakta 15 Ağustos Çarşamba gününü birincisi kim hangi gelin olacak? Bunu belirleyecek olan günün yemeğinin adı ne? Malzeme liste ne? Şimdi bunları verelim.

15 Ağustos Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Damat Paçası Ve Malzemeleri

 • Dört adet tavuk but
 • Bir adet Yufka
 • 2 Yemek kaşığı Tere yağı
 • Tuz
 • Karabiber
 • İki kepçe tavuk suyu

Yoğurtlu Sos İçin

 • İki yemek kaşığı un
 • Bir yumurta
 • Bir yemek kaşığı sirke
 • Dört yemek kaşığı yoğurt
 • İki diş sarımsak
 • Üç su bardağı tavuk suyu
 • Bir tatlı kaşığı tuz

Servisi İçin

 • Bir Yemek Kaşığı Tereyağı
 • İki çay kaşığı kırmızı pul biber

Damat Paçası böreğinden bakalım hangi gelin en yüksek puanı alacak? Hangi gelin ise en düşük puanı alıp eleme potasına girecek? Kaynanalar kendi gelinlerin tabaklarını bulabilecek mi? Kendi gelinlerine kaç puan verdiler? Tüm bunların cevapları 15 Ağustos Gelinim Mutfakta puanları başlığı altında alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Puanları 15 Ağustos Çarşamba

günün malzemeleri Fatih Ürek tarafından verilirken Betül her zamankinden daha dikkatli not aldı ve malzemelerin karşılığında gramajlarını tek tek not eti. Diğer yandan beş haftadır altın hasretine son vermek isteyen Özlem de bu gün her zamankinden daha dikkatli dinlediğini gördüm. Ezgi ise bilezik almadan yarışmadan elenmiş, tekrar Cansu’nun yerine yarışmaya dahil olmuştu.

Bu sefer altınları almadan elenmek istemiyor ve cuma günü altınları almak için hafta başından beri oldukça iddialı ve istekli olduğunu görüyoruz. Emine ise şu ana kadar orta halli bir performans sergiliyor. Kaynanalar günün böreğini nasıl yapılacağı konusunda kendi gelinlerine 90 saniye gibi kısa bir süre içerinde anlattıktan sonra kaynanalar izleme odasına geçtiler. Fatih bey böreğin yapımı için 45 dakikalık süre belirledi ve geri sayımla süre başlattı.

Bu gün gelinler ne dedi kaynanalar gelinlere nasıl tepki verdiler? Bu gün neler yaşandığını yukarıda anlatmıştım. Tekrar burada anlatmayacağım. Biraz sonra Gelinim Mutfakta 15 Ağustos puanları verilecek ve Gelinim mutfakta 15 Ağustos günün birincisi ve sonuncusu kim olduğunu öğreneceğiz. Hazırsanız puanlama aşamasına geçelim.

15 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (15/08/2018 Çarşamba)

Kaynana Yıldız’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 5
Ezgi : 4
Betül : 1 puan ⇒ Yıldız’ın Gelini

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 5
Emine : 1 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 3
Betül : 3

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 2
Emine : 5
Ezgi : 1  puanReyhan’ın Gelini
Betül 
: 2 

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 puanNurten’in Gelini
Emine : 1
Ezgi : 5
Betül : 4

Yukarıdaki puanlar neticesinde Çarşamba günü puanları da verilmiş oldu. Bu puanlar sonucunda Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve günün sonuncusu kim olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Çarşamba günü gelinlerin aldığı puanları toplu şekilde gelinlerin yarışmaya başladığı sıraya göre verelim. Özlem 10 puan, Emine 12 puan, Ezgi 13 puan, Betül 10 puan aldı.

Çarşamba günü puanlarına baktığımızda Gelinim Mutfakta 15 Ağustos günün birincisi Ezgi oldu (Çarşamba). Günün sonuncusu ise Betül ve Özlem oldu. Betül böylelikle eleme potasına şimdiden girmiş oldu. Haftalık toplam puanlarda ise hangi gelin öne geçti? Hangi gelin eleme potasına bir adım daha yaklaştığını görmek için alt taraftaki haftalık toplam puanlar kısmına bakabilirsiniz. Gelinim Mutfakta 16 Ağustos puanlarını görmek için yukarıda mavi yazılı yerde ki tıklayınız butonuna basıp ulaşabilirsiniz.

13 – 14 – 15 Ağustos Çarşamba – 17 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Çarşamba)

Özlem’in Puanı :25 + 10 = 35
Emine’in Puanı : 20 + 12 = 32
Ezgi’nin Puanı :28 + 13 = 41
Betül’ün Puanı : 18 + 10 = 28

Gelinim Mutfakta 114. Bölüm 16 Ağustos Çarşamba Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=rnTnMTTEHQ4

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

12 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu