Gelinim Mutfakta

16 Temmuz Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? En Yüksek Puanı Kim Aldı Hangi Yemek Yapıldı?

Gelinim mutfakta 16 temmuz günün birincisi kim olacağını ve 16 temmuz Pazartesi hangi yemek yapılacağını aktarırken Gelinler, kaynanalardan kaç puan aldığını tek tek yazacağız. Gelinim mutfakta 16 Temmuz pazartesi toplam puanları alt kısımda bulabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 16 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu? Kim Kaç Puan Aldı?

Gelinim Mutfakta 17 Temmuz Salı Günün Birincisi kim olduğunu kaç puan aldığını yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton]Lezzetin değil kendi gelinin çoğu zaman arandığı bir birinden çekişmeli Gelinim mutfakta 16 Temmuz pazartesi Yeni Gelin yarışmaya dahil oldu.

Ezgi’nin kim olduğunu daha önce açıklamıştık. Şimdi siz değerli okurlarımıza 16 Temmuz gelinim mutfakta günün yemeğini ve beraberinde malzeme listesini açıklayacağız daha sonra bu gün yaşanan önemli olayları aktardıktan sonra Gelinim mutfakta 16 Temmuz günün birincisini ve diğer gelinlerin kaynanalar tarafında aldığı puanları vereceğiz.

Geçtiğimiz hafta yarışmaya dahil olan Elif çok iyi bir iş çıkardı ve Özlem’in uzun süren birincilik tahtından etti ve cuma günü altınları kazandı.

Yarışma başından itibaren Elif, 20 bileziğe sahip olurken ona en yakın gelin Özlem 17 bilezik ile Elif’i takip etmekte. Bu hafta yarışmaya katılan Ezgi bakalım bu dengede nerede yer alacak.

Bu gün birinci olabilecek mi yoksa ilk günün azizliğine uğrayacak mı? Hep birlikte göreceğiz. Bu gün yarışmaya katılan Reyhan hanım Gelini hakkındaki konuşmaları gündemin ana konusu olduğunu söyleyebilirim.

Reyhan hanım Özlem’i kaydedip benim gelinim Özlem gibi fevri davranışları asla olamayacağını buna müsaade etmeyeceğini söylerken Çiğdem hanım da o zaman oğlun da eşini alıp gider diyerek işi daha da kızıştırdı. Ancak Reyhan hanım oğlum beni asla terk etmez.

Gerekirse eşini boşar, yuvasını yıkardı diye çıkışında etrafındaki kaynanaların şaşırmasına neden oldu. Bu gün puanlar verildikten sonra günün kritiğini yapılırken Çiğdem hanım eve Özlem’in sakin birisi olduğunu, kendisini frenleme çalıştığını ama yarışma ortamında tamamen kendini saldığında bahsetti.

Özlem de buna karşılık olarak kendisini eleştiren Çiğdem Hanıma üslubuna dikkat etmesini sesini yükselterek söylemesi Çiğdem hanıma tamamen çileden çıkarttı ve birden sesini kes diye Özlem’e bağırdı.

Nurten hanım ise biraz pasif kalarak bağırma demekle yetindi. Bu gün gelinim mutfakta 16 temmuz puanlamasında sonra günün kritikleri çok konuşulacak. Sakın kaçırmayın. Şimdi Bu gün gelinler hangi yemeği yaptı malzemesi ne onlardan bahsedelim. 

16 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeğinin Malzemeleri

 • 300 gram kıyma
 • 1 adet soğan
 • 90 gram pirinç
 • 3 adet yumurta
 • 2 tatlı kaşığı toz yeni bahar
 • Bir çay kaşığı tarçın
 • Biir çay kaşığı karanfil tozu
 • Bir çay kaşığı köfte baharı
 • 1,5 kay kaşığı karabiber
 • 2.5 çay kaşığı tuz
 • 15 dal ince kıyım maydanoz
 • 10 dal ince kıyım dereotu
 • 2 su bardağı un

Gelinler İlk gün en yüksek puanı kaynanalardan almak için malzeme listesini ve gramajlarını dikkatle not aldılar. Bu gün yarışmaya dahil olan Reyhan hanım bakalım kendi gelinin tabağını bulabilecek mi? Kime beş puan verecek. Şimdiden tüm bunlar merak ediliyor. 

Gelinim Mutfakta 16 Temmuz Puanları (16/07/2018 Pazartesi)

Gelinler bir taraftan günün yemeğini yaparken diğer taraftan yarışmaya katılan gelin Yeni Gelin ile tanışmak için ona karşı sorular yönelttiler. Ezgi kendisi hakkında bilgi verdikten sonra Kaynanası Reyhan hanım hakkın konuştu.

Kaynanası Reyhan hanım kaprisli olduğunu ve çabuk küsen bir yapısı olduğunda bahsetti. Bu gün Cansu hafta finaline göre biraz da sessiz olduğunu gördük. Cansu hamile olması ve doğumun yakın olmasından dolayı kendisini biraz frenlemiş olabilir.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Fatih beyin belirlediği süre içerinde gelinler yemeklerini yaptılar ve sunu aşamasına geçtiler.

Burada verilen puanlar neticesinde gelinim mutfakta 16 temmuz günün birincisi belli olacak. Aynı zamanda yarışmadaki puan dengesi ilk gün büyük oranda belli olacak. Şimdi Gelinim mutfakta 16 temmuz gelinlerin aldığı puanları tek tek yazalım.

16 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (16.07.2018 Pazartesi)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 5
Elif : 1
Özlem : 2 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 3

Kaynana Reyhan’nın verdiği Puanlar
Cansu: 4
Elif : 1
Özlem : 2
Ezgi : 5 ⇒ Reyhan’ın Gelini

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu : 5
Elif : 3 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem : 2
Ezgi : 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 4
Özlem : 2
Ezgi : 1

Bu puanlar sonucunda Gelinlerin aldığı puanlar toplamını yarışmaya katılım sırasında göre verelim. Cansu 19 puan, Elif 9 puan, Özlem 8 puan, Ezgi 10 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim mutfakta 16 Temmuz Pazartesi günün birincisi Cansu Oldu. 

 Her hafta olduğu gibi bu hafta da gelinlerin hafta boyunca aldıkları puanları tek tek en alt kısımda paylaşacağız. Altınları almada en yakın gelin kim? Elenme adayları kim olduğunu daha rahat görebileceğiz. 

16 Temmuz – 20 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (Pazartesi)

Cansu’nun puanı: 19
Elif’in Puanı: 9
Özlem’in Puanı: 8
Ezgi’nin Puanı: 10

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu