Gelinim Mutfakta

16 Kasım Cuma Gelinim Mutfakta Günün Birincisi İle Gelinim Mutfakta 16 Kasım Puanları Ve Lokmalık İrmik Tatlısı

Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma günün birincisi kim oldu? Bu gün yarışmanın kaderini belirleyecek ve bir gelin yarışmadan veda etmesine bir gelinde beş bilezikle sevineceği haftanın son puanlama günü olan Cuma gününe ulaştık. Hafta başından beri alınan puanları baz aldığımızda Cansu ile Betül elenmemek için yarışırken, Ezgi ile bu hafta yarışmaya gelen Hatice de beş bilezik için ter dökecekler.

=> Gelinim Mutfakta 16 Kasım 2021 Salı Puan Durumu sonucunu görebilmek için lütfen tıklayınız.

Cansu ile Betül arasında elenme ihtimali daha çok olan Betül olduğunu sebebi olarak da Cuma günü gelinim mutfakta puanlama da Gül hanım gene Betül’ün tabağını bulayacağını, Sevgül hanım ise Gül hanıma göre Cansu’nun tabaklarını bulma konusunda daha iyi performans gösterdiğini söylemeliyim. Bu sebeple bu gün yarışmadan Betül gideceği kanaati oluştu bende.

Zaten, Gelinim mutfakta puan durumu açısın da en geri de olan Betül ve kendisine en yakın olan gelin Cansu ve aralarında 4 puan fark var. Bakalım Gül hanım bizi şaşırtıp Betül’ün tabaklarını bulabilecek mi?

Geçen hafta belki hatırlamayanlarınız olabilir. Geçen hafta hep Aleyna’nın kaynanası adil puanlama yapmadığını konuştuk. Bu hafta gelen Hatice’in kaynanası İlhame hanım, Cemile hanımı arattığını rahatlıkla söyleyebiliyorum. Sonuçta şeklen bile tabakların olmadığı ortada iken beş puan alan gelinleri görünce gerçekten emek verip en güzel yapanlara haksızlık oluyor. Bu haksızlığı sadece İlhame hanım yapmıyor. Gelinim Mutfakta puanlama da Reyhan danım da adaletsiz puanlar veriyor. Gül hanım bol keseden verip kendi gelinine iyi puan vermeye çalışırken Gül hanımda olmamış tabaklara yüksek puanlar verdi. 

16 Kasım Cuma puanları verildiği zaman, Umarım Reyhan hanım ile İlhame hanım  gelinim mutfakta puanlar verilirken adil bir puanlama yapar da biz de helal olsun deriz. Ama nedense her ikisi içinde %100 adaletsiz puanlar vereceği konusunda düşünce hakim… Not: Gelinim Mutfakta 16 Kasım puanları (Cuma) yazının sonlarına doğru verilmiştir.

Cansu ile Betül açısında bu gün tamam mı devam mı puanlama ve tatlı yapımına çıkacaklar. Her ikisi de yarışmada kalabilmek adına ellerinden geleni yapacaklar. Adaletsiz puanlara ve haksızlıklara karşı Betül ve Cansu yarışmada tutunmak için çabalarken adaletsiz kaynanalar Reyhan  ile İlhame de kendi gelinlerini önce gelinim Mutfakta 16 Kasım günün birincisi olması daha sonra da Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma bilezikleri alan kişi olması için haksızca puanlama yapacaklar.

Zaten fragmandan İlhame kendi gelinine beş verdiği açıkça anlaşılıyor. Reyhan hanım da kendi gelini iyi yapmış ve beş vermiş olabilir ve bizde buna lafımız asla olamaz ama diğer gelinlere acımasızca bir vermesi onuda bu yönü ile haksız puanlama yapmasına neden oluyor. Dikkat: Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma puanları sayfanın hemen altında verilmiştir.

Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma Günün Birincisi İle Günün Yemeği

Fatih Ürek’in sunumu ile hafta içi dört gelinin ve beraberinde dört kaynananın azimle yarıştığı ve her gün birbirinden farklı yemeklerin yapılması ile kaynanaların bu yemekler kimin olduğunu bilmeden puanlaması ile günün sonunda bir gelin günün birincisi olup çeyrek altının sahibi olurken hafta finali olan Cuma günüde bu puanların toplamında en yüksek puanı alan gelin beş altın bileziği alırken en düşük puana sahip olan gelin yarışmadan eleniyor.

Bu gün hafta finalinde olduğu için üç ayrı önemli olay yaşanacak. Bunlardan sıra ile ilki Gelinim Mutfakta 16 Kasım günün birincisi kim olacağı ve kaynanaların vereceği puanlar sayesinde günün birincisi belli olduktan sonra haftalık puanlar toplanıp en düşük puanı alan 16 Kasım Gelinim Mutfakta elenen kim olacak? Sorusunu cevaplarken hafta başından beri dört gelinin istediği ve beş altın bileziği ise en yüksek puanı toplayan gelin sahip olacak. Not: 16 Kasım Cuma Gelinim Mutfakta Puan tablosu sayfanın sonlarına doğru verdik.

Hafta finalinde olayların her anını açıklarken yazılarımız çok uzun olmasını istemediğimizden bilezikleri alan kim olduğunu ayrı sayfada günün birincisi kim olduğunu ve günün yemeği ile malzeme listesini de bu sayfada ayrıca sizlere açıklamak istedik. Bu sayfada  16 Kasım Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu açıklarken Haftalık, Gelinim Mutfakta 16 Kasım puanları da an ve an açıklayacağız.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma puanları verilmeden önce son puan durumuna bakalım. Ezgi 55 puanla zirvede yer alırken Hatice 46 puanla ikinci sırada kendisine haksızlıkla yer buldu. Cansu 40 puanla üçüncü sırada ve bilezik yarışından koptuğunu düşünüyorum. Betül ise 36 puanla son sırada ve eleme potasında Cuma günü yarıştı.

Şimdi günün birincisini kim olacağını belirleyecek olan ve bilezikleri alan ve elenen kişiyi belirleyecek olan günün tatlısını açıklayalım. Daha sonra gelinlerin aldığı, gelinim mutfakta 16 Kasım Cuma toplam puanlar da kimin kaç puan aldığını vereceğiz. Son kısımda ise 16 Kasım Cuma Gelinim mutfakta puan tablosu güncel halini vereceğiz. Sizden Ricam güncel puanları görebilmek için, kaynanalar puan verdikten 30 – 40 saniye sonra sayfayı yenilerseniz yeni puanlara erişebilirsiniz. 

16 Kasım Günün Tatlısı Lokmalık İrmik Tatlısı Malzemeleri

Hamuru için;

 • Üç adet yumurta
 • Bir çay bardağı sıvı yağ
 • Bir çay bardağı yoğurt
 • Bir paket kabartma tozu
 • Bir limon kabuğu rendesi
 • 2,5 su bardağı İrmik
 • İki su bardağı un

Şerbeti İçin;

 • Dört su bardağı şeker
 • Beş su bardağı  su

Bulamak İçin;

 • Yarım çay bardağı İrmik

Fatih bey günün tatlısının yapımı için 40 dakikalık süre verdi. Hatice dışındaki gelinler hemen tatlı yapımına başlarken Hatice gene işi ağırdan aldı. aten kendi kaynanası da beş puan verdiğini fragmandan anladık.

Belirlenen süre içerisinde gelinler tatlı yapımını tamamladılar ve Gelinim Mutfakta 16 Kasım günün birincisi kim olduğunu ve günün sonuncusu kim olduğunu belirleyecek puanlama aşamasına geçtiler.

16 Kasım Cuma Gelinim Mutfakta Puanları (16.11.2018)

*************************

Kaynana İlhame‘nin verdiği Puanlar

Ezgi     :  2
Betül   :  1
Cansu  : 1
Hatice :⇒ İlhame’nin Gelini 5

*************************

#Kaynanalar puan verdikten 30 saniye sonra sayfayı güncellerseniz yeni puanları görebilirsiniz.#

*************************

Kaynana Gül‘ün verdiği Puanlar

Ezgi     : 4
Betül   :Gül’ün Gelini 4
Cansu  :  5
Hatice  : 1

*************************

“16 Kasım Cuma Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<< "Gelinim Mutfakta dizicenter" >>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter 
çıkacaktır.

************************

Kaynana Reyhan‘ın verdiği Puanlar

Ezgi     :Reyhan’ın Gelini 5
Betül    :  4
Cansu   : 4
Hatice  : 1

*************************

Kaynana Sevgül‘ün verdiği Puan

Ezgi     : 4
Betül    :  3
Cansu  : ⇒ Sevgül’ün Gelini 5
Hatice  : 1

 

Her kaynana sonrasında sayfayı güncellemeyi unutmayınız. Bizler puanları anlık olarak güncellerken sizler de bu puanları anlık olarak görebilmeniz için sayfayı güncellemeyi unutmayınız.

Gelinlerin 16 Kasım Cuma Günü Aldığı Toplam Puanlar

Ezgi 2 4 5 4 15
Betül 1 4 4 3 12
Cansu 1 5 4 5 15
Hatice 5 1 1 1 8

****************************

Gelinim Mutfakta Puan durumu (12 Kasım – 16 Kasım Haftası) – 16 Kasım Cuma

 Ezgi’nin Puanı     : 55 + 15 = 70
 Betül’ün Puanı    : 36 + 12 = 48
Cansu’nun Puanı : 40 + 15 = 55
Hatice’nin Puanı  : 46 + 8 = 54

Hafta başından beri en çok merak edilen haftalık puanlar ile [pembebuton]16 Kasım Cuma Gelinim Mutfakta Cuma bilezikleri alan[/pembebuton] kim olduğunu ve gelinim mutfakta yarışmasından elenen kim olduğunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 16 Kasım Cuma Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

8 Yorum

 1. Önceleri fragmanlar bölüm bittikten hemen sonra 2-3 dakika olarak veriliyordu, sonradan 1 dakikaya düşürdüler bi kaç haftadır fragman tvde verilmiyor bölüm bittikten 2 saat sonra youtubeden verilmeye başlanmıştı VE BU HAFTA bölüm bitiyor ertesi gün ancak fragman çıkıyor bu duruma son verilsin AYNI GÜN TVDE FRAGMAN VERILSIN!!!

 2. Ezginin önceki bilezikleri farkettiyseniz daha kalın bu hafta takılanlar daha ince

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu