Gelinim Mutfakta

16 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Durumu Açıklandı! 16 Mayıs Puanları İle Bugün Günün Birincisi Kim?

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Perşembe günün birincisi kim oldu? Artık final gününe bir gün kaldı ve bugün verilen puanlar sonucunda bilezik yarışında olan isim açıkça kendisini belli ederken eleme potasına düşecek isim de %100 belli olacak. Böylesine önemli bir günde 16 Mayıs Perşembe puanları sırasında her gelin en yüksek puanı almak için ellerinden geleni yapacaklar ama bütün iş gelinlerin kaynanalarına kalacak. Not: Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Perşembe Puan Durumu sayfanın en sonunda verdik.

=> Gelinim Mutfakta 16 Mayıs 2022 Pazartesi Puanları sonucunu öğrenmek için tıklayınız.

==> 20 Mayıs ile 24 Mayıs haftasında şu an da kaynanalar 23 Mayıs Perşembe puanlarını vermeye başladı. O anları görebilmek için [pembebuton]23 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puanlaması[/pembebuton] ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. 

Geçtiğimiz hafta bugün günün birincisi o hafta yarışmaya başlayan Ceren olmuştu. Oysa ilk iki gün çok düşük puanlar alması nedeni ile elenmesine kesin gözü ile bakılan Ceren kendisini eleme potasında kurtarmaya başarmış ve Güngör’ü elemişti. Gördüğünüz gibi elenecek kişi bile kendini kurtarma imkanı bulduğu bugün de 16 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Toplam Puan Tablosu sunucunda en iyi konumda olmak oldukça önemli bir hale geldi. 16 Mayıs 2019 Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Gülcan

Bu hafta boyunca Gülcan gene kaynanası Besime hanım ile tartışmaya başladı. Çocuklarımı göstermem demesi ile olayını fitilini ateşten Gülcan’a karşı oldukça sert bir şekilde cevap veren Besime hanıma bu gün de Gülcan aynı tonda karşılığını verdi. İkili arasındaki bu gerginliği zamanın da benzer nedenlerle yaşamıştık.

==> Bu hafta en çok merak edilen [pembebuton]17 Mayıs Gelinim Mutfakta bilezikleri alan[/pembebuton] kim olduğunu görebilmek için tıklayınız.

Gülcan bu çatışmadan puanlama noktasında zarar görmüştü. Hem kendisi yemeklerine odaklanamadı. Hem de kaynanası Gülcan’ın yemeklerini bulamamıştı. Bakalım yine böyle bir durum ile karşı karşıyayız. Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Perşembe Puanları sırasında Besime Gülcan’ı bulabilecek mi? İzleyip göreceğiz.16 Mayıs Gelinim Mutfakta Çeyrek Altını Alan Gelin

Bugün kaynanaların vereceği puanlar sonrasında 16 Mayıs 2019 puan durumu da netleşmiş olacak. Bizler için bu puan durumu neden önemli diyebilirsiniz. Sonuçta önümüz de daha final haftası var diye bir çıkış yapabilirsiniz. Lakin, yarışma başından itibaren tuttuğumuz istatistiklere göre perşembe puanlamasında birinci olan gelin %100 olmasa da bilezikleri %90 oranında aldığını, Perşembe Haftalık toplam puanlar sonrasında sonuncu olan gelinde %95 oranında kesinlikle elendiğini gördük.

Gelinim Mutfakta son bölüm de Gülcan ile Besime arasında çıkan ciddi boyuttaki tartışma kesinlikle yarışma sonunda eve yansıyabilecek bir tartışma olduğunu söyleyebilirim. Gülcan gerekirse çocuklarımı göstermem diyerek yanlış yaptı. Bunu duyan Besime hanım da Gülcan’a karşı sitem dolu sözler etti ama Gülcan bugün de ağır sözlerine devam ettiğini görüyoruz. Eşine Besime hanımın dediği “eğer bakamayacaksanız çocuk yapmasaydınız sözünü hatırlattı.” Bu sözler kritiklerde çok konuşulacak.

Birazdan kaynanalar bence bu haftanın en önemli puanlaması olan 16 Mayıs Perşembe Puanlaması için sunum kısmına gelip bir bir puanlama yapacaklar. Böylesi bir günde elbette kaynanalar da risk alabilirler. Ancak aldığı risk ile kendi başını da yakabileceği için resmen bugün kaynanalar ateşten gömlek giyecekler.  

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Puanları İle Son Puan Durumu

Geçtiğimiz hafta nasıl olsa bu hafta gideceksin denilen Ceren eleme potasından kendisini kurtardığı gibi tecrübeli yarışmacı Güngör’ü de eleme potasına iteklemiş, Cuma günü de Güngör’ü elemişti. Bu hafta ise gene benzer bir sıralama var ve 16 mayıs puanları sonrasında ikisinden biri eleme potasına düşecek. Diğer yandan Ezgi ile Gülcan da bilezik için ter döküyorlar. Bu ikiliden biri Bugün Gelinim Mutfakta günün birincisi olması halinde bilezikleri büyük oranda garantileyecek. Not: Son puan durumu bu yazınını en sok kısmında bulabilirsiniz.16 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları Verilirken Gelinlerin Resmi

Geçen hafta elenene ama 300. bölüm kutlaması nedeni ile o hafta elene yapılmayacağını açıklayan Fatih Ürek’in sözleri ile sanki yeniden hayat bulan Güngör, bu hafta oldukça iyi bir başlangıç yapmasını beklerken gene benzer performans düşüklüğü ile karşı karıya kalınca şahsen üzüldüm. Bakalım Güngör, Gelinim Mutfakta Son Puan Durumu sonucuna göre eleme potasından temelli kendisini kurtarmayı başarabilecek mi? İzleyip göreceğiz.  

Bu hafta gelinlerin aldığı puanlara yani Gelinim Mutfakta haftalık toplam puanlara bir bakalım ve kim önde ve kim eleme potasına yaklaşmış hep birlikte analiz edelim. 43 puanla Gülcan ilk sırada yer alırken ezeli rakibi Ezgi 36 puanla hemen arkasında ikinci sırada yer aldı. Üçüncü sırada Güngör 31 puanla eleme potasının bir tık üstünde yer almayı başarırken Ceren 29 puanla son sırada yer aldı. 

16 Mayıs Perşembe Çeyrek altını kim aldı? Elbette bu konuda bize gelen bir bilgi var. Ancak bizler kanal D’nin yayın haklarına saygı duyuyor ve son ana kadar bu gün, günün en yüksek puanını alan gelin kim olduğunu açıklamayacağız.16 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Güngör ve Kaynanası Sevim Resmi

İki ezeli rakip arasında farkı geçtiğimiz hafta Ezgi’nin bilezik alması ile açıkladı. Şu an Gülcan 33 bilezik sahibi iken Ezgi resmen iki katı bilezik sahibi olduğunu görüyoruz. Gülcan yapısı gereği oldukça hırslı birisi ve elenmeden Ezgi’nin aldığı bileziklere yetişmeyi planlıyor. Bu haftada bilezikleri alabilmesi için 16 Mayıs Perşembe gelinim mutfakta toplam puanlar da Ezgi’ye yeterince fark atmayı planlıyor. Bakalım yapabilecek mi? İzleyip göreceğiz. 

Sözlerimi uzatmadan 16 Mayıs bugün kim kazandı? veya bugün kim birinci oldu? sorusunun cevaplarını verebilmek için yarışmacı gelinlerin yapacağı günün yemeğinin ismini sonrasında malzeme listesini açıklayıp sunum kısmına geçeceğiz. 

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Fırında Zeytinyağlı Sebze Kebabı Malzemeleri

 • 6 Adet ufak kabak
 • 4 adet havuç
 • 20 adet arpacık soğan
 • 3 adet patates
 • 3 adet kırmızı biber
 • 1 adet taze sarımsak

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Fırında Zeytinyağlı Sebze Kababı Malzemesi

Sosu İçin;

 • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı kadar domates salçası
 • 1/2 çay bardağı su
 • 1 çay kaşığı tuz
 • 2 yermek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı biber salçası
 • 1 yemek kaşığı kuru kekik

16 Mayıs Gelinim Mutfakta Fırında Zeytinyağlı Sebze Kababı Malzemesi

Fatih Ürek bu haftanın son ana yemeğini (Cuma günü tatlı yapılacak) belirledikten sonra yarışmacı gelinlere 50 dakika süre tanıdı. Tabi gelinler de vaktinde yemeklerini tamamlayıp, sunum kısmına geçtiler. 

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Puanları (16/05/2019 Perşembe)

*************************
16 Mayıs Gelinim Mutfakta Puan Durumu Açıklayan Fatih Ürek
*************************

Kaynana Sevim‘in verdiği Puanlar

Ezgi : 1
Gülcan : 3
Güngör : => Sevim’in Gelin 5
Ceren : 2

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz, yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Nesibe‘nin verdiği Puanlar

Ezgi : 5
Gülcan : 1
Güngör : 3
Ceren  : => Nesibe’nin Gelini 4

*************************
” 16 Mayıs 2019 Perşembe Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<<
"Gelinim Mutfakta dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Kaynana Besime‘nin verdiği Puanlar

Ezgi : 3
Gülcan=> Besime’nin Gelini 4
Güngör 5
Ceren : 1

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Reyhan‘ın verdiği Puanlar

Ezgi : => Reyhan’ın Gelin 3
Gülcan : 5
Güngör : 1
Ceren : 2

*************************Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Puanları Veren Nergis Hanım*************************

Gelinlerin 16 Mayıs 2019 Perşembe Toplam Puanları

Ezgi 1 5 3 3 12
Gülcan 3 1 4 5 13
Güngör 5 3 5 1 14
Ceren 2 4 1 2 9

*************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu 16 Mayıs Perşembe

Ezgi      : 36 + 12 = 48
Gülcan : 43 + 13 = 56
Güngör : 31 + 14 = 45
Ceren   : 29 + 9 = 38

Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Perşembe Puanlama Sonuçları

*************************

16 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒ GÜNGÖR
Gelinim Mutfakta 16 Mayıs Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ GÜNGÖR
16 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒ CEREN

*************************

Gelinim Mutfakta 305. Bölüm 17 Mayıs Cuma Fragmanı İzle

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu