Gelinim Mutfakta

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? En Yüksek Puanı Kim Aldı?

16 Mayıs Salı Gelinim Mutfakta en yüksek puanı kim aldı? Hangi tarifi yaptılar. Gelinlerin tariflerine kaynanalar kaç puan verdi? Hepsi ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz. 

=> Gelinim Mutfakta 16 Mayıs 2022 Pazartesi Bugün Kim Birinci Oldu öğrenmek için tıklayınız.

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Kiş Tabanlı Tavuklu Pizza Tarifi

15 Mayıs günü mercimek köftesi köftesi tarifi için gelinlere 45 dk süre verilmişti. Günün sonunda ise en çok puanı başak toplamıştı. Bu gün yani 16 Mayıs Salı günü Kiş Tabanlı Tavuklu pizza yapılması istendi. Bu yüzden süreyi düne nazaran 15 dk daha fazla artırılarak 60 dk içerisinde gelinlerimiz Kiş Tabanlı Tavuklu Pizzayı bitirp servise hazır edilmesi istendi.

Kaynanalar hemen gelinlerine nasıl yapılacağı konusunda tüyolarını verdikten sonra süre başladı. Yurdanur dün gelmesine rağmen ortama çabuk ayak uydurduğunu ve kolay lokma olmadığını gösterdi. Yurdanur, Hatice’nin kayın validesine karşı Hatice’yi korumaya çalıştığını söyleyip teşekkür etmesini istedi. Yurdanur eğer elenir isen tek sebebin kaynananın verdiği puanlar yüzünden olduğunu söyledi. Bu arada ben Kiş Tabanlı Tavuklu Pizza tarifi adını ilk defa duydum. İzleyiciler belki kaçırmış olabilir malzemeleri yazalım. 

Kiş için:
3,5 su un
200 gr tereyağı
1 tutam tuz
3 adet yumurta

Üzeri İçin:
Zeytinyağı
2 adet soğan
3 adet kabak -rendelenmiş
4 parça kemiksiz tavuk kalça
4 yemek kaşığı krema
4adet kakule
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
2 yemek kaşığı ketçap
1 su bardağı mozeralla peyniri

16 Mayıs Gelinlerin Aldığı Puanlar

Gelinlerimiz bir taraftan iş yaparken diğer taraftan da bir birlerini laf yetiştirmeleri de ihmal etmediler. Dikkati çeken bir noktayı belirtmek isterim. Başak bu gün düne nazaran sessiz kaldığını söyleyebilirim. Bu bir yarış stratejisi mi? Şu ana kadar çözmedim. Dün ilk defa bu program hakkında konu açtığımız için bazı önemli noktaları kaçırdık. Bu gün her kaynanın verdiği puanları ayrı ayrı tablolar halinde vereceğiz. 

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Kaynana Suna’nın verdiği Puanlar

Başak: 1 
Yurdanur: 2
Elif: 5
Hatice: 3

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar

Başak: 1
Yurdanur: 2
Elif: 4
Hatice: 5

Kaynana Hanife’nin verdiği Puanlar

Başak: 5
Yurdanur: 3
Elif: 1
Hatice: 2

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar

Başak: 1
Yurdanur: 4
Elif: 2
Hatice: 5

16 Mayıs Salı Gelinim Mutfakta  total puanlar
Başak: 8
Yurdanur:  11
Elif: 12
Hatice: 15

Günün en çok puan alan dünkü gibi Başak mı? olacak. Dün Hatice kendi kaynanası en düşük puanı kendisine vermişti. Bu günde yine 1 puan verip vermeyeceği merak konusu oldu. Başak kendi kaynanası Hanife’ye çay götürüp diğer kaynanalara götürmemesi kaynanalar tarafında eleştiri konusu oldu. 16 Mayıs Gelinim Mutfakta ilk yemekte en yüksek puanı Hatice 15 puanı aldı.

Gelinim Mutfakta 47. Bölüm Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu