Gelinim Mutfakta

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Kim Kazandı? Gelinim Mutfakta Hangi Yemek Yapıldı?

16 Mayıs Gelinim Mutfakta kim kazandı. Günün birincisi kim oldu? Pazartesi günün birincisi Başak olurken Salı günün birincisi Hatice oldu. Bu gün bu gelinlerden biri mi olacak? Yoksa farklı bir isim mi günün en çok puanlarını toplayacak? 16 Mayıs Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Bu soruların cevapları sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta 16 Mayıs 2022 Pazartesi Puan Durumu sonucunu öğrenmek için tıklayınız.

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu?

Gelinim Mutfakta bu hafta programa yeni bir yarışmacı Yurdanur kaynanası Sena hanım ile birlikte geldi. Yurdanur, g,den gelinlere nazaran kolye lokma olmadığını daha ilk dakikalarda diğer yarışmacılara da hissettirdi. Yurdanur ilk gün en yüksek puanı alamasa da en düşük puan da aldı. Ancak ikinci gün kendi kaynanasından iki puan alarak elenme potasına bir adım yaklaştı.

Diğer taraftan Başak pazartesi gini kaynanaların tüz meselesini söyleyip acımasızca puan vermesini Başak dışındaki gelinler bu durumdan şikayetçi olmalarına rağmen Başak sesini çıkarmamıştı. Ancak dün yayınlanan yayınca Başak’ın düşük puan almasından Kiş’in tuzsuz olduğunu söyleyip kendi kaynanası dışında bütün kaynanalar 1 puan verince Başak birden tuz meselesini açıp bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyince diğer gelinler dün sesin çıkmazken bu gün aynı durum senin başına geldi diye tepki göstermesini etik bulmadıklarını dile getirdi. 

16 Mayıs günü peynirli büzgü börek yapılması istendi. Ramazan ayında olduğu için seçildiğini belirten Fatih Ürek, bu böreğin tadından çok şeklinin daha ön planda olduğu konusunda en baştan tüyo verdi. Kaynanalar böreğin nasıl yapması konusunda 90 saniyelik sürede son tüyoları verdikten sonra böreğin yapılmasına başlandı. 16 Mayıs Penirli büzgü böreğin tarifini alt başlıkta verdik. Evde yapmak isteyenler, bu tarifi kaçıranlar için yazıyorum.

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Hangi Tarif Yapıldı?

16 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta programında Peynirli Büzgü Börek yapılması istenildi. Önce malzemeleri aktaralım.

2 Adet taze yufka 
İç Harcı İçin
200 gr beyaz peynir
yarım demet maydanoz
1 tatlı kaşığı pul biber
Sosu İçin
yarım su bardağı su
yarım su bardağı yağ
Üzeri için
2 adet yumurta sarısı
bir tutam kimyon tohumu

Peynirli Büzgü Börek için süre olarak Fatih Ürek, 50 dk gibi yüksek bir süre verdi. Gelinler hemen tarifi yapmaya başladı. Böreği yaparken Elif’in eşi ile olan resmini mutfağa koyması ve evlilik teklifi konusunda aldığı yüzüğü anlatması diğer gelinlerin tepkisini çekti. Elin daha sonra Yurdanur’a buraya Hatice’nin yaşam koçu olmak için mi? geldin diye sorunca Yurdanur, Hatice’nin kaynanası yaşam koçu olmaya yeter diyerek Elif’i susturmak istese de Elif benim 15 bilezik kazandım. Beni çekemiyorsunuz diyerek gündem olmaya çalıştı. Başak, yine bir tek kendi kaynanasına çay götürmesi diğer kaynanaların sinirlendirirken, gelinlerde çay ile mesaj verip kendi tabağını bulması konusunda bir mesaj verdiği konusunda şüpheleri ortaya çıktı. 

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Gelinler Kaç Puan 

Kaynana Suna’nın verdiği Puanlar

Başak: 2
Yurdanur: 5
Elif: 3
Hatice: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puanlar

Başak: 5
Yurdanur: 1
Elif: 4
Hatice: 3

Kaynana Hanife’nin verdiği Puanlar

Başak: 3
Yurdanur: 5
Elif: 3
Hatice: 1

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar

Başak: 3
Yurdanur: 1
Elif: 5
Hatice: 1

16 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta  total puanlar
Başak: 13
Yurdanur:  12
Elif: 15
Hatice: 6

16 Mayıs Gelinim Mutfak da en yüksek puanı  15 puan Elif alırken en düşük puanı Hatice  aldı. 

16 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu