Gelinim Mutfakta

2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları Verildi? Günün Birincisi Kim Oldu? 2 Mayıs Son Puan Durumu

Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe günün birincisi kim? Hangi gelin olduğunu ve bugün çeyrek altını hangi gelinin aldığını bu yazımızda sizlere aktaracağız. Tabi öncesinde gelinlerin bu gün yapacağı yemeğin adını ve malzeme listesini verdikten sonra kaynanaların 2 Mayıs Perşembe puanları kısmını verip çeyrek altını alan gelini açıklayacağız. Tabi kaynanaların bugün verdiği puanları da Haftalık toplam puanlar kısmına yazıp, Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe Puan Durumu için elde ettiğimiz sonucu açıklayacağız. Yani kesin olarak eleme potasında olan ve bilezik yarışında olan gelini açıklayacağız.

=> 2 Mayıs 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları sonucu öğrenmek için tıklayınız.

==> 20 Mayıs ile 24 Mayıs haftasında [kirmizibuton]23 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi[/kirmizibuton] kim olduğunu ve kaç puanla bugün birinci olduğunu görebilmek için tıklayınız.

Bugün Gelinim Mutfakta Puanları oldukça olaylı geçecek. Çünkü; son bölümde Besime hanım gelini risk altında olmamasına rağmen 1-1-1-5 tarzında bir puanlama yapıp, gelini Gülcan’ı buldu. Bu duruma en başta Reyhan ve Ezgi itiraz etti. Aslında Reyhan hanım uzun süre Ezgi için böyle böyle puanlama yapıp bilezik almasını sağlamıştı.

==> 6 Mayıs 2019 Pazartesi günü başlayan bu hafta bugün Perşembe puanlamasını birazdan kaynanalar verecek. Siz de bu gün gelinlerin aldığı puanları görebilmek için [pembebuton]9 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi[/pembebuton] kim olduğunu yazdığımızı yazımızı gözden geçirebilirsiniz. 

Bu durum gelinlerin hakkında girmek olduğunu söyleyip 1-2-2-5 tarzında puanlamaya geçmiş daha sonra 4 ve 3 puanları da kullanmaya başlamıştı. Bu arada [mavibuton]3 Mayıs Gelinim Mutfakta Bilezikleri Alan[/mavibuton] kim olduğunu görebilmek için tıklayınız.

Besime hanım evet doğru bir şey yapmadı ama Reyhan hanımın da bu konuda sicili bozuk. Reyhan hanım, Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe Puanları sırasına 1-1-1-5 tarzında puanlama yapacak.2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Gülcan'ın Resmi

Gelinim Mutfakta son bölüm sadece Reyhan ve Ezgi değil. Güngör de hakkının yenildiğini savunup Gülcan’a bu konuda kızmaya çalışsa da programın mantığı tam olarak toplumda belirsiz olduğu için ve daha önce Fatih Ürek’in söylediği “bu programda bir diğer amaç da gelinin tabağını bulmak” dediğini hatırlatıp, kaynanam beni buldu ve verdi deyip olayı kestirip attı.

Yarışma programı ilk başladığında Fatih Ürek lezzete puan verin diye ikaz ederken şimdi gelinin tabağını bulmak amaç diyor. Bence program bu konuda net olmadığı için sıkıntı yaşanıyor. Bakalım bu gün birler havada uçuşurken son puan durumu nasıl şekillenecek? Merakla bekleyeceğiz.

Haftanın en önemli ve final günü verilecek puanların bir nevi provası olacak. %100 olmasa da büyük oranda Perşembe günü sonucunda ortaya çıkan sıralama, Cuma günü sonucundaki sıralamaya %99 oranında benzediğini, çoğu zaman da birebir uyduğunu gördük. Bu yüzden, 2 Mayıs 2019 Perşembe Puanlaması gelinler açısından oldukça önemli olduğu için bu gün canla başla ellerinden gelen en iyi yemeği sunmak için çabalayacaklar.Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Puan Durumu Açıklanırken Ezgi İle Reyhan Resmi

Bugün 2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puan Tablosu kısmında gelinlerin aldığı sıralamanın büyük oranda değişmediğini gören ve bilen gelin ve kaynanalar bu gün risk alacaklar. Dün, zaten düşük puanlar geleceğinin sinyalini veren Besime ve Sevim hanım bu gün çok sıkıntılı bir puanlama yapacaklar. Şahsen yarışmada çocuğunu bırakıp en azından çeyrek altın için gelenler oluyor. Sırf kendi gelinimi buldum değip, kendi gelinine 5, diğerlerine ise 1 vermesi haksızlığın daniskasınıdır. Kesinlikle kabul etmiyorum böyle bir puanlamayı.

Dün sitemiz de yaptığımız tahminlerin çıkması beni oldukça mutlu etti. 2 Mayıs 2019 Perşembe yani Bugün günün birincisi kim? Diye merak eden elbette olacak. Ancak, Kanal D’nin ve yapımın haklarına saygı duyduğumuz için son anda açıklama yapacağız. Not: 2 Perşembe Puan Tablosu yazının alt kısmında verdik.

Bu hafta ne başarılı kaynanalara baktığımız da Reyhan 2 kez, Besime ise bu hafta fire vermeden şu ana kadar 3 kez kendi gelinlerinin tabaklarını bulurken, Sevim ve Fadime hanım gelinlerinin tabaklarını hiç bulamadılar. Bu nedenle Güngör ile Aysel de 2 Mayıs puan durumu sonucun da iyi bir yerde maalesef konum alamadılar. Böyle giderse Güngör ile Aysel eleme potasına düşmemek için yarışacaklar.

Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Puan Durumu İle Puanlaması

Hafta finaline artık son bir puanlama kaldı. Bu hafta da sonuçlandıktan sonra 295. bilezik yarışmada verilecek ve bir yarışmacı da yarışmadan elenecek. Gözlemlediğimiz kadarı ile Ezgi ile Gülcan bilezik için ter dökecekken, Güngör ile Aysel de bu gün eleme potasına düşmemek için yarışacaklar. Bu gün en yüksek puanı kapan gelin, büyük oranda elemeden kurtulacak yada bilezik için büyük bir avantaj sağlayacak. Bu sebeple Gelinim Mutfakta Bugün günün birincisi olacak gelinin kim olduğu oldukça önemli bir hal aldı. Not: 2 Mayıs Puan Durumu ve Puanlama kısmı yazınını son kısmında tablo halinde verdik.Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe Puanları Açıklarken Fatih Ürek Resmi

Uzun zamandır bilezik alamayan Ezgi 55. bileziğini aldıktan sonra artık o da suyunun ısındığının farkında ve bunu tam sayı yapıp ayrılmak istediğini düşünüyorum. O yüzden canla başla 60 bilezik alabilmek için çabalıyor. Geçtiğimiz hafta 2 puanla bu hedefini kaçıran Ezgi, bu hafta bu hedefini gerçekleştirmek isterken, uzun süre bilezik yarışında geride kalan Gülcan ise artık bilezik hasretine son vermek istiyor. Bu ikilinin sıkı rekabetini bu gün 2 Mayıs Perşembe günü Çeyrek altını kim aldı? sorusunun cevabı bu ikiliden biri olacak olursa kesinlikle diğeri bilezik yarışında ağır bir kayıp alacak.

Bu hafta yarışamaya dahil olan muhasebeci Aysel istediği puanları bir türlü alamadı. Bu durumun en büyük nedeni ise uzun süre yarışmada olan Besime ve Reyhan’ın kendi gelinin tabağını tanıması ve diğer gelinlere iyi puan vermemesinden kaynaklı. Bir diğer sebep ise kaynana Fadime gelinin tabağını bulamadığında kaynaklı olduğunu düşünüyorum. bu gün de Fadime hanım Aysel’in tabağını bulamaz ve Aysel gene diğer kaynanalardan kötü puan alırsa; 2 Mayıs Perşembe gelinim mutfakta toplam puanları açısından Aysel %100 eleme potasına düşecek ve aradaki puan farkına göre belki de bir gün öncesinden elenmesini garantileyecek.2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Çeyrek Altını Alamayan Aysel Ve Kaynanası

Dün Besime hanımın yaptığı puanlamayı bana doğru bulup bulmadığımı soran arkadaşlar oldu. Gülcan’ın tavırlarına baktığımız da Reyhan hanım buna benzer puanlama yaptığında hak yiyorsunuz deyip karşı çıkarken dün kaynanam benim tabağımı buldu ve verdi demesi aslında tek amacın bilezik kazanmak olduğunu, bu yolda yalan dolan her şeyin mubah olduğunu mu kanıtlamaya çalışıyor? Şahsen anlamlandıramadı.

Bir hareket her seferinde kötüdür. Kesinlikle diğer gelinlerin hakkında girilmeden hak ettiği puanları verilmesi gerekir. 2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta puanlama öncesinde puanlamayı aslında gerçek şeflerin tatması ve onların da puan vermesi gerektiğini düşünüyorum. 

Bu gün 2 Mayıs 2019 Perşembe puanlama aşamasında kaynanalar 1-1-1-5 puanlama yapacak oma bu hafta yarışmaya dahil olan Fadime hanım bu olaya katılmayacağını düşünüyoruz. Artık bilezik alma iddiası olmadığı için risk de alacak durumu yok gibi duruyor. Bu sebeple yüksek puanları verecektir. Not: 2 Mayıs Perşembe günün birincisi yazının devamında bulabilirsiniz.Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe Puan Durumu Açıklandığı Sırada Güngör Resmi

Bu gün en yüksek puanı alan gelin olmak ve sonunda çeyrek altını kazanmak için önce gelinler bir yemek yapması gerekiyor. Bizde bu gün yarışmacıların bu gün yapacağı yemeğin adını ve malzeme listesini açıklayacağız. Daha sonra bu gün kim kazandı? sorusunun cevabını cevaplayacağız.

Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Bal Kabağı Sarması Malzemeleri

 • 2 dilim bal kabağı
 • 2 Su bardağı kadar sıcak su
 • Kurutulmuş bir tatlı kaşığı kurutulmuş Reyhan
 • 1 tatlı kaşığı tere yağ
 • 1 tatlı kaşığı karabiber
 • 1 çay bardağı köftelik bulgur
 • 200 gram kadar az yağlı kıyma
 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı tuz

2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Bal Kabağı Sarması Malzemesi

Üzeri İçin;

 • Ezilmiş bir diş sarımsak
 • 1 çorba kaşığı tere yağ
 • 3 yemek kaşığı süzme yoğurt
 • 2 çay kaşığı pul biber

2 Mayıs 2019 Perşembe Gelinim Mutfakta Günün yemeği Malzemesi

Fatih Ürek günün yemeği olarak verilen Bal kabağı sarması için yarışmacı gelinlere 45 dakika kadar süre verdi. Bence bu sürede gelinler rahatlıkla yemeklerini yapabilirler. Gelinler de belirtilen süre içinde yemeklerini yapıp sunum aşamasına geçtiler. 

Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Puanları (02/05/2019 Perşembe)

*************************
2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Puanları Verildiği An
*************************

Kaynana Sevim‘in verdiği Puanlar

Ezgi : 1
Gülcan : 5
Güngör : => Sevim’in Gelin 3
Aysel : 2

*************************
#Kaynanalar puan verdikten 35 saniye sonra sayfayı güncellerseniz, yeni puanları görebilirsiniz.#
*************************

Kaynana Reyhan‘ın verdiği Puanlar

Ezgi : => Reyhan’ın Gelin 5
Gülcan : 4
Güngör : 2
Aysel : 1

*************************
” 2 Mayıs 2019 Perşembe Puanları anlık değişiyor. Güncel ve anlık puanlar için sayfayı lütfen güncellemeyi unutmayınız.”
Bizi google de ararken
<<<
"Gelinim Mutfakta dizicenter">>>
şeklinde aradığınızda karşınıza en doğru sonucu veren dizicenter çıkacaktır.
*************************

Kaynana Fadime‘nin verdiği Puanlar

Ezgi : 4
Gülcan : 3
Güngör : 5
Aysel  : => Fadime’nin Gelini 1

*************************
“Her kaynana puan verdikten sonra sayfayı güncellemeyi unutmayınız.”
*************************

Kaynana Besime‘nin verdiği Puanlar

Ezgi : 5
Gülcan=> Besime’nin Gelini 4
Güngör 1
Aysel : 2

*************************

Gelinlerin 2 Mayıs 2019 Perşembe Toplam Puanları

Ezgi 1 5 4 5 15
Gülcan 5 4 3 4 16
Güngör 3 2 5 1 11
Aysel 2 1 1 2 6

*************************

Gelinim Mutfakta Toplam Puan durumu (29 Nisan – 3 Mayıs Haftası) – Perşembe

Ezgi      : 44 + 15 = 59
Gülcan : 44 + 16 = 60
Güngör : 31 + 11 = 42
Aysel    : 23 + 6 = 29

==> Sevim ve Reyhan hanımı kutluyorum. Dün Besime hanıma karşılık vereceğini söyleseler de Besime hanım gibi gelinlerin hakkına girmediler

Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Perşembe Puanlama Sonuçları

*************************

2 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta Günün Birincisi
⇒ GÜLCAN
Gelinim Mutfakta 2 Mayıs Çeyrek Altını Alan Kim
⇒GÜLCAN
2 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Sonuncusu
⇒ AYSEL

*************************

Gelinim Mutfakta 295. Bölüm 3 Mayıs 2019 Cuma Fragmanı İzle

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu