Gelinim Mutfakta

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları [Puan Durumu] Netleşti!

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba günün birincisi ile puan durumu sonucu açıklandı! 16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları sonucunda bugün kim birinci oldu? Haftanın ortasında Çarşamba günü Nursel Ergin bugün kaç puan verdi? 16/02/2022 tarihinde bugün günün birincisi kim oldu? Miyase kaç puan aldı? 16 Şubat Çarşamba çeyrek altını kim kazandı? Yeşim bugün kaç puan aldı? 16 Şubat Puan durumu sonucu bugün çeyrek altını kim aldı? İşte merak edilen tüm bu soruların detaylı cevapları, bu haberimizin devamında sizleri bekliyor.

=> Gelinim Mutfakta 23 Mart Çarşamba Puan Durumu sonucu için lütfen tıklayınız.

Güncelleme (17/02/2022) 16 Şubat 2022 tarihinde Yeşim yine ve yeniden günün birincisi olurken, Miyase 13 puanla günü sonuncusu olan gelin oldu.

=> Gelinim Mutfakta 16 Mart Çarşamba Çeyrek Altını Kim Aldı sonucu için lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba Puanları sonucu %100 belli olduğunda, gözler puan durumu sonucuna çevrilecek. Yeşim ilk iki gün çeyrek altını alan gelin olduğu için bugün toplam puan durumu sonucuna göre, yine yüksek puanlar alması halinde, beş bilezik için büyük bir avantaj elde edecek. 

=> 9 Mart Çarşamba Gelinim Mutfakta Çeyrek Altını Kim Kazandı sonucu için tıklayınız.

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları Verecek Kaynanalar

Miyase ile Yeşim arasında ki kavga giderek büyümekte. Yeşim Miyase’nin aldığı 10 bileziği hala hazmedemezken, Miyase de Yeşim’e karşı sert sözleri dikkatlerden kaçmadı.

=> 2 Mart Çarşamba Gelinim Mutfakta Bugün Kim Birinci Oldu sonucu için tıklayınız.

Bugün 16 Şubat Gelinim Mutfakta kim birinci oldu? 16 Şubat Puanlama sonrasında bugün çeyrek altını kim aldı? Sorularının cevapları alt kısımda kesin olarak açıklanmıştır.

=> 23 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları sonucu için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Puanlaması resmi 3

Pazartesi günü yarışmaya dahil olan Nurten kaynana, ilk iki gün gelininin tabağını bulamadı. Buna rağmen Hasret, günün sonuncusu olmaktan son anda kurtulması oldukça dikkat çekti.

=> 18 Şubat Cuma Gelinim Mutfakta Haftalık Puan Durumu sonucu için lütfen tıklayınız.

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları sonucunda, Nurten kaynana kesinlikle ama kesinlikle gelinini Hasret’i bulup, beş puan vermesi gerekiyor. Aksi halde Hasret hafta başında elde ettiği tüm avantajı kaybedecek.

=> 18 Şubat Cuma Gelinim Mutfakta Günün Birincisi için lütfen tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba Puanları Verecek Kaynanalar

Miyase ile Yeşim arasında ki tartışma, Pazartesi gününden itibaren hat safhaya çıktı. Oysa Miyase Yeşim’in gitmesini istemediğini geçtiğimiz hafta finalinde söylemişti. Lakin kameralara kapatıldıktan sonra yaşananlar, Miyase ile Yeşim arasını açtı.

=> 17 Şubat Perşembe Gelinim Mutfakta Son Puan Durumu sonucunu öğrenme için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta son bölüm de yine çeyrek altını alan yarışmacı Yeşim oldu. Miyase ise kaynanası Sevilay’ın Yeşim’e verdiği 3 puan sayesinde, Yeşim bir puan fazla alarak Miyase’yi geride bırakarak çeyrek altını kazandı.

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu - Deniz

Kaynana Sevilay, Yeşim’e verdiği 3 puandan dolayı her ne kadar pişman olsa da Miyase kimseye bir şey demeden stüdyodan ayrılıp, haber vermemesi Sevilay’ın canın epey sıkı. Miyase ise nereye gittiği açıkça söyledi. İşte Miyase’nin o sözleri; 

“Ben dün Deniz’i arayıp, onun evinde kaldım!” Yarışmacı Miyase

Sözleri ile Miyase, Deniz  ile arasının iyi olduğunu, onun evinden kaldığını açıklarken, Sevilay kaynana da “Daha dün tanıştığın birinin evinde nasıl kalırsın?” diyerek bu duruma tepki gösterdi.

Yeşim ile Miyase arasında ki bu rekabet, kaynanalar odasında Beyhan ile Sevilay’a da yansımış durumda. Her iki kaynana da gelinini, 16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi yapıp, bugün çeyrek altını almasını istiyor.

Kaynanalar gelinlerin çeyrek altını almasını isterken, tabaklar arasında ki ayrımı her zaman yapamaması kaynanaların işini, özellikle Beyhan ile Sevilay’ın işini bir hayli zorlaştırmakta.

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan Durumu Sonucu Açıklandığı An Yeşim ve Beyhan

Haftanın ilk iki bölümünde çeyrek altını Yeşim aldı. Miyase, bugün Gelinim Mutfakta Puanlama sırasında günün birincisi olması için kolları sıvadı.

Kaynana Sevilay, 21 gün sonra rakiplerini eleyeceğin, Beyhan kaynanayı da eleneceğini açıkça dile getirdiği işte o sözler;  

“Ben ne dedim. 21 gün sonra sizi göndereceğim dedim. Bu hafta siz gidicisiniz!” Yarışmacı Miyase

Sözleri ile Sevilay, kaynana Beyhan ile Yeşim’i yarışmadan eleyeceğini açıkça itiraf ederken, Beyhan kaynana gitmeyeceğini, kendisini de kimsenin eleyemeyeceğini dile getirmesi, oldukça dikkat çekti.

Kaynana Beyhan yarışmadaki yerini daha da sağlamlaştırmak için Yeşim de Cuma günü beş bileziği almak için bugün Gelinim Mutfakta 16 Şubat Puanlama sonucunda, en yüksek puanı alıp, puan durumu sonucunda zirveye adını yazdırmak istiyor. 

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları Puan Durumu Günün Birincisi

Kaynana Nurten henüz gelini Hasret’in tabağını bulamadı. Lakin Hasret kendi çabası ile yarışmada tutunmaya devam ediyor. Bugün Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba puanlaması sırasında, kaynana Nurten gelini Hasreti kesinlikle bulup, beş puan vermesi gerekiyor. Aksi halde Hasret için yolun sonu bugünden gözükmeye başlayacak.

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba Puan Durumu

14 Şubat Pazartesi günü başlayan haftanın ilk bölümünden ve ikinci bölümünde Yeşim çeyreği alan isim oldu. Haftanın üçüncü puanlaması, Nursel Ergin’in vereceği 16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta puanları ile  başlayacak. Çarşamba günü dört kaynana ve bir sunucunun vereceği puanlar sonucu %100 belli olduktan sonra gözler, Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba puan durumu sonucuna çevrilecek. 

Gelinim Mutfakta Puan Durumu Sonucu resmi 3

Deniz, bu hata yeni gelen Hasret’i henüz geçemediği için hala elenme riski devam etmekte. Bugün Deniz, Hasret’i geride bırakabilmek için bugün günün birincisi olup, bugün çeyrek altını alan gelin olmak istiyor.

10 bileziği büyük bir farkla kaçıran Yeşim, bu hafta beş bileziği kaçırmak istemiyor. Bunun için de bugün 16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan tablosu sonucunda, en yüksek puanı almak için kolları sıvadı.

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba Puan Durumu Sonucu Netleştiği An Miyase ve Sevilay

Deniz’in kaynanası Hayat gelinin lezzetini kimi zaman bulsa da genel itibari ile gelinin bulamıyor. Bugün eleme potasının bir tık üzerine çıkabilmek için kaynana Hayat, 16 Şubat Gelinim Mutfakta Puanları sonucunda gelinin beş puan vermek zorunda.

Nursel Ergün beş puanı kime verdi? 16 Şubat Gelinim Mutfakta bugün kim birinci oldu? Çarşamba çeyrek altını kim aldı? 16 Şubat 2022 Çarşamba en yüksek puanı kim aldı? Hasret kaç puan aldı? Yeşim kaç puyan aldı? Bu soruların cevapları ise hemen alt kısımda Çarşamba puan tablosu içerisinde sizleri bekliyor. 

LÜTFEN BİZİ GOOGLE DE BÖYLE ARAYIN! 

Gelinim Mutfakta ads

Dikkat: bugün ve her gün yarışmada olanları konun altındaki yorum kısmından tartışıyoruz. Sizde katılabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Puanları (16/02/2022 Çarşamba)

*************************

Gelinim Mutfakta Puanları (Nursel Ergin Kaç Puan Verdi)

 

*************************

16 Şubat Nursel Ergin Kaç Puan Verdi

Yeşim: 1
Miyase: 3
Deniz: 5
Hasret: 4

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Sevilay’ın verdiği Puanlar

Yeşim: 4
Miyase: => Sevilay’ın Gelini 1
Deniz: 5
Hasret: 3

*************************
” 16 Şubat 2022 Çarşamba Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Hayat’ın verdiği Puanlar

Yeşim: 5
Miyase: 1
Deniz: => Hayat’ın Gelini 3
Hasret: 4

*************************
Bizi google de ararken
<<<
"Gelinim Mutfakta dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Kaynana Beyhan’ın verdiği Puanlar

Yeşim: => Beyhan’ın Gelini 5
Miyase: 4
Deniz: 1
Hasret: 2

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz, yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Nurten’in verdiği Puanlar

Yeşim: 5
Miyase: 4
Deniz: 1
Hasret: => Nurten’in Gelini 2

*************************

Gelinim mutfakta 16 Şubat Çarşamba Toplam Puanlar

Yeşim 1 4 5 5 5 20
Miyase 3 1 1 4 4 13
Deniz 5 5 3 1 1 15
Hasret 4 3 4 2 2 15

************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (14-18 Şubat Haftası) – Çarşamba

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Puanları - 2022

*************************

Yeşim: 39 + 20 = 59
Miyase: 34 + 13 = 47
Deniz: 19 + 15 = 34
Hasret: 23 + 15 = 38

*************************

Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çarşamba Puanlama Sonuçları

*************************

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒ YEŞİM
Gelinim Mutfakta 16 Şubat Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ YEŞİM
16 Şubat Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒ MİYASE

*************************

Gelinim Mutfakta 17 Şubat Perşembe Fragmanı İzle

16 Şubat Çarşamba Gelinim Mutfakta Puanları ile puan durumu sonucu %100 belli olduktan sonra gözler bir sonraki güne çevrilecek. İşte haftanın dördüncü bölüm olan, final öncesi ekrana gelecek olan, Gelinim Mutfakta 17 Şubat Perşembe fragmanı alt kısımda sizleri bekliyor. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

69 Yorum

 1. YEŞİM 10 BİLEZİĞİ ALAMADIĞI İÇİN HAZMEMEDEMEMİŞ!
  MİYASE 10 BİLEZİĞİALDIĞI İÇİN ŞIMARMIŞ OLAY BU!

  1. Denizle biri İreme giyorlar yeşim arayı çok açıyor cuma panik yapıp anıyor miyase bakın görün belkide elenme riski bike var

  2. filiz sen neden böylesin yaa. bir defa yanlış olana yanlış demedin. hep doğru olana bok attın. makuliyet çerçevesinde hiç yorumun yok. sen hayırdır miyaseyle paylaşıyor musun altınları. sürekli yeşimi küçük düşürmek ve karalamak derdindesin neden?

   1. Keşke öyle olsa. İşin şakası ben 2 gün bölümlerin tamamını izlemedim. Bugün dikkatlice baktım. Orada Yeşim 4 aldığı halde oynaması bir hazımsızlık belirtisi dedim. Ancak Miyase de aynısını dedim. Okumamışsın. Miyase de aldığı bileziklerle havalanmış dedim.

    İşin gerçeği kimse ile bir irtibatım yok. Olmasını da istemem.

    1. yönetmen yeşimin oyun müziğini açtığı için oynadı ama sen yine yeşimi karaladın. hani izledim dedinya neden hala yeşimi karalıyorsun. yönetmen yeşimi oynattı napsın yok oynamam mı desin?

     1. sen izlemedin galiba. Yeşim istedi. Şarkı çal yönetmenim dedi.

    2. YEŞİM YÖNETMENİDE MANİPÜLE EDİYOR MU DİYORSUN? BİRAZ ALLAH KORKUN OLSUN YARIŞMACILARI ELEŞTİRİRKEN! HATALI OLANI HAKLI BULUP SUSUP, HAKLI OLANA AĞZINA GELENİ YAZIYORSUN FİLİZ! AKLİ BİR SORUNUN YOKSA SENİ MANTIKLI OLMAYA DAVET EDİYORUM. EĞER MANTIK YÖNÜN ZAYIFSA Kİ ÖYLE GÖRÜNÜYOR DAVETİME İCABET ETME!

     1. YEŞİM “ÇAL YÖNETMENİM OYUN OYMAMADIK” DEDİ. DENİZ 5 ALDIĞI HALDE OYNAMAK İSTEMEYİNCE, YEŞİM BEN OYNAMAK İSTİYORUM DEDİ. MİYASE DE KONSEPT DE ÖYLE BİR ŞEY YOK DEDİĞİ ANDA ARKA PLANDA YEŞİM’İN MÜZİĞİ ÇALDI. (YEŞİM 4 ALMASINA RAĞMEN YEŞİM’İN MÜZİĞİ ÇALMASI DA BİR GARİP…) YEŞİM ÇITI OYNADI.. BENCE SEN BUGÜNKÜ BÖLÜMÜ YOUTUBEDEN BİR KEZ DAHA İZLE!

     2. SENİN ALLAH KORKUN OLSUN. MAĞDURU OYNAYAN OYUNCU YEŞİMİ DESTEKLEYENLERE BAK!

     3. filiz hanıma haksızlık yapıyorsunuz
      ayrıca kelimelerinizi terbiyeli kullanın

    3. Herseye yorum ypionuzda burda kimin fesat kimin kıskanç kimin kurtlu olduğu ekranlardan belli oluyor miyase ve deniz gurtlanmislar 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    1. yeşimin beceriksizliği ekran kirliliği diyen mahlukat o senin kalbinin pisliğidir gördüğün. izlerken arkanla izleme gözlerini kullan daha doğru sonuca varırsın.

     1. öncelikle mahlukat sizsiniz
      Yeşim yapamıyor ama her nedense ekip Yeşim den vazgeçemiyor

     2. Çok haklısınız Miyase kendine bir yandaş buldu Deniz’i, görmemiş zavallı 10 bileziği de alınca egosu tavan yaptı. Yeşim’e sardı. Ben kendime kızıyorum daha önce Miyase’yi tutuyordum ama yanlış yapmışım. Bir an önce gitmesini istiyorum artık. Keşke biz de puanlama yapabilsek.

 2. Şu bir gerçek 10 bileziği kesinlikle Miyasenin hakkıydı kesinle. Neden çünkü bir hafta önceki 5 bilezik Miyasenin hakkıydı zaten Nursel neden bilmiyorum saçma sapan Yeşimle Miyaseye paylaşın dedi. Miyase en yüksek puanı almıştı o hak zaten Miyasenindi. Ben herkesi eşit tutuyorum hak eden kazansın diye düşünüyorum. Miyase hakkını aldı Yeşim hazmedemedi şımarıklığa vurduruyor olayı.

   1. hayırdır filiz tabiki 5 derken? hiç sevilay 111 ve özellikle yeşime 1 miyaseye 5 verirken hiç konuşmadın. hayırdır nerden çıktı bu yeşim hazımsızlığı kıskançlığı? biraz kendine çekidüzen versen iyi olacak.

    1. Arkadaşlar herkes özgürce yorum yapıyor. Bende düşüncemi paylaşıyorum. burası hepimizin yeri. Küfür olan yorumlar dışında hepsini onaylıyorum. Bana hakaret edilen yorumları bile. Sen de düşünce paylaş. Benim baktığım açıdan bu şekilde gözüküyor. Hiçbir yarışmacı ile ne yüz yüze ne de sosyal medyada konuşmuyorum. Sende Miyase’nin eksi tarafını söyle. Bek ben yukarıda Miyase’nin oynamasını da eleştirdim. Ancak sen onu görmedin galiba…

 3. Hadi inşallah bu hafta bilezikleri yeşim alır da miyaseye kapak olur miyase baya havalandı her şeyin fazlası zararlı gerçekten 🤌

 4. Bileziklerve ceyrekler yesimin bu hafa yesimden özür dileme haftası heyet yesime haksızlık yaptığını anladı. Sahi miyasyeye ne oldu elendimi.

   1. bu kadar ucuz olma filiz yaa. sürekli sevilayın 1 vermesiyle yeşimin bilezikleri miyaseye gidiyor 2 aydır yeşim bilezik alamıyor ama sen bir defa miyasenin maaş günü gelmiş demedin. bunu senin karakterine veriyorum. ucuzluk hayatın hiçbir alanında kişiyi yüceltmez bilesin.

 5. Beyhan her gün yesim i nasıl buluyor
  Sevilay gelinini bulunca coşuyorsunuz
  Beyhan bulunca seviniyorsunuz
  ekip Yeşim i hep koruyordu yine koruyor ve Beyhan buluyor 🤔

  1. NE DİYORLARDI… BEYHAN KAYNANA GELİNİN BULAMIYOR V.S.. HEPSİ ALGI… ZAR ATSAN BİLE BU KADAR DENK GELMEZ. KULAKLARI İYİ DUYUYOR ANLAŞILAN

   1. filiz hanım ben bulamamasının kurgu olduğunu düşünüyorum. mağdur göstermeye çalışıyorlar bence!

    1. kesinlikle öyle -.. Puanlama da bir oyun dönüyor. Düşün Miyase 2 puanla beş bileziği hak etti ama miyase sesini dahi çıkartmadı. Ben olsam hemen tartışırım. Ama Miyase sesini dahi çıkartmadı. Sonra bir sornaki hafta Miyase 10 bilezik aldı. Bunda da bir oyun vardı

     1. evet. aynı olay hatırlarsanız çeyrek altında da oldu. puanların iptal edildiği gün 23 puanla miyase alıyordu. sonraki gün 2sini birden verdiler.

     2. yeşimin 1 puanla 9 defa bilezikleri kaçırması ve bunu çoğunu sevilayın yeşime 1 vermesinden dolayı olduğu hiç konuşulmuyor.

   2. aylardır sevilaya söylüyorlardı miyasenin tabağını ve kadın kollarını bilezikle doldurdu haram haram. hiç miyaseyi ve sevilayı eleştirmedin ama yeşim sözkonusu olduğğunda hunharca ve seviyesi eleştiriyorsun hatta karalıyorsun. sen bu seviyesiliğe devam edersen yeşimle ilgili bizde seni eleştirmeye devam edeceğiz. dikkat ediyorum yeşim hariç kimseyi eleştirmedin. yeşimin eleştirilecek bir tek tarafı yokken bu kadar kötülüyorsun. miyasenin yaptıklarını hırsları bağırıp çağırmaları dedi deli hareketlerini niye hiç konuşmuyorsun filiz?

    1. bence sen tüm yorumları okumuyorsun. bugün bile Yeşim’i de Miyase’yi de eleştirdim. Beni eleştirin ki en doğruyu bulalım arkadaşlar. sadece küfür etmeyin.

     1. mesel o zaten miyase hergün saatlerce eleştirilecek şeyler yaparken susuyorsun ama hiçbirşey yapmayan sadece müzik çaldığı için pislik muamelesi yaptın yeşime. konu bu. yeşimi değil miyaseyi eleştirmen gerekeir izlediğimiz kadarıyla ama yok sen yemin etmişsin yeşimi karalamak için.

  2. sevilay 4 aydır gelinine 5 yeşime 1 verdiği için hatta yeşim senin tabvağını tanıyorum 1 veriyorum ve hep 1 vereceğim dediği için eleştiriliyor sevilay.

 6. miyase karısı gerçekten yeşimi çok kıskanıyor onu öldürse doymaz o kadar hazmedemiyor yeşimi. yeşimin oynamasıyla bile alay etti, çirkefliğini sürekli kameralar çekiyor sürekli yakın plan alıyorlar miyasenin yeşim için konuştuklarını ve yüz ifadesini. izleyince utanması lazım ama utanması olan insan utanır.

   1. bravo miyasenin bir ayıbını nihayet farkettin ama onu bile eleştiremedin. korkuyorsun miyasenin çirkefliklerinden değil mi filiz :)

     1. bende senin miyaseye tapmana yeşime sallamana gülüyorum filiz.

 7. Bugün Nursel hn. gene yaptı yapacağını. Yeşime ondan başka 1 veren yok. Ne yaparsa yapsın çeyrek gene de Yeşimin. Artık Nursel hn. gitse mi gelinlerin yerine.

    1. Bir önceki hafta vermediği için 10 bileziği mecbur vermek durumundaydı. Böyle bir saçmalık olur mu… Damal ve Yesemin covid oldu ee bilezik vermiyorum. Açıklamaya bak

     1. yeşime nurselin 1 vermesi konusunda neden acaba dedinya onu neden dedin filiz? yine hile hurdayla miyaseyemi verecekler bilezikleri diyecektin ama yok sen miyasenin hile hurdayla bilezik aldığını söylemezsinki. neden neden acaba yazdığın için mantıklı bir cevabın olacak sandım.

 8. miyase başkasının yatağında YATAMIYORUM deyip kayınvalidesine yatak odası takımı aldırmamışmıydı? denizin evine giderken yatak odasını yanında mı götürmüş çirkef miyase

  1. siz de saf gibi oturup izliyorsunuz. kritik kısmı tamamen kurgu! vakit doldurmak için kurgu yapıyorlar o kısımda!

 9. hadi be sende. miyasenin hakkıymış. aylardır yeşimin yüksek puanlarını son anda 1 verip bilezikleri yeşim takamadan miyasenin koluna taktı seviliay aylarca ve bunu hiç görmemiş gibi kör bakıyorsun. yeşimin hakettiği ama kaynanadının hile hurdasıyla kendi koluna taktiği b,lezikleri yeşime geri verirse geçen haftaki bilezikler miyasenin hakkı olur. o kadar yeşimin hakkını yemişken yeşimin bileziklerini haksızlık yapıp koluna takmışken asla bilezikler miyasenin hakkı olamaz

 10. bu arada filiz hanım gördünüz mü bilmem ama miyase bu haftanın finalinde elini kesiyor. sevilay hanım fenalaşıyor. bu durumla bile dalga geçen seviyesizler var. çok ayıp bence!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu