Dizi Haberi

15 Şubat Maraşlı Çalan Türkü ve Sözleri [Telli Turnam]

15 Şubat Pazartesi günü ekrana gelen 6. bölümde15 Şubat Maraşlı Çalan Türkü oldukça dikkat çekti. Bizi bizde nalan bu türkünün sözlerini ve videonu haberimizin içerisinde bulabilirsiniz.

Maraşlı dizisi 6. bölümde çalan türkü Maraşlı ile Mahur’un gittiği restoranda Maraşlı’nın eski silah arkadaşının Telli Turnam türküsünü seslendirmesi ile dikkatleri bir anda üzerine toplamayı başarmıştır.

Yakın zamanda başlayan ve kısa süre de reyting listesin de hak ettiği konumu her geçen bölümde yalayıp daha da artıran Maraşlı dizsinde çalan şarkı ve türkülerin yanı sıra dizinin aksiyon sahneleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

15 Şubat Maraşlı Çalan Türkü resmi

Bu hafta Maraşlı Aziz bey ile karşı karşıya gelse de daha önce bizzat birisini öldürmeyen Aziz bey Maraşlıyı öldüremedi. Savaş’ın Mahur karşılığında Aziz beyden kendisini öldürmesini istediğini fark eden Maraşlı Celal de Mahur’u harika bir planla kurtarmayı başardı.

Mahur’a her bölümde Maaşlıya bir adım daha yaklaşmaya başladı. Ecem Maraşlı ile Mahur’un aralarında bir aşkın doğduğunun farkında olsa da Mahur bunu kendisine bile dillendiremediği için hemen reddetmeye başladı.

15 Şubat Maraşlı Çalan Türkü

“Telli turnam selam götür
Sevgilimin diyarına
Üzülmesin ağlamasın
Belki gelirim yarına cananıma

Hasret kimseye kalmasın
Sevdalılar ayrılmasın, ayrılmasın
Ben yandım eller yanmasın
Sevdanın aşkın uğruna can uğruna

Gönüle hasret yazıldı
Sevgiye mezar kazıldı
İki damla yaş süzüldü
Gözlerimin pınarına, pınarına

Hasret kimseye kalmasın
Sevdalılar ayrılmasın, ayrılmasın
Ben yandım eller yanmasın
Sevdanın aşkın uğruna can uğruna”

15 Şubat Maraşlı çalan Türküyü seslendiren kim olduğunu ilerleyen dakikalara da bu yazımızda eğeleyeceğiz. Şimdi bu türküyü Musa Eroğlu’nuın seslendiren dinlemek için alt kısımda video eklenmiştir.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu