Gelinim Mutfakta

17 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Puanları Ve Günün Birincisi

Gelinim mutfakta 17 Ağustos cuma altınları kim kazandı? Kim aldı? Hangi gelin kaç puanla günün birinci oldui? Gelinim Mutfakta 17 Ağustos günün birincisi Ezgi mi oldu? 17 Ağustos gelinim mutfakta altınları kim kazandı? Betül mü elendi? Yoksa Emine mi elendi? Hangi gelin beş bileziği aldı?

Günün tatlısı bademli keşkül tarifi ve malzeme listeni de bu yazımızda sizler için ekledik. Uzun yazılarımızı okumadan direk Gelinim Mutfakta 17 Ağustos bilezikleri kim aldı? Günün birincisi kim olduğunu ve kim elendiğini görmek için en alt kısıma bakabilirsiniz.

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Bilezikleri Kim Aldı? Bilezikleri Ezgi Mi Kazandı?

Gelinim Mutfakta 31 Ağustos Cuma bilezikleri kim aldığını ve kimin elendiğini görmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. 13 Ağustos Pazartesi günü başlayan ve 17 Ağustos gününe kadar gelinlerimiz kıyasıya rekabet içinde bir birinden güzel yemekleri yaparak kaynanalardan puan almaya çalıştılar. Bu hafta yaşanan her olaya kısa kısa değinmeye gayret edeceğiz. Ama bu sayfaya sadece gelinim mutfakta 17 ağustos günün birincisi kim olduğunu veya gelinim mutfakta 17 ağustos altınları kim aldığını görmek için gelen ve sadece gelinim mutfakta 17 ağustos puanlarına bakmak isteyen okurlarımız bu özet kısmın atlayıp direk puanlama kısmına en altta verdik. Oraya geçebilirler. 

Bu gün günün tatlısı ve malzeme listesini vermeden önce hafta başından beri neler oldu kısa kısa hatırlayıp her günün birincisi kim olduğunu yazalım. Pazartesi günü yarışmaya diğer gelinlerden oldukça fazla yaş farkı ile Betül yarışmaya dahil oldu. 15 yıllık evli olması ve kaynanası Yıldız hanımda kendi gelinin tabaklarını bulabileceğine inanıp benim gelinim diğer gelinlere 10 basar sözleri ile oldukça iddialı bir giriş yapmışlardı.

günün yemeği tavuklu talaş böreğini en iyi Özlem ile Ezgi yaptı ve 15’er puana sahip olurken, tecrübeli gelin Betül beklentilerin altında kaldı ve ilk gün 6 puan alabildi. Şu an hafta özetini veriyoruz. Gelinim Mutfakta 17 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu ve Gelinim Mutfakta 17 Ağustos altınları kim kazandığını alt kısımda görebilirsiniz. Haftanın ikinci günü İç pilav yapımını en iyi yapan ve en yüksek puanı (13) alan gelin Ezgi olurken, en düşük puanı (10) özlem aldı ve günün sonuncusu oldu.Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1Çarşamba günü ise damat paçasını en iyi yapıp kaynanalardan en yüksek 13 puanı Ezgi alırken en düşük puanı Özlem ile Betül 10’ar puanda kaldılar. Dün ise yani perşembe günü Püreli tavuk kaplama yemeğini en iyi Ezgi yaptı ve kaynanalardan neredeyse tam puan (19) alırken 8 puan ile tecrübeli gelin Betül günü sonuncu kapattı. 

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Günün Birincisi Kim? Bademli Keşkül Tatlısı Ve Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos puan aşamasına geçmeden önce haftalık puanlarda kim önde en yüksekten en düşüğe doğru verelim. Ezgi 60 puan, Özlem 45 puan, Emine 43 puan ve Betül 36 puanla final gününe geldiler. Bu puanlara baktığımızda Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Cuma kim elendi? Sorusunu sormak bence biraz garip olacak. Büyük oranda Betül bu puanlarla yarışmaya veda edecek.

Peki; 17 Ağustos Cuma Gelinim Mutfakta altınları kim aldı? Matematiğin gücüne güvenerek bu gün altınları %98 oranında Ezgi alacağını söyleyebilirim.  Ezgi Gelinim Mutfakta 17 Ağustos günün birincisi olur mu bilmem. Ancak altınları büyük ihtimalle kazandı. Bu gün belirsizliğini koruyan günün birincisi belirleyecek olan kısma geçelim. Gelinim Mutfakta 17 Ağustos günün birincisi belirleyecek olan günün tatlısı Bademli keşkül malzemelerini verelim.

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Bademli Tramisu Malzemeleri (Cuma)

 • 2 adet acıbadem kurabiyesi
 • 200 gram peynir (Labne)
 • Bir tatlı kaşığı fındık şurubu
 • 200 miligram krema
 • 4 Çorba kaşığı pudra şekeri
 • Bir su bardağı granül kahve
 • Üç yemek kaşığı toz kakao
 • Çeyrek vanilyanın çekirdeği

Bu gün bir şans ve bunu en iyi şekilde kullanmak için Betül ne yapıp edip bu gün eğer günün birincisi olayı başarırsa Emine veya Özlem eleme mücadelesi verecek. Bu yüzden altınları kazanan az çok belli iken eleme mücadelesinde 3 gelinin sıkı mücadelesini izleyeceğiz. 40 dakikalık belirlenen süre içinde gelinler tatlının yapımını bitirdiler ve Gelinim Mutfakta 17 Ağustos haftanın birincisi kim olduğunu belirlemek hem de  Gelinim Mutfakta 17 Ağustos günün birincisi kim olduğunu belirlemek üzere puanlama aşamasına geçildi. Bu arada Cuma kim elendiğine de karar vermiş olacaklar.

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Puanları (17.08.2018 Cuma)

Dört gelin hafta başından beri bu gün ve bu an için bir birinden lezzetli tarifleri yaptı. Kaynanalar da kendi gelinlerine en yüksek puanı vermeye gayret etse de genel itibari ile en iyi yapan gelin en yüksek puanı alarak cuma günü final anına bir adım önde girmeyi Ezgi başardı. Biradan kaynanalar puanlarını verecekler ve bu sayede Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Cuma kim elendi ve yarışmaya veda ettiğini öğrenirken, Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Cuma kim kazandı? belli olacak. Tabi Günün birincisi kim olduğu da ortaya kendiliğinden çıkmış olacak. Hadi şimdi Cuma gelinim Mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

17 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (17/08/2018 Cuma)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Özlem : 1 puanNurten’in Gelini
Emine : 1
Ezgi : 1
Betül : 5

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 3
Ezgi : 5  puanReyhan’ın Gelini
Betül 
: 1

Kaynana Yıldız’ın verdiği Puanlar
Özlem : 1
Emine : 1
Ezgi : 1
Betül : 5 puan ⇒ Yıldız’ın Gelini

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Özlem : 3
Emine : 5 puanFatma’nın Gelini
Ezgi: 2
Betül : 1

Her kaynana kendi gelininin tabağını bulmak istese de her zaman durum öyle olmuyor ve bilezikler kimin kısmeti ise ona gidiyor. Yukarıda verilen puanlar çerçevesinde gelinlerin aldığı puanları yarışmaya katılım sırasına göre verelim. Özlem 8 puan, Emine 10 puan, Ezgi 9 puan, Betül 12 puan aldı. Bu neticeye göre Gelinim Mutfakta 17 Ağustos günün birincisi Betül oldu. (Cuma)

Hafta başından beri gelinler bel adet bileziğe sahip olmak bir taraftan da elenmemek için ellerinden gelen gayreti gösterdiler. Bu puanlara baktığımızda 13 Ağustos – 17 Ağustos hafta birincisi kim oldu? Kim elendiği rahatlıkla görebiliyoruz. Gelinim Mutfakta 17 Ağustos haftanın birincisi ve altınları kazanan Ezgi oldu. Elenen yarışmacı Betül olamasına rağmen Nurten ile Özlem Yarışmadan Çekildi. Fatih bey Betül ile Yıldız’ın yarışmada devam etmesine müsade etmedi ve bu hafta cuma günü iki yarışmacı birden elenmiş oldu. Yeni Bölüm haftaya yayınlanmayacak ve yarışma programı sezon finaline girecek. Yeni bölüm tarihini öğrenmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Haftalık puan tablosu da en alt kısımda verdik.

13 Ağustos Pazartesi – 17 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Cuma)

Özlem’in Puanı : 45 + 8 = 52 Yarışmadan çekildi
Emine’in Puanı : 43 + 10 = 53
Ezgi’nin Puanı :  60 + 9 = 69 %100 bilezikleri Aldı
Betül’ün Puanı : 36 + 12 = 48  Betül Elendi

Gelinim Mutfakta 17 Ağustos Cuma Final Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=rnTnMTTEHQ4

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

15 Yorum

 1. Vtr’den anladığım kadarıyla Ezgi birinci oldu fakat Nurten’in açıklamasına göre Özlem’ler yarışmadan çekilecekler (belki ilerde tekrar gelirler) çünkü Ezgi arkalarından oh iyi oldu gittiler kurtulduk diyo… Özlem favorimdi artık favorim kalmadı (yeni gelenlerden olur belki). Ezgi yarışmada pişti, Özlem gidince yerine lider olacak gibi duruyor.

   1. Tahminim ilerde tekrar geleceklerini düşünüyorum elif gibi, seven kitlesi oluştu, program dışı hayatları var sürekli burada olamazlar ayrıca tabaklarını diğer kayınvalideler tanımaya ve düşük puan vermeye başladılar

    1. Bu kıyafeti bilerek giymiş olabilir, yapacakları açıklamayı en azından birkaç gün öncesinden düşünmüşlerdir

 2. bye bye :) ama yapamıyorlar, ama siz hep olmuş tabağa 1 veriyorsunuz, olmamış tabaklara 5 i veriyorsunuz :). Şuna doğrudan desene bana 1 vermeyin 5 verin yoksa açarım ağzımı yumarım gözümü. Utanmasa kendine 1 verenleri stüdyodan alıp kendi tabağına 5 puan verecek :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu