20 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Kim Elendi? Günün Birincisi Kim Oldu?

Gelinim Mutfakta 20 Temmuz günün birincisi kim olduğunu ve kaç puan aldığını ayrıca 20 temmuz gelinim mutfakta altınları kim kazandı? Hangi gelin beş altını aldı? Gelinim mutfakta 20 temmuz cuma altınları kim kazandı? Tüm bunları bu yazımızda sizler için hazırladık.

Gelinim Mutfakta 20 Temmuz Altınları Kim Aldı? Kim Elendi?

Yarışma programlarının en heyecanlı günü olan final gününe geldik. Bu gün bir gelin beş altının sahibi olurken bir gelinde yarışmadan ayrılacak. Uzun yazımızı okumak isteyen sevgili okurlarımız bu gün alınan puanlar en alt kısımda verilmiştir. Bu hafta yarışmaya katılan Ezgi ile kaynanası resmen bir hafta içinde fenomen olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Ezgi’den çok Reyhan hanım konuşmaları hafta içinde gündem oldu. Ayrıca kendi gelini Ezgi, çiğ yaptığı halde ona beş puan verilmesi diğer gelinlerin tepkisine neden oldu.

 

Ezgi yarışmaya iyi başlayamasa da Reyhan hanımın verdiği puanlarla eleme potasından bir tık yukarıda yer aldı. Bu hafta akıllarda kalan bir diğer konu ise Reyhan hanım elenen Hanife hanımın hediye olarak getirdiği örtüyü kimseye sormadan kaldırması diğer kaynanaların tepkisine neden oldu. Çiğdem hanım ve Nurten hanım kendi eşarplarını getirip masaya serdi. Ancak Reyhan hanım örtüleri da masadan kaldırınca çocuk gibi bir kaynana serip başka bir kaynana örtüleri kaldırdı. Şahsen bu görüntüden oldukça rahatsız oldum. Olgun insanlar 5 metre karelik bir alanda ortak paylaşım alanında anlaşamaması hiç de hoş olmadı.

 

Bakalım bu huzursuzluk cuma günü de devam edecek mi? Gelinim mutfakta 20 temmuz günün birincisi olmak her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Matematiksel olarak her gelin altınları alma konusunda şansı olduğu gibi en geri de olan Elif ile Ezgi de birinci olduklarında elenmeden kurtulacağı için bu gün alınan her puanının altın değerinde önemi var. Gelinim Mutfakta puanlama aşamasında her şey belli olacak.

Gelinim Mutfakta altınları kim kazandı (Gelinim Mutfakta kim elendi ) Resim 1

Bu gün yani 20 Temmuz cuma Gelinim mutfakta günün birincisini belirleyecek olan aynı zamanda gelinim mutfakta altınlar kim aldığını belirleyecek olan günün tatlısını paylaşalım. Daha sonra  Gelinim mutfakta toplam puanları ve bu gün alınan puanları vereceğiz. Bunların sonucunda ise altınları kazanan gelini ve yarışmadan elenen gelini açıklayacağı. Şimdi bu tatlının malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 20 Temmuz Çilekli İrmik Tatlısı Malzemeleri (Cuma)

  • Bir Litre süt
  • 10 yemek kaşığı irmik
  • 10 yemek kaşığı toz şeker 
  • bir adet muz
  • bir yemek kaşığı tereyağı

Çilek Harcı İçin

  • 15 – 20 adet çilek
  • Yarım su bardağı toz şeker
  • 3 yemek kaşığı su
  • Bir yemek kaşığı buğday nişastası

Üzeri İçin

  •  Hindistan cevizi

Gelinler verilen tarifi dikkatle not aldılar. Kaynanalar bilinen bu tatlının nasıl yapılacağı konusunu kendi gelinlerine aktardıktan sonra kaynanalar izleme odasına geçerken gelinlerde zamanı en iyi şekilde kullanıp vaktinde tatlıyı bitirmek için işe koyuldular. 

Gelinim Mutfakta 20 Temmuz Günün Birincisi Kim Oldu?

Bu hafta yarışmaya kötü başlayan Ezgi ile şanssızlıklardan dolayı geçen haftanın birincisi olan ve altınların sahibi olan Elif, bu hafta final günü eleme potasında yarışmaya başladı. Elif en geride 40 puanla geride yer alırken Ezgi 43 puanla en geride ikinci gelin oldu. Altınlara en yakın olan gelin kim derseniz aynı puana sahip Özlem ile Cansu 49 puanla altınlara en yakın gelin oldular. Cuma günü dikkat çeken olaylardan önemli olanlarında bahsedeceğiz. Çiğdem hanım Reyhan hanımın yanına oturup onu oldukça rahatsız etti. Reyhan hanım ise dayanamıyorum. Çok rahatsız oldum diyerek tepki gösterdi.

 

Gelinler arasında ise Elif, Ezgi’nin bu hafta boyunca şeflerin söylediği gibi yapmadığını, hep pürüz çıktığından bahsetti. Yani Elif’in kastettiği Ezgi kendi kaynanasına böyle yaparak mesaj gönderdiğini ve bu sayede tabağını bulduğunu iddia etti. Gelinler belirtilen süre içerinde çilekli irmik tatlısı yaptılar. Şimdi bu haftanın en öneli kısmı olan gelinim mutfakta puanlama aşamasına geçildi. İlk olarak gelinim mutfakta 20 temmuz cuma günün birincisi belli olacak. Ardından kaynakçaların verdiği puanlarla hem 20 temmuz gelinim mutfakta elenen yarışmacı ile altınları alan gelin belli olacak. Bakalım  Gelim mutfakta 20 temmuz cuma altınları kim kazandığını öğrenmek için puanlama aşamasına geçelim.

20 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (20.07.2018 Cuma)

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puanlar
Cansu : 1
Elif : 2 ⇒ Çiğdem’in Gelini
Özlem : 2
Ezgi : 5

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Elif : 3
Özlem : 2
Ezgi : 1

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 5
Elif : 4
Özlem : 3 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 1

Kaynana Reyhan’nın verdiği Puanlar
Cansu : 1
Elif : 1
Özlem : 1
Ezgi : 5  ⇒ Reyhan’ın Gelini

Final günü çilekli irmik tatlısı yapana gelinlere kaynanalar yukarıdaki puanları verdi. Bu puanları topluca gelinlerin yarışmaya katıldıkları sıraya göre aktaralım. Cansu 12 puan, Elif 10 puan, Özlem 8 puan, Ezgi 12 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda Gelinim mutfakta 20 temmuz günün birincisi Cansu ve Ezgi oldu. günün en yüksek puanı alan gelini söyledik şimdi Gelinim mutfakta altınları kim aldı yarışmadan kim elendiğini aktaralım. Gelinim mutfakta 20 temmuz Cansu altınları kazandı. Elen yarışmacı şu an için belli değil. Ancak geriye kalan Ezgi’nin kaynanası olması ve son bir kaç gündür hep kendi gelininin tabağını bulmasında dolayı %100 oranında Elif Elendi. Bu hafta toplanan tüm puanları verelim.

16 Temmuz – 20 Temmuz Haftalık Gelinim Mutfakta Toplam Puanlar (20.07.2018 Cuma)

Cansu‘nun puanı: 49 + 12 = 61 Kesinlikle Altını Aldı
Elif‘in Puanı: 40 + 10 = 50 Kesinlikle Elendi
Özlem’in Puanı: 49 + 8 = 57
Ezgi’nin Puanı: 43 + 12 = 55

Gelinim mutfakta 95. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=_zoCpI0F29g

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın

20 Temmuz Cuma Gelinim Mutfakta Altınları Kim Kazandı? Kim Elendi? Günün Birincisi Kim Oldu? (1 Yorum)