Haberler

22 Aralık Cumartesi 2018 Kim Milyoner Olmak İster Soru Ve Cevapları

22 Aralık Cumartesi 2018 tarihinde Atv ekranlarında yayınlanan kim milyoner olmak ister yarışmasında 22 Aralık Cumartesi günü yarışmada çıkan veya sorulan soruların cevapları sayfamızda detaylı bir şekilde cevaplarını bulabilirsiniz. Hadi bilgi hazinemize yeni bilgiler eklemek için soruları verelim.

Kim Milyoner Olmak İster 22 Aralık Sorular Ve Cevapları

İlk 7 sorunun hem kolay hem de hızlı geçmesinden dolayı 30.000 TL ve yukarısındaki soruları ve cevaplarını yazacağız. Böylelikle hem daha zor soruların cevaplarını öğrenmiş olacağız hem de zamandan tasarruf etmiş olacağız. 

Kim Milyoner olmak ister kapak resmi

30.000 TL lik soru : Dünyadaki kahve üretiminin en çok yapıldığı ülke hangisidir?

  1. Etiyopya
  2. Vietnam
  3. Kolombiya
  4. Brezilya

Cevap: D

Yarışmacı çift cevap joker hakkını kullandı ve ilk olarak Kolombiya dedi ve yanlış cevapladı. İkinci cevabı ise d şıkkı olan Brezilya dedi ve soruyu bildi.

**************************
“Sorular anlık yazılıp cevaplandığı için anlık verilen soruları görebilmeniz için sayfayı yenilemeyi unutmayınız”
**************************

60.000 TL lik 9. soru : Türk Ceza Kanunu’na göre gece vakti güneş battıktan kaç saat sonra başlar?

  1. Bir
  2. İki
  3. Üç
  4. Dört

Cevap: A

Yarışmacı bu soruda çekildi. Çekildikten sorna “B” şıkkını söyledi.

Yarışmacı ⇒Onur Serkan Susurluk 39 yaşında beden eğitimi öğretmeni ama uzun yıllardır yapmadığını ve spor salonu işlettiğini ve İzmir den geldiğini aktardı. Yarışmacı 7. soruya gelemeden elendi.

Yarışmacı ⇒Ebru Zehra Çer Ankara’dan katılıyor. Kırıkkale üniversitesinde okuyor. Ankara da yaşıyor. Yarışmaya çok yakın arkadaşı ile birlikte katıldı. Çanakkale sorusunda çekildi.

Yarışmacı ⇒Hakan Otyakmaz Marmara Üniversitesi Radyo bölümü mezunu ve TV kanalında reklam direktörü olarak çalışıyor. Medya sektöründe 20 yıldır aktif olarak çalışıyor. Sesli soruda elendi.

Yarışmacı ⇒Menekşe Özkan Erbakan Üniversitesi tıp fakültesi 4. sınıf öğrencisi ve kendi deyimi ile stajyer doktor. Annesi ile beraber yarışmaya katıldı. Camsız gözlükleri ile oldukça dikkat çekti. Versay anlaşması sorusunda çekildi.

Yarışmacı ⇒alperen Tugay Şaru 22 yaşında Çanakkale de bilgisayar öğretmenliği okuyor. Uluslararası satranç oynamış. Simsar sorusunda elendi.

Yarışmacı ⇒Haydar Emre Ünlü İzmir de geliyor kurumsal aile şirketinde görev almakta İşletme bölümü mezunudur. Eşi ile birlikte gelmiş. Bitki sorusunda yanlış cevap vererek elendi.

Yarışmacı ⇒Duygu Sarıak moleküler biyoloji üzerine okumuş. Yurt dışında biyomoleküler genetik üzerine doktora yapmış. İlk soruda elendi. Çay bahçesi sorusuna yanlış cevap verdi.

Yarışmacı ⇒Ece Naz Üçer 21 yaşında, Bilgi üniversitesinde radyo ve televizyon haberciliği ve programcılığı üzerine okuyor. Fen lisesi mezunu olmasına rağmen farklı alanda tercih yapmak istemiş. Küçüklüğünden beri tiyatroya merakı olduğunu açıkladı. Uydu sorusunu yanlış cevapladı ve elendi.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu