Gelinim Mutfakta

19 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Hangi Gelin Oldu? Patates Kek Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 19 Temmuz günün birincisi kim oldu? Kaynanalar bu gün gelinlere kaç puan verdiler. 19 Temmuz gelinim mutfakta günün menüsü patates kek malzemeleri ne? Gelinim mutfakta 19 Temmuz toplam puanları liste halinde en alt kısımda verdik. Ayrıca altınları almada baz alınacak toplam puanı, 19 Temmuz Perşembe Gelinim Mutfakta günün birincisi olan gelini açıkladıktan sonra en alt kısımda vereceğiz.

Gelinim Mutfakta 19 Temmuz Perşembe Günün Birincisi Kaç Puan Aldı? Patatesli Kek Malzemeleri

Gelinim Mutfakta 20 Temmuz Cuma Altınları alan ve yarışmadan elen kim olduğunu yazdığımı konumuza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Kanal D’nin sevilen yarışma programı flaş bir karar ile hafta içi her gün 12:15 yayınlanmaya başladı. Bu konu hakkındaki düşüncelerimizi dün açıklamıştık.

Bu gün bir kez daha üzerinde durmayacağım. Önce dün günün kritiğini yapacağız saha sonra gelinim mutfakta 19 Temmuz günün yemeğini ve malzeme listesini vereceğiz.

Daha sonra yapılan yemeğe kaynanalar tarafında verilen puanları tek tek aktarıp 19 Temmuz gelinim mutfakta günün birincisi kaç puan aldığını ve haftalık toplam puanlarda kimin önde olduğunu aktaracağız.

Geçtiğimiz bölümde bu hafta yarışmaya tutunamayan ve aldığı puanlarla eleme potasına giren Ezgi’den inanılmaz bir çıkış geldi.

Dün yapılan Tavuk çökertme yaparken zamanı verimli kullanamadı ve tavukları çiğ kaldı. Fatih bey ekstra bir zaman vermediği ve bu şekilde sunum yapmak zorundasın diye Ezgi’ye söyleyince bizlerde Ezgi’nin tavuklarının çiğ kaldığını öğrenmiş olduk.

Şahsen tüm kaynanalardan bir puan alacağını düşündüğüm Ezgi, 14 puan aldı ve herkesi şaşırttı. Özlem ise bu duruma isyan etti. Kendi kaynanası Nurten hanımdan bir puan alan, yemeğini pişiremeyen Ezgi ise 3 puan alması Özlem’i resmen çileden çıkarttı.

Nurten hanımda bu gün kaynanalara dün Özlem’in bana gösterdiği tepki haklı bir tepkiydi dedi. Çiğdem hanım ise sen dünkü fırçalara ve tepkileri kabul ediyorsan Özlem sana az bile yapıyor diyerek Nurten’in o fırçaları kabul etmesini kabullenemedi.

Perşembe günü yarışmaya başlamadan önce geçtiğimiz haftanın birincisi olan Elif, 4 gün boyunca 30 puan toplamasından dolayı eleme potasına girdi. Ona en yakın bu hafta yarışmaya başlayan Ezgi 32 puan ile takip ediyor.

Altınlara en yakın olan gelin ise 41 puanla hamile gelinimiz Cansu oldu. Bakalım Gelinim Mutfakta perşembe puanları verildikten sonra bu tablo ne şekilde değişecek.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Şimdi Gelinim Mutfakta 19 Temmuz Perşembe günün birincisini belirleyecek olan Patates Kek malzemelerini verelim daha sonra Gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçelim.

Gelinim Mutfakta 19 Temmuz Patates Kek Malzemeleri (Perşembe)

 • 4 Adet patates
 • Patatesleri haşlamak için su
 • Bir tatlı kaşığı kuru biberiye
 • Yarım su bardağı krema
 • İki çay kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı Karabiber

Kek Hamuru İçin

 • Bir su bardağı ay çiçek yağı
 • Üç adet yumurta
 • 1.5 su bardağı süt
 • 3 su bardağı un
 • 1 paket kabartma tozu
 • 1 tutam tuz

Üzeri İçin

 • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir çay kaşığı kırmızı toz biber
 • Bir çay kaşığı kuru biberiye

Elif bu gün bir çıkıl yapıp kendisini eleme potasında kurtarmak için verilen malzemeleri ve gramajlarını dikkatle not aldıktan sonra kaynanası Çiğdem hanım patates kekin nasıl daha iyi yapılacağını anlattı.

Tabi diğer kaynanalar da gelinlerine tarifi daha iyi nasıl yapacağını aktardıktan sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinler de hemen Patatesli keki yapmaya başladılar.

Gelinim Mutfakta 19 Temmuz Puanları (19/07/2018 Perşembe)

Kaynanalar izleme odasına gittikten sonra Nurten hamın, dün kimseye sormadan masadaki örtüyü kaldıran Reyhan hanıma burası sizin eviniz değil. Kimseye soramadan kaldıramazsınız.

Ben örtümü geri getirip sereceğim diye tepki gösterip örtüsünü almaya giderken Reyhan hanım da ser ben gene kaldıracağım diyerek çocuk gibi kavga ettiler. Elif ise yemeği yaparken bu gün Nurten hanımı taklit edeceğim deyince Nurten hanım en sinir olduğum şey kendi taklidimin yapılması dedi.

Bakalım bu konuları günün kritiği konuşulurken Nurten hanım Elif’e ne diyecek. Hep birlikte izleyip göreceğiz. Gelinim Mutfakta 19 Temmuz günün birincisi kim olacağını belirleyecek olan puanlama aşamasına geçelim.

19 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (19.07.2018 Perşembe)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 1 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 2
Özlem : 5
Ezgi : 1

Kaynana Reyhan’nın verdiği Puanlar
Cansu : 4
Elif : 1
Özlem : 2
Ezgi : 5  ⇒ Reyhan’ın Gelini

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 2
Elif : 5
Özlem : 1 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 2

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu : 1
Elif : 2 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem : 5
Ezgi : 3

Final gününe bir gün kala bu gün alınan puanları gelinlerin yarışmaya katıldıkları sıraya göre aktaralım. 

Cansu 8 puan, Elif 10 puan, Özlem 13  puan, Ezgi 11 puan aldı. Bu gün verilen puanlar çerçevesinde Gelinim mutfakta 19 temmuz günün birincisi Özlem oldu. Yarın final günü ve final günü altınlara en yakın gelin kim? Eleme potasında hangi gelin var? Bunları öğrenmek için alt kısımdaki haftalık puan tablosuna bakalım.

16 – 17- 18- 19 Temmuz  20 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (19.07.2018 Perşembe)

Cansu’nun puanı: 41 +8 = 49  Altına Yakın
Elif’in Puanı: 30 + 10 = 40   Eleme Potasında
Özlem’in Puanı: 36 + 13 = 49 Altına yakın
Ezgi’nin Puanı: 32 + 11 = 43

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN! ;)

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu