Gelinim Mutfakta

18 Mayıs Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? 16 Mayıs Gelinim Mutfakta Kim Elendi?

18 Mayıs Gelini Mutfakta Kim kazandı? 18 Mayıs Cuma Gelinim Mutfakta altınları kim aldı? Haftanın puan ortalamasında en düşük puanı kim  elendi? Final günü neler yaşandı? Gelinim Mutfakta programına kim veda etti. Kaynanalar yapılan tarife kaç puan verdiler. 

18 Mayıs Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı?

18 Mayıs Gelinim Mutfakta haftanın kazanını kim. Günün Birincisi kim oldu hepsini şimdi sizlere açıklıyoruz. Bu hafta yarışmaya Yurdanur ile kaynanası Suna hanım katıldı. Yurdanur ezik bir tavır sergilemedi. Hatice’yi kaynanasına karşı suskun olması ile suçlarken Başak’ın hafta boyunca can sıkıcı tavırlarına hep karşı çıktı. Kaynanalardan da zaman zaman yüksek puan almayı başardı.

=> Gelinim Mutfakta 18 Mayıs 2022 Çarşamba Puanları sonucu için tıklayınız.

18 Mayıs gününe geldiğinde Eleme potasından bir tık önde olsa da yarışmada her şey son dakika belli olduğunu da unutmamak gerekir. 18 Mayıs Gelinim mutfakta kadayıf dolması yapılması istenildi. Her ne kadar kolay gibi gözükse de şerbeti ve kadayıfın sarma şekli çok önemli olduğunu söylemeliyim. Gelinlerimiz de bunun farkında olsa da zamanı yeterli kullanamadılar. Acele ile yetiştirmeye çalıştırdılar. Kimi gelinimiz de kadayıfı yaktı. Gelinim Mutfakta 18 Eylül puanları görmek için [pembebuton]tıklayınız[/pembebuton].

=> 18 Mayıs 2021 Salı Gelinim Mutfakta Puan Durumu için tıklayınız.

Kaynanalar puanlamaya geçti ilk Hanife hanım gelip, hep kendi gelinin tabağını arayana Hanife hanım bu gün hak eden kazansın diyerek puanlama yapınca kendi gelinine 2 puan vermesi Başak’ın moralini çok bozdu. Puanlama bittikten sonra Hanife ile Başak arasında ciddi tartışmalar oldu.

Başak altınları almaya geldiğini ama final günü 2 puan verdiği için yarışmayı terk etmekten bahseden Başak’a kaynanası Hanife masaya elini vurup gitmek istiyorsan git! diye sert çıkıp gelinine sesini kesmesini söyleyin susturması ortamı ciddi oranda gerdi. İkinci olarak Fatih Ürek puanlama yapması için bu hafta yarışmaya katılan Suna hanımı davet etti.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Suna hanım kendi gelinin yaptığı kadayıf dolmasının yanık olmasına rağmen 5 puan vermesi Elif’i çıldırttı. Her iki kaynanadan da birer puan alması ve en iyi kadayıf dolmasını kendisinin yaptığını ama kaynanalar tarife göre puan vermediğini, gelinlerine ait tabaklarını aradıklarını söyleyip gergin olan ortamı bir kat daha germiştir.

Üçüncü olarak Kaynana Hüsniye hanımı davet etti. Hüsniye hanım tek tek yapılan kadayıf dolmasını tattıktan sona puanlamaya geçti. Herkesin aklında hep birleri kendi gelinine veren Hüsniye hanım final günü gene kendi gelinine verip vermeyeceği merak konusu oldu. 

18 Mayıs Cuma Günün Birincisi Kim Oldu?

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 5
Elif:1
Hatice: 3

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 3
Elif: 1
Hatice: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 1
Elif:  2
Hatice: 5

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puan
Başak: 2
Yurdanur: 5
Elif: 4
Hatice: 1

Cuma gününün Total puanları Başak: 9, Yurdanur:14 , Elif: 8, Hatice:14  Yurdanur Final günün en yüksek puanı alan Hatice ve Yurdanur oldu. 

18 Mayıs Gelinim Mutfakta Kim Elendi? Final Günü

18 mayıs gelinim mutfakta altınları kim kazandı? Haftanın final günü geldi çattı. Bu hafta yarışmaya kaynana suna ile gelini Yurdanur yarışmaya katıldı. Yurdanur hiç yabancılık çekmedi ve kendisine sataşanlara dobra dobra cevap verdi. Programın formatı gereği bir kaynananın verdiği puanlar yayınlandı. Suna hanım ve Hanife hanımın verdiği  puanlar paylaşıldı. Hüsniye hanım kendi gelinine 5 puan  verirken, Suna kendi gelininin tabağını bulmayı başardı ve 5 puanı kendi gelinine verdi.

Hafta boyunca Hanife hep kendi gelinine yüksek puan vermesi diğer gelinler tarafında eleştirilmişti. Bu gün hak edene vereceğim diyerek 5 puanı Hatice’ye verirken kendi gelinine 2 puan verir.  Haftanın puanlaması bittikten sonra 18 mayıs gelinim mutfakta kim elendi? 18 mayıs gelinim mutfakta altınları kim kazandı?

Fatih Ürek, en düşük puan alıp yarışmaya veda eden gelin Hatice olması gerekirken Fatih Ürek ramazanın ilk Cuması olması nedeni ile en düşük puanı alan Hatice olmasına rağmen bu haftaya mahsus kimseyi göndermediler. 66  puanla beş altını alan ve haftanın birincisi  olan Başak oldu 

18 Mayıs Cuma Gelinim Mutfakta Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

  1. Haticenin gönderilmesi gerekirdi. Haksızlık yaptınız.Şimdiye kadar yarışanlara herkese 2.bir şans verecekmisiniz.Tanıdığım herkes artık izlemeyeceklerini söylüyor. Reytinğ uğruna haticeyi affettiniz. Bu olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu