Dizi Özet

20 Ekim Salı Masum Özeti (Güncel) Masum 212

20 Ekim Salı Masum Özeti vereceğiz. Bu bölümde Modi konağına hırsızlık çetesi işçi olarak girecek. Sonrasında ne mi olacak? İşte Masum 212. bölüm özeti…

Tapınak da Meera’nın bulunması ise bölüm başlar. Ahem ve Jigar da tapınağa gelir. Ahem evladına sımsıkı sarılıp hasret giderdikten sonra Meeran’ın kolyesini fark eder. Hırsızların neden Meera’nın peşinde olduğunu anlayan Ahem giderken karakola kolyeyi teslim edeceğini söyler.

=> 21 Ekim Çarşamba Masum Özeti için tıklayınız.

Modi konağında kiler ise Meeran’ın bulundan habersiz bir şekilde dua ederken Kokila ve beraberindekiler Meera ile birlikte girince ev bir anda bayram yerine döner. Meera2nın yarım kalan doğum günü kutlaması da yapılır.

20 Ekim Salı Masum Özeti -212. bölüm

Bizler şu an her ne kadar Masum 212. bölüm özeri veriyor olsak da da aslında bu bölümümde yaşanan olayları detaylı bir şekilde 217 ve 218 bölümde anlattık. Detaylı özeti okumak istenler 217 ve 218 bölümleri okuyabilirsiniz.

20 Ekim Salı Masum Özeti Başlıyor

Bir sonraki gün Urmila karnın ağrıdığını, yemek yapacak hali olmadığını söyleyip Kinjalş2den yemek y6apmasını ister. Lakin Kinjal tahliye borusunun tam olarka yapılana kadar mutfağa girmeyeceğini söyler.

Ertesi gün Kokila kaybolan torunu Meera ile oynarken Meera masanın kenarının sivri yerine takılıp düşünce evde ne kadar sivri köşe varsa bunları tamir ettirmek için her zaman çalıştığı marangozu arar. Ancak marangoz işi olduğunu söyler. Çok geçmeden bir adam marangoz Modi konağa gelip marangoz için iş olduğunu duyduğunu iş verirlerse çalışmak istediğini söyler.

Masum 20 Ekim Salı Özeti - 212. bölüm

Adamla birlikte karısı ve çocuğu da Modi konağına gelir. Kokila adama yanındakileri sorar. Adam da karısı marangoz işlerinde kendisine yardım ettiğini, çocuğunu da yalnız bırakamayacağı için yanlarında geldiğini söyler.

Merhametli Hetal yanında çocuklarını da getiren adama acır. Ancak Kokila her zaman olduğu gibi şüpheli bir şekilde işi yapmaya başlamasını ister.

Marangozun karısın Gopi’nin elleri dolu olduğu bir vakit mutfağa girip su ister. Gopi de tabağın ve bardağın yerini söyler. Marangozun karısı mutfak eşyalarına bakınca gözleri adeta fal taşı gibi açılır.

Meethi ise blender da yeşil malzemeyi çekerken marangozun karısı çaktırmadan blenderın kapağını gevşetir. Meethi blenderi çalıştırdığında duvar bir anda yemyeşil olur.

Marangozun karısı silme bahanesi ile iyice duvarı mahveder. Kokila geldiğinde Meethi’nin dikkatsiz olmasında dolayı kızar. Marangozun karısı ise duvar ve boya işinden anlayan tanıdıkları olduğunu, dilerse çağırabileceklerini söyler. Kokila da eli mahkum çağırmasını söyler.

Urmila’nın komşuları yine Urmila’dan evdeki su kaçağını tamir etmesini istese de Urmila kadınları geldikleri gibi geri kovarlar.

Masum 212. bölüm özeti - 20 Ekim Salı

Ahem işten eve geldiğinde her tarafın toz duman olduğunu görünce annesine kızar. Toza karşı alerjisi olduğunu söyler. Bu sırada Meera’da annesinin telefonu ile oynarken hırsızların kendi aralarında evi nasıl soyacaklarını tek tek anlattıkları esnada kayıt yapar.

Hetal banyoya girdiğinde çeşmenin kulpu kırılır. Marangozun karısı su tesisatı işinde anlayan akrabaları olduğunu gelip tamir edebileceğini söyler. Kokila her ne kadar gelsin dese de çeşmenin kırılmasına anlam veremez. Bu iş de bir iş var der.

Kokila taze Hindistan cevizi alıp Ahem’in bunu çok sevdiğini söyler. Akşam olmadan evvel marangozun karısı ve kocası sayılı olarka alınan Hindistan cevizini açlar. Raşi akşam olduğunda Hindistan cevizi suyundan ikram ettiğinde Kokila hemen eksik olduğunu anlar.

Masum 20 Ekim Salı Özeti - Raşi şüphelenir

Raşi Hindistan cevizini evde yatılı gelen işçilerin aldığını söyler. Lakin bunu kanıtlayamaz. Raşi de bu durumu Urmila’ya anlatır. Urmila da kızına akıl verir. Raşi marangozun karısına çok pahalı elmas küpesini düşürdüğünü, bulmasına yardım etmesini ister. Raşi çaktırmadan bir kaç tane küpe atar. Kadınlar buldukları küpeyi kendisine vermediğini gören Raşi gelenlerin işçi değil hırsız olduğunu anlar.

Raşi, odanda çıktıktan sonra kadınları elmas küpe yüzünden kavga etmeye başlar. Raşi de uzaktan izler. Kadınların eşleri gelip ortalık yerde kavga etmemelerini söyleyip depoya giderler. Raşi de deponun penceresinden adamların konuşmasını telefonla kaydederken ayağı kayıp düşer.

Raşi düştü yere kafasını çarptığı için bayılır. Hırsızlar da Raşi2yi fark eder. Zaten Kokila o kısma duvar örülmesini istediği için geçe vakti hızlıca Raşi’nin düştü yere duvar örerler. İkizleri ise annesini özlediği için ağlamaya başlar. Kokila ve Jigar Raşi2nin telefonun arasa da ulaşamaz.

20 Ekim Salı Masum 212. bölüm özeti - Raşi baylır

Urmila kızının kaybolduğunu duyunca Modi konağına gelir. İşçiler de işleri bittiğini söyleyip Modi konağında çıkacağı sırada Urmila tüm işçiler durdurup, Raşi bunların hırsız olabileceğinden şüphelendiğini söyler. Hırsızların gitmesine izin vermez.

Kokila hırsızları durduğu sırada Raşi de kendisine gelip duvarı yumruklamaya başlar. Meetih de sesi duyar duymaz salonda ki Kokila’ya söyler. 20 Ekim Salı Masum özetiş burada son buldu. Masum 212. bölüm özeti olarka verdiğimiz bu bölümü daha detaylı olarka 217 bölümde okuyabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu