Dizi Özet

19 Eylül Çarşamba İkimizin Yerine 12. Bölüm Özeti Anandi Kaçtığı Eve Girmek İçin Yalvarmak Zorunda Kaldı

Kanal 7 ekranlarında hızla popülerliği artan uzun soluklu dram ağırlıklı ve toplumumuzun kanayan yarası olan Küçük gelinler olmasın mesajını en derinden anlatan İkimizin yerine 12. bölüm özeti anlatacağız. İkimizin yerine 19 Eylül özeti için diyebilecek biz söz bulamıyorum. Çünkü Kaliyani o kadar vicdansız ve taş yürekli bir tavırla Anandi’ye ailesinin onurunu bitirmek ve insan içine çıkamayacak bir hale sokmakla tehdit edince Anandi istemese de sevmese de Anandi ailesinin onurunu korumak için kendisini feda etti. 

İkimizin Yerine 12. Bölüm Özeti (19 Eylül) # Anandi’nin Gözyaşları

Sumitra ise Sughna’yı nasıl görüyorsa Anandi’yi de onun gibi görmüş hatta Anandi’nin başına gelenleri empati yapıp çok üzülmüştür. Üstüne bir de Kaliyani’nin Anandi’ye karşı kin ve inadı ile uğraşmak zorunda kalmaları ve Sumitra’yı adete moral men yıkmıştır.

Kocasına neden doğruları yüksek sesle dile getirmiyor annene karşı gerçekleri savunmaktan dolayı çekiniyorsun diye sorar. Bairon da annem hasta ve bir ayağı çukurda. Benim yüzümden başına bir şey gelmesini istemiyorum. Babamın ölümünden sonra annem çekilmez bir kadın oldu. Ama o bizim büyüğümüz ve saygı duymak ve ona gerçekleri yılmadan anlatmak zorundayız deyip Bairon, Sumitra’nın gönlünü almayı başarır. Kız tarafı evden kaçan Anandi’yi de alıp konağa getirir.

Kaliyani kapıda dünürleri ve yanlarında Anandi’yi görünce hangi yüzle geldiniz der. Kaçan ise kızım kızınız ve gelininizdir. Onu size geri getirdim der ama Kaliyani bunların başına geleceğini önceden bildiği için ne söyleyeceğini çok iyi ayarlamıştır. Hemen Kaçan’a biz Hırsız gelin istemiyoruz der. Kaçan duydukları karşısında donup kalır. Ne diyorsunuz efendim. Ne hırsızı diye duyduklarına anlam vermeye çalışırken Basant yüzsüzü de dua tepsisindeki eksik paraları anlatır.

Anandi de evet aldım ama ben onu geri vermek üzere ihtiyacım kadar almıştım diye orada saklamadan gerçekleri söyler. Bagvati duyduklarına inanamaz ve benim böyle bir kızım yok deyip kızına oracıkta herkesin içinde tokat atar. Kaçan ise burada herkesin içinde yalvarırım hatamızı affet ve kızımı ger alın dese de Kaliyani sert bir dille hırsızlarla işim olmaz der. Bagvati bu laftan sonra gerisin geriye dönüp kapıya yönelir. Anandi ise para meselesinden dolayı annesine özür dilemeye çalışır ama nafile.İkimizin yerine 12 bölüm özeti (19 Eylül Çarşamba) Resim 1 Annesi Bagvati, kızı Anandi’ye sen beni utandırdın ve yüzümüzü yere düşürdün. Ben artık insan içine nasıl çıkacağım. Benim kızım yok gibilerinden sözler söyleyince Anandi bu işlerin arkasında olan Kaliyani’nin yanına gidip ben aldım ve ailemi cezalandırıyorsunuz. Yalvarıyorum beni köleniz yapın ama ailemi bu konudan dolayı cezalandırmayın deyip Kaliyani’nin ayaklarına kapanıp af dileyince Kaliyani’nin de isteği de aynen bu olduğu için tamam affediyorum der.

Anandi ailesi ile vedalaşıp kaçtığı eve artık köle olmuştur. Her iş artık küçük ellere kalır. Jagdish ise Anandi ile arasını düzeltmenin yollarını arar. Bu arada Basant’a da yaşı küçük gelin adayı bulunur. Kaliyani kızın ailesi ve geçmişinin araştırılıp uygun olduğunda bu işe onay vereceğini söyler. Anandi evde hırsız gelin muamelesi görür. Jagdish bile bu yönde davranır. Anandi ise acı günlerinin başladığını yavaş yavaş anlamaya başlar. İkimizin yerine 12. bölüm özeti burada son buldu. İkimizin yerine 19 Eylül izlemek için alt kısımda fragman verdik.

İkimizin Yerine 19 Eylül Çarşamba İzle (12. Bölüm)

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

95 Yorum

 1. DENİZİM tekrar başın sağ olsun balım. Her ölüm zordur genç ölüm daha zor RABBİM mekanını cennet eylesin. Hesabını verenlerden olsun. Acını paylaşıyorum RABBİM rahmet eylesin.

  DENİZİM Aysel kayıp iki ay oldu herhalde hiç haberim yok ne yazdı nede gideceğini yazdı. ????

  Gelmez gelmeyecek Unuttu zalimmm ??? sibel can söylemişti bu şarkıyı orhan babayla AYSELE GİTSİN BENDEN ???

 2. Allahım ya RABBİM bu ne saçmalıktır. Fragmanı izkedim iğrenç diZi ????? ?? bu emojiler uygun. ?????

 3. FİLİZİMM sana hitaben bişey sorduğumda ben geri dönüp cvp vermişmi bakmıyorum den nasıl bir sistemle yazıyorsun ADMİNE olduğun için ☺️☺️
  Sen bizim gibi normal YORUM YAZIN bölümüne yaz biz okuruz balımmm böyle kaçırıyorum geri dönüp okumuyorum. ?????

  ?????

  Çocuklarda iyi ELHAMDULİLLAH FİLİZİMM ESMANUR DİDAR uyudu bizde çay içip tv izliyoruz. ???? sen nasılsın. Anneciğin nasıl

 4. Nurdanım bundan sonra dikkat etmeye çalışayım dediğin gibi yorum yaz kısmından yazayım nurdanım ;) öp kuzuları benim yerime :) ben de iyiyim annemle çay içip tv izliyoruz ;) gülperi diye bir dizi başladı onu izliyoruz

 5. ??? aynen öyle FİLİZİMM okuyamıyorum yoksa ????

  ????

  ALLAH rahatlık versin hatun kişilerim nasipse yarın görüşürük

 6. iyi geceler ablalarim yarin gorusuruz
  hepinizi kocaman opuyorum
  anonim diyer sayfada sormussun
  sac dokulmesine ne iyi gelir
  sarimsakla sogan kabugnu kaynadiyorsun
  ondan sonra her dusdan sonra
  sacini onunla yikiyorsun sacini yikayip bitiriyorsunya son olarak o karisimi sacina uyquluyorsun ama uzerine su falan dokme sonra sacini kurula
  bu kadar biraz sogan kokusu geliyor onun icin ister siprey sik ister parfum sac icin naneli yaglarda oluyor
  saclarin daha iyi cikar ondanda sure bilirsin canim

 7. Nurdanabla benden sana bir tabak patlican dolmasi;
  FILIZABLA ELLERINE SAGLIK
  Ecem Kardeshim Iyi geceler canim Ruyanda beni gor.

  1. Gunaydin Hayirli sabahlar
   SADECE ONUN ADIYLA YUREKLER HUZUR BULUR
   ALLAHI TEALA CHOK YIYIP CHOK YATANA BUGZEDER
   hergun siz soylerdiniz bugun bende yazayim dedim Allah hepinizin ishini rast getirsin ve yolunuz achik olsun.

 8. gunaydin kizlar
  kardesim gunaydin nasilsin
  seni
  insallah ya seni ruyamda goriyim o kadar cok isterim ki

 9. ALLAH’IM harama bulaşmaktansa helalinle yetineyim. Beni lütfunla zengin kılarak kimseye muhtaç eyleme.

  {{Aminn}}

  ??? Hadisi Şerif ???

  ?????

  MAYDEM ağzına sağlık çok güzeldi yazdığın her zaman yaz mutlu edersin beni ????

  ?????

  Hayırlı sabahlar hatun kişilerim nasılsınız

 10. Kardeshim sanada gunaydin inshallah gorursun;
  Nurdanablam bundan sonra okadar soylicemki chok mutlu olasin diye.

 11. Ne doğan güne hükmüm geçer
  Ne hâlden anlayan bulunur ??
  ??Ah aklımdan ölümüm geçer
  Sonra; bu kuş,bu bahçe,bu nur
  Ve gönül Tanrısına der ki:
  Pervam yok verdiğin elemden
  Her mihnet kabulum yeter ki
  Gün eksilmesin penceremden❗❗
  ???Cahit Sıtkı Tarancı  ??
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ??
  ELAM ??❤❤??
  ????
  Bu güzel şiirle güne başlayım dedim
  Cahit Sıtkı ölüm korkusunu çok taşıyan bir insanmış. YAŞ 35 ŞİİRİ VARDIR. YAŞ 35 yolun yarışı eder diye başlar.. Erken ölmekten korkmuştur ve korktuğu başına gelerek 36 yaşında ölmüştür..
  ????
  MERVECİM rica ederim
  EN GÜZEL GÜNLER SİZLERİN OLSUN ???

 12. şaiir 1910 yılında goğmuştur ve 1956 yılında ölmüştür kendisi 46 yaşında ölmüştür defne hanım ..istiyorsanız bakabilirsiniz biyoğrafisine bakabilirsiniz..

 13. ANONİM HANIM bende biliyorum bunu. Fakat bizim Edebiyat Hocamız Cahit Sıtkının doğum tarihinde oynama olduğunu söylemiştir. Babası doğum belgesinde oynama yapmış sanırım Cahit Sıtkının çelimsiz içine kapanık zayıf bir çocuk olmasından ötürü askere girmesini geciktirmek ya da ertelemek için sanırım. Bize böyle öğretildi gerçek nedir sadece Allah bilir .. 36_46 artık durum bu erken ölmüş adamcağız.. Bilgilerinize ARZ ederim :)

 14. ANONİM HANIM bende biliyorum bunu. Fakat bizim Edebiyat Hocamız Cahit Sıtkının doğum tarihinde oynama olduğunu söylemiştir. Babası doğum belgesinde oynama yapmış sanırım Cahit Sıtkının çelimsiz içine kapanık zayıf bir çocuk olmasından ötürü askere girmesini geciktirmek ya da ertelemek için sanırım. Bize böyle öğretildi gerçek nedir sadece Allah bilir .. 36_46 artık durum bu erken ölmüş adamcağız.. Bilgilerinize ARZ ederim :)
  ????

 15. İYİ günler…………
  nasılsınız…?
  iyi ve güzel huzurlu hafta sonları dilerim herkese……….
  bu aklıma geldiniz yazmak itedim……….

 16. merhaba kızlar..
  az önce hindista bu gün isimli haberkanal kanalında gördüğüm bi haberi size aynen tercüme edip arkatarıyorum…

  19-year-old CBSE topper raped by 12 men in Rewari, no arrests even after 24 hours

  Rewari’de 12 erkek tarafından tecavüze uğrayan 19 yaşındaki CBSE’li gardiyan, 24 saat sonra bile tutuklama yok
  haber üzücü kızlar gördüm çok üüzüldüm kızcağız babasının kucağında yüzü kapalı hastane koridorlarında öyle video görünce içim acıdı resmen Allah kimsenin başına vermesin..
  kıza çok üzüldüm :(

 17. kızlar size bu habere hintli amcanın sözlerini aynen tercme edip aktarıyorum ..amcanın sözleri

  Neler oluyor hükümet nerede kolluk nerede gezegenin en kötü ülkesidir.

  işte böyle diyor hintli amca ama haber çok kötü ya

 18. Ya RABBİM bu nasıl ülke böyle erkeklerin suç unsuru organlarını kesip yedirmeleri lazım bu nedir. ??????? lanet olası millet. Hayvana tapan insandan ne beklersin ????

 19. NURDAN İNAN görünce şoka girdim birde ufak tefek zavallı kızcağı görsen babasının kucağında hastane koridorlarında annesin feryatları içimi acıttı dayanamdım sizinle paylaştım şunada gündem olmuş baya tepki varmış ama tutuklama falan yokmuş aşadaki amca röportajında sözlediği söz doğru heralde :( üzüldüm valla RABBİM kimsenin başına vermesin …

 20. Anonim kardeş adını yazmalısın nasıl hitap etmeliyiz bilmemiz lazım. Kendi ismimi kullanmasan da olur rumuz takma isimde kullanabilirsin.

 21. bir yorumcu:

  neden şasırdınız ki hanımlar 9-10 yaş cocuklarını evlendirip düğün yapan ve bunuda normal karşılayan insanlardan ne beklenir ..
  Allah kimseyi şaşırtmasın . amin

  ayrıca zavallı kıza çok üzüldüm Allah yardım etsin :( :(
  Allah kahretsin öyle iğrenç insanları

 22. merhaba afedersiniz .. haberi görünce paylaşmak istedim ben ora tam özetlere bakıyordum. yazdım hemen bende
  benim adım OYA
  manisa
  :)

 23. NURDANIM köydeyim evet iş çok tabiki yine ?
  ????
  Oya Hanım yani Oya Hocam siz edebiyat öğretmeni iseniz daha iyi bilirsiniz tabi aykırı konuşmak ne haddime.. Bize Hocamız böyle söyledi birkaç ansiklopedik bilgide de öyle yazıyordu bende paylaştım. Bir zamanlar ansiklopedi kurculamayı seven bir insandım google ergenliği yapamadık tabi?? sevdiğim şair sevdiğim şiir…
  Hoşgeldiniz sitemize
  Tecavüze gelirsek de nerdeyse suç unsuru olmaktan çıkaracaklar tecavüzü utanmasa bazı devletler. Özgecan Aslan cinayeti zaten beynımden gitmiyor o güzel yüzü. Katili de geberttiler şükür ama neye yarar?? Başkasının bedenine izinsiz nasıl el sürülür aklım almıyor.. Hayvanlar bile dişisinin gönlünü yapmak için ugrasıyor sevişirken.. adi mahlukatlar Allah belâlarını versin..

 24. DEFNE ? sen bani başka bir anonim ile karıştırdın ben sadece haber paylaşımı yaptım üzücü haber evet
  edebiyat kim bilmiyorum ben oya manisalıyım

 25. Oya sorry sorry ??
  Takdir edersin ki sitede çok Anonim var karıştırmam normal zaten devrelerim yanık yorgunluktan..
  Eğer kıymetli yorumcularımız isimlerini ekrana yazmayı esirgemese biz de bu kausa düşmeyiz kimsenin ismini de yemiyoruz ?ama böyle tercih ediyorlar
  ???
  Aklıma geldiniz baktım değişiklik yok diyen kim peki ?? oyy herşey karıştı..

 26. Yok bundan sonra karar verdim

  “”” İSMİNİ YAZMAYAN KİŞİLERİ MUHATTAP ALMAYACAĞİMM “”

  Anonimler karışıyor sonra. Biz kafayı takanlarda anınim nazikçe birley sorup yahut paylaşanlarda o yüzden

  “”” KENDİNİZE SAYGINIZ VAR İSE YAA İSİM YADA RUMUZ KULLANIN LÜTFEN “””

 27. GAMZELİM RABBİM kolaylık versin işlerine. Bende sabah belli mutfaği topluyorum. Seninkiyle kıyaslanamaz ama dünya koşturması işte ????

 28. DEFNE CİM ben oya fakat gerisini bilmiyorum ama anladığım kadarıyla üç çeşit anonim var 1 ben biri senin şiire cevap yazan diğeride galiba eskilerden biri bakıp gitti heralde :)
  sana kısaca özetlerim canım :)
  ha unutmuşumbir anonim daha var oda bir yorumcu yayazıp benim yazdıklarıma cevap yazan yani defnecim toplamda 4 etti şimdilik
  :) :)

 29. İNCE NERDESİN SEN ARTIK TEMELLİ GİTMİŞSİN BENDE TEMELLİ GİDİYORUM CANIM KENDİNE İYİ BAK ALLAH’a EMANET OL…ince :(

 30. NURDANIM herkesin yorgunluğu kendine dağ gibi tabi?ama benimki bir başka. Sadece ev hanımı olmak harika bir duygu. Ev işlerine bayılıyorum. Mesela evlensem ben hem iş kadını hem ev kadını hem anne hemde arada ailemi gözetmek zorunda kalıcam. İnsan bütün cephelerde savaşırken ne atacak kurşunu ne enerjisi kalıyor.. Ne diyelim Allah sağlık versin de bol bol çalışalım.. Boş boş oturup akşamı nasıl ederim diye düşünmek de bir dert ??
  ee Ahmet Serhanın da okulu başlayacak yine bir ton masraf çıkacak sana ve de yorgunluk has ;)
  hayırlı bir yıl olsun inşallah tüm öğrencilere

 31. İNCEYİ soran Anonim eğer sen ÖZLEM isen İnce temelli veda etmedi ablasını ikna edip bazı zaaflarını yenmeye çalışacak.. Demekki ablası çok kaygılı İnce için eminim en kısa sürede döner Allah’ım izniyle..

 32. Valla FİLİZİM bende bilmiyorum Anonimler kim??
  Hatta bazen aynı kişiler mı diye düşünüp senin bakmanı rica etmek istiyorum ama hem seni meşgul etmek istemiyorum hem de terbiyesizlik yapmak istemiyorum kalp kırıcı olmamak adına. İnsanlar tabiki ismini yazmak istemeyebilir hepsine saygı duyduk annem görür babam görür arkadaş komşu duyar sevgilim kızar falan filan hepsine okey.. ama bir rumuz yazmak zor olmamalı. Armut elma çiçek artık herneyse. Zaten ismini google crome ekranından silebiliyorsun kalıcı olarak yapışmıyor ekrana. Dahası biz sizin isminizi napalim arkadaşlar turşusunu mu kurucaz dedektif tutup peşinize mı düşcez, banka hesaplarınıza mı sızacaz??? yaz rumuzu geç..
  Şu HAZAL olayı beni zaten çok sarstı. Hem Mira hem Fidan olması ve Cihan Beyin bunu tespit etmesi.. Bazı geceler çok düşünüyorum bu nasıl olur bir yanlışlık olmalı diye kendisini özlüyorum da.. Ne hissedecemi ne söylüycemi bilemiyorum bazen.. Ben hayatta herşeyin açıklaması olduğuna inanan bir insanım. İnsanlar fantazi olsun diye bunu yapamaz yapmamalı ???

 33. Merheba
  Salam
  Arkadaslar nasil iymisiniz canlar iysinizdir insallah
  Beni soran olarsaniz bende iyim cok sukir.
  Evet kizlar ne var ne yok…
  Vallahide Billahide bu Anonimler nedan isminizi yazmiyorsunuz …
  Filizjim mereba su anonimleri bi bak lutfan karistiryorus burda anonim isimli cooook lutfan isminizi yazin ..❕❕❕
  Iy geceler herkese tatli ruyalar arkadaslar ???

 34. Kyzlar merhaba naslsyñyz ýorumlarñyzy okudum anonim hakinda sizlere jevaplarim benim ismim arzuw hiçkimseden çekinmiyorm neden anonim ýazyp durýor bilmiyorum bana yazmak istemiyorsñzmi kendiñiz biliñ igijeler tatly ruýalar.

 35. GAMZELİM ben sana hep diyorum insanlara fazla güveniyorsun diye. Kızın sevgilisi bile hayal çıktı hayal ettiği şeyleri okutmuş bize. Ama fidan kişisinden hiç hoşlanmadım evlenmesi kaynanası hemen hamile kalması ne bileyim oyun gibi gelmişti ama bu kadarını bile hayal edemezdim üç kişi yazmasını

 36. Zaten mira kişisinede hiç inanmadım binlerce liralık hediyeler sevgiliye tatiller falan filan millete hayal odası açsın FİLİZİMM diyip durdum ama dinletemedim. ??????

 37. GAMZELİM ama cidden merak ettiğim db sayfasından SEVGİ ABLA VE RANİ SAHİBA
  hani ameliyay olmuştu kocası yazdı bir zaman dua edin gerçek adı Defne miydi neydi şuan nasılllar

  Ve bizim GÜLKIZIMIZ yani GÜLÇİÇEK acaba hastalığı geçmedimi temmuzun ilk haftası kontrolü vardı kız gitti daha gelmedi

 38. İyi akşamlar kızlar☺☺

  Defne cnm hazal konusunda bende senin gibi düşundüm. niye böyle yapsın neden yalan atsin niye 3 kişi adına kendisi yazsın bunu yapinca bizleri kandırınca eline ne geçicek inan bende cok düsundüm fakat bir sonuç elde edemedim.Buna en cok üzülen ben oldum. ah kalbim tayfasinda birbirimize en yakın olan gecelere kadar konusan ben ve hazaldık çünkü.Hatırlarsan hazal köye gitmişti bizde konuyu kapatip yeni bir sayfa açmıştik hazal dondügünde tekrar güzel sohbetler yaptık yalniz emir konusunu ne biz ne de kendisi açtı. Sonra birgun esna bize msj attı hazal azeriymiş dedi.Arastırmış cihan abiyle,şok olduk tabi. çunkü bu kadarini beklemiyordum hazaldan böylelikle 2.darbemide aldim ben ona tum gerceklerimle yaklaşırken karşımdaki insan beni hatta diger arkadaşlarimida aptal yerine koymuş işte bu beni çok üzdü??
  Haa tabi mira var onun sözde en yakin arkadaşı eger hazal mira ile ayni kisi degil ise,nerde bu bayan mira niye hazal gittiğinden beri hiç uğramadı niye bir gelip burda neler olmus böyle demedi.Diyemez tabi çunkü mira aslinda hazal yada hazal aslinda mira bilemiyorum??Tabi bide üçüncu sahis var fidan nedense o da ortalardan kayboluverdi?Hani sen bana demistin ya fidan görmus hazalı oda yalan degil ya ustelik oldukca guzel konusuyor azeri dilini bu kadarini nasil yapacak.. yapar cnm benim çunkü fidan da hazal oldugu icin ve hazalda azeri oldugu için herşey mümkün??yani anlayacağin hazaldan iyi bir kazık yedik. Fakat olan kendisine oldu yalanlari başina patladı arkadaşlarindan oldu gerçi bizide arkadaş olarak gormemiş hazal hanim?

 39. NURDANIM demekki Sevgi ve Rani
  Hanım yazamadılar dünya meşguliyeti girmiş olabilir inşallah iyilerdir..
  Gülçiçek in hem abisi boşanma sürecindeydi hem de parası yok kızcağızın o sınırsız bir paket yapıyor yetsin diye. İnternet denilen şey mutfak masrafı kadar pahalı. Ben çalışmasam mümkün değil size yazamam kim alacak bana internet? araba taksidi gibi mübarek.. o da iyidir inşallah Çiçeğiniz
  NURDANIM ne bileyim hayat yoruyor zaten bir de insanlara kafa patlatmak istemiyorum Paranoyak olmamak adına. Zaten beklentim yok ki kimseden. Ama Fantazi olsun diye böyle kurgular yapilmamali. Yani şu an ben Romadan yazıyorum desen kime ne faydası var. Filizin bir tuşuna bakar kabak gibi Denizliden yazdığım.. Zaten nereli olsan kim olsan ne önemi varki faniyiz işte geldik işte gidiyoruz bir yudum sohbetti oysaki bahanemiz?
  HERKES yerinde sağolsun ve mutlu olsun.
  Ama başkası adına hem de 3 kişi adına yazmak ne üstelik verilen tüm bilgiler tutarlı hiç şaşma yok. Turkiyeyi de avucu gibi biliyor ve Türkçeyi ??
  Ne bileyim ki..
  ????
  İYİ GECELER NURDANIM?
  İYİ GECELER KIZLAR ?
  İYİ GECELER ELAM CAN SUYUM❤❤❤????❤❤❤

  1. IYI GECELER Defnem allah rahatlik versin.
   vallahi bende bilmiyorum bazilar neden gelip ulke dishina gidiyorum oraliyim buraliyim diyorlar ama ben gerchekten iranliyim zaten turkum sizin turkcenizi ogrenmek 7 yilimi aldi neyse evet internette pahali.

 40. GAMZELİM hiç umrumda değil hiç düşünmüyorum kim ne yaparsa kendine yapar.

  Allah rahatlık versin GAMZELİM güzelce dinlen.

 41. IYI GECELER KIZLAR
  bosh verin oyle shahislarin DID hastaliklari var yani choklu kishilik bozuntusu, yazarlara hakaret olmasin ama boyle guzel hikayeler uretebiliyorlarsa yazar olmalilar boyle insanlarin guveniyle oynayinca yurekleri sizlamiyormu acaba?

 42. gunaydin
  kizlarrr nasilsiniz
  Almilosum hos geldin
  Esnayla konusuyormusun sen ona soylermis buraya gelsin onunla konusmak istiyorum

 43. ALMIRAM???
  bana yazmissin canim ben iyim sen nasilsin canim Esanm nasil soyle gelsin ya cok ozledik onu canim ya senide ozledim nasilsin neler yapiyorsun.opdum????????

 44. MERHEBA ARKADASLARIM KARDESLERIM ABLALARIM BENIM SIZLER IYMISINIZ HERKESE GUNAYDIN HAYIRLI PAZAR DILERIM HERKESE …
  FILIZJIM.
  NURDANIM.
  SALIHAM.
  ALMIRAM.
  ECEEM.
  DEFNEM.
  KAINAT.
  GULCICEGIM.
  ELAM
  ZEYNEBIM
  LEYLOOM
  MAYDEM
  DENIZIM
  ADINI UNUTDUGUM KIMSE VARSA AF OLA HEPINIZE MUTLU HUZURLU GUNLER DILERIM …

 45. FILIZIM❤❤❤
  CANIM YINI DUTDUM HASTALANMISSIN OKSUREK FILAN CANIM GECMIS OLSUN YA COK UZULDUM PEKI SIMDI NASILSIN CANIM.BEN GEC YAZADIM KUSURUMA BAKMA PAKETIM BITMISDIDE YA SIMDI DUYDUM COK UZULDUM.OPDUM CANIM BENIM KENDINE DIKKAT ET OPDUM.SENI COK SEVIYORUZ???❤

 46. :) GÜNAYDIN :) Kainat canm teşekkür ederim hala devam ediyor canım doğal şeyler deniyorum inşallah faydası olur bakalım sen nasılsın ben de seni seviyorum canm

 47. “??Allah katındaki değerini bilmek istiyorsan ; seni dünyada ne ile meşgul ettiğine bak”??
  ??????????
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ???
  ELAM ❤❤?❤?❤?❤?❤
  ??????????
  ovv diziler ne heycanlı giriş yapmış öyle. UTC yine bomba. Merveye yanık et ustası gelmiş Oyadan evi almış sanırım. Mervenin çocuğu kesin o adamdan Serhamdan değil. Merve yelpaze ile karakolda bunu anca MERVE yapabilir zaten. ayy komiser bey öldüyse öldü napalım???
  Oya Serhandan peydahladığı çocuğu doğurmuş ;)
  Merve aramızda tozun bile kalmadı diyor Oyaya. Tozu değil çocuğu kaldı Merviş??
  ????????
  Bizim Hikaye ve Yasak Elmada güzel giriş yapmış.. İşte dizi diye bunlara derim..??
  Bu Barış kaç kadınla yatmış arkadaş kaç çocuğu var bunun yazık oldu yine Filize..??

 48. FILIZIM ❤❤❤
  BIRTANEM SEN IYI OL BIZE YETER SEN IYI OLDUKDAN SONRA BIZDE IYI OLUZ CANIM BENIM EVET IYI YAPIYORSUN DOGAL SEYLER IYDIR IYI GELIR.TEKRAR GECMIS OLSUN BIRTANEM.BEN IYIM.OKUL BASLIYOR ARTIK YARIN OKUL HAZIRLANIYORUZ.KENDINI COK YORMA TAMAMMI.DIKKAT ET.OPDUM????❤

 49. RABBİNİZE için için ve yalvara yalvara dua edin. Şüphesiz “”O “” haddi aşanları sevmez.

  ?? Ayet ??

  ??????

  Hayırlı günler hatun kişilerim nasılsınız bakalım. Dün gece trt de bir tv filmi izledik hoş bir hikaye idi. Fakat final yakışmadı. ???

  ????

  GAMZELİM nasılsın hangi işleri yaptın. Diziler bomba giriş yaptı. ???? bakalım çukur nasıl olcak bu sene. Heyecanla bekliyoruz.

 50. Gizemli hatunum saklı incim hoş geldin nasılsın durumun nasıl bitmedimi cezan. Seni biri sorup duruyor. Ya ablan yada ÖZLEMİN

 51. Valla NURDANIM o kadar çok iş yaptım ki heryerin dökülüyor kas gevşetici içtim bir tane.. en zoru bahçeden sebze meyve toplaması ve keçileri sağıp süt kaynatması oluyor..
  Evde berbat durumda. Yakında düğünler başlayacak davetiye vermek için gelen ağır misafirler oluyor Allah vere de gelmeseler bari. Nasıl temizlenecek ev bilmiyorum yazın giren yüzlerce insanın pisliği var daha bodrum katı var tütünleri koymak için orası düzenlenecek ?? hangi birine kul olucam bilmiyorum.. Bahçede oturup kahve bile içemedim ya kasımpatıları seyrederek? birazdan içmeye calısıcam işte
  sen naptın bugün ?

 52. ÖZLEM

  DEFNE İNCEM NURDAN nasılsınız ?
  neler yapıyorsunuz bende aynı bir değişiklik yok üstelik durumlar daha kötü hal aldı dieycem şikayet gibi olur diye susuyorum.aslında yazmıyordum fakat dün sevim gelince baktık ince falan bakıyorumda çok fazla diziler çıkmış almıl başını gitmiş fazla yerli dizi reklamı gördüm ancak bu sene yoğun gececek gibi kısmet ne izlerim hiç bir hint dizisi izlemiyorum yaz boyunca bir şey izlemedim sizler neler yaptını?
  DEFNECİM bende çay içicem kuzni çağığrup az sonra nasipse .
  İNCEM GÖRÜYORSAN ÖPÜYORUM SENİ BİTANEM yalancı bahar sayfasına yazdım senin içim..
  cümleten hayırlı günler……..

 53. Çaya hayır demem ÖZLEM ??? afiyet şifa olsun bizim yerimizede için.

  ?????

  GAMZELİM kapıyı usta getirip taktı kilitleri değişti bende dabah belli ev toplayıp silip süpürüyorum yabancı adama ayıp olur diye. Oda kilit takılınca tekrar süpürdüm sildim tatlı yaptım ymk yaptım. İşte öyle GAMZELİM eşim evde olunca iş bitmiyor

 54. ÖZLEM.

  NURDAN canım buyur her zaman demleriz :) şimdi dmledik içmedik daha kalk gel gari çay içelim..

 55. Ahada geldim ☺️☺️ ÖZLEMCİM ?? teşekkür ederim ???

  ????

  GAMZELİM RABBİM işlerine kolaylık versin. ALLAH RAZI OLSUN SENDEN. Gerçekten hayırlı evlatsın. ??? iyiki tanıdım seni. Bal kızzzz

  ?????

 56. GAMZELİM anneciğin bir temizlik için yardımcı alsın. Gerçekten feleğin şaştı. Mahvoldun iş çok yapan yok sende bir insansın en nihayetinde. Yapabileceklerin sınırlı dimi ama ?????

 57. ne demek NURDAN CIM her zaman kapım açık çaylar defa olsun..:) :)

  NURDAN cım İNCEM rumuzmu değiştirdi ben göremiyorum onu gerçi sezon açışını bu gün yapptım :) yeni sezonu başlatıyorum..:)

  DEFNE hemşerim canım bu içimden geldi sana şarkı armağan edicem şimdi çay içerken dinliyorum sende dinlerin inşallag kahveni yudumlarken bu şarkı senin için hemşire :)

 58. YAŞAR firari

  Uzansan hüznüme dokunacaktın
  Yağmurun yüzüme değmesi gibi
  Utangaç suların sırdaşı oldum
  Aşk yorgunuyum yar gönlüm firari

  Firariyim, divanedir efkârım
  Dağ olur, taş olur kalan eyvahım
  Hasretin buz gibi uçurum şimdi
  Yüreğim üşüyor, ömrüm firari

  Çağırsan gelirdim yurtlar ardına
  Yılları unutup gün eder gibi
  Bitimsiz yolların yolcusu oldum
  Aşk suskunuyum yar sözüm firari

  Firariyim, divanedir efkârım
  Dağ olur, taş olur kalan eyvahım
  Hasretin buz gibi uçurum şimdi
  Yüreğim üşüyor, ömrüm firari

 59. (*_*)

  Bu incemin rumZu ablası yasak getirmiş sultan aşkı yüzünden. Bide hiç yazmıyor ÖZLEMCİM İNCE hatunum cezası geçene kadar emoji ile belli ediyor hislerini

 60. NUDANCIM teşekkür ederim.. görüyordur diye düşünüyorum yazdıklarımızı ince..inşşallah.
  benim ablada kızıyor NURDAN hemde çok ama ben bu yüzden rumuz yazmıyorum anonim yazınca gözünden kaçıyor heralde bir şeyler dememişti zaten yazmıyordum çok uzun zamandır
  sezonu bu gün açtım bakalım kısmet ama bu sene çok yoğun olacak benim için ne yapacağım bilmiyorum fakat bu sene bende bir uyuşukluk var hiç sorma içimden bir şey gelmiyor annem şimdi kuru nane ufalıyor inan yardım bile edemiyorum..bilmiyorum herşeyin hayırlısı NURDAN bir yaz geldi geçti hiç bir şey anlamdım nasıl geçti ne oldu bilmiyorum
  sizler neler yaptınız tatiliniz nasıldı ben hiç siteyi acmadım bile yazın telefon bile kullanmadım parmaklarmda problem baya düzeldi sadece başmarmağımda kaldı inşallah oda geçer tetik parmak mı neyse çok fazla yinede kullanmıcam parmağımı
  sizinle sohbet ettiğime sevindim

 61. NURDANIM nerden bulcan köyde temizlik elemanı. Sadece şehir merkezinden gelebilir o da Bin küsur liraya mal olur. Ne arasan annemgıl de o para. Ben vereyim desem ay sonunu zor getiriyorum öğrenci kredi borçlarımı bile ödeyemedim daha. Bir çeyiz bile koyamadım kenara. Kim alacak beni çeyizi bile yok derler artık ? Yani burada birçok insan ailesi emekli olana kadar yardım ediyor çünkü insanlar artık anne babasını evde görmek istiyorlar gelince. Hickimse köyüne barkına gelmek istemiyor ailesini evde bulamadığı için. Kuzenlerim de yardım ettiler benim çok. Halamın oğlu Antepte adli tip doktoru mesela o bile asla gocunmaz yazın tütün kırmaya gelir yıllık izninde bildiğin amele?istese en havali yerlerde tatil yapar ama ailesinin fakirligınden bıktı artık. Halamlar da seneye yaz emekli olacak kurtulacaklar tarladan. Halamın oğlu diyor ki:Defne birgün biz de köye gelip keyif catıcaz senle. Kayalıklarda şarkı söyleyip deliler gibi dans edip şarkı söylüycez. İnşallah abi diyorum bende ? buralarda hayat böyle malesef insanların %90ı ailesini emekli etmek için çırpınmak zorundadır. Bizim ailede bana kaldı bu işler ablam kendi konforunu tercih etti erkek kardeşim özel sektörde izni yok ve hep evin kücügüydu napim anasını satam piyango bana vurdu?Ne memur oldum kurtulabildim ne amir. Belki dualarını alırım da cennete giderim tek ümidim bu NURDANIM. Sende yorulmuşsun NURDANIM hele bir de çoluk çocuk da döküyor evi. Hele o oyuncak kutusunu toplamak ölüm

 62. ÖZLEM hoşgeldin çok şükür yaşayıp gidiyoruz tabi yaşamak denirse. Yazın köpek gibi çalıştım yine hiç değişik birşey yapmadım. Çok geçmiş olsun canım toparladın mı kendini çok üzüldüm elin için. Sağlık gibisi yok şifa bul inşallah..
  Şarkı için teşekkür ederim kahvemi içtim sana da afiyet olsun bizim gızz??

 63. Evet Özlem yerli diziler bomba Hint dizilerine ise tahammulum yok senin hesap. Aynı çizgi film yani
  Yaşar ı bende çok severim çok büyük hayranıyım şarap gibi adam her yıl daha güzel oluyor?ne de zarif karısı var maşaallah
  Bu ablalarınız niye bu kadar tedirgin anlamadım. İnce ve sen iradeli insanlarsınız. İnce nin durumu da vahim değil üstelik reşit ama neden bu baskı anlamadım. Konuşmuyor ki sorayim. Sonuçta insanı hayatta tutan birilerine hayran olması güzel birşey ;)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu