Ah Kalbim (Kumkum Bhagya)

23 Aralık Pazar Ah Kalbim 285. Bölüm Özeti Abhi İle Pragya Ne Zaman Karşılaşacaklar? (2018) Abhi & King Karşı Karşıya

Kanal 7’nin sevilen dizisinde artık sonra doğru yaklaşıyoruz. Her ne kadar Hindistan da halen yayınlanmaya devam ediyor olsa da bu sezon Hindistan da final yapması bekleniyor. Ancak henüz netlik kazanmadığını da söyleyelim. Bu yazımızda 23 Aralık Pazar günü kanal 7 ekranlarına gelmesi beklediğimiz Ah kalbim 285. bölüm özeti vereceğiz. 

23 Aralık Pazar Ah kalbim özeti vermeye başlamadan önce bir önceki bölümde Kaira ile Abhi’nin yakınlaşmasını izledik. Abhi Kiara’dan etkilenip Tanu’ya gidip bebek sahibi olmak istediğini söylese de Tanu Hindistan da düzenlenecek olan güzellik yarışmasına odaklandığını ve bunu asla yapamayacağını söyler. Abhi her ne kadar Tanu’dan bebek istemediğini yetimhaneden bebek sahibi olmak istediğini açıklasa da Tanu şu an ilk hedefim dünya güzeli olmak için ilk adım olan Hindistan güzellik kraliçesi seçilmek deyip Abhi’yi reddetmişti. Şimdi ah kalbim 23 Aralık özeti ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Ah Kalbim 23 Aralık Pazar (285. Bölüm)

Bölüm Purap ile Abhi’nin bir barda dertleşmesi ile başlar. Tanu’ya evlat sahibi olmak istediğini ama kabul etmediğini, her ne kadar kağıt üzerinde evli olsak da evlilik hayatı yaşamadıklarını ama buna rağmen arkadaş olduklarını ve bu istediğini kabul etmesi gerektiğini Purap’a anlatır. Purap ise dikkatle en yakın arkadaşını dinler. Abhi eve geldiğinde baba diyen bir sesi o kadar çok istiyorum ki.. Sen eve geldiğinde oğlun sana babacığım dediğinde ne kadar mutlu oluyorsun? Öyle değil mi? Ben de bu duyguları hissetmek istiyorum gibilerinden dert yakınır ve laf dönüp dolaşıp Pragya’ya gelir. Onu hava alanında hissettiğin ama göremediğini anlatır.

Abhi İle King Karşılaştı

Ertesi gün Abhi ile King’in araçları birbirleri ile çarpışmak üzere iken son anda durup büyük bir kazayı önlerler. Abhi haklı olduğunu düşüp sinirle arabadan inerken, Kin de şoförüne daha dikkatli olması konusunda ikaz eder. Abhi şoföre gelip ne kullandığının farkında mısın sen? Bu helikopter yada uçak olduğunu felan mı düşünüyorsun? deyince King araçtan inip Abhi ile tartışmaya başlar. King polisi arayacağını söyleyip Abhi’nin gözünü korkutmak ister. Abhi ise numarasını bilmiyorsanız söyleyeyim der.ah kalbim 285. bölüm özeti resim 3

Her ikisi de şarkıcı ama birbirlerinden haberi olmayınca kavgaları da bir garip oluyor. King ben sıradan polisle ne işim olabilir. Üst düzey biriyim ve İngiltere konsolosluğuna durumu bildireceğim. Sizin tavırlarınız sanki rock starı gibi havanız var diye çıkışına King’e Abhi de sen de rap yıldızı gibi havan var der. King evet ben İngiltere den geldim ve bir rap yıldızıyım der. Tam da bu ateşli kavga esnasında Pragya daha önce kendisini arayan ama konuşmadığı Abhi’yi arar. Tabi Abhi olduğunu bilmeden.

Abhi telefonu meşgule atıp King ile laf kavgasına devam eder. Kiara da annesine ne olur bir daha ara diye ısrar edince Pragya bir daha arayıp Kiara’ya telefonu uzatıp açarsa konuş der. Abhi kimin aradığını bilmeden telefonu açar ama hemen geri kapatır. Çünkü hala King ile kavgası bitmemiştir. İkili yine birbirlerine üstünlük mücadelesine dönüşen kavgalarına devam ettiği sırada Alya, Abhi’yi arar. Abhi de olay yerinden ayrılmak zorunda kalır.

Abhi ile Pragya 7 Yıl Aradan Sonra Ne zaman Karşılaşacaklar

Artık otele yerleşen ve ev tutana kadar orada kalacaklarını kızı Kiara’ya söyleyen Pragya aynı zaman da eskiden bir eğitimci olduğunu için kızının okuldan geri kalmasını hiç ama hiç istemediği için vakit kaybetmeden bölgede nam yapmış en iyi okula götürür. Okul müdürü ayrıl ve boşanmış çocuklar, okulda kavgaya meyilli oldukları için almadıklarını söyler. Pragya ise Kiara’nın bir babası var ve İngiltere den geldiklerini Kiara’nın babası ünlü bir şarkıcı olduğunu anlatınca okul müdür başlar okunu övmeye ancak okulun bu yıl kayıtları dolduğunu ama sene alabileceklerini söyler. Pragya ise müdürü ikna çabalarına başlar.

Purap’ın işleri dolayısı ile oğlunu yeni okuluna kayıt ettirmek için Abhi’nin götürmesini istediğinden Pragya’nın geldiği okula Abhi de gelir. Ağır ağır müdürün odasına doğru giderken Pragya da dışarıda Abhi’nin sesini duyar ve hemen tanır. Ancak Abhi’ye birden telefon gelince müdürün odasına girmez ve telefonla dışarıda konuşmaya başlar.

Pragya müdürün odasında çıkıp King’i arayıp Kiara’yı kayıt ettiremediğini anlatır. Bu sırada King de anlaşma imzalamak üzeredir. Kalemi kağıdı bırakıp, kızımın okula kayıt olması her şeyden önemli deyip Pragya’ya beklemesini ve oraya geleceğini söyler. Bu sırada Abhi de okul müdürünün odasına gider. Müdür karşısında Abhi’yi görünce heyecanlanır. Hemen Purap’ın oğlu Sunny’in kayıt ettirmek istediğini söyler.

Müdür bir kaç kişi daha kayıt için beklediklerini ama size öncelik yapıp kontenjan açarım. Tek isteğim kızımın düğününde şarkı söylemenizi istiyorum, deyince Abhi de sen burada olan ve kayıt olmak için bekleyen üç aileyi kayıt ettir ben söz veriyorum düğüne gelip şarkı söyleyeceğim deyince müdür kabul eder. Yani Abhi bilmeden kendi kızı Kiara’yı da okula kayıt ettirmiş oldu.

Yine birbirlerinin varlığından ruhen hisseden ancak, bir türlü karşılaşmadan okuldan ayrılırken King ile Abhi yine kaza yapacakken karşılaşır. Yine lav kavgasına girerler. Abhi’yi bir kez daha karşısında gören King, oldukça sinirlenir. Abhi ile Pragya’nın birbirlerini görmesi bir başka bölüme kaldı. Her ne kadar Kiara Abhi’yi görse de Pragya Abhi’yi görmedi.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

40 Yorum

 1. Günaydın hayırlı sabahlar kızlar nasılsınız bakalım
  İnşallah bugün yazarsınız

  ???????

  Defnem nasılsın canım

  Ya ben dün kaç kere girdim baktım benden başka kimse yazmamış ondan bir daha yazmadım
  Dün ben çıkmışım sen yazmışsın

  Valla bende bu kaç gün yazdıysam odur çünkü internetim bitmek üzere

  Daha günümede var artık ne zaman yüklerim belli deyil

  Ben yazdıgım zaman herkesin işi var benim şansıma

  Deli danalar gibi tek dolanıyorum

  Hepiniz Allah emanet olun benim bugün çok işim var temizlik yapacak sonrada
  Meleyi yikicam

  Görüşürüz ????????

 2. ???De ki: Ey günahta aşırı giderek nefislerine zulmetmiş kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Muhakkak ki Allah, bütün günahları bağışlar. Şüphesiz ki O çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir. Öyleyse azap gelmeden önce Rabbinize dönün ve Ona teslim olun; sonra kimseden yardım göremezsiniz.” (Zümer, 39/53-54)?????????
  ?????????
  HERKESE SEVGİ VE SAYGILARIMI ARZ EDERİM ??
  ELAM??
  ?⚘?⚘?⚘?⚘?⚘
  SALİHAM NURDANIM gelecek inşallah bugün. Sen daha interneti yeni yüklemedin mı ya film falan mı izliyorsun kuzum?
  tamam kolay gelsin canım

 3. defnem , saliha ablam serpil hoş geldiniz..
  Hayırlı bir hafta hayırlı günler olsun
  defnem hafta içi her gün beni bırakma yayınlandığı için hafta sonu konu yazılmıyor hafta içi yazılıyor bilgin olsun bu gün yani konu yazılır

 4. Her duyduğunu başkasına aktarması kişiye günah olarak yeter.

  ?? Hadisi Şerif ??

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Hayırlı günler hatun kişilerim nasılsınız.

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  SALİHAMM yazamayacağimı söyledim ya kardeşim. Merak etmeyin beni dedim. Ahada geldim kardeşim nasılsın Melek nasıl.

  ????????????

  Çok yoğun bir 4 gün geçirdim anlatamam yorgunluklarımı size. Ama güzel oldu herşey oğluşum çok mutlu oldu.

  ??????

  GAMZELİMMM

  Nasılsın bal kız. Hafta sonun nasıl geçti. Dün misafirim vardı evvelsi günde kalıcı misafirim vardı. Şimdi çay keyfi yaptım yemek yapcam İnşaAllah ama yemek adı bulamıyorum

  ???????

  SERPİLİMMMMMM

  Hoş geldin canım arkadaşım ben db ye geldim bir ton aradım bulamadım sizi ????????

  Sen benim için ayrı bir kıymetlisin. Hep iyi ol arkadaşim. Muhammet abi nasıl şimdi. Benimd ?eşceğizimin adı MUHAMMED. Abi diyince komiğime gitti ??????

 5. Hoşgeldin NURDANIM ????????????????
  Neler ettiniz anlat bakalım çok mu kalabalıktı doğum günü organizasyonu ?? kayınvalidenler nasıl Ahmet mutlu oldu mu??

 6. NURDANIM hafta sonu köydeydim köy işlerini yaptım bolca. Odun doğradık motorlu bıçkı ile sonra onları odunluğa taşıdım. Anneanem e yani nıneme banyo yaptırdım yemek ekmek yapımı falan filan işte..??
  Yani hafta sonu sevgilimle nişanlımla program yaptım demek isterdim ama pehh masalı bile geçer artık bu pembe hayaller??

 7. SERPİLİM hoşgeldin kuzum ??
  NURDANIM Serpil hocalar bazen yazıyor bazen yazmıyor sanırım ben o gün denk gelmiştim bir kere DB’de..

 8. Bir adam bir kadın var içimde iyice anladım
  Bana bunu sessizce anlatıyorlardı
  Bir yerde onların yönlerinden
  alımlı bir zarf katlanmıştı uzaktaki
  bulvarların geceye vurdukları
  çağırmasız kır günlerini zararsız akrepleri
  uzunlamasına yaşayıp yatay bir çocukla kalkan
  bir sürü alışkanlıklar taşıyan
  insanlığımızı gülüşü yalnızlar çarşısında
  çağrılmış gümüş seslerini aynadaki yüzlerin
  başkası sevsin diye en seçkin yerine
  bir şal gezdirirdi
  İnsanlığımıza bir şey getirirdi yalnızlarla

  Bir sen varsın hep saçların ağzın
  Bir merdiven hücresinde
  uzak çağrışımlarla koşardın ya bensem
  seni sonsuz gelişinle
  saçından tanıyor gülüşünden kaçıyor
  eğilip başını içlerimden geçtiğin zaman
  uzağa bir yolcuya karşı çıkar gibi
  Artık gecikmiş alışıldığım gidişinle
  davranılmaz üstünde durulmaz
  hiçbir tüfeğe gelmez bir kekliksem

  Yüzün soygundan geçmiş öyle bir yerde
  durmuş ki bakışın boynun bozgun
  üstünden bir nehir geçer gibi
  ya gecedir ondan ya bulanık sudan
  bir hasta gibi ağrımaktasın

  Gelişini aldım onu nasıl harcadım
  Denizden bunalıp okyanusa
  Selâm çakan vapurun
  Sevindik adımına birden parka çekildik
  Ve birden nasıl bayram bıyıklı
  Bir yaylım herkesin yaydığı bir merhabayla
  Eğip başını içlerimden gittiğin zaman
  Uzağa bir yolcuya çıkar gibi
  ??Cahit Zarifoğlu ??

 9. GAMZELİMMM

  Esma sultan hastalandı ben gidemedim. Eşimle Ahmet Serhan gittiler ziyarete iyilermiş.

  Benimde misafirim vardı eşimde evde yoktu misafirimle keyifli zamanlar geçirdik.

  Doğum günü partisi ne çok kalabalık nede çok sakin ☺️☺️☺️ 15 çocuk 8 anne. Ama evim alt üst oldu GAMZELİMMM.

  Çok yorucu ama çok güzeldi.

  Senin pembe masalına gelince ??? gerçekleşmesi imkansız değil sen fırsat versen yaşayacağin güzel anlar olur ama sen istemiyorsun.

  Alıştın tek tabanca olmaya kimsenin ne yükünü ne sorumluluğunu çekmek istemiyorsun. ????????? haksızmıyım GAMZELİMMM

 10. Bir adam bir kadın var içimde iyice anladım
  Bana bunu sessizce anlatıyorlardı
  Bir yerde onların yönlerinden
  alımlı bir zarf katlanmıştı uzaktaki
  bulvarların geceye vurdukları
  çağırmasız kır günlerini zararsız akrepleri
  uzunlamasına yaşayıp yatay bir çocukla kalkan
  bir sürü alışkanlıklar taşıyan
  insanlığımızı gülüşü yalnızlar çarşısında
  çağrılmış gümüş seslerini aynadaki yüzlerin
  başkası sevsin diye en seçkin yerine
  bir şal gezdirirdi
  İnsanlığımıza bir şey getirirdi yalnızlarla

  Bir sen varsın hep saçların ağzın
  Bir merdiven hücresinde
  uzak çağrışımlarla koşardın ya bensem
  seni sonsuz gelişinle
  saçından tanıyor gülüşünden kaçıyor
  eğilip başını içlerimden geçtiğin zaman
  uzağa bir yolcuya karşı çıkar gibi
  Artık gecikmiş alışıldığım gidişinle
  davranılmaz üstünde durulmaz
  hiçbir tüfeğe gelmez bir kekliksem

  Yüzün soygundan geçmiş öyle bir yerde
  durmuş ki bakışın boynun bozgun
  üstünden bir nehir geçer gibi
  ya gecedir ondan ya bulanık sudan
  bir hasta gibi ağrımaktasın

  Gelişini aldım onu nasıl harcadım
  Denizden bunalıp okyanusa
  Selâm çakan vapurun
  Sevindik adımına birden parka çekildik
  Ve birden nasıl bayram bıyıklı
  Bir yaylım herkesin yaydığı bir merhabayla
  Eğip başını içlerimden gittiğin zaman
  Uzağa bir yolcuya çıkar gibi
  ?Cahit Zarifoğlu

 11. Geçmiş olsun Didoşa NURDANIM grip falan mı oldu??
  Ohh oh maşallah iyiymiş canım güzel bir doğum günü olmuş belliki ??
  NURDANIM hickimseyi içim almıyor. Fırsat verdıklerım de sadece evlenmek için evlenmeyi isteyen tipler. Şöyle zaman geçirmekten keyif aldığım birileri yok artık. Aşk beni sonsuza kadar terk etti sanırım mutluluğu da yanında götürüp ??

 12. Hayırlı akşamlar kızlar

  Ooo bakıyorum kimler gelmiş kimler

  Serpilim gelmiş hoş geldin canım benim
  Ya biliyorum yogunsun ama arada bir yazı ver

  Çok şükür iyiyiz şimdilik
  Melek te iyi bugün banyo yaptırdım

  Maşallah baya yattı yeni kalktı şimdi mamasını vercem

  Eee sen nasılsın hayat nasıl geçiyor anlat hele

 13. Nurdanım sende hoş geldin bacım

  Oh oh iyi etmissiniz

  Olacak okadar evde pislenecek nurdanım

  Ama deyiyor onlar mutlu olsunlar

  Deme

  Tabi biliyordum senin yazmıcagını

  Ama hiç kimse yoktu
  Dün sadece ben ve defnem vardı

 14. Kız defnem ne filmi ya arada bir dizilerin fragmanı na bakıyorum okadar

  Ve bu raya giriyorum

  WhatsApp giriyorum ama yetmiyor bana
  ????

  Üç GB zaten daha on gunum var

  Yapacak bişey yok idarelik kullancam

  Hade görüşürüz ????

  Yemek fastına geçecez

 15. Ha bide defnem

  Dedinya beni bırakma

  Da yazalım

  Ben geçen gün aradım bir türlü
  Bulamadım

  Başka şeyler çıktı ya

  Fıregma nı valan cıktı

 16. SALİHAM FİLİZ özeti yazınca bildirim geliyor zaten
  Sen Beni Bırakma yi düzgün yazmamışsındır. Bir harfi bile yanlış yazmayacaksın o zaman kabul etmiyor. Ben buldururum sana merak etme!!??

 17. SALİHAM küçük harflerle şu şekilde yazacaksın bak sakın tek harfi bile yanlış yazma
  “beni bırakma” yazacaksın yaz bakim söyle bana kuzu?

 18. Hoş gördüm GAMZELİMMM unuttum cvp vermeyi. SERPİL HOCAM için yapmam dediğimi yapcaktım nasip olmadı. ☺️☺️☺️☺️☺️☺️

  Ara sıra yazar İnşaAllah A

  1. iyi canim sen nasilsin neyse canim kendine bak olurmu birtanem bashkalar selamini almiyorsa gunah onlarda bebeshim sem sağlina bak .

 19. NURDANIM şiirin tamamını vermedim çok uzun ama güzel şiir hakkaten?
  İnşallah yazar NURDANIM

 20. GAMZELİMMM

  SALİHAMM

  Neler yapıyonuz bugün kahveye üst komşum geldi akşama zor şer yetiştirdim yemeği ???

  RABBİM kaliteli insanlarla kaliteli vakit geçirmeyi nasip eylesin. Mutlu oluyorum bana iyi gelen canlarla hasbihal etmeyi. ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

 21. Cahit Zarifoğlu’nun kalemi farklı biraz anlamak laZım. Gazete okur gibi okumakla anlaşılmıyor Şair. Farklı insanlar bence bu SANATKARLAR. Aynı şeye bakıp farklı şeyleri görebiliyorlar. ???? bazan kendimi aptal gibi hissediyorum böyle kişilerin yazdıklarını okuyunca ????? vayy arkadaş ne görüyorlat ki böylw ne hissediyorlar.

 22. İYİ AKSAMLAR ARKADAŞLAR BEN BURAYA YAZMIYORUM AMA İREMSU İSTEDİ GI ICIN GELDIM OZUR.BELLA HASTANEDEY MİS Bİ KAÇ GÜN OLMAYACAKMIŞ DEFNE ARKADAŞ VE GUNAY İN VE DİĞER ARKADAŞLARIN HABERİ OLSUN DEDİ BU KADAR İYİ AKŞAMLAR. TEKRAR ÖZÜR.

 23. NURDANIM benim de şiir ödüllerim var. Hatta bahar şiiriyle il birincisi olmuştum Horoz heykeli verdiler saklarım hep çocuklarıma göstermek için ?? çok severim edebiyatı duygu ve hayal dünyam çok genişti eskiden. Tiyatroda da çok iyiydim üniversite de çok zor bir tiyatro oyununda yer almıştım. Ezberim iyiydi. Şimdi hafızam hicbir şeyi almıyor ??
  ?????
  NURDANIM arkadaşım oğlunun doğum günü fotolarını attı onu bakıyorum ve Yasak elmayı izliyorum ??
  NURDANIM arkadaşa gelirsek
  1Kazak= 30 Tl
  1 kilo domates 5 Tl
  Kaliteli insanlarla kaliteli vakit geçirmek ise = PAHA BİÇİLEMEZ ?????

 24. Sevgili UMUT
  çok ama çok teşekkür ederiz. Haber getiren götüren herkesten Allah razı olsun çok naziksiniz
  Geçmiş olsun BELLAYA

 25. NURDANIM Cahit Zarif zor bir şair hakkaten çok yoğun kullanıyor kelimeleri sıradışı marjinal
  İyi ki herkes aynı şeye bakıp farklı şeyler görüyor Nurdanım yoksa ÇEŞİTLİLİK denen şey ortaya çıkmazdı ve bu kadar güzel farklı ilginç anlatımlarla karşılaşamazdık ?
  İnsanın duygularını ifade edebilmesi dışa varabilmesi büyük nimet..
  LİSANI MUHABBET GİBİSİ YOK

 26. Evet GAMZELİMMM zor bir şair kelimeleri çok zor.

  ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

  Evet GAMZELİMMM sanatkarların gözü ve dili farklı işliyorrrr

  ??????????

  Senin yüreğini biliyorum GAMZELİMMM bu kadar naif nezaketli bir yürektende ödüllü işler beklenir ancak

 27. Galiba uyudu herkes ????

  Allah rahatlık versin hatun kişilerim.

  ????????
  Ömür varsa yarın görüşürüz İnşaAllah

 28. NURDANIM FİLİZ BENİ BIRAKMA DİYE GÜNLÜK BİR DİZİ YAZIYOR VE DÜZENLİ ÖZETLERİNİ VERİYOR. SALIHAM ORAYA GEÇMİŞ
  HADİ BİZ DE ORAYA GEÇELİM
  BENİ BIRAKMA SON SAYFA??

 29. Ah kalbim dizisi benim tutkum benim en çok sevdiğim dizi gül dikensiz olur ama ah kalbim siz olmaz bu hayat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu