Gelinim Mutfakta

2 Ağustos Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Fenalaşan Cansu’nun Son Durumu Nasıl?


Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Günün birincisi kim oldu? Perşembe günü kaynanaların verdiği her puanı tek tek açıklayacağız. Özlem kaç puan aldı?, Cansu kaç puan aldı?, Emine kaç puan aldı? Selen kaç puan aldı? Tüm bu soruların cevaplarını vereceğiz. Gelinim mutfakta puanları ile haftalık toplam puan durumu yazımızın en alt kısmında verilmiştir. Bu gün yani 2 Ağustos Gelinim Mutfakta (Perşembe) günün yemeği ve malzemesi var mı? Cansu’nun son durumu ne? Cansu Neden fenalaştı?

Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Günün Birincisi Kaç Puan Aldı? (Perşembe) Cansu’nun Son Durumu Nasıl?

Gelinim Mutfakta Altınları kim aldı? Yarışmadan Kim Elendi? Cansu’nun yerine kim geldi? Tüm bunları görmek için yeni yazımızda geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Final gününe bir gün kaldı ve bu gün alınan her puan altın değerinde ve gelinlerde bunun farkında en çok da Selen geldiği günden beri sıçrama yapamadığı için bu gün kendisini eleme potasından kurtarmak için en lezzetli yemeği ortaya koyma gayretinde olduğunu gördük. Gelinim mutfakta 2 Ağustos günün birincisi ve diğer gelinlerin aldığı puanları bakmak maksadı ile bu sayfaya geldiyseniz en alt kısımda günün en yüksek puanını alana gelin ile gelinim mutfakta toplam puanları en alt kısımda koyu yazılı yerde verilmiştir.

Bizler bu gün yaşanan bazı önemli olayları anlatacağız, ardından günün yemeğini ve malzemelerini açıkladıktan sonra 2 Ağustos kaynanaların verdiği her puanı tek tek açıklayacağız. Bunları anlatırken bu gün fenalaşan Cansu hakkında bazı bilgilendirme yapacağız. Dün günün kritikleri konuşulurken Kamile hanımın kendi gelini hakkında söyledikleri gündem oldu. Bunu gölgede bırakan ise Selen’in acı dolu hikayesi hepimizi ağlattığını söyleyebilirim.

Dün bir diğer önemli konu ise Emine ile Selen’in ciddi manada laf kavgası gündem olmuştu. Selen, Emine’nin masasında bulunan tarihi geçmiş şekeri kaldırmak istedi. Emine elleme demesine rağmen şekeri masanın altına koydu. Ardından masada bulunan resimlere el sürmeye kalkınca Emine’nin öfkesi ve sinirine maruz kaldı. Emine bu konuda sonuna kadar haklı olduğunu, bir başkasının evinde veya mutfağında olan bir şey Selen seni ne ilgilendirir demekten kendimi alamıyorum. Selen’in bu yaptığında bir iyi niyet arasam da bulamadım. Neyse bu gün yani Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Perşembe günü hiç şüphesiz  en önemli olayı günün birincisinin kim olduğu değil, Cansu’nun yayın esnasında fenalaşıp ambulans ile hastaneye kaldırılması, yarışmada bir anda hareketli dakikaların yaşanmasına sebep oldu. 

Cansu’nun son durumu ve bebeğinin son durumu gayet iyi olduğunu buradan aktaralım. Cansu hastaneye giderken kaynanası Sevgül’e dediği tek şey puanlamadan beni haberdar et demesi yarışmaya ne kadar adapte olduğunu ve başarıya kilitlendiğini de göstermiş oldu. Gelinim Mutfakta 2 Ağustos günün birincisinin kim olduğunu belirleyecek olan günün yemeğinin adı Susamlı tavuk yapacaklar. Ben bu yemeğin adını gerçekten ilk defa duydum. Şimdi Gelinim mutfakta 2 ağustos puanlama aşamasına geçmeden önce günün yemeğinin malzemelerini verelim.

2 Ağustos Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Yemeğinin Malzemeleri

Marine Etmek İçin;

 • 500 gram tavuk
 • Dört yemek kaşığı zeytpnyağı
 • 2 Dal kekik
 • Bir diş sarımsak

Sosu İçin

 • Yarım su bardağı et suyu
 • Yarım su bardağı su
 • 1,5 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 3 yemek kaşığı soya sosu

Diğer Malzemeler

 • 2 adet soğan
 • Sarı yarım dolmalık biber
 • İki adet yeşil dolmalık biber
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • İki çay kaşığı karabiber
 • Üç yemek kaşığı susam

Susamlı tavuğun en önemli ve elinin lezzetinin yansıyabilmesi için malzemelerin tam manası ile birbirine karışması gerekiyor. Özellikle de balın tam anlamda tavuğun her tarafında yayılması gerekiyor. Aksi takdirde pişirme sırasında açıkta kalan kısım diğer yere göre yanma ihtimali var. Bakalım Susamlı tavuğu en iyi kim yapacak? Kaynanalar en yüksek puanı hangi geline verecek? 2 Ağustos Gelinim Mutfakta Perşembe puanları alt başlıkta sizleri bekliyor. 

Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Puanları (2.08.2018 Perşembe)

Bugün yapılacak puanlama en çok Selen’i ilgilendiğini, bu günde en düşük puanı alırsa cuma günü puanlarına bakılmaksızın kesinlikle elendiğini açıklayacağız. Perşembe günü gelinler Fatih Ürek’in verdiği tarifi kaleme kalem not aldıktan sonra 90 saniye içerinden her kaynana kendi gelinine yemeği en iyi şekilde nasıl yapacakları konusunda tüyoları verdikten sonra kaynanalar izleme odasına giderken gelinlerde 45 dakikada için Fatih bey ile beraber geri sayımla süreyi başlattılar.Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Gelinler hemen yemeğe odaklandı ve elinden en iyisini çıkartmaya çalışacaklar. 45 dakikalık süre içerinde tüm gelinler yemeklerini yaptı ve sunum aşamasına geçildiğinde Cansu fenalaştı ve stüdyoda çok hareketli dakikalar yaşanmaya başladı. Hemen Cansu, ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Aldığımız haberlerin iyi olduğunu söyleyip, Gelinim Mutfakta 2 Ağustos Perşembe günün birincisi ve sonuncusu belli edecek puanlama aşamasına geçelim.

2 Ağustos Gelinim Mutfakta Puanları (2.08.2018 Perşembe)

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 puanSevgül’ün Gelini
Özlem : 2
Emine : 4
Selen : 1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 3
Özlem : 1
Emine : 5 puanFatma’nın Gelini
Selen : 2

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 1
Özlem : 5 puan ⇒ Nurten’in Gelini
Emine : 3
Selen : 1

Kaynana Kamile’nin verdiği Puanlar
Cansu : 2
Özlem : 5
Emine : 4
Selen : 1 puan ⇒ Kamile’nin Gelini

Perşembe günü verilen puanlar çerçevesinde Gelinim mutfakta 2 ağustos günün birincisi kim olduğu ortaya çıkmış oldu. Önce tüm gelinlerin aldığı puanları verelim ardından günün birincisi ve sonuncusunu açıklayalım. Cansu 11 puan, Özlem 13 puan, Emine 16 puan, Selen 5 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda gelinim mutfakta 2 Ağustos günün birincisi Emine oldu (Perşembe). Bu gün en düşük puanı Selen aldı ve %99 oranında Cuma günü elendi. (Aldığı puanlara baktığımızda) alan gelin ise oldu. Gelinim Mutfakta toplam puanlara yani haftalık toplam puanlara baktığımızda kim altınları almada en yakın, kim elenme adayı olduğunu alt tabloda verilmiştir. Gelinim Mutfakta 3 Ağustos Cuma günün puanları yukarıda pembe butona basıp ulaşabilirsiniz.

30 Temmuz – 3 Ağustos Cuma Toplam Puanlar (Perşembe)

Cansu’nun puanı : 44 + 11 = 55
Özlem’in Puanı : 31 + 13 = 44
Emine’in Puanı : 31 + 16 = 47
Selen’in Puanı : 24 + 5 = 29

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu