Masterchef Türkiye

2019 MasterChef Türkiye Yarışmacıları Kim? Tüm Yarışmacılar

2019 MasterChef Türkiye TV 8 ekranlarında son derece heyecanlı bir sezona merhaba dedi. İkinci sezonuna başlayan yarışma programında olmak isteyen binlerce gencin tek hayali, 2019 MasterChef Türkiye Yarışmacıları arasında girmek ve sonunda finale kalıp, vaad edilen büyük ödülü almak.

=> 2019 sezonunda birinci kim olduğunu yani [mavibuton]2019 Masterchef kim kazandı[/mavibuton] sorusunun cevabını görmek için lütfen tıklayınız.2019 MasterChef Türkiye Yarışmacıları kapak resmiBir çok yarışmacılar program da birinci olmanın bir amaç olmadığını ama kariyerinde önemli bir dönemeç olduğunu açıklayan aday yarışmacılar, kesin olarak son 14 MasterChef Türkiye Yarışmacıları arasında girebilmek için ellerinden geleni yapan ve üç usta şeflerden en az ikisinden onay alan 42 yarışmacı birinci turu geçmeyi başardı.

MasterChef Türkiye Yarışmacıları 2019

İlk turu geçip 42 yarışmacı arasında girenler, bildiğiniz üzere kesin yarışmacılar olmadığını ve ilk turu geçen 42 yarışmacı, üçlü düello da bu sayı 14’e bu hafta itibari ile kesinleşerek ikinci tur da sonlanmış oldu. Bizde MasterChef yarışmacıları arasına giren yani 14 kişi arasında giren kimler olduğunu hep birlikte tanıyalım.

Mustafa Aydın

Mustafa Aydın - MasterChef yarışmacısı31 yaşında ve aşçı. Yarışmaya isyankar bir tarzda başlasa da 2-1 oranında şeflerin onayını almayı başardı. İkinci turda ise 20 dakika içerisinde keşkül yapılması istenildi. Üçlü elemede Furkan ve Oğlu ile birlikte kıran kırana mücadelede en başarılı çıkan isim oldu.

Onur Dursun

Onur Dursun MasterChef yarışmacısı 2019Sağlık görevlisi ve 20 yaşında olan Onur, sempatik duruşu ile dikkatleri üzerine çekti. İlk turda Körü soslu Aldante yapan Onur, şeflerin onayını alarak ikinci tura geçti. İkinci turda ise 30 dakika içerisinde Mantarlı Rizotto yaptı. Üç yarışmacı arasında sıyrılarak son 14’e kaldı.

Suna Aydın

Suna Aydın - MasterChef Türkiye yarışmacısı32 yaşında olan Suna, kendisine ait restoranı var. Kendi restoranında aktif olarak çalışan Suna ilk turda Buharda Somon yaptı. Ancak gerekli sosları tam olarak yetiştirememesine rağmen, 2-1 oranında ikinci tura geçti. İkinci turda ise 30 dakika içerisinde Köfte piyaz yaptı. Kendisi ile beraber yarışan Mustafa ve Sema’yı da eleyerek son 14’e kalmış oldu.

Ekin Ulaş

Suna Aydın - MasterChef Türkiye yarışmacısı12 yıldır aşçı olarak çalışan ve pozisyon olarak şef vasfında olan Ekin ilk turda Bezelyeli ve lute soslu soman yaptı. Şeflerin beğenisini kazanıp ikinci tura çıkan Ekin, ikinci turda Sebzeli krep de Hüseyin ve Alican’ı eleyerek son 14 yarışmacı arasında adını yazdırmayı başardı.

Batuhan Öner

Batuhan Öner MasterChef Türkiye yarışmacısı 201933 yaşında ve aslen su ürünleri bölümünü tamamlayan Batuhan, ani bir karar ile sevdiği işi yapmak için aşçılık eğitimleri alıp bu sektöre atılmıştır. Şu an hiç bir yerde çalışmayan Batuhan’ın tek istediği 2019 MacterChef Türkiye birincisi olmak için çaba sarf edecek. İlk turu başarı ile atlatan Batuhan Öner, ikinci turda Mantarlı Rizottoyu en iyi yapan yarışmacı olarak son 14’e kaldı.

Güzide Mertcan

Güzide Mertcan - Masterchef Türkiye yarışmacısı31 yaşında ve üç çocuk annesi Güzide Estetisyen’dir. 9 yıl önce İstanbul’a taşınan başarılı yarışmacı ikinci turda rakibine yardım ederek herkesi şaşırtsa da sözleri bir kendisini bir kez daha sevdirdi. İkinci turda 45 dakika içince ekşili köfteyi en iyi yapan yarışmacı oldu.

Açelya Kılıçay

Açelya Kılıçay MasterChef Türkiye yarışmacıları21 yaşında olan Açelya, aslen Ankaralı ancak şu an İstanbul da yaşıyor ve İstanbul da bir restoranda aşçı olarak çalışıyor. Mutfak sanatları akademisi mezunu olan güzel yarışmacı ilk turda pazı yaprağında soslu Levrek yaptı ve şeflerin onayını aldı. İkinci turda 15 dakikada ot kavurmalı yumurta patı. Kendisi ile beraber Metin ve Özgür’ü eleyerek sona adını yazdırmayı başardı.

Murat Tokmak

Murat Tokmak - MasterChef Türkiye yarışmacısı29 yaşında olan Murta iki kız babasıdır. Yakın zamana kadar Trabzon sporun aşçılığını yapan Murat, kulübün yeniden yapılanmaya gitmesi ile işten çıktığını bizlere aktardı. Şu an Trabzon da yaşayan Murat ilk turda Levrek buğulama yaptı. İkinci turda ise Ahmet Can ve Özge ile birlikte 30 dakika içerisinde Karnıyarık yaptı ve aralarından en beğenilen tabak Murat’ın tabağı oldu. 

Cemre Uyanık

Cemre Uyanık - MasterChef Türkiye yarışmacıları27 yaşında ve aşçı olan Cemre, özel bir üniversitede aşçılık mezunudur. Lisans eğitiminden sonra yüksek lisan eğitimini de Gastronomi üzerine yapan Cemre 7 yaşından beri yemek yaptığını ve yeni yemekleri de izlediği çizgi filmlerden etkilenerek yaptığını açıkladı. İlk turda kendi yorumunu da katarak soslu levrek yaptı.

Şeflerin onayını alıp ikinci tura geçen Cemre, 20 dakika söylenen yemeği, rakipleri Bahri ve Ümmet’e göre daha iyi yaparak son 14 arasına adını yazdırmayı başardı.

Nalan Toprak

Nalan Toprak - MasterChef Türkiye yarışmacısı 201931 yaşında ve 3 yıldır lisanslı olarak futbol hakemliği yapan Nalan, yemek serüvenine annesinin çok iyi yemek yapmaması ile kendisinin mutfak girdiğini ve yemekleri yapa yapa çok iyi yemek yaptığını iddia etti. Aynı zamanda Pilates antrenörü olan Nalan, sağlıklı yemekler üzerine kendisini geliştirmiştir.

İlk turda 2-1 oranında geçerli not alırken, ikinci turda pazı dolmasını diğer rakiplerinden daha iyi yaparak, MasterChef Türkiye yarışmacıları arasına girmeye hak kazandı.

Yasin Obuz

Yasin Obuz MasterChef 2019 Türkiye Yarışmacıları31 yaşında ve ticaret mezunu olan hiperaktif yarışmacı ilk turda şeflerin karşısında zıplayarak çıkması, hem bizleri hem de şeflerin dikkatini çekti. İlk turda 2-1 oranında geçmeyi başaran Yasin, ikinci turda Sezer ile Mert’i, Balık Çorbasında eleyerek sona kalmayı başardı.

Batuhan Bayır

Batuhan Bayır MasterChef 2019 Türkiye yarışmacısı22 yaşında ve büyük bir restoranda çalışan Batuhan şef kordonluğu eğitimi almıştır. Lisans eğitimini başarı ile tamamlayan Batuhan, geçtiğimiz sezon programın çekimleri esnasında şefler ile tanıştığını ve onların daveti ile yarışmaya katıldığını açıkladı.

Aslen Mersinli olan yarışmacı, 3 yıldır profesyonel anlam da aşçı olarak çalışmaktadır. İlk turda farklı bir konsept ile kuzu yemeği yaptı. İkinci turda da Ciğer tava yaparak rakiplerini geride bıraktı.

Eda Karabulut

Eda Karabulut Masterchef yarışmacısı34 yaşında olan Eda, şu an herhangi bir restoranda çalışmıyor. Pastacılık üzerine eğitimler almış ve şu an pastacı kalfası belgesini almaya hak kazanmıştır. İkizleri olan Eda’nın ikizleri sayesinde yarışmaya katıldığını açıkladı. İlk turda Ali Nazik kebabı yaparak şeflerin damak lezzetine hitap etmeyi başardı. 

İkinci turda Delali ve Ayşegül ile birlikte Çiğ Börek yaptı. Şefler Eda’nın tabağını beğenip bir üst tura çıkmasına onay verdiler. Ev hanımın da bu yarışmada üst tura çıkabildiğinin en önemli kanıtı olduğunu söyleyebilirim. 

Rıfat Yurttaş

Rıfat Yurttaş master chef türkiye 2019 yarışmacısı25 yaşında ve meslek edindirme kurslarında eğitmen şef olarak çalışan Rıfat, aynı zamanda beslenme koçluğu da yapmaktadır. İlk turda şeflere kendi özel sonunu da katarak yaprak ciğer yapan Rıfat 2-1 oranında evet alarak, ikinci tura çıkmayı başardı. İkinci turda ise Yektakaterina ve Rüveyde ile birlikte etli mantarlı dürümü 20 dakika içinde yaptı. Şefler en iyi dürümü, Rıfat’ın yaptığını söyleyip, Fırat’ı son 14 yarışmacı arasında dahil ettiler.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu