Gelinim Mutfakta

17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi İle Kaynanaların Gelinlere Verdiği Gelinim Mutfakta 17 Aralık Puanları

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Pazartesi günün birincisi kim? Yeni bir haftaya merhaba derken hayırlı ve bol kazançlı bir gün geçirmenizi temenni ediyorum. Hafta sonu Cansu, kendisine rakip olarak gördüğü ve davranışları ile oldukça tartıştığı Hatice’yi eledikten sonra, Emel de aynı yoldan gitmeye kalkınca, Cansu Emel’in elenmesini istedi ve bu hafta dileği oldu. Yarışmacılar arasında En motive ve dinlenmiş olarak başlayan Cansu oldu. [saributon]21 Aralık Cuma Gelinim Mutfakta Puan Tablosu[/saributon] için lütfen tıklayınız.

Bu hafta yarışmaya başlayan yeni gelin gelinim mutfakta puan durumu açısında fark oluşturabilecek mi? Sitemize yorum yapan değerli arkadaşlarımı yorumlarınızı bekliyorum. İlk gün yeni gelinin ortaya koyduğu performans genel de kalıcı oluyor. Bakalım ilk gün yeni yarışmacı neler yapacak? Bekleyip göreceğiz.  [kirmizibuton]20 Aralık Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Tablosu[/kirmizibuton] için lütfen tıklayınız.

Her yeni kaynana yarışma da bir iz bıraktığını düşünüyorum. Her gelin ve kaynana puanlamayı %100 etkiliyor. Örnek olarak;  İlhame ile Reyhan kaynanalara düşük puanlar vermesi konusunda yarışmaya iz bırakırken, Gül hanım ise tüm gelinlerin emekleri var. Önemli olan gelinimi bulmak deyip, tüm gelinlere yüksek puanlar vererek aklımızda kaldı ve yarışmaya iz bıraktı.

Peki yeni kaynana Gelinim mutfakta 17 Aralık puan durumu açısından ortaya nasıl bir fark koyacak? Şahsi fikrim düşük puanlar vereceği kanaatindeyim. [pembebuton]19 Aralık Çarşamba Gelinim Mutfakta Puan Durumu[/pembebuton] için lütfen tıklayınız.

17 Aralık Pazartesi gelinim mutfakta puanlama da kaynanalar tarafından verilen bir puanın bile ne kadar değerli olduğunu geçtiğimiz hafta finalinde bizzat görmüş olduk. Eski yarışmacılar artık kaynanaları daha da sıkıştırıp neden düşük puan aldıklarını sorgulayıp, kaynanaları yüksek puanlar vermesi konusunda baskı yapacaklardır.  [mavibuton]Gelinim Mutfakta 18 Aralık Salı Puanları[/mavibuton] için lütfen tıklayınız.

Yeni gelen gelinin, muhtemelen yarışmayı izleyip gelmiş. Elinin lezzetinden çok kaynanası kendisinin tabağını bulması daha önemli olduğunu bildiği için 17 Aralık Gelinim Mutfakta puanlama aşamasında yüksek puan almak kendi kaynanası %100 kendi tabağını bulması için extra bir çaba içerisine girecek mi? Yani kaynanasına tüyo verecek mi? İzleyip göreceğiz. Not: Gelinim Mutfakta 17 Aralık Pazartesi puanları sayfanın alt kısmına doğru tablo halinde verilmiştir.

Geçen hafta yarışmadan Emel gitti. Elif ise her ne kadar Cansu’ya karşı gelse de Hatice ve Emel kadar tartışmadıkları için artık Cansu artık yarışmada daha rahat olacağını düşünüyorum. Ancak yeni gelen gelinin tavırları da büyük önem arz ediyor. Bu hafta Cansu’nun bir tek rakibi var o da Ziyafet teyze olacaktır. Çünkü Ziyafet sektirmeden Cansu’ya 2 puan vermesi tesadüften öte olduğunu düşünene Cansu, Ziyafet hanımdan 17 Aralık Pazartesi gelinim mutfakta puanlar verilirken yüksek puanlar almaya çalışacak.

Her hafta yaptığımız tahminleri yapalım. 17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta günün birincisi kim? Ve kaç puanla birinci olmuştur? Yorumlarınızı bekliyorum. Benim tahminlerim Elif’in birinci olacağını düşünüyorum. Baaklım puanlama da hislerim doğru çıkacak mı? İzleyip göreceğiz.

Altın listemiz de her hangi bir değişliklik yok. Ezgi ile Cansu 30 puanla birinciliği paylaşırken Başak 20 bilezikle ikinci sırada yer aldı. Özlem 18 bilezikle halen altın listesinde ismi bulunan gelinler arasında oldu. Elif Ezgi abla gibi 30 bilezik alacağım demişti hafta finalinde kazadıktan sonra. Ancak Zaman zamana Cansu’ya çok bilezik aldın. Artık git diyen de yine Elif idi. Anlayacağınız aynı iki kişi ve birbirine zıt iki yorum. Kararı ve yorumu sizlere bırakıyorum ve Gelinim Mutfakta 17 Aralık puanları verilirken geçen hafta bilezik kazanan Elif, Hatice gibi kendisine güveni %100 değişecek mi? Bence değişecek.

Arkadaşlar Ziyafet hanımın puanlamasından memnun musunuz? Şahsen lezzete puan vermediğini kendisi de söyledi. Kendi gelinini bulduktan sonra geriye kalanlar düşük puanlar verdiğini açıkça söylediği için kızamıyorum. Sonuçta yarışmanın aslı konsepti  maalesef kendi gelinin tabağını bulma yönünde değiştiği için. Not: Gelinim Mutfakta 17 Aralık Pazartesi Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Günün Birincisi Ve Puanları (Pazartesi)

17 Aralık Pazartesi Çeyrek altını kim aldı? veya 17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta puanlama da en yüksek puanı toplayıp, çeyreği kim aldı? Tüm bu soruların cevapları kaynana konseyinin puanlamasından sonra netleşecek. Bizler de kaynanaların verdiği puanları anlık olarak sizlere aktarmaya gayret ederken, sizlerden ricamız her kaynana sonrasında verilen puanları görebilmeniz için sayfayı yenilemeyi unutmayınız.

Her hafta sitemize yorumları ile katılan bir birinden değerli arkadaşlarımızın yaptığı tahminlere oldukça önem veriyorum. Geçen hafta Poyraz bey Emel gideceğini söylemiş, Sarp bey de Emel gitsin istiyorum demişti. İki yorumcumuzun istekleri ve tahminleri tuttuğu için tebrik ediyorum. Tabi bunun dışında Zeynep, okyanus  gibi birbirinden değerli ve isimlerini yazamadığım arkadaşlarım da yorumlarını bizimle paylaşıyor. Bakalım bu hafta kimin tahminleri tutacak? Gelinim Mutfakta bu gün kim birinci oldu? Tahminleri alayım.

Gelinim mutfakta puan kısmı açısında sadece kaynanaların verdiği puanları tablo halinde vermeye karar verdik. Çünkü haftalık puanlarda bazen kaymaların olduğunu fark ettik ve bu sebeple her kullanıcımız rahatlıkla puanları görebilmesi için bu kanıya vardık. Buna rağmen günlük puanları verdiğimiz kaynanaların puanlarını yani Gelinim mutfakta puan tablosu içinde yazan puanları göremeyen olursa bizlere bu sayfanın yorum kısmından ulaşabilirler.

Gelinim mutfakta toplam puanlar da ilk gün yüksek alan gelin Cuma finaline kadar iyi konumlarda kalmayı başarırken, diğer günler bu puan farkını kapatma konusunda çok zorlanıyorlar. Cansu büyük rakiplerini eledi ve şimdi altın listesinde 35 altın alarak zirveye geçmek istiyor. Bakalım başarabilecek mi? Not: 17 Aralık Pazartesi gelinim mutfakta toplam puanları sayfanın alt kısmında verildi. 

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Pazartesi puanlama öncesinde yeni bir hafta başlangıcı olduğu için temenniler ile başlayalım ve hakkeden elinin lezzeti en iyi olan gelin inşallah hem çeyrek altını alır hem de bilezikleri almasını isteriz deyip, 17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta puanları yazının sonunda verdiğimizi bir kez daha hatırlatalım.

Gelinim mutfakta haftalık toplam puan durumu fragman bölümün hemen üstünde verilen tablo halindeki puanlardır. Bu puanları göremeyen okurlarımız yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz. ⇓Pazartesi Puanları hemen alt kısımda⇓  

Sözlerimi uzatmadan, 17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan, günün yemeğini ve malzemesini aktaralım.

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Günün Yemeği Tepside İçli Köfte Ve Malzemeleri

 • 2 su bardağı ince bulgur
 • Yeyerince sıcak su
 • Haşlanmış iki orta boy patates
 • 2 yemek kaşığı biber salçası
 • 2 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 yumurta
 • 2 çay kaşığı kimyon
 • 2,5 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • 1 çay kaşığı pul biber
 • 4 tepeleme yemek kaşığı tereyağı
 • 1/2 su bardağı zeytinyağı

İç Harcı İçin;

 • 2 Yemek kaşığı zeytinyağı
 • 300 gram kıyma
 • 1 Adet soğan
 • 1 su bardağı ceviz
 • Yarım demet maydanoz
 • 2 çay kaşığı tuz
 • 1 çay karabiber

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Puanları (17/12/2018 Pazartesi)

*************************
Gelinim Mutfakta Puanları ile Puan durumu Resim 1
*************************

Kaynana Ziyafet‘in verdiği Puanlar

Cansu : 5
Elif     : => Ziyafet’in Gelini 4
Rümeysa : 1
Yağnur :  2

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Nezahat‘ın verdiği Puanlar

Cansu : 5
Elif     : 3
Rümeysa : => Nezahat’nin Gelini 1
Yağnur : 3

*************************
” 17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<< "Gelinim Mutfakta dizicenter" >>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter 
çıkacaktır.
*************************

Kaynana Nilgün‘ün verdiği Puanlar

Cansu : 1
Elif     : 2
Rümeysa : 2
Yağnur : => Nilgün’ün Gelini 5

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Sevgül‘ün verdiği Puanlar

Cansu : => Sevgül’ün Gelin 4
Elif     : 5
Rümeysa : 2
Yağnur :  1

*************************

Gelinlerin 17 Aralık Pazartesi Gelinlerin Toplam Puanları

Cansu 5 5 1 4 15
Elif 4 3 2 5 14
Rümeysa 1 1 2 2 6
Yağnur 2 3 5 1 11

*************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (17 Aralık – 21 Aralık Haftası) – Pazartesi

Gelinin Adı Pazartesi Puanları
Cansu 15
Elif 14
Rümeysa 6
Yağnur 11

*************************

Gelinim Mutfakta 17 Aralık Pazartesi Puanlama Sonucu

*************************

17 Aralık Pazartesi Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒⇒ CANSU
Gelinim Mutfakta 17 Aralık Çeyrek Altını Alan Kim
⇒ CANSU
17 Aralık Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒⇒ RÜMEYSA

*************************

Gelinim Mutfakta 197. Bölüm 18 Aralık Salı Fragmanı İzle

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

64 Yorum

 1. Geçen hafta 30 puanın var Cansu git diyen Elif / Ziyafet hanımdaki , 5 puan alıncaki havalara bak 85 altın alacaklarmış ve kutlama yapıyırlar geçen hafta ne diyorlarsa bu hafta tersini yapıyorlar

 2. hayırlı güncler… SARP BEY SİZİN VİDEONUZU KONU İÇERİSİNDE PAYLAŞTIM SİZE TEŞEKKUR EDERREK ;)

  1. Teşekkürler Filiz Hanım, siteniz iyi hem eğlenceli hem bilgilendirici işlevi var, daha iyi olsun bilgilendirici olsun maksadım

 3. Google iki aramayla yeni gelin hakkında ek bilgiler alabilirsiniz
  yağnur hanım’dan ilker ayrık’a manisa’dan gelen özel hediye yazıp aratarak

  Akhisar’da Sükse Bebe Mağazası Hizmete Açıldı kopyalayıp aratarak

 4. Yeni gelin ticaretle uğraşan işkadını ve daha önce Ben Bilmem Eşim Bilir programına katılmış, ilerleyen günlerde sıkı ve hırslı yanı ortaya çıkabilir sonuçta yarışma mantığını çok iyi bilen biri

  1. Bu saatlerde olmazdınız, Okyanus yok epeydir özletti konuşursanız selamlarımı sölermisiniz

 5. Yeni gelin ticaretle uğraşan işkadını, ilerleyen günlerde sıkı ve hırslı yanı ortaya çıkabilir sonuçta yarışma mantığını çok iyi bilen biri, bakalım nasıl bir yol izleyecek

 6. MERHABA
  SARP BEY TAMAM BENDE BURAYA BAZEN GELIYORDUM AMA BIR KAC GUN ONCE BIRI BANA TAKILDI AY BURAYA gelmekde korkuyom shimdi.

  1. Endişe etme sorun olmaz moderatörümüz var :) Sonradan okudum kızmışsın ama diğer kişilerin yorumları silinmesini uygun görmüş Filiz hanım

 7. Arkadaşlar Adaletsiz demeyelim lütfen Ziyafet başkaları gibi en kötü tabağa en iyi tabak deyip 5 puan vermiyor Ziyafet teyze devamlı gelini bulduğunda ben buldum diyor dobra bir şekilde zaten sizde farkindasalnız Programın formatı Gelininı bul beş puanı ver diyor. Adaletsizlik yok yeterli kaynanalar dobra olsun Ziyafet gibi

  1. Dediğin açıdan bakınca haklısın programın amacı gelini bulmak peki gelinine karşı vicdansız diyebilirmiyiz

 8. Gerçekçi olmak gerekirse Sarp. Yarışmanın geneline bakıp kaynakların gelini bulma potansiyeline baktığımızda bu hafta en güçsüz olan gelin Rumeysa çünkü onun en büyük kaybı kaynanasindan gelen puanlar yani sıra bide arada köyü yemek yapıyor kısacası üç gelin adayıda güçlü bakalım ne olacak yeni geline gelince katılıyorum sana Sarp.

  1. Evet Rümeysa geçen hafta çeyrek almışmıydı hatırlamıyorum ama almadıysa boş gidecek bu gidişle

 9. Elif alemsin Ziyafet hakkı olan bilezikleri ister diğer gelinine verir ister bahçesine gömer ona kalmış

  1. Kıskanılacak bir aurası var ama Cansu da tipli 4üde kendine göre tipli, tip olmasa başka kıskanacak birşey bulurdu zaten kadınsal :)

 10. Sarp bunlar neden böyle yapıyorlar Ziyafet teyze en başta gelirken ilk günden beri üstüne basa dediki ben bileziklerin yarısını alacam dedi. Ama stüdyodekiler Elifin aklını çelıyorlar Elifte dengesiz ve saf olduğu için hemen kanıyor. Bide ben sana katılıyorum gerçekten Elif eltisinden çok kıskanıyorum hemde çok

  1. Başta ne konuşuldaysa odur yoldayken at değiştirilmez diye boşa dememişler, iki kişinin rızasıyla olan anlaşma yine iki kişinin rızasıyla değiştirilmeli bence tek taraflı olmaz

  1. Ziyafet hanım dışındakiler boş diyosun ya ki çoğunluk onlar oluyor yedi sekiz kişi yani …e o zaman siz coğunlukla boş olan birşeyi izliyorsunuz ? :)

 11. Sarp Böyle bir laf var duydunmu bazı insalar hem saf hem şeytan olabiliyorlar işte Elif tam öyle birşeydir Dengesiz çok çabuk karar değişiyor gelenlerle beraber ayrı konuşuyor kaynanalar yanina gelince ayrı konuşuyor gerçekten Elif değişik bir şey

  1. Sözü duymadım ama tanıyorum bahsettiğini kızkardeşim bazen çok şaşırtıyor saflığıyla bazen kurnazlığından beynim kanıyor :)

 12. Ben şimdi baktımda BENİ unutmamışsın sarpcım teşekkür ederim sana benide dusunen biri var

 13. IYI akshamlar.HEPINIZE
  ZEYNEP SIZ TURKMENMISINIZ MAHSURU YOKSA SOYLERMISINIZ.BEN TURKMENIMDE SIZI DE MERAK ETDIM .

 14. Zeynep Türkmen diye biliyorum bende türkmenim. arkadaşın hayat türkmenmiydi görüyorum bazen

 15. IZLEYCI MERHABA HAYIR HAYATCIĞIM TURK BEN BURDA ONUNLA AKDASH OLDUM .SIZIDE YAKINDAN TANIMAK ISTERIM EGER MUMKINSE.

 16. Yeni yarışmacı gelinin Yagnurun kayın validesine yorumum
  Nilgün Hanım lütfet adil olun format gelininizi bulmak degil lezzete puan verin haksızlık yere bilezik kazanmak o haramdır bir defa hak ederek bilezikleri almanızı tavsiye ederim size yok gelinimi buldum verdim demeyin lütfen başkasının hakkını yemeyin lütfen Adil olun
  Unutmayın ki Hak yiyenler tez eleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu