Gelinim Mutfakta

17 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Bu Hafta Eleme Potasına Kim Girdi?

17 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? 17 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta en yüksek puanı kim aldı? Bu hafta eleme potasına kim girdi? 17 Mayıs Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Tarifi ve daha fazlasını siz bu yazımızda sunmak istiyoruz. 

17 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? (Perşembe)

Gelinim Mutfakta bu gün haftanın dördüncü yayını ile ramazanın ikinci günü kanal d ekranlarına geldi. Dün peynirli Bugün börek yapılması istenilmişti. Bu hafta yarışmaya katılan ve gelinlerden yaşça büyük olduğunu söyleyen Yurdanur, bu tarifte kendisine çok güvense de en yüksek puanı 1 puanla Elif’e kaptırırken Elif en yüksek puanı alıp cuma günü yapılacak elemeden bir adım uzaklaşırken dün yapılan börekte Hatice kaynanalarda 6 puan toplayabildi ve en düşük puana sahip oldu.

=> Gelinim Mutfakta 17 Mayıs 2022 Kim Birinci Oldu sonucu için lütfen tıklayınız.

Geçtiğimiz gün  17 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta en yüksek puanı kim alacak şimdiden merak konusu oldu. 17 Mayıs Perşembe günü Gelinim Mutfakta hangi tarif yapıldı? Sizleri fazla merakta bırakmadan Gelinim Mutfakta 17 Mayıs yapılan yemeğin tarifin adı İçinde tavuklu patates yemeği. Bu tarifin malzemelerini altta verilmiştir. Belki evinde yapmak isteyenler olabilir. Tarifi kanalda verirken kaçıranlar olabilir. O yüzden buraya ekliyorum. 

17 Mayıs Gelinim Mutfakta Hangi Yemek Yapıldı? 

17 Mayıs günü gelinim mutfakta yarışmasında herkesin bildiği bir yemek olmasına rağmen yemeğin tarifinin tutturması bir o kadar da zor ir yemek seçildi. Hüsniye hanım gelini Hatice’ye Allah yardımcın olsun kızım diyerek tarifin kolay gibi gözükse de ne kadar zor olduğunu anlatmaya çalıştı. 

=> 17 Mayıs 2021 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları ve sonucunu görebilmek için tıklayınız.

Fatih Ürek 90 saniye kaynanalar son tüyolarını vermesi için zaman tanıdıktan sonra Hüsniye gelini Hatice’yi motive etmek için ona mutfak önlüğü hediye etti. Hediyeyi gören Hatice çok mutlu olup bu gün en yüksek puanı alacağım diyerek bu gazla yemek yapmaya başlarken bizde malzemeleri sayalım

Tavuklu Patates Yemeği Malzemeleri
1 adet tavuk göğsü
1 adet soğan
3 diş sarımsak
5 adet küçük patates
4 çorba kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı tereyağı
1 tatlı kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı biber salçası

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi
1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber salçası
1 tatlı kaşığı toz kırmızı biber
1 çorba kaşığı kimyon
2 çay kaşığı tuz 2 çay kaşığı kara biber
2 çay kaşığı pulbiber
yarım su bardağı domates suyu
yarım su bardağı kaynar su
2-3 dal taze kekik
2 bardak tavuk suyu

Gelinlerimiz tavuklu patates yemeği için toplamda 45 dakika süre verildi.  Kaynana Çiğdem, Yurdanur’un Elif’e eşin sana tek taş alıp annesine çiçek almasına çok bozulduğunu, evde her zaman kaynanan sana çemkirir mi deyince kaynana Çiğdem çok sinir olur.

Fatih bey doğum yapan gelinlere kaynanalarınız doğumda ne taktı diye sorunca aldığı cevaplara şok oldu. Kaynanasından tek hediye alan Yurdanur olduğunu öğrendikten sonra kaynanalarınızın yanına gidip doğumda kim altın taktı diye sorup ortalığı karıştırmaya çalıştı. Suna hanımı tebrik eden Fatih Ürek bir tek aranızda altın takan Suna hanım olduğunu söyledi. 17 Mayıs Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı

17 Mayıs Gelinim Mutfakta Gelinler Kaç Puan Aldı

17 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisi kim oldu? 17 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta en yüksek puan kim aldı. İşte gelinlerin aldığı puanlar ve toplam puan alt kısımda verilmiştir. 

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 1
Elif: 4
Hatice: 2

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 5
Elif: 1
Hatice: 2

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 4
Elif: 2 
Hatice: 1

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 2
Elif: 5
Hatice: 1

17 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta  Total puanlar
Başak: 18
Yurdanur:  12
Elif: 15
Hatice: 6

Bu günün en yüksek puanı 18 punala Başak olurken en düşük puanı hatice 6 puan alıp Hatice’yi eleme potasına sokmuştur.

Gelinim Mutfakta 17 Mayıs Fragmanı

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu