Gelinim Mutfakta

21 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Yemek Yapıldı?

21 Mayıs Pazartesi Gelinim Mutfakta günün birincisi kim olduğunu ve hangi yemek yapıldığını ayrıca söylenen tarifi kaynanalardan tam notu kim aldı hepsi ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

21 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? 

Her hafta Pazartesi günü Gelinim Mutfakta yarışmasına yeni bir gelin ve yeni kaynana geliyor bizde bu kişileri sizlere  tanıtıyorduk. Ancak geçtiğimiz hafta hem Ramazanın ilk Cuma günü olması nedeniyle bir defaya mahsus olmak kaydıyla Fatih Ürek kimseyi göndermeyeceğini söylemesi ile bizleri ciddi manada şaşırttı.

Bu hafta herkesin neşesi yerinde güne başladılar. Hatice geçen hafta eleme olsaydı kendisinin eleneceğini çok iyi bildiğinden bu hafta özellikle kendi kaynanasından tam not almak için elinden geleni yapacaktır. Elif geçtiğimiz hafta Başak ile yaşadığı tartışmadan ders çıkarmışa benziyor. Sadece yemeğine odaklanıp tüm en iyi yemeği yapmayı çalışıyor. Ancak Başak sataşma konusunda bir numara. İllaki ortamı germeye çalışacaktır.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

21 mayıs gelinim mutfakta hangi yemek yapıldı? Haftanın ilk günü Kabak Beğendili Tavuk sote yapılması istenildi. Fatih Ürek bu basit yemek için 30 dk süre tanıdı. Sürenin ciddi manada az olması gelinleri panikletti. Hemen kaynanalarından son tüyoları alıp, tarifi en lezzetli şekilde dört gelinimiz de yapmaya başladılar. Kaynanalar da dinlenme odasında yemeklerin yapılmasını beklerken konu torunlardan açıldı.

Gelinlerde bu konuma çok rahatsız olduğunu kendilerinin koyduğu kuralı, kaynanası bozduğunu ve çocukların kendilerini dinlemedikleri konusunda şikatçi oldular. Süre bitmeye yakın Başak, iki tane kahve alıp kaynanaların odasına gitti. Ancak Hanife hanım diğer kaynanalara getirmediği için sözleri ile tersleyip kahveyi içmedi. 21 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birinci kim oldu hadi puanlamaya geçelim. 21 mayıs gelinim mutfakta günün birincisi kim oldu? Atta puan tablosu verilerek açıklanmıştır. 

21 Mayıs Pazartesi Gelinim Mutfakta En Yüksek Puanı Kim Aldı? 

21 mayıs pazartesi gelinim mutfakta en yüksek puanı söylemeden önce kısa hatırlatma yapalım. Gelinim Mutfakta bu hafta bir ilk yaşandı ve yeni gelin gelmedi. Geçen hafta eleme olmadı. 21 Mayıs Pazartesi günü Kabak Beğendili Tavuk sote için Fatih Ürek 30 dk süre verdi. Süre bittikten sonra sunuma geçildi. 

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 2
Elif: 1
Hatice: 5

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 4
Elif:  5
Hatice: 3

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 2
Elif: 1
Hatice: 5

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 4
Elif: 5
Hatice: 1

21 Mayıs günün sonunda Hatice 14 puan, Elif 12 puan, Yurdanur 12 puan, Başak 9 puan aldı. 21 mayıs gelinim mutfakta günün birincisi kim oldu? 21 mayıs pazartesi gelinim mutfakta en yüksek puanı Hatice olurken en düşük puanı Başak aldı. Bakalım 

21 Mayıs Gelinim Mutfakta Fragmanı

21 mayıs gelinim mutfakta hangi yemek yapıldı?

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu