Gelinim Mutfakta

18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta 18 Ekim Puanlama

18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta puanlama kısmını ve Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe günün birincisi kim oldu sorusunun cevabını sizlerle paylaştığımız bu yazımızda 18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Çeyrek altını kim aldı  sorusunun yanıtını siz değerli takipçilerimizle paylaştık. 

=> Gelinim Mutfakta 18 Ekim 2021 Pazartesi Puan Durumu sonucunu görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe puanlama kısmına geçmeden evvel bu hafta içinde Reyhan Hanım ve gelini Ezgi arasında yaşanan tartışmalar sonrasında Ezgi’nin yarışmadaki hırsındaki azalma seyirci olarak hepimizin dikkatini çekmiş durumda. reyhan Hanımın geçtiğimiz hafta elenen Yasemin’e olan düşkünlüğü sonrasında çerçeve içinde yasemin’in resmini getirmesi gündeme oturmuşken dün Yasemin’in gönderdiği video ile Ezgi’nin sabrı taştı ve çerçeveyi yere fırlattı. reyhan hanım ben sevdiğimi unutamıyorum diyerek Yasemini savunmaya devam ederken Ezgi olanlara alınmış durumda. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 19 Ekim Puanları [/pembebuton]için tıklayınız. 

 18 Ekim Gelinim Mutfakta günün birincisi olup çeyrek altını alan gelin olmaya gayret eden Ezgi bu yaşananlar karşısında tepkisini göserse de kaynanasına belli ki kırılıyor. Reyhan Hanım konfetilerle güllerle gönlünü almak istese de Ezgi’nin aldığı puanlara bakarsak geçtiğimiz haftalara göre bir düşüş olduğu %100 ortada. Bakalım Reyhan Hanım Ezgi’nin eski haline dönmesi için çaba sarf edecek mi? Hep birlikte izleyip göreceğiz. Not: Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe Puanları sayfanın en altında verildi.

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe puanları bu haftanın bilezik kazanacak gelinini belirlemede en önemli günlerden birisi olacak. Emel ve Ezgi şu an için eşit puanlarla devam ederken Özüm yeni gelmesine rağmen Gelinim Mutfakta haftalık puanlar kısmına baktığımızda ikinciliği elinde tutuyor. Gelinim Mutfakta puan durumuna baktığımızda Başak şu an için bilezikleri almaya en yakın gelin olarak duruyor. Ancak Gelinim Mutfakta 18 Ekim puanları sonrasında Gelinim Mutfakta haftalık puanlar kısmı da değişecek. En güncel 18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta puanları için sayfayı güncellemeyi unutmayınız.

Peki sizler bu gün Gelinim Mutfakta 18 Ekim günün birincisi kim olsun istiyorsunuz. Bu hafta 5 Ekim Gelinim Mutfakta Bilezikleri kim almalı? Yorumları sayfanın en alt kısmından yazabilirsiniz.Not: Gelinim Mutfakta 18 Ekim Puanları sayfanın en altında verildi.

18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Ispanaklı Beşamel Soslu Lazanya Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 18 Ekim perşembe günün birincisi ve çeyrek altını alan gelin kim olduğunu paylaşmadan evvel Ezgi ve Başak yeni gelinler olarak değerlendirdikleri Özüm ve Emel’e karşı bir oldular ve geçtiğimiz bölümde de bunu açık açık dillendirdiler. Emel’i sürekli eleştiren ikili bu gün yayınlanan bölümde de Emel’e yeni gelinler bunu takar diyerek tülü beline bağladılar.

Emel’in o kadar üstüne gidildi ki kaynanası Ergül Hanım artık dayanamadı stüdyoya girdi. Gerçekten de ben de aynı fikirdeyim. Özüm de sustu sustu ama o da dayanamadı Emel susuyor diye bu kadar da üstüne gidilmez diye tülü çıkarıp yere attı. Belli ki bu muamele seyircinin olduğu kadar Özüm’ün de hoşuna gitmedi. Sizce Başak ve Ezgi’nin amacı Emel’in konsantresini bozup gelinim mutfakta günün birincisi olmak mı? Sizce Başak tartışma ortamı oluşturup taktik mi yapıyor? Şu an için zaten en önde Başak ama sizce Gelinim mutfakta haftalık puanlar kısmında bugün nasıl bir değişiklik olacak? Yorumlarınızı yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Açıkçası ben bir izleyici olarak tartışmaların yaşanmasından, kaynana ve gelinlerin arasındaki tartışmalardan uzak lezzetli ve farklı tariflerin verilmesiyle yarışmaya da daha heyecanın geleceğini düşünüyorum. Geleneksel tatların, az malzemeyle güzel yemek veya tatlıların yapılması yarışmaya daha fazla renk katıyor.

Bir diğer nokta gelin-kaynana ilişkisi nasıl olmalı açısından da örnek teşkil edecek örneklerin olması bu haftanın güzel noktalarındandı bence. Özüm ve Ayten aralarındaki güzel iletişim ile gerçekten güzel bir tablo çizdi. Aynı şekilde Emel ve Ergül Hanımın da bu bağları gayet hoş. Umarız ki bu bağları devam eder.

Elbette ki tartışmalar yaşanacak ama bu tartışmaların da bir dozu olması gerektiğini düşünüyorum. Bakalım  gelinim mutfakta günün birincisi olmak isteyen gelinler bu gün neler yaşayacak? Gelinim mutfakta 18 Ekim puanları verilirken  %100  gelinin tabağını bulacak dediğiniz kaynana kim? Gelinim Mutfakta 18 Ekim günün birincisi kim olacak? Not: 18 Ekim Perşembe gelinim mutfakta toplam puanları sayfanın alt kısmında verildi.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe En yüksek puanı alıp Çeyrek altını almasını sağlayacak olan”Ispanaklı Beşamel Soslu Lazanya” malzemeleri alt kısımda verdik.⇓Perşembe Puanları hemen alt kısımda⇓ 

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe Günün Yemeği Ispanaklı Beşamel Soslu Lazanya Malzemeleri

 • Sekiz yaprak lazanya
 • İki yüz gram rendelenmiş kaşar peyniri

Ispanaklı Harç İçin

 • Dört yüz elli gram ıspanak
 • Bir soğan
 • Üç yemek kaşığı zeytinyağı
 • İki çay kaşığı tuz

Beşamel Sos İçin

 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • İki yemek kaşığı un
 • İki su bardağı süt
 • Bir çay kaşığı muskat rendesi
 • İki çay kaşığı tuz

Domates Sosu İçin

 • Bir domates konservesi
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı
 • İki diş sarımsak
 • Bir tatlı kaşığı sirke

Bakalım tarifi kim en iyi şekilde yapacak ve  18 Ekim Perşembe gelinim mutfakta puanlama sonucunda hangi gelin Gelinim Mutfakta 18 Ekim günün birincisi olup çeyrek altını alacak?

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Puanları (18/10/2018 Perşembe)

Kaynana Ergül’ün verdiği Puanlar
Ezgi :    1 puan
Başak :   2 puan
Özüm :    3 puan
Emel :     5 puan ⇒ Ergül’ün Gelini
*************************

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Ezgi :   1 Puan
Başak  2 Puan ⇒ Hanife’nin Gelini
Özüm :    5 Puan
Emel :  2 Puan
*************************

“18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken >>> "Gelinim Mutfakta dizicenter" <<< şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.

Kaynana Ayten’in verdiği Puanlar
Ezgi :   1  puan
Başak : 3 puan
Özüm :   5 puan ⇒ Ayten’in Gelini
Emel :   4 puan
*************************

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Ezgi   5 PuanReyhan’ın Gelini
Başak :  1 Puan
Özüm :   4 Puan
Emel :  3  Puan
*************************

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe Puanlama Sonucu

*************************

18 Ekim Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Özüm
Gelinim Mutfakta 18 Ekim Çeyrek Altını Alan Kim =  Özüm

18 Ekim Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu = Ezgi & Başak

*************************

Gelinim Mutfakta 18 Ekim Perşembe günü gelinler toplamda kaç puan almış bakacak olursak; Ezgi 8 puan, Başak 8 puan, Özüm 17  puan, Emel 14 puan aldı. Gelinim Mutfakta haftalık puanlar kısmı ise yazımızın hemen alt kısımda verilmiştir.

Gelinim Mutfakta Puan durumu (15 Ekim – 19 Ekim Haftası) – Perşembe

Ezgi’nin Puanı      : 30 + 8 = 38
Başak’ın Puanı    : 39 + 8  =47
Özüm’ün Puanı : 35 + 17 = 52
Emel’nin Puanı    :  30 +14  = 44

Gelinim Mutfakta 155. Bölüm İzle (Cuma Fragmanı)

https://www.youtube.com/watch?v=n5mDCnCa83k

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

56 Yorum

 1. Fatih Bey’in yorumuna göre Başak beşamel sosunu yapamıyor, bu sebeple kayınvadelerden düşük puan alabilir, Hanife hanım dahil

 2. Başak la ezgi bi gitsinler artık ya gerçekten sıkıldık artık bi duyun Sesimizi ya

 3. Denizli ve izmirli ler oynuyor gitseler iyi olacak ozum hemen havalara girdi emel de havalara girdi yarismanin tadini cakirdilar

 4. Başak ve Ezgi kalmalı birlikte tatlı bir rekabet içinde, onların rekabeti neşeli oluyor. Ezgi dobra bir kız, söylediklerinde net konuşuyor tavrını tarzını koruyor diğer gelinlere ve kayınvalidesine rağmen, hiç bozmadı

 5. ergulun mutfağa girmesini hiç doğru bulmadım dün ezgi emelin mutfağına dantel getirdiğinde neden zaman tepki gostermedide yemeğin yapılacağı saatte mutfağa gidip tepkisini gösterdi ve bence ergul gelini emelin nasıl yaptığını gördü oylelikle buldu en iyi pişene ezgi ile başagindi hakkettiği puanı alamadılar ezgi ve Başak arkanızdayız emekle özümu gönderin n

  1. Çok haklısın kayınvalideler mutfağa puanlamaya kadar girmemeli, Ezgi ve Başak’ın hakkı yendi bugün, Özüm maalesef bu hafta birinci olacak gibi. Son duruma göre Başak ya da Özüm’den biri kazanacak, Ezgi ya da Emel’den biri elenecek.

   1. Niye ya “Maalesef” ? özlüm Alsın onun almasını isterim bu haftanın birincisi olsun?
    Ezgi değil de Emel gitsin.. Gerçi ödüm kopuyor Ezgi gidecek diye.. En iyisi susayım. Ben şom ağızlıyım her dediğim çıkıyor da ?

 6. bu progrom gelin kaynanayi bir birine düsürüyor.bir de çok degisik insanlar gelip gidiyor.süslüsü,sinirlisi,egoist vs.anlamadim yaa :(

 7. Ay karar değiştiriyorum ?
  Özlüm gerçekten iyi bir kız..Seni de destekliyorum?
  Gerçi ben kimi desteklemiyorum ki ? Ah ah Hayat Ah ? ee ben ne yapayım..?

   1. Evet ezgi iyi kız? Ama başak değil? benimde içim Emelcik’e ısınamadı gitti ? sende herşeyi yakalıyorsun. ?? :)

 8. Ya arkadaşlar içime doğdu.. Sanki ezgi elenecek gibi hissettim. Aman aman ya ben çenemi kapatıp gidiyorum. ?
  İnşAllah yanılırım..
  Emelcik gitsin ??

   1. ? Aynen ya içime doğan başımıza geliyor vah vah?
    Dümeni Emelcik’e kırıyorum ? Yarışma başladığı anda emel git emel git derim yarışma bitene kadar ? %100 Emelcik gider?? ;) beni gören de deli sanmasınlar ??

     1. {hahahah} yapan ben değilim. İsmim kullanışmış ? Ama benim yerime gülmüş ?????

 9. Başak hepsiyle oynuyor reyhan hanımı makaraya çevirdi sıra ezgiyle geldi konuda oyunlarına.alet etmeye başladı başağın gitmesi lazım yarışma tartışmaya döndü yemekle alakası kalmiyor

 10. peki basak’in bu tavirlarina ne diyorsunuz arkadaslar.ben sahsen gicik oluyorum,sürekli birinin üzerine oynamasi beni hasta ediyor.

  1. Oynatmasınlar, ağızları yok mu kendilerini savunsunlar, Özüm kendini nasıl savunuyor öyle savunabilirler. Başak bazen dozu kaçırıyor kendi de farkında beynim yandı diyor çelişkiye düşünce

   1. Ha bak bende o yüzden özümü desteklemeye başladım? Kendisini savuna biliyor onun ağzı var şaşırdım? diğerlerinin ağızlarına kilit vurmuşlar sanki ?
    Başak aklını kaybetmiş sanırım? şaka bir yana..
    Reyhancımı desteklememeğe karar verdim.. Ezgimi çok üzüyor ?

 11. aynn ozüm kendini yedirtmiyor.kimsenin hakkinida yemiyor kendi gibi,yapmacik degil, sevdiiíim kendisini :)

   1. Zuhal Topal yemek yarışması da var.. İzliyor musunuz? İzlemeyin çok adaletsiz sinirden hastanelik oluyorum ??
    Ama yine de izliyorum ??

     1. İsmim yine kullanılmış ??
      Ayoo benden ne istiyorsun ismimi kullanan (Hayat)?
      Aynen sarp bakalım yarın neler olucak.?
      Bari başlığım bu olsun. Geveze Hayat olsun???

     2. ANLAMADIĞIM ERKEKLER NİYE BU TÜR YARIŞMALARI İZLİYOR HİÇ BOŞUNA KAFA YORMAYIN 40 YIL İZLESENİZ DE BİR ŞEY ANLAMAZSINIZ.

    1. Valla ben yurtta kalmama rağmen halen takip ediyorum. Ama yinede kendinizi kaptırmayın . size bir abla tavsiyesi,belki de kardeş tavsiyesi.

   1. Geveze Hayat beni neden taklit ediyorsun anlamıyorum sani??
    Dünkü başlığımı aynısını yapıyorsun neden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu