Gelinim Mutfakta

17 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Kaynanalar En Yüksek Puanı Kime Verdi?

Gelinim Mutfakta 17 Temmuz günün birincisi kim olacağını kaynanaların gelinlere verdiği tüm puanları tek tek aktaracağız. Aynı zamanda bu gün yapılan günün yemeğini ve malzeme listesini yanlarında gramajları ile birlikte vereceğiz. Gelinim Mutfakta 17 Temmuz Salı toplam puanları en alt başlıkta bulabilirsiniz. Haftalık toplam puanları 17 Temmuz Gelinim mutfakta günün birincisini açıkladıktan sonra en alt kısımda vermiş olacağı. Sakın bizden ayrılmayın.

Gelinim Mutfakta 17 Temmuz Salı Günün Birincisi Kim Olacak? Kıymalı Patlıcanlı Börek Malzemeleri

Kanal D’nin sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta 18 Temmuz günün birincisi kim olduğunu ve kaynanalardan kaç puan aldığını yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton] Direk puanları görmek isteyen okuyucularımız en alt kısımdaki puan listesine bakabilirler. Ben bu gün neler yaşandığını günün önemli olaylarını aktaracağım.

Bu hafta yarışmaya şahsen yeni bir yarışmacı beklemiyordum. Çünkü en güçlü yarışmacılar yani en çok altın kazanan iki yarışmacı Özlem ile Elif yarışmada varlığını sürdürürken Başak’ın da güçlü bir rakip olarak geleceğini ve ciddi çekişmeler yaşanacağını düşünüyordum

Bu düşüncem belli bir süre ertelenmişe benziyor. Yarışmada dengeler her hafta değişiyor. Geçtiğimiz 4 hafta boyunca Özlem çok baskın bir karakter olmasının yanında üst üste beş altın bileziğe sahip oldu. Sadece Hatice ile aynı puana sahip olduğunda dolayı 2 altın almış bir sonraki hafta da beş değil 6 adet bileziklerin sahibi olmuştu.

Özlem toplamda 4 hafta gibi kısa bir süre içerinde servet sayılabilecek altınlara kavuşmuş ve yarışmada üstünlüğünü sürdürürken Eski iki yarışmacı Cansu ile Elif’in gelmesi dengeleri oldukça değiştirmişti. Elif geldiği hafta beş altının bileziğin sahibi olurken bu hafta pazartesi günü günün birincisi ise Cansu oldu.

Anlayacağınız Özlem’in işi oldukça zorlaştı. Çiğden hanımda bu durumu Nurten hanıma artık biz geldik. Altınları bir daha göremezsiniz diyerek meydan okurken Nurten hanım da görüp göreceğiniz bilezik bu kadar. Size bir daha altın verdirmeyeceğim deyip yarışmada hala iddialı olduğunu gösterdi.

Bu hafta pazartesi günü yarışmaya Ezgi ile kaynanası Reyhan hanım katıldı. Ezgi şu an için ne Özlem’den yana ne de Cansu ile Elif’den yana bir seçim yapmadı. Yarışmaya katılan Ezgi’den çok kaynanası Reyhan hanım daha çok ilgi ve dikkat çekti.

Neden diyecek olursanız gelinine karşı oldukça keskin sözleri diğer kaynanaları şaşırttı.

Ezgi bu duruma ben kaynanamı idare ediyorum. Diyerek alttan aldığını ve saygı duyduğunu kaynanası ile hiç bir zaman karşı karşıya kalmadığını ve kalmak da istemediğini bizlere ilk gün mesajını vermişti. Ancak haha geleli bir gün oldu ki kaynanası Reyhan hanım Ezgi’ye sen buraya geldin kızım dillerin biraz uzadı diyerek gelini Ezgi’ye tepki gösterdi.

Reyhan bütün bunların sorumlusu olarak buradaki gelinler kendi gelini Ezgi’nin huyunu değiştirdiğini aslında öyle biri olmadığını söyledi. 17 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği kıymalı patlıcanlı börek yapılacak.

Böreğin malzeme listesini verelim. Ardından Gelinim mutfakta 17 temmuz Salı günün birincisi kim olduğunu ve haftalık puanlar ne şekilde değiştiğini vereceğiz.

17 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Kıymalı Patlıcanlı Böreğin Malzemeleri

İç Harcı İçin

 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 adet patlıcan
 • 200 gram kıyma
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 adet soğan
 • bir diş sarımsak
 • bir adet domates
 • beş dal maydanoz
 • 3 çay kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber
 • bir çay kaşığı pul biber

Kızartmak İçin

 • Ay çiçek yağı

Pazartesi günün birincisi olan Cansu altın yarışında olduğunu bizlere gösterdi ve artık kendine güveni geldi. Bu günde birinci olabilmek için böreğin malzemelerini dikkatle not aldı. Kaynanaları böreğin nasıl yapılacağını 90 saniye gibi kısacık bir süre içerisinde gelinlerine aktardıktan sonra izleme odasına geçtiler.

Gelinim Mutfakta 17 Temmuz Puanları (17/07/2018 Salı)

Kaynanalar izleme odasına giderken gelinlerde hemen böreğin yapımına geçtiler. Gelinler dün olduğu gibi bu günde yeni gelen Ezgi’yi tanımaya çalıştılar. Tanırken de kendi safına katmak istediklerini düşünüyorum.

Elif ile Cansu bir oldukça yeni gelen ve daha önce bu yarışmada yarışmayan tecrübesi olmayan biri bence devamlı kaybeder. Ancak güçlü bir rakip geldiğinde ilk elenecek Elif ile Cansu ikilisinden Cansu’nun eleneceğini düşünüyorum.

Neden mi? Çünkü Cansu’nun kaynanası Sevgül hanım kendi gelinin tabağını bulmak da çok zorlanıyor. Ancak Elif’in kaynanası Çiğdem hanım Sevgül hanıma göre daha başarılı ve bu yüzden ilk elenecek kişi Cansu olur ama bu hafta Elif ile Cansu ikilisinden kimse elenmeyecek.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Cansu gayet başarılı Elif de oldukça iyi puanlar alıyor. Bu hafta yeni gelen Ezgi ile Özlem ikilisinden birinin gideceğini düşünmekteyim. Bu haftanın genel kanaatini söyledikten sonra bu günün en önemli aşaması olan gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçelim. Bu puanlar neticesinde 17 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Günün birincisini belli olacak.

17 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (17.07.2018 Salı)

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu : 5
Elif : 2 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem : 4
Ezgi : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 1
Elif : 3
Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 4

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 3
Özlem : 4
Ezgi : 1

Kaynana Reyhan’nın verdiği Puanlar
Cansu : 2
Elif : 1
Özlem : 5
Ezgi : 2  ⇒ Reyhan’ın Gelini

Salı günü kaynanaların gelinlere verdiği puanları yarışmaya katılım sırasına göre aktaralım. Cansu 13 puan, Elif 9 puan, Özlem 18 puan, Ezgi 8 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim mutfakta 17 temmuz günün birincisi Özlem oldu. Haftalık puanlara baktığımızda salı günü dahil altınları alma konusunda kim yakın elemeye kim yakın kim uzak bunu görmek için toplam puanları verelim.

16 – 17 Temmuz– 20 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (17.07.2018 Salı)

Cansu’nun puanı: 19 + 13 = 32
Elif’in Puanı: 9 + 9 = 18
Özlem’in Puanı: 8 + 18 = 26
Ezgi’nin Puanı: 10 + 8 = 18

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu