Gelinim Mutfakta

18 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Tavuk Çökertme Malzemeleri?

Gelinim Mutfakta 18 Temmuz günün birincisi kim Kaç puan aldı? 18 Temmuz Çarşamba Gelinim mutfakta günün birincisi kaynanalardan kaç puan aldı?Bu gün yani 18 Temmuz çarşamba günün yemeğini tavuk çökertme malzeme listesini verip, Gelinim Mutfakta 18 Temmuz Çarşamba toplam puanları en alt başlıkta bulabilirsiniz. Haftalık toplam puanları 18 Temmuz Gelinim mutfakta günün birincisini açıkladıktan sonra en alt kısımda vermiş olacağı. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 18 Eylül[/pembebuton] Günün Birincisi İçin Tıklayınız. 

Gelinim Mutfakta 18 Temmuz Çarşamba Günün Birincisi Ve Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 19 Temmuz Perşembe Günün Birincisi kim olduğunu kaç puan aldığını yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız.[/pembebuton]Gelinim mutfakta yarışma programına ayak uydurmak oldukça zor.

Yakın zamanda yayın saatini değiştirmiş ve biz de bunun yanlış olduğunu, insanlar alışkanlıklarından ibaret olduğunu, elde ettiği kitleyi kaybedebileceğini söylemiştim. Günlük 2.00 reyting değerlerini yakalarken birden saat 15:45 de önce tekrarı daha sonra 16:15 de de yeni bölümü yayınlanmaya başlaması büyük seyirci kaybına neden oldu.

Hafta başında yapacağı saat değişikliğini birden hafta ortasında yapması, izleyenleri ve takipçileri oldukça şaşırttı. Bakalım eski sadık seyircisine tekrardan kavuşabilecek mi? Yarışma programının yapımcısına ve kanal yetkililerine sesleniyorum.

Günlük dizi veya yarışma programları akşam dizilerine benzemez. Sadık takipçilerinizi kaybettiğiniz zaman program veya dizi tutunamaz. Umarım bu saat değişikliği son olur. Devamlı saat değiştiren yetkililere kısa bir örnek vermek istiyorum.

Mahallenizde bakkal dükkanı her gün belli saatte açılıp kapanıyor. Bir gün gidiyorsunuz dükkan kapanmış. Çevreden soruyorsunuz. Bakkal dükkanı artık açılış ve kapanış saatleri değiştiğini 2 saat sonra açılacağını duyduğunuzda mecburen ihtiyaçlarınızı başka bakkaldan alırsınız. E

rtesi hafta 2 saat sonra gidiyorsunuz yine aynı bakkal bu sefer de 2 saat erken açılıp kapanmış. Kısa hikayede belki saçma olabilir ama devamlı saati değişen programdan ne bekliyorsunuz ki? Günlük reytinglerde 3’üveya 5’ii mi bulmasını bekliyorsunuz? Bu düşünceler tamamen benim düşüncemdir.

Sözlerim de kesinlikle yönlendirme yoktur. Ben yarışma programını hakikaten sevdiğimden dolayı uyarı mahiyetinde tepki verdim. Neyse asıl konumuza dönelim.

Gelinim Mutfakta 18 temmuz günün birincisini gelinler tavuk çökertme yapıp kaynanalardan aldıkları puanlar neticesinde belli olacak. Haftanın ilk iki günü farklı gelinler günün birincisi oldu.

Bu gün Elif den bir atak bekliyorum. Şimdi öncelikle size gelim mutfakta 18 temmuz çarşamba günün yemeğini tavuk çökertmenin malzemelerini vereceğiz. Daha sonra günün birincisi ve diğer gelinlerin aldığı puanları vereceğiz. 

18 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Tavuk Çökertme Malzemeleri

 • 3 yarım parça tavuk göğsü
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 3 yemek kaşığı sıvıyağ
 • 1 çay kaşığı kekik
 • 1 çay kaşığı pubiber
 • 1 küçük rendelenmiş soğan
 • 4-5 adet patates
 • Sıvıyağ
 • Tuz
 • 1 kase yoğurt
 • 1-2 diş ezilmiş sarımsak
 • 2-3 yemek kaşığı tereyağı
 • 1 tatlı kaşığı pulbiber

Yukarıdaki malzemeleri gelinler dikkatle not aldı ve bu gün Elif bir atak yapıp günün birincisi olmak için elinden geleni yapmak istiyor. Ezgi ise iki gündür kötü gidişe dur deyip eleme potasından kurtulmak istiyor.

Gelinim mutfakta 18 temmuz puanlama aşamasına geçtiler. 18 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kaynanaların vereceği puanlar neticesinde belli olacak. Haydi bizde puanlama aşamasına geçelim.

Gelinim Mutfakta 18 Temmuz Puanları (18/07/2018 Çarşamba)

Gelinim mutfakta çarşamba günü Ezgi bir atak yapmak isterken bu gün verilen süre içerisinde tavuğunu pişiremedi. Fatih bey müdahale edip ateşin üzerinden tavuğunu almasını istedi. Pişmemiş bir halde sunum yapılacak.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

18 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (18.07.2018 Çarşamba)

Kaynana Reyhan’nın verdiği Puanlar
Cansu : 2
Elif : 2
Özlem : 1
Ezgi : 5  ⇒ Reyhan’ın Gelini

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 2 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 1
Özlem : 3
Ezgi : 5

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu : 2
Elif : 4 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem : 5
Ezgi : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu :3
Elif : 5
Özlem : 1  ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 3

Çarşamba günü kaynanaların verdiği puanları yarışmaya katılım sırasına göre aktaralım.

Cansu 9 puan, Elif 12 puan, Özlem 10 puan, Ezgi 14  puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim mutfakta 18 temmuz günün birincisi Ezgi oldu. Haftalık puanlar da ise nasıl bir değişiklik olduğunu görmek isteyenler için alt kısımda verdik. 

16 – 17- 18 Temmuz  20 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (18.07.2018 Çarşamba)

Cansu’nun puanı: 32 + 9 = 41
Elif’in Puanı: 18 + 12 = 30
Özlem’in Puanı:26 + 10 = 36
Ezgi’nin Puanı:18 + 14 = 32

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu