Diriliş Ertuğrul

18 Nisan Diriliş Ertuğrul Fragmanı 115. Bölüm Özeti # Vezir Saadettin Ölecek Mi?

18 Nisan Diriliş Ertuğrul fragmanı ve Diriliş Ertuğrul 115. bölüm özeti ve son bölümde yaşananları bu yazımızda anlatacağız. Kısaca gelecek hafta yaşanacak en önemli olaydan bahsetmek gerekirse Ertuğrul bey ile Kamyeri Emir Saadettin’i öldürmeye çalışacak. Bakalım başarılı olabilecekler mi?

Diriliş Ertuğrul 115. Bölüm Özeti

Diriliş Ertuğrul 115. bölümde neler olacak? Hüsameddin Karaca ile Ertuğrul bey plana göre hareket edip Emir Saadettin’i öldürmeye teşebbüs edecek. Ancak Vezir Saadettin bu mevkiye tesadüf gelmediğini kanıtlar nitelikte her şeye hazırlıklıdır. Ertuğrul bey Vezir Saadettin’i ilk hamlesinde öldüremeyecek. Selçuklu askerlerin gelmesi ile Emir Saadettin Köpek Kaçmayı başaracak. Ertuğrul bey ise bu yolda ölmeyi bile göze aldığını söyleyerek ilk fırsata Emir’in peşine düşecek. Vezir Saadettin’in aldığı kılıç darbesi kendisini çok zorlayacak. Diğer taraftan Günalp, kafasındaki şüpheleri gidermek için tekrar Karacahisar kalesine geldiğinde Aydoğmuş’un katliam yapmak için gittiğini öğrenecek.  diriliş Ertuğrul 115. bölüm özeti devam ediyor. 

Diriliş Ertuğrul son bölüm de neler oldu? Ertuğrul bey Hüsameddin Karaca ile görüştükten sonra gerekli hazırlıkları yapıp yola düşer. Çok geçmeden Hüsameddin Karaca’nın adamı önlerini çevirip acil mağaraya gelmesini ister. Ertuğrul bey de mühim olmasa yolumuzdan çevirmezdi diyerek yanındaki alpları ile birlikte dört nala sürerler. Kısa süre içerinde mağaraya gelir. Karsında Selçuklu sultanı II. Gıyaseddin Keyhüsrev ile anası Mahperi hatunu görünce çok şaşırır. Tebdili kıyafet ile saraydan gizlice çıktıklarını olayın  çok mühim bir haber vermek istediğini söyleyen sultanı Ertuğrul bey can kulağı ile dinler.

Diriliş Ertuğrul Sivas Emiri Hüsamettin Karaca Resmi

Ordudan sorumlu vezir Kamyeri’yi Emir Saadettin alı koyduğunu sefer dönüşü bir kahramandan çok sultan gibi olacaklarını söylerler. Ertuğrul bey de sefere gitmeden öldürme planı yapmaları gerektiğini Sivas valisi Hüsameddin Karaca ile fikir birliğine vardıktan sonra hemen harekete geçeler. Vezir köpek ise Sultan ile Mahperi hatunun saraydan gizlice kaçtığını öğrendiğinde kendisine karşı bir plan içerisinde olduklarını hemen anlar. Ertuğrul ve Alpları Vezir Köpek’in elinden Kamyeri’ni sevkıyat sırasında kurtarırlar.

Haber çok geçmeden Vezir Köpek’e, Kamyeri kaçmış olarak gidince bu işin arkasında Sultan ile anası olduğunu anlamayacak kadar aptal olmadığını söyleyip Selçuklu devletinin tüm imkanlarını sultan ve anasını bir an önce bulup saraya getirilmesini ister. Ertuğrul bey de Sultan ve Mahperi hatunu ölüme göndermeyeceğini Kayı obasında güvende olacağını söyleyip gizlice Bamsı ile obaya gönderir.

Diriliş Ertuğrul Son Bölüm Özeti Emir Saadettin Ölecek Mi? 

Sultan obada olduğunu belli etmeyecek şekilde Kayı halkı aralarında saklar. Vezir Köpek ise rüyasında sultan olduktan sonra kellesinin alındığını görüp korku ile uyanır. Selçuklu Devletinin tüm imkanlarını seferber edip Mahperi hatun ile Sultanın kayı obasına sığındığını duyar. Aynı anda Aydoğmuş dan haber gelir. Günalp Kayı obasına karşı müsamaha gösterdiğini öğrenince sinirden deliye döner. Aydoğmuş’a Kayı obasına gidip sultan ve anası dahil herkesi öldürmesini Günalp de bu işlerden haberi olmasın diye Sivas’a yanına çağırır. Sivas girişinde Hüsameddin Karaca ile adamı Vezir Saadettin’i karşılayıp bundan önceki husumetlerini konusunda özür dileyip affetmesi için hediye getirdiğini söyleyip Kamyeri’nin kellesini aldığını yuzu ile börkünü gösterip inanmasını sağlar. Ardından kurduğu plana Emir Saadettin’i çekmek için ordusu ile birlikte Sivas da ağırlamak kendileri için en büyü şeref olduğunu söyleyip ikna eder.

Emir Saadettin öldü mü?

Hüsameddin hemen Ertuğrul bey ile buluşup ordunun konaklayacağı mekanı ve zaaflarını da anlattığı mektubu teslim eder. Ertuğrul bey en ufak aksilikte Saadettin’in tarafında gibi gözükmesini ister. Aydoğmuş ise vakit kaybetmeden en güvendiği askerleri ile Kayı obasında taş üstünde taş koymayacaklarını söylerler. Günalp ise yolda Ertuğrul beyin söylediklerini düşünüp ya doğru söylüyorsa diye aklına kurt düşer. Bu sırada Vezir, Hüsameddin Karaca’nın söylediği yere gelmiştir. 18 Nisan Diriliş Ertuğrul fragmanı sizleri bir alt başlıkta bekliyor. 

 18 Nisan Diriliş Ertuğrul Fragmanı 

Yukarıda Diriliş Ertuğrul 115. Bölüm Özeti ile son bölüm olanları anlattık. 18 Nisan Diriliş fragmanı henüz yayınlanmadı.

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu