Kördüğüm

23 Haziran Kördüğüm Özeti Visnhu Mukta’yı, Akash Meethi’yi Yangından Kurtardı Kördüğüm 321. Bölüm Özeti

Kördüğüm 321. bölüm özeti 23 haziran Cumartesi günü Kanal 7 ekranlarında yayınlanacaktır. 23 Haziran kördüğüm özetinin en önemli sahnesi Mukta ile Meethi yangının ortasında kaldı. Hadi özete geçelim.

Kördüğüm 321. Bölüm Özeti (23 Haziran)

Geçtiğimi bölümün en önemli kısmı Akash ile Mukta’nın Meethi ile Visnhu’ya ders vermek için düğün kartı yapmış ve evleneceklerini duyurmuşlardı. Mukta’nın bu çıkışına Thakur konağında-kileri yemek masasını terk ederek karşılık vermişlerdi. Bakalım kördüğüm 321. bölüm özetinde işler nasıl şekillenecek. Hadi özete başlayalım.

Mukta, Akash’ı sevdiğini ikna etmek için elinden geleni yapar. Bu arada Akash da evlilik meselesini mecburen kendi ailesine anlatmak için Atişgan’a gitmiştir. Kartı gören Pavitra hemen Maiyya’ya getirip gösterir. Maiyya, oğlum Meethi’ye bu kadar aşıkken nasıl oldu da Mukta ile evlenmeye karar verdi diye düşünür. Bu arada Nirbhaya’yı öldüresiye döven Rathore’yi Maiyya’nın şikayetini geri almasının sebebi de Atişgan’dakilerce yanlış anlaşılır. Mukta düğün davetine bakarken sevdiği Visnhu’yu geri alabilmek için tek çıkar yol bu olduğunu düşünür. Bu sırada Visnhu ile geçirdiği o romantik anıları hatırlar. Daha sonra ise kendinden habersizce Vinshu ile evlenmesini hatırlayıp sinir olur. Visnhu ise Mukta’nın kendisine 2 gün süre kaldığını hatırlattığı o anları hatırlar. Mukta orada ya herkese doğruyu söyle ve aşkımıza kaldığımız yerden devam edelim. Ya da Akash ile gözünün önünde evlendiğimi izlemek zorunda kalacaksın demişti. Dörtlü aşk resmen kördüğüm olmuş durumda. Bu kördüğümü yapılan ikinci bir yanlış evlilik çözecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Nani ise bir çulsuz dan torunumu kurtarayım derken katil insanlar agelin gitmesine hiç razı değil. Bu yüzden gidip bu ani evlilik kararını yeniden gözden geçirmesini ister. Mukta ise Nani’ye bir kaç gündür bu aldığım kararımı detaylı düşündüğünü ve en doğru zamanı seçtiğini ve evlenme konusunda çok ciddi olduğunu söyler. Nani de peki kızım sen Akash’a o kadar değer verdiğinden ve evlenmek istediğinden bahsettin. Peki ya Akash seni seviyor mu? Onun ailesi bu duruma ne dedi diye sorar. Mukta da Akash bu durumu ailesine açıklamak için Atişgart’a gittiğini Akash da kendisini çok sevdiğini bir an evvel bu evlilik işinin olmasını istediğini söyler. Peki ya Muku cevaplar son birkaç gündür beri düşünüyordum ama bu doğru zaman oldu Visnhu’ya olan sevgine ne oldu kızım diye soran Nani’ye Mukta, bir zamanlar Visnhu’yu sevdiğim doğrudur. Ancak o bir hataydı. Artık hayatımdan Visnhu’yu çıkardım ve çok mutluyum diyerek Nani’yi oldukça şaşırtır. Nani ise sakın evlenme falan diyeceğini sana Mukta’ya ben senin aldığın kararının arkasındayım kızım. Akash ile evlenebilirsin deyince Mukta şaşırır.

Maiyya yeni Gelini Mukta’ya Hediye Vermek İçin Thakur Konağına Geldi.

Tapasya her ne kadar bu evliliğe karşı çıksa da ben Rathod’a ve sana güveniyorum. O yüzden bu evliliğin olmasını istiyorum der. Atişgan da ise Akash’ın beklemediği bir Maiyya vardır. Çünkü Nirbhaya’yı öldüresiye döven Radhot’un kızı ile evlenmesine herkesin karşı çıkacağını düşünmekte iken Maiyya, Ichcha’nın kızı ile boşanıp başka biri ile evleniyorsun ve bu kişi Ichcha’nın kanından değil ya o benim için yeter oğlum der. Jogi, Mukta’nın ani evlenme kararını Radhot’a sorar. Tüm hazırlıkları yaptınız mı? Doğru zaman da ve doğru kişi ile evlendirdiğini düşünüyor musun gibisinden sorular sorup Rathore’nin ağzını aramaya çalışır. Hatta Maiyya oğlu Akash ile kızın Mukta’yı evlendirip Meethi’ye yaptığı eziyeti yeniden yapmak istiyor olabilir mi diye sorar.

Bu sırada Maiyya Thakur konağına girmek için izin ister. Herkes bu ne cesaret gibisinden şok olur. Maiyya içeri girip gelin kızıma bazı geleneklerimizde olan hediye getirdim der. Damini ise bu da yeni bir oyunun ve tiyatron mu diye sorar. Rathore ise sahte bir evlilik hazırlıklarında Akash’ın annesinin Thakur konağına gelmesinden çok rahatsız oldu. Bu sefer bir oyun olmadığını Mukta’yı almaya değil ona anne olmaya geldim. Sadece oğlumun mürüvvetini düşünüyorum. Jogi ise geçmişteki yaptıkların geleceğin aynasıdır. Şimdi bizler sana nasıl güvenelim diye çıkışır. Maiyya ile Nani de ilk defa bir birlerini gördükleri için ayak üstü tanışırlar. Maiyya madem sözlerimize itimat edilmiyor deyip evden çıkmak isterken Rathore Maiyya’yı durdurur ve söylediği saçma sapan şeyleri kabul ediyorum. Yani saçmalasan da samimi olduğunu düşünüyorum der.

Rathod, Kızımın Bir Gülüşünü Dünyalara Değişmem

Maiyya da sözlerimde çok ciddiyim ve oğlumun başı üzerine yemin ederim der. Nani bir fırsat bulup Maiyya’ya resmen ayar verir. Mukta bir hizmetçi kızı olmadığını prensesler gibi büyüdüğünü en ufak yanlışınız da hem benim hem de babası ve annesinin gözleri üzerinizde olacak diyerek ayaklarını denk almasını ister. Rathore Akash’ı yanına çağırır. Akash arabasından inip Rathore’nin arabasına biner ve neden çağırdığını sorar. Rathore bu evliliğin mükemmel olmasını ve hiç bir anının sahte olduğunu belli etmeyecek şekilde olmasını istediği için açık çek verip ne kadar para lazımsa al der. Akash zaten Bundella konağının yarsını sizin verdiğiniz para sayesinde aldı. Şimdi de bu iyilikleri neden yapıyorsunuz deyince Rathod da kızımın bir anlık gülümsemesine dünyayı feda ederim.

 

Sen Meethi ile evlenirsen bir birini seven Visnhu da kızım ile evlenecektir. Bu da Mukta’nın sanırım bu hayattaki tek isteğidir. Ertesi gün Akash Thakur konağına gelir. Mukta Visnhu’yu kıskandırmak için Akash ile çok samimi tavırlar takınır. Bu sırada Visnhu da uzaktan Mukta ile Akash’a bakmaktadır. Mukta Visnhu’nun kendisine baktığını göremediği için Akash’a sorar. Akash ise öyle kıskanç bakıyor ki beni bir kaşık suda boğmak istiyor bir hali var der. Visnhu gece boyu sinir ve kıskançlıktan dolayı uyuyamaz. Bu sırada bir araba sesi duyar. Gelen Akash ile Mukta’dır. Akash araba ile Mukta’yı Thakur konağına bıraktığını görünce Visnhu mutlu olur. Hemen alt kata inip neden bu saate kadar dışarıdasın? Neden eve geç geliyorsun gibisinden sorular soran Visnhu’ya Mukta bu soruyu sana sorma hakkını kim verdi der. Benim üzerimde hiç bir hakkın yok. Bana karışamazsın. Sen git karın Meethi’ye karış der.

Mukta İle Meethi Yangının Ortasında Kaldı

Maiyya da Atişgan da Meethi ile Akash’ın kaldığı odada hummalı bir temizlik yapar. Pavitra Meethi’den kalan kozmetik malzemelerini çöpe atmasına razı gelmese de Maiyya Meethi’yi anımsatacak hiç bir eşyasını bu evde istemiyorum der. Bu sırada Akash odaya gelir ve neden eşyaları attığını bazıları kullanılabilecek durumda olduğunu annesine sorar. Annesi Maiyya da eskileri hayatımızdan çıkartmalıyız ki yenilerine yer açılsın. Bu Diwali kültürünün temelini oluşturmaktadır. Sen bilmiyor musun oğlum diyerek yaptığı işe kılıf bulmuştur. Ertesi gün Visnhu’yu kızdırmak için Akash ile Mukta samimi bir şekilde bir birlerini öpecekmiş gibi yaparlar. Visnhu’nun kendilerini izlediğini bildikleri için Visnhu’nun nasıl tavır takınacağını test ederler. Visnhu, Mukta ile Akash’ın bir birini öpmeye çalıştığını görünce koşup öpmesine engel olur. Akash o benim nişanlım ve ne istersem onu yaparım sana ne karışır diye Visnhu’nun üzerine yürür. Vinshu ise sen iyi biri değilsin. Mukta’ya zarar vereceksin gibilerinden zırvalar.

kordugum 321. bolum ozeti ( korduğum 23 haziran ozeti ) resim 1

Meethi de olay yerine geldi ve neler olduğunu sorar. Mukta da benim üzerinde hiç bir hakkı olmadığı halde eve geliş gidiş saatine karışmaya çalıştığını söyler. Bir kaç gün Akash ile Mukta yakınlaşarak Visnhu’yu Meethi’yi kıskandırmakla geçer.  Ertesi gün Diwali kutlamaları yapıldığı odada mumların ateşi ile alevler birden evin her tarafını sarar. Odada da Mukta ile Meethi konuşurken ateşin birden alev aldığını görünce odadan kaçmak ister. Ancak ateş kapıları kapatmıştır. Alevleri gören Visnhu hemen yardıma koşar.  Alevlerin arasına atlar. Jogi ve Damini de olay yerine gelir. Hemen itfaiyeyi arar. Kanha da ateşi söndürmek için kova ile su taşır. Visnhu Mukta’yı alevlerin arasında bulur. Hemen kucağına alıp yanan evden dışarı çıkartır. Akash da içeride bayılan Meethi’yi bulup çıkartmayı başarır. Kördüğüm 321. bölüm özeti burada son buldu. 23 haziran kördüğüm özeti ile ilgili bizlere yorum kısımından ulaşabilirsiniz.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

272 Yorum

 1. ARKADAŞLAR GÜNÜN KONUSU; İNSAN SEVİNCE NELER YAPABİLİR? YAPACAKLARININ SINIRI NEREDE BİTER? YADA BİTER Mİ?

 2. Evet filiz doggru söylüyor sun sevince her şey yaparsın
  Bölüm çok iydi
  Bide ikinci oldum
  Herkese günaydın

 3. Günaydin kizlar ?
  Tamam INCEM anlatirim , şuan işlerim var birazdan dönerim canim .
  Merhaba Filiz , senin sorunuda cevapliyacağim ?
  Günaydin Melek ;)
  Özet entrika dolu , yinede güzel anlatmişsin FILIZ uzun – uzun harika olmuş eline sağlik .

 4. ALLAH kime hidayet ederse o doğru yolu bulmuştur

  ?? ARAFSüresi 178. Ayet ??

  ?????

  Hayırlı sabahlar hatun kişilerim. RABBİMİN hidayet nasip ettiği kullardan oluruz inşaAllah. Nasılsınız iyimisiniz. Hepinize selam olsunn

  ????

  FİLİZİM Vücuttaki çarpan et parçasına KALP denir. Seven üzülen hissi duygulara sahip olan da YÜREKTİR. Nitekim HZ MEVLANA da kalp dediğin herkeste var yürek dediğin başka bir şey demişş. Herkesin fedakarlık ve sevmek denince aklına başka şeyler gelir. SEVGİ DENİNCE FEDAKARLIK gelir aklıma o demeden hissetmek anlamak ve yapmak. Ve onu kendinden çok sevmek.

  Bu arada iyi eğlen hakettin. FİLİZİMM

 5. Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin

  Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin

  Bir ısıtır bir üşütür bir ağlatır bir güldürür

  Sen hem bir hastalık hem bir sağlık gibisin
  ??ÖZDEMİR ASAF??
  HERKESE MUTLU GÜNLER ❤?❣???
  ELAM AHİRETLİĞİM GÜNÜN AYDIN OLA???
  ❤??❤??????
  Evet bayram dedik,seyran dedik Ramazan dedik hepsi de geldi geçti. Rabbim tekrarlarını en güzel şekilde göstersin sevdıklerımızle??
  ???
  Ferahcım senın de bayramını tebrik ederim şeker ve para feda olsun sana❤??
  ??????
  İNCE aynen zevk meselesi. Gönül kimi severse dünya güzeli odur

 6. Defne çok güzel şir kalbime dokundu yani ya geçende Özdemir asaf dan yazmış din bir şir onuda çok beyändim eline sağlık
  Bide ben Zeynep Türkmenistan dayım katılıyorum 15 yaşındayım yeni geldim bu siteye kördüğüm de severek izlerim ama hayranı olduğum dizi Ah Kalbimdir

 7. Gönül göze kör olmuş
  Akıl nerde kime ne?
  Gönlüm göze vurulmuş
  Dikeninden bana ne?
  HZ Mevlana

 8. FİLİZ bu konu çok kapsamlı. Öncelikle dünya sevgi üstüne kuruldu. Allah der:Ben gizli bir hazine idim. Benı bulmanız ve sevmenız için yarattım. Size verdiğim nımetler karşısında ne para ne pul istiyorum. Sadece sevginizi,benim için neler yapabileceğinizi görmek istiyorum. Demekkı yaratılırken fedakarlık ve sevecenlik fıtratına sahibiz. Tabi bunu nasıl,kım için hangi durumda kullandığın çok onemlı. Bır kere kesinlikle şu Hintli zırvalıkların ve ruh hastası ınsanların yaptığının fedakarlıkla yada sevgiyle kesinlikle alakası yok. 7 kocalı hürmüz misalı herkesle evlenip evlenip şımarıklık yapmanın kitapta yeri yok. Bunların ki fantazi?
  Sevgi berrak ve masum bir hadıse. Bir bütün olabılme. Hastalıkta,saglıkta,fakırlıkte,krız ve zor anlarda sevdiğinin yanında olup onu idare edebilmektir. Senin tenini değil;canını seviyorum diyebilmek. Karşıdakini anlamaya çalışmak en büyük fafakarlıktır. Öyle dağları delip çölleri aşmana superman olmana gerek yok. Seni anlamaya çalışıyorum ve bu sorunu birlikte cözücez demek en büyük sevgi gösterisidir. Hiçbir zaman onurunu ve aileni kaybedecek şeyleri göze almamalısın sevgi için. Yapabıleceklerının sınırı aile şerifinin ve kendine olan özsaygının zadeleneceği noktada bitmeli. 5 yıl önce bır haber ızlemıstım. Kadın hamileyken kocası başka bir kadın için onu terk edip gidiyor doğumuna günler kala. Sonra kadın çocuğunu doğuruyor ve okul çağına getiriyor. Çocuk sürekli annesine babasını soruyormus. Her doğum gününde mumları üflemek için sabaha kadar bekliyormuş üflemek için mumu. Kadın ne yaptıysa baba hasretini dindirememiş oğlunun. Birgün eski kocası çıkıp gelmiş helallesmek için iki böbreği de ıflas etmiş. Kadın eski kocasına böbreğinin birini vermiş. Adama baba olma şansını,oğluna babasını tanıma şansını vermiş. İşte gerçek sevgi budur ??
  SEVGİ NEYDİ⁉SEVGİ EMEKTİ?????(Selvı boylum al yazmalım)

 9. Oo FİLİZİM nedime oldun demek. ???? yakışır sana
  Evliliği sormussun valla evlilik harika bir olay içinde KEREVETLERİ OLAN?? ha bana kalsa yüzyıl evlenmem?ama doğurma yaşını geçmeden çocuk sahibi olmak istiyorum ve bunun için iyi bir kocaya ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. Ve bütün dualarım bu yönde. “HER NASİP VAKTİNE ESİR”duamın kabul olacağı günü bekliyorum heycanla..??
  FİLİZİM LÜTFEN BELLADAN HABER VER ARADA???

 10. Günaydın hayırlı sabahlar ??? kızlar nasılsınız bakalım iyisindir inşallah

  Aynen defnem katılıyorum canım sanad

 11. gunaydın kızlar nasılsınız?

  herkese hayırlı gunler

  DEFNOŞ abla dun sana yazmıstım bayram mjı :)
  nasılsın*
  zuleyha abla hiç gözukmuyor insallah iyidir
  frh

 12. Sağol Zeynep hoşgeldin
  ???
  Seni sormalı Saliham Melek nasıl
  ???
  Evet Ferahcım bende cevap yazdım sana. Züleyha hasta bakıyor ve de misafirleri var yoğun

 13. hım görmedim defne abla suan bile baktım bulamadım :)
  züleyha abla kimebakıyor ailesinde hsta mı var
  gecmiş olsun
  ALLAH kolaylık versin insallah
  sen tatildemisibn claışıyormusun abla,
  bu arada gözün aydın senin dizi baslıyor :) bugun FRH

 14. Ferah Zuleyhanın ninesi felç ona bakıyor
  Ben bu sene tatil yapmıycam
  Kız nasıl görmedin şiirimin altına yazmışım koskoca Ferahcım senin de bayramını tebrik ederim diye görünmez mürekkeple falan yazmadım yani şaka mı yapıyon???

 15. ay cok üzüldüm ninesine hiç kıyamam ALLAH ŞİFASINI VERSİN COK zor bir durum ALLAH yardımcısı olsun insallah
  pek yazamaz heralde
  umarım ninesi iyilesir biran once
  DEFNEABLA hangi sayfa
  aceba farklı sayfamı ben cidden göremedim benim yazdıgım sayfada yoktu.
  neden tatil yapmıyon kız
  yapsana dinlenmek seninde hakkın az kafan dagılır defnoş abla sabah aksam iştesn ya hayat zor gerci
  şekerimi de istemiştim cikolatada olur :)
  frh

 16. Ferahcım bu sayfa işte şu an yazdığımız. Bak aşağıdan 6.Yorum . ÖZDEMİR ASAFIN ŞİİRİNİ YAZMIŞIM. HEMEN ALTINDA. ALLAH RIZASI İÇİN YANINDA BİRİ VARSA ONA OKUT BAK AŞAĞIDA HEMEN???
  ben aileme yardım edicem işçi bulamadılar bu sene. Babamın borçları var. Zaten doğduğumdan beri hayatımda bir kere tatile çıktım o da yeter bunyem alışık değil ??
  Sen nerelere gıdıyon tatile ne alındı karne hediyesi ;)

 17. Ohh çok şükür Ferahcım. Lütfen bu sayfadaki yorumları okurken DÜRBÜN KULLAN MÜMKÜNSE BU 3 OLDU ÇÜNKÜ ?????

 18. :( ABLA biliyorsun ya benim gözlerim agrıyor basım falan yasurekli bu yuzden net yasak zaten bu yuzden göremiyorum pek üzgunum
  :( frh

 19. valla DEFNE abla tatil derken işe gitmemeyi kas etmiştim
  demekki iznini evde ailene yardım ederek gecireceksin anlamadım evet sizin işlerde zor

  bana gelince ben karne hediyesi bi yerlere gidecekmiyim bilmiyorum henüz
  rahatsız oldugum için evde dinlenmek istiyorum bu sene
  gözlerim agrıyr baksana yazıyı görnedim
  zaten bi suru misafir vardı gitti
  birde bize tatilde cok fazla yatılı misafir geliyoer sinir oluyorum onlar bizdetatil yapıyorum yerim z tatil yeri :)
  frh

 20. FERAH senin göz sorunun o kadar ciddi mi yaa..
  Neyse sağlığına kavuş da bu en büyük hediye ve tatil. Bu hayatta sağlığın yerini hiçbir şey tutmuyor. Yatılı misafir zor olur bende pek sevmem.??
  Benim için sorun değil ben dinlenmeye alışık değilim zaten

 21. aslında haklısın defne abla
  evet gözleriö agrıyor nette bu yuzden yasaklandı yoksa ohoo ben böyle evde kşimse olmayınca acıyorum gizli saklı
  senden dua bekliyorum senin duan geçiyor bana inanki lutfen benide unutma ablacım
  aslında evet bir nevi evde durmaktansa hergun işe gitmek daha iyidr hareketli yasam degğil mi
  DEFNE ABLA bayramda kilo aldım hemen ne guzel 4,5kilo vermiştim bayram boyu şker çikolata derken pasta kurabiye tatlı borek mahvoldum :) kilolar geldi :)
  se ne yaptın bayram nasıldı guzel gectimi ?
  :)
  ha misafir konusunda haklısın abla yatılı misafir birde eylule kadar surekli gelen gelene bıktırıyorlR SUAN sakin ama temmz ayı bzim sezon acılır kurban bayramı ile gelen gelene olur malesef :(
  frh

 22. NURDANIM herşey çok iyi harikalar demek ısterdım. Ama değiller. Yağışlar yüzünden ürünleri dikemiyoruz babam stresli ama iyi. Annem iğneler sayesinde iyi gibi ama depresyonu devam. Dün sabah gereksiz bir konu yüzünden bağırdı zaten bana çok ağır konuştu şiddetli tartıştık. Bende evi terk ettim evime geldim. Aile dostumuzun nişanına katılacaktık ona bile gitmedim sinirimden :x
  Anneme birkaç gün beni arama sesini yada ozurlerını duymak istemiyorum dedim..?? bıktırdı beni annem olduğu için ağzına her geleni söyleyebılceni zannedıyor. Aman tatsız konular bunlar
  Sen nasılsın ailen neler yapmış bayramda nasıllar ??

 23. Sevgi inanmaktir.
  sevdigini kendinden cok onemsemek.
  Kasiliksiz sevmektir.

  Sevgide sen,ben yoktur.
  Bir olmak,tek bir beden, tek bir kalp olmak vardir.

  Son yoktur,vazgeciste yasadikca yasatilir sevgili.
  Sevdiginin oldugu yerde son bulur istekler.

  Beklemektir sevmek.
  Hic bir karsiligi olmadan.
  Ne onun gelmesini beklemek,ne leyla mecnun olmasini.

  Sadece sevmeyi bilmek,disinda bekledigin bir sey olmamasi sevmek.

  Sevmek guven inanc sadaket sonsuz bekleyistir.
  ????
  HAYIRLI GUNLER KIZLAR NASILSINIZ IYIMISIN

 24. defne abla üzüldüm insallah aranız düzelir ama bazen hepimize oluyor her ne kadar onları kırmak istemesekte üzmek istemesekte
  tarısmak istemesekte malesef bazen ailemizle tartısabiliuoruz
  olsun onlae bizim ailemiz bizi ne olursa olsun yalnız bıramakmaz olur öyle şeyler düzelir aranız
  ALLAH kolaylık versin işiniz zor tarım sebze meyve işleri her asaması zordur herseyi ayrı dert anladığım kadarıyla
  frh

 25. Nasilsiniz kordugum ailesi kizlar iymisiniz.Filizcim ozetler cok guzel olmus eline saglyk.Zeynep hos geldin bende Turkmenistanlyym.

 26. ceren hoş geldin nasılsun kimse yok heralde bende çıkıcagım şimdi skldım fazla nette kalmamam lazım frh

 27. Cerencim gerçekten Türkmenistan dan misin neresindensin canım hoş bulduk bide nekadar güzel ya çok mutlu oldum

 28. Tatsız evet ama gerçek konularr. Bir kalbimizin olduğunu unutuyorlar sanırım ??? şanslılar ama garkında değiller bizim gibi yavruları var kıymet bilmiyorlar ??? sen çok incinmişsin yoksa böyle ipleri ortadan kırmazdın. Ama haksızlar bak bayram demiyosun seyran demiyosun tattil demiyosun hep yanlarındasın etten püften sebeplerle kalp kırmanın bir gerekçesi olamaz heleki senin gibi bir evlatın kalbi ???

  Vallahi GAMZELİM işte sen kendini parçalarsın kimse görmez. Ama diğer evlatlar vurdum duymazdır kıymetli olur ??? şans işte ???

  ❤️❤️❤️❤️

  GAMZELİM ben iyim ELHAMDULİLLAH yorgun ve uykusuz. ??? ve yanlızım her zamanki gibi yapa yanlız tek yoldaşim RABBİM dahada kimseye ihtiyacım yok ama yüreğimin bir tarafı kırık dökük ????

 29. DEFNEM cok uzuldum ve seni anliyorum.Ailevi konularda cok hassasim bende inan bana su akar yolunu bulur.Mutsuz oldugunu bilmek benide uzuyor.Bayramda cok vaktim olmadi yazmaya dun gec saatlere kadar misafirim vardi.Annemlerde burda olmadigi icin kardeslerim yegenlerim bende toplandilar.Aklim sende ve kizlarda herzaman..
  ne soylesem de moralin duzelse bilemiyorum bazen aklim duruyor sanki allah yardimcin olsun Defnem❣❣❣❣❣❣

 30. GAMZELİM yağışlar yüzünden tüm Türkiyede çiftçiler kan ağlıyor iNŞAALLAH düzelirrrrr yoksa ki bir kıtlık bizi bekliyor

  RÜYACIM ALLAH işlerine kolaylık versin.

 31. NURDANCIM NASILSIN IYIMISIN???

  FERAHCIM nasilsin gozlerin nasil oldu?
  CEREN hosgeldin sagol sen nasilsin?

 32. rüya abla aynı bi değişiklik yok bende cıkıcaktım tam sna cevap yazmadan gitmek istemedim
  sen nasılsın
  bugun cok yorgunum uykusuzum oruc birde gece bişey yemedşim gözler kapandı iyicene benim :) frh

 33. Zeynep , Cerenin Türkmenistandan olduğuna o kadar sevindiysen bende seni sevindire bilirim canim ;-)
  Rüya ablacim nasilsin ?
  Kizlar size bir şey söyleyimmi , hani dün tedirgindim filan o geçti şimdilik . Bu gün kendi ellerimle bir şeyler pişirdim daha doğrusu hala pişiyor . Türk mutfağindan ;-) tahmin edin ne pişirdim , gerçi kolaymiş zor olacağini sandim ??

 34. NURDANCIM BACI GUZEL OLMUS.Sagol canim sanada allah kolaylik versin biz evlilerin sorumlulugu daha fazla sende herseyin ustesinden tek basina gelmeye calisiyorsun.Bir sekilde hayata tutunmak zorundayiz yoksa nasil yasariz allah evlatlarinida sanada uzun saglikli huzurlu bir omur versin insallah???

  FERAHCIM allah sifa versin insallah.Sagol bende iyiyim.dinlen canim biraz allah kabul etsin??

 35. RÜYACIM ELHAMDULİLLAH idare ediyoruz ne olsun. Elbetteki can sağ olsun RABBİM KENDİNDEN GAYRI YARATTIĞI BİR KULA MUHTAÇ ETMESİN ANNE BABA EŞ dahil. İnsan güçlü olmayı öğreniyor maalesef. Asıl canımı acıtan kendi ailemden kimsenin olmaması annem gelcek sadece inşaAllah oda bakalım nasip nasıl olcak ya nasip

 36. NURDANIM aynen öyle. Benim gibi bir evladı bir aile mumla arasa bulamaz. Çocukluk,ergenlık,gençlik şımarıklık nasıl duygular hiç bilmedim hiç yaşamadım. Tek gayem ailemi mutlu etmek ve rızalarını almak oldu. Benim yerimdeki kızlar tatili hangi erkekle ve konforla geçireceğini hesap edıyor hatta bayrama bile gelmiyor.. Gerçekten o kadar ahmak bir kızım ki başıma gelen herşeyi hakedıyorum fazlasıyla. Zaten babamin haberi yoktu duyunca çok üzülmüş azarlamış annemi bu sözleri söylediğine inanamıyorum hemde bizim evladımıza hiç utanmadın mı demiş.. Annem de pişman olduğunu söylemiş off umurumda değil ??
  Sen yalnız değilsin NURDANIM aslan gibi kocan ve evlatların var ama yine de ailenin yeri başka geçerli sebepleri olmadığı hâlde niçin gelmemekte ısrar ettiklerini anlayamadım üzülme sen???
  ????
  Sağol RÜYAM inan ki kelimeler yetersiz kalıyor duygularımı ifade ederken. Oo bayramın yoğun geçti yani bayram tadında çok güzel ??aklın bizde kalmasın. Hayat bir şekilde akıp geçiyor işte

 37. Ediyorum sana dua FERAHCIM iyileş sen hemen
  ???
  MANYOŞ ne pişirdin kız kuru fasulye mi Türk mutfağından merak ettim ??
  DOBRA:Dilindeki ve kalbindeki düşünceleri insanlardan gizlemeyen açık sözlü insanlara denir. Lakin bunu yaparken ayarını bilmek karşı tarafa kendini kırmadan ifade etmektır. Dozunu kaçırırsan bunun adı PATAVATSIZLIK olur ?Bazı insanlar dobralıkla patavatsızlığı hep birbirine karıştırır sen ayırt edebıl olur mu Manyoş ??

 38. Bende iyiyim Rüya ablam ? . Aaa Manyam dedi , minik kuşa noldu ?
  DEFOŞ kuru fasulyeninde tarifini aldim yemek istiyorum onuda . Hatda yarina kuru fasülye pişirmeyi düşiniyordum . Ama bu gün misket köfteli bezelye yemeği yaptim yemek için sabirsizlaniyorum . Hatda pişirken ağzima atdim köftelerden ?
  Haa anladim tamam Defoş , teşekkür ederim anlatdiğin için ?

 39. DEFNe ablacım tesekkur ederim bende sana dua ediyorum inanki aerefede ettim bugunde ettim artık evdeyim okul tatil bol bol ederim insallah
  yemekten bahsetmeyin cok acıktım bugun :(
  DEFNOŞ ABLA yeni başlayacak hint dizisini izleyecen mi frh

 40. Yok Ferah ben hayatta izlemem o tarz dizileri hem oyuncuları hem konusu bana hitap etmıyor. Zaten tiksindim Hint dizilerinden ??Kördüğümü bile Radhot için izledim
  Keyfim yerinde olursa fırsat bulursam Kore d. izliyecem
  ???
  Oo MANYOŞ güzel bir yemek. Üstelik hem pratik hem lezzetlı. Bezelyeye bayılırım?
  Afiyet olsun.. Yemek konusunda geliştir kendini.
  Dün seni tedirgin eden olayı soramadım. Biri kötü birşey mı söyledi sana utandırdı mı seni haa ??

 41. DEFNEM birtanem yuregi kalbi ruhu guzel dostum.O nasil soz lutfen kendine boyle kelimeler soyleme cok iyi bir evlatsin annende babanda senin gibi hazineye sahip olduklari icin cok sanslilar.Annenide anliyorum cunku onunda senin gibi hayalleri gencligi harab olmus.Onu en iyi sen anlarsin eminim cok pismamdir.Zaten affetmezsen mutsuz olursun seni taniyorsam fazla dayanamazsin ama hatasini anlamali annende olsa herkezin bir sabri var.Umarim hersey yoluna girer.

 42. Manya canım beni nasıl sevindireceksin anlatsana
  Rüya seni taniyabilirmi Rica ediyorum

 43. defne ablacım kore dizisi bu aksam baslıyor sil bastan bilmem nasıl goreceğiz
  sev yeter oyuncular pek tipli değil gibi ama konusu itibariyle halkımız izler benede bir bakıcam aksam nasipse bakalım
  frh

 44. Haklisin NURDANCIM elbette istersin ailen en guzel gununde yaninda olsun.Sebepleri ne sen biliyorsun ama yinede gelmeleri gerekirdi.Sen nasil iki cocukla baban icin kosup gittiysen ta erzuruma onlarinda seni kimseye mahcup etmemeleri gerekir.Tamam anne babamiz allah onlarin yoklugunu aratmasin ama zor gunde iyi gunde olmayacaklarsa ne kiymeti var.Sen kendini ferah tut canim bi yanin yarim olsada insallah sunnetiniz cok guzel gecer.Bakarsin babanda annende birlikte gelirler gelmeselerde canlari sagolsun.Allah buyuktur kimseyi darda birakmaz insallah

 45. Merhaba Ferah , hayir ben sadece bir şeyi yemek isteğim zaman yapiyorum ilgimi çekiyor filan . Geçen haftadi sanirim kardeşim ile Gelinim Mutfakta programini izliyorduk köfteli bezelye yapmişdilar gelinler lezzetli görüniyordu bu gün yapmak istedim yaptim . 5 gün öncede Hint tatlisi jalebiyi yapmiştim canim çekdi o yüzden aslinda yabanci mutfaklara merakim var benim . Annem iş kadini . Ayşa teyze var yemeklerimizi o yapiyor ikiz kardeşlerime bakicilik yapiyordu onlar küçükken şimdi ise yemek yapiyor ama her gün değil tabi haftanin bazi günleri genelde annem yapar yemekleri evde .
  Evet Defoş lezzetlimiş . Geliştiriyorum kendimi ☺ mutfakta zaman ayri bir keyifli geçiyor . Dünki olayi akşam anlatirim şimdi moralim bozulup midem bulanmasin ?

 46. MANYAM MINIK KUSUUUUMMM.sen istersin ben soylemezmiyim dalginligima gelmistir marifetli kusum simdilik cikiyorum gorusuruz.

  ZEYNEP hosgeldin ben evliyim iki kizim var.simdilik cikmak zorundayim gorusuruz

  Iyi sohbetler kizlar

 47. ay onu mu izliyorsun manya ben sevmiyorum o programı anen calışıyor mu
  yap tabi yeemek yapmak stres atar bende kek falan severim böyle değişilk bazen yakarım bazen güzel olur aama mutlu olurum
  hin dizisini izliyecekmiisn aksam
  anenmler gelmek üzre yazamayacam gliba

 48. KIZLAR KONU YAZIYORUM HABERİNİZ OLSUN. MEMLEKETTE SADECE TELEFON İNTERNETİNİ BİLGİYARA BAĞLIYORUM. şİMDİLİK ÇOK FAZLA ONLİNE OLAMIYORUM. ANKARA DA KULLANDIĞIM İNTERNETİ TAŞITMAK İSTEDİM BAKALIM NE ZAMAN GELECEKLER. oNLAR GELENE KADAR İDARE ETMEYE ÇALIŞIYORUM

 49. ARKADAŞLAR SUNUCU GÜNCELLEMESİ YAPACAĞIZ NORMALDE HİÇ BİR FİRMA KULLANICISINA HABER VERMEZ. BURASI FİLİZE VEYA CİHAN ABİYE AİT DEĞİL BURASI HEPİMİZİN YERİ O YÜZDEN SİZİ DE BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM. GECE 3 DE BAŞLAYIP SABAH 9 DA BİTİRECEKLER. sİTEMİZ İNŞALLAH DAHA HIZLI VE AZ İNTERNET YİYEN HALE GETİRECEĞİZ. YARIN SİTEYE GİRERKEN TARAMA VERİLEERİNİ TEMİZLERSENİZ DAHA RAHAT SIKINTI YAŞAMADAN GİRERSİNİZ. HER ZAMAN GİRDİĞİNİZ GİBİ GİRMEYİN. MESELA AH KALBİM DİZİCENTER VEYA KÖRDÜĞÜM DİZİCENTER ŞEKLİ İLE GOOGLE AMCAYA YAZIP GELİRSENİZ TELEFONUNUZUN HAFIZASINDA SİTEMİZİN KAYITLI DOSYALARINI DAHA ÇABUK DEĞİŞTİRİR VE ADEPTE OLUR. AKŞAM YAZARIM ŞİMDİ BİR TANE KONU YAZIP DİNLENECEĞİM AKŞAM YORUMLARDA GÖRÜŞÜRÜZ HAYIRLI GÜNLER CANIM ARKADAŞLARIM.

  1. zeynep canım 1 aylık tarama verilerini silersen sıkıntı olmaz sitemiz piyasada bulunan tüm dizi sitelerinden daha korunaklı ve güvenli yapmaya gayret ediyoruz. yakında kendi aranızda konuşabileceğiniz özel bir yazılım alacağız. daha önce almıştık fakat eski yerimizde yazılım çalışmadığı için geri satmak zorunda kalmıştık. şimdi yeniden alıp bu hizmetimizi faaliyete geçireceğiz Allah’ın izni ile :)

 50. Tamam Rüya ablacim ?
  Evet Ferah izliyorum , ayy tabiki izlicem Hint dizisi olurda Manya izlemezmi hiç ?? Tabiki izler . Haa bende yemeklerden daha çok kek , pasta yapmayi keyifli buluyorum .
  Filizim bilgilendirdiğin için teşekkürler ?

 51. Selam kızlar ne ediyonuz ben bugün çok yoruldum

  Bugün yine panayıra gittim sakin kafayla gezdim alışveriş yaptım diyer sefer çocuklarla hiç bişey anlamadım

  Busefer çocukları göturmedim

  Şimdi çay içiyorum sonra kalkıp yemek yapcam

  Eee sizler neler yaptınız bugün

 52. manyacım bende izlicem yorumları yarın konusuruz diizi hakkında :)
  kek kurabiye cok severim sen?
  meyveli kek tuzlu sekerli ev kurabiyesi cok sahane degil mi?.)
  eskisi kadar nete gremiyorum manya
  frh

 53. Tamam Ferahcim , yarin konuşuruz canim , evet bayilirim keklere kurabiyelere hele meyveli olanlari harika ? çilekli pasta favorim ☺

 54. aynen manyacım bendecok severim bayramda o kadar cok yedim ki sorma kesin kilo lasım 3 5 falan
  ya dondurma severmisin?
  manyacım kore dizisi izleyecen mi
  frh

 55. Kizlar size bir şey sorucam lütfen cevaplayin . Inanin bunu konu , sohbet olsun diye sormuyorum gerçekten merak ediyorum ve bu soruyu kendime defalarca sormama rağmen cevabini kendimde bulamadiğim bir soru bu :'(
  Sizce bir insan neden kötülik yapar ? Kötü insanlar karşisindakinin duygularini hissedermi ? Kalplerinde hiçmi iyilik yok ? Yada neden kötü olmayi seçer ? Oysa çalişip iyi insan olma şanslari varken niye kötü olup çocuk kaçirmayi , tecavüz etmeyi , insan öldürmeyi ve hirsizlik yapmayi seçerler . Bazi insanlar varki hayvanlar bile onlardan daha duyarli . Dünki tedirgin olduğum olayi bir duysaniz inanin bunu yapmak için duygusuz , kalpsiz bir canavar olman lazim ? Sorumu cevaplayin lütfen . Iyi bir insan olmak bu kadarmi zor bir şey ? INSANLIK ÖLMÜŞ ???

 56. Herşey yoluna girer elbet RÜYAM ama ben bu virajlarda çok savruldum takla atmasam bari biryerlerde..
  Cansın can ?
  ???
  Ee şu mefhum olayı anlat bakalım MANYOŞ haa seni üzen ;)
  ???
  FİLİZİM KAÇ KERE SORDUĞUMU HATIRLAMIYORUM BELLADAN HABER VAR MI??
  ALLAH RIZASI İÇİN BELLADAN HABER ALAN VARSA SÖYLESİN ??

 57. manya canım iyi insan olmanın tek bir koşulu var YÜCE ALLAH ı gercekten yurekten sözde değil ama gercekten sevmek gerekir
  bir kişi ALLAH ı gercekten kalpten severse kötülük yapamaz ALLAH ın yarattıgı her seye merhamet gözuyle bakar
  kötülük yapsada yanlış davransada bir gun pişman olur af diler vicdanı sızlar
  ALLAH ı gercekten sevmek insanı iyi sefkatli merhametli insan yapar
  tövbekar yapar canım bence öyle

 58. Ay dondurmaya bayilirim . Mmm kore dizilerini hiç izleyesim yok Ferahcim ama birtanesine bakicam beğenirsem diğerlerinide izlerim ama beğeneceğimi sanmiyorum , peki sen izleyecekmisin ??
  Canim dondurma çekti ??

 59. benimde manyacım hiç izleyesim yok ama bakıcam babamm dedi bir bakalım begenmezsek izlemeyiz
  o yuzden şuan kanal 7 acık baslaıyor şuan koredizisi canım benim

  dondurma neli seversin ben cilekli vaniyalı ahudutlu limonlu kısacası meyveli severim :) ya sen
  frh

 60. DEFNE ABLA kore dizisi basladı izliyormusun
  ablaaaaaaaaaaa sebebini bilmiyorum ama seni seviyorum :)frh

 61. MANYOŞ bunun dinle yani dünyanın yaratılışı ile ilgisi var. Senin bu konuda kitaplar okuman lazım. Kitapçıya gidersen Hz Muhammedin ve sahabelerin hayatı,şeytanın nasıl Melekten seytanlıga indiğini anlatan kitapları oku tamam mı kuzum dinini öğrenmeye çalış eksiğin var bu konuda bende okuya okuya ogrendım
  Öncelikle kötülük tabı olacak. Çünkü şeytan dünyaya salıverildi. Kıyamete kadar ınsanları kötü yola sürükleyecek Yemin etti Allah’a. Hz Ademin yasak elmayi yemesinden tut Kabilin Habılı öldürmesiyle ilk kötülük başladı. Aslında kötülüklerin kaynağı erkekler ama zamanla kadınlara da sirayet etti bu durum. İnsan da hem ıylık hem kötülük tomurcukları mevcuttur hangisini sulayıp beslersen o büyür içinde. Tabi hangi ailede ve koşullarda yetıstıgın de önemli. Bazı insanlar sanssızlıgını başına gelen üzücü şeyleri hayattan intikam alarak hafıfletıyor. Yaptığı het kötülükle hıncını alıyor,rahatlıyor sanki. Yani şeytana uyuyor onun esiri oluyor. Tabiki iyilik daha kolay. Namaz,oruc zikir hepsi bedavadır. Ama cınayet,kumar,içki ve kötülükler zahmetlidir pahalıdır. Bu tercih meselesi
  Ee cehennem boş mu kalsın????????
  CENNET UCUZ DEĞİL,CEHEMNEM DAHİ LÜZUMSUZ DEĞİL ;) ?

 62. Sağol Feroş bilmukabele ?
  Evet izliyorum hem komik hem romantik hem öğretici ya keyfim yerine geldi ohh be???
  Bayıldım..
  NOMU NOMU SARANG HEE KOREAN?????

 63. defne abla ben pek begenmedim yada pek izleyemedim şimdi geldim fakat babam izliyor değişmeden :) frh

 64. Sağol Defoş , anlaticam o olayi şu an ağliyorum sakinleşmem lazim benim . Ne kadar cani insanlar var öyle . Pardon insan dedim oysa canavar demem bile hata ?
  Defoş hani derler ya insan doğulmadan kaderi yazilir . Kötü olmak kötülik yapmak onlarin kaderimi yoksa onlar kaderini kendilerimi çizar . Sonuçta her şeyi yaratan ALLAH . Din , kültür demeden . Onlarin kaderi öylemi yazilidir ? Cevapliyabilirsen cevapla lütfen

 65. manyacım bir çok yonumuz benzer cıktı canım

  manyacım kötü olmak kimsenin kaderi değil olmamaz bu bir tercih insanlar kendileri kötülüğü secer seytana uyar vs defnoş abla uzun uzun anlatır sana :)

 66. manyacım iyimisi n neyin var neden ağlıyorsun
  peki sakinleş canım
  kore dizisini begendin mi biraz kafan dağilsin?
  frh

 67. Evet Ferahcim çoğu yönümiz benzer çikti seninle bunu zaten ilk geldiğinde fark etdim kek , kurabiye , dondurma tercihimiz ayni ikimizde Hint dizi , oyuncu, Ranveer faniyiz . Korelere bakiyoruz beğensek izliyoruz ☺
  Bu gün izlemiyorum Kore dizisini yarin belki , kötüyim şu an şok, travma etkisi yaratdi bende dünki okuduğum şey ? birazdan anlaticam zaten annemler uyusun yoksa kiminle mesaclaşiyorsun sorularini hiç açikliyasim yok şu an , buraya yazdiğimi bilmiyorlarda ondan canim ☺

 68. Feroş bence de harika Rkın de sesi var. Biliyor musun ben ne zaman deoresyona girsem Kore dizisi ızlerım keyfim yerine gelir yanına da tatlılar yaparım ;)
  ???
  MANYOŞ galubeladan yani ruhların ilk yaratılışından beri Allah herkesin kaderini ve neler yapacağını yazmıştır takdir etmiştir ama bazı şeyleri askıda bırakmıstır. Onları kişinin iradesi ve duası değiştirir. Evet kişinin Kaderini Değiştiren en önemli faktör duadır. Kaderinde kötü bir evlilik yazılıdır ama öyle bir dua edersin kı:Rabbim bana çok hayırlı bir eş nasip et,evlenirken bana yardımcı ol. Hah kaderinin yönü değişir hemen. Yani TAKDİR EDİLENİ TEDBİRLE BOZARSIN. EN BÜYÜK TEDBİR DUADIR?SAKIN UNUTMA
  Bir de iradeni kullanmak
  Anlatabildim mı ⁉?

 69. Gerçi size burda anlatip sizi üzmek , midenizi bulandirmak istemem ama birileriyle paylaşmak zorundayim olmuyor içime atinca .

 70. Anladim Defoş çok teşekkür ederim sana gerçekten çok sağol.
  Ne R.K in sesimi var , yarin kesinlikle izlerim o zaman ;-)

 71. aynen manya bende gizli yazıyorum bana net yasak aslında yasaga uysam belkde gözlerim daha cabuk iyilesecek ama ne yapim evde skılıyorum birde burayı seviyorum
  manyacım insallah kötü birşey yoktur
  ben burda olamazsam yarın konusuruz artık o saate olamayabilirim zaten azsonra cıkarım yemek saatinde yeni dizi baslayınca
  birde herseye cok kafa yorma yordukcakötü oluyor insan
  evet manyacım coğu zevkimiz aynıymış
  ben çikolata da severim sen :) meyveli yas pasta muzlu vs :)
  seninle bir gun uzun uzun konuşalım sarkı hint dizisi sarkısı oyuncusu canım sohbet ederiz :)
  canını sıkma birseye frh

 72. defne abla babam izliyor :) tatlımı banada yolla iftardan sonra yiyim canım istedi bak
  rk nin sesini tanıyorum tabikide baska oyuncuların seside var ama hep tanıdığımız bence ulkemiz seslendirmede harika ben begeniyorum zaten sıralamada usteymş seslendirmemiz :) frh

 73. MANYOŞ sen belkı bilmezsin bundan 3 sene önce bizim ülkemizde ÖZGE ASLAN diye 17 yaşında dünya tatlısı bir kız önce tecavüz edildi sonra ormanda yakılarak öldürüldü. Bunu yapan da hapis de öldürüldü adı batası pislik. Katil demişti ki:Ben babamdan böyle gördüm benim babam da anneme tecavüz ederek evlenmiş onu hep doverdı ben de karıma ve kadınlara böyle davranmayı öğrendim dedi. Yani babasi nazik biri olsaydı belki böyle olmazdı. Aile çok önemli nasıl yetıstırıldıgın..

 74. Rica ederim Manyoş bu söylediklerimi sakın unutma hayatın boyunca lazım olacak çünkü ;)
  ???
  Ferah sen niye oruç tutuyorsun kı ŞEVVAL AYI ORUCU MU?

 75. DEFNE ABLA cıkmak zorundayım anenmin mutfakta işi biti galiba bana sesleniyor birazyazacaktım lakin görurse beni mahveder
  seni seviyorum dizi bizdede acık yarın kısmetse görüşürz opuyorum seni

  MANYACIM senide öpüyorum insallah yine konuşuruz bugunluk benden bu kadar kendine ii bak kafaya takma malesef hayatta her tip insan her tip olay var üüzülsekte elimizden duadan baska bişey gelmez
  iyi aksamlar hoşçakalın

 76. Ben çok yorgunum kızlar siz devam edin sohbete. Köyün delisi gibi yazdım durdum bugün ??kolum koptu

 77. Evet Alianinda sesi varmiş dizide , Benimsindeki Alia .
  Defoş TECAVÜZ ha ? Ne söyleyeceğimi anlamiş gibisin . Benim kafama takilanda tecavüz işte . Ama öyle normal tecavüz değil 17 yaşindaki kiza yapilan tecavüz değil . 8 aylik kiz bebegine tecavüz ?? çok üzgünim ..
  Allah şifa versin gözlarine Ferahcim . Bende çok severim çikolatayi okulda her gün 4 tane ayri çikolata yiyiyorum ben . Çilekli yaş pastaya dayanamam . Bende seninle uzun – uzun konuşmayi çok isterim canim . Sana şimdiden aliştim yarin mutlaka gel olurmu ?
  Unutmam Defoş tekrardan sağol .
  Bundan sonraki yorumumda anlaticam derdimi .

 78. ANLATIYORUM
  Ince ilk geldiği zamanlarda demişti Hindistanda 8 yaşindaki kiz toplu tecavüze uğramiş sonra öldürilmiş diye . Dün bu konu aniden aklima takildi araştirdim evet o kizcagiz Pakistan ve Hindistan arasindaki bir ormanlik alanda öldürilmiş . Sayfanin aşaginda benzer konularda vardi okudum onlari . Okumaz olsaydim etkileniceğimi bile – bile hangi kafa ile okuduysam artik . Hindistan 8 aylik kiz bebek 28 yaşli kuzeni tarafindan tecavüze uğramiş . 3 saatlik ameliyat edilmiş iç organlari berbat durumdamiş zavalli çocuğun bu nasil bir kader , anliyamiyorum . Aşaginda benzer konular vardi . Tecavüz sonucu hamile kalan 13 yaşli kizin çocuğu karninda ölmüş . Iki amca öz yeğenlerini tecavüz etmişler ve tutuklanmişlar . 3 aylik kiz bebeği annesi ile beraber uyurken komşulari tarafinda kaçirilarak 2 saatlik tecavüze uğramiş . Benim kalbim dayanamiyor . Bu nasil bir vicdan hiçmi insanlik duygusu yok . Bunu o küçücik bebeğe nasil yapabildi ? Hindistanda çok ünlü bir adam tarafindan tecavüze uğramiş 16 yaşindaki kiz o adamin evinin önünde hayatina son vermiş . Polis anne ve baba 10 yaşindaki kizlarini tecavüz eden caniyi hapse attirmişlar . Işte kafama takilio beni tedirgin eden şey bu . Onlari düşünince gerçekten çok berbat hale geliyorum. Kafami dağitmaliyim bunlari düşünmem lazim ama elimde değil. Hepsi Hindistanda olan olaylar . Okuduğumda dakikalarca etkisinde çikamamiştim .
  Hala etkisindeyim …

 79. Manya sen diyorsun canım yuh artık 8 aylık bebeğe tecavüz yanlış anlamadım dimi çok üzüldüm

 80. Selam kızlar ben geldim uzun bir aradan sonra ?? hiçte yazamadım yazmaya ne vaktim vardı nede mecalim zor zamanlar geçiriyorum resmen ?? sizleri merakta koydum özür dilerim ??

 81. Manyacım yazdıkların ne kadar korkunç bir şey ay tüylerim diken diken oldu resmen ?? artık insanlar yolunu şaşırmış durumda Allah sonumuzu hayır etsin inşallah çok çok üzüldüm ya ?? hepte hindistandaymış evet bir yerde okudum hindistan o dediklerin baya yaygınmış tövbe tövbe tecavüz işte iğrenç bir toplum ya bu hindistan dizilerdeki gibi hiçte medeni değiller işte ?? ne hak var nede hukuk okudum kadarıyla ay gerçekten tuhaf oldum??

 82. Vay be kore dizisi nasıldı öyle baya beğendim ?? baştaki oğlan baya yakışıklıydı ?? kızda güzel ya bunlar acayip oluyorlar ?? çok şükür hint dizilerinden biraz kurtulduk en azından havam değişti ya ??

 83. Şu anda sev yeter izliyorum biraz dram havası var dizide ama bilindik hint dizilerinden farklı tabi sonradan intikam alma olmazsa ?? ama izlemeye değer bir dizi ha bu arada ülkesinde final yapmadı herhalde bu dizi ?? artık ne kadar sürerse bilmiyorum

 84. İnanimiyorum yaaa 8 aylik bebeğe Allah oyle insanların belasıni versin pislik caniler hiçmi insanlik yok ya hiç mi Allah korkusu yok Allah onları bildiği gibi yapsın amin..??

 85. Evet kizlar bende çok üzgünim en sevdiğim hayalini kurduğum bir ülkeden böyle haberleri okuyor olmam . O zavalli çocuklari düşinince gözlerim doluyor şu an bile ağlamak üzeriyim nasil bir kader bu anliyamiyorum .
  Bende izliyorum Sev Yeteri . Ben Hintlileri her türli izlerim . O kadar çok seviyorumki onlari .
  Zeynep senle yaşitiz bende 15 yaşimdayim ve Türkmenistanliyim.

 86. Zülişim hoşgeldin özletdin kendini canim , hayir dizi final yapti bilgin olsun birtanem .
  Evet Almiracim 8 aylik bebeğe tecavüz maleset bebeğin iç organlari berbat durumdamiş .

 87. Manyan gulum sende böyle haberleri okuma pisikolojin bozulmasın bitanem Allah onların belasıni versin ???

 88. Manyacım yazamadım ya aklıma geldi ama hep bir şeyler çıktı durdu bide ailevi sebeplerden dolayı işte dediğim gibi evde hasta var anneme babama anca yardım ediyorum ?? oturmaya bile vaktim olmuyor akşamda yorgun oluyorum resmen ayakta uyuyorum ?? bundan sonra devamlı olarak yazmaya çalışacağım ?? ha öylemi bilmiyordum ya ülkesinde final yaptığını iyi o zaman en azından finali belli ??

 89. Aynen Almira yalancı bahar daha güzel ya ilk izledim hint dizisi yalandı bahar ?? vede en etkilendim bu diziyi izleyip göreceğiz ama dizideki adamda pek katı ne öyle gören korkar çocuğuna sevgi bile göstermiyor ?? herhalde

 90. Bide basroldeki adamin kızı cok tatlı bir hintli dizisinde ilk defa tatli bir çocuk gördüm??
  Genelde arap gibi oluyor da???

 91. Bende senin sasırmana şaşırdım MANYOŞ. Bu saydıkların dünyanın heryerinde var. Ama en çok Hindistanda var. İğrenç bir ülke zaten sadece aşkı iyi anlatıyorlar o kadar. Bence hayran olacak başka bir ülke bul kendine. Malezya,Venezuela
  Maldivler,Japonya gibi ?
  ???
  Hoşgeldin ZÜLİŞİM ??Kore dizisini beğenmene çok sevindim ?

 92. Sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum hindistandaki kızların evliliği ile ilgili okudum zaman hem değişime gitmişti hemde komiğime tövbe tövbe ☺️☺️ anlatıyorum orada kızlar kocayı nasıl buluyorlarmış aradıkları koca adayını gazete ilan edip kriterlerini yazıp öyle yapıyorlarmış galiba sanki gazete araba ilanı veriyor tövbe tövbe ?? bide düğünlerini hep kız tarafı yaparmış bir yerde okumuştum yanlış olmasında ??

 93. Hoş bulduk Defnem nasılsın iyi misin ?? evet ya baya beğendim başından kalkamadım resmen ikinci bölümü heyecanla bekliyorum ??

 94. Gerçekten ben hiç hindistan merak etmiyorum zaten dizilerden öğrendik ya düğünlerden tutun karşılama törenlerine kadar ?? vede dini törenlerinden benim merak ettiğim ülke Norveç ya acayip ilginç geldi param olunca oraya gitmeyi hayal ediyorum ama hayal işte ??

 95. MANYOŞ Sev yeter ülkesinde final yapmamış kı Ah Kalbim gibi devam ediyormuş. Birçok kaynağa baktım hâlâ devam ettiğini yazıyor. Olan Ah Kalbıme oldu. Kaynar gider artik arada. Kanal7 yı hiç anlamıyorum niye kendi ülkesinde bitmeyen dizileri veriyor manyak mıdır nedir seyirci bıktı..??
  ???
  Sağol Zülişim evet güzel dizi ?
  ???
  ELAM AHİRETLİĞİM NERDESİN YA ÇALIŞMAYA MI BAŞLADIN SEN GELİYON BEN GİDİYOM OFF??

 96. Cerencim geldin mi tatlım kaç çocuk guň var bide Türkmenistan niň neresindensin
  Hoşgeldin cerencim

 97. Birde Incenin söylediği kizin cinayetini araştirdim . Kiz 8 yaşinda müslüman bir ailenin kizi imiş . 4 tane Hindu tarafindan tecavüz edilip öldürilmiş . O 4 hindu hapse atilmiş . Protesto filan etmişler ve o sirada bir Hindu kadin demişki müslümanlar hindulara karşiydi zaten o hapse atilan 4 hindu hemen çikarilmazsa kendini oracikta yakacakmiş . Yahu kardeşim ortada suç var , tecavüz var , küçücük kizi öldürmüşler ne yani müslüman adam değilde hindumu adam yakacaksan yak kendini allah allah . Ne biçim kafa ne biçim vicdan bu ?

 98. Ee Zülişim Hindistanda kadın nüfusu fazla. Erkek başına en az 100 kadın düşüyor o yüzden başlık parasını kadınlar veriyor ve erkeği istemeye gidiyorlar erkek çok değerli çok ??
  Allahın fakir Hındıstanın nesini merak etcen. Bende Kuzey ülkelerini merak ediyorum Isvec,Norvec,Finlandiya Venedik Kuzey Işıkları ???

 99. Diğer ümmetler gibi helak olmuyorsak bu bizi çok seven EFENDİMİZİN yüzü suyu hürmetinedir. İğrençlikler diz boyu ???. Yahu git tedavini ol hastaysan eğer körpe çocuklardan ne istiyorsun istismar ediyorsun caniler. ??? yapılanlat kâr kalıyor cezalar çok düşük. Kendi yaptıkları fiili aşikar o şeref sizlere yapacaksın defalarca bakalım birdaha yaşanıyormu ???

 100. Zeynep Aşgabatda yaşiyorum ve Manya benim nicknameim herkes bana Manya diyor . Sende Manya diyebilirsin .
  Almiram hiç bir dizi Y.B gibi olamaz bence . Işte aniden gelen merakla okudum okumaz olsaydim psikolojim gerçekten çok bozuldu çok sinirli ve gerginim . Almira Pragyanin kizi Kiarada çok tatli dimi yaa ?
  Defoş Hindistana emek verdim ben kiz orayi sevmek için bissüri sevdiğim oyuncular , günlüklerim boşa olmasin şimdi .Evet aslinda her ülkede varda ne bileyim şaşirdim yaa . Hani derler ya Hindistana ya aşik olursun yada nefret edersin . Ortada bir şey yok. Işte ben aşik olanlardanim. Hem tarihi bir ülke 7 sene önce gördügün bir bina şimdi varsan yine ayni hali ile duruyor . Dine , kültüre bağli bir ülke beni kendine ayri çekiyor . Gidip görmeyi çok istiyorum ve eminim gidicem göricem . Hem istedikden sonra başkalerinin pis ülke laflarina filan kafama takmiyorum . Arkadaşlarimda kimse orayi beğenmiyor mesela . Ama ben vazgeçmiyorum . Yanilmişim o zaman Defoş ben bitdi diye biliyordum her halde başka dizi ile kariştirdim kafam şu an karma karişik durumda .
  Zeynep Züleyha Türkmenistanli değil Sivasli . Bende başta onu Türkmenistanli sanmiştim .

 101. Evet Defnem nüfus çok fazlaymış orada aynen erkeğe değer veriyorlar ya dizilerde böyleyse gerçek ülkede nasıl bilmiyorum ?? başlık parası var orada galiba işte bunlar bir acayipler şuanda yalancı bahar izliyorum maşallah Rk terk etti Maduyu Madu resmen çığlığı bastı Rk diye ülke yıkılsa bu kadar ağlamaz herhalde ☺️☺️ dizilerde belli oluyor ya nasıl oldukları ?? evet Norveç ilgimi çekti baya gelişmiş ülke ya vede çok güzel tam tatilik yeşillik falan vardı ??

 102. Accık izledim GAMZELİM sil baştan konusu çok güzel bakalım nasıl olcak inşaAllah kanalın saçmalıklarına kurban olmaz ???. Bu arada itiraf etmeliyim hintli kadınların makyajları çok ama çok güzel tina duttanın daristiinin acep o suratlara kaç kat astar çekiyorlardır ????? çünkü makyajsız hortlaklara benziyorlar ??? ??

 103. Evet Defnem nüfus çok fazlaymış orada aynen erkeğe değer veriyorlar ya dizilerde böyleyse gerçek ülkede nasıl bilmiyorum ?? aslında dizilerinde açık her şey kadınların nasıl oldukları şu anda yalancı bahar izliyorum maşallah Rk terk etti Maduyu ?Madu resmen çığlığı bastı Rk diye ülke yıkılsa bu kadar ağlamaz herhalde ?? terk ettiğise etti ne bağırıyorsa artık adam açık açık söyledi sahte evlilik yaptım diye ?? evet Norveç ilgimi çekti baya gelişmiş ülke ya vede çok güzel tam tatilik yeşillik falan vardı dedimki kendi kendime ay burada yaşanmazmı dedim şuraya bir oturacaksın uzanıp hayal kuracaksın tam benlik yermiş ??

 104. Şu anda yalancı bahar izliyorum Rk Maduyu resmen terk etti ya adam sevmemiş kıza görüyormusunuz?? bide şu Madu ağladıkça sanki Rk beni terk etmiş gibi oluyorum tövbe tövbe ?? şu hint kızları akılda yok ağlayıp duruyorlar anca

 105. Demekki Zülişin Türkmen bir havası var???
  ???
  NURDANIM senin yeni emojilerın ne kadar güzel güncelleme yaptın zaar???
  Evet dünya iyilerın yuzusuyu hurmetine ayakta. Kurunun yanında yanıp gitmiyoruz çok şükür ???
  NURDANIM bencede çok anlamlı bı dizi Sil baştan gördün dimi Koreli kızları hiç makyaj yapmamış ??? ne dogallar. Ben Hintlilerin makyajını beğenmiyorum hele kırpıklerıne beton döküyorlar sanki zift çekiyorlar ?? ben kaldıramam o kırpıgı ağırlık basar ?
  Ben Drashtı ve Sanayayı beğendim makyajsız tatlı. Ama Drashtının gözleri eşşek gözü olduğu için ÇAKİ BEBEK GİBİ DURUYOR???
  ???
  MANYOŞ ZATEN HİNDİSTANA GİDİNCE KAÇARAK GERİ GELECEKSİN ????YAŞAYARAK GÖR BAKALIM HA?

 106. MANYOŞ sen şimdi beyaz tenli boylu poslu güzel bir kızsın Hindistana gidince kaçırırlar artık seni bir Hindu evlenir Rani olursun bir Rajayla evlenip ???avara huu aa avara huu???
  MANYA sareleri giyer artık. Çilekli pasta yerine çilekli ladular jelabıler yersin ???????

 107. Evet Defnem ya gelen giden Türkmenistandamı yaşıyorsun diyor aslında kabile olarak Türkmenler denir bize bizim oralarda öyle ayrılıyor göçmenler Türkmenler diye öyle tanınıyor ?? ama bende şaşıyorum ya yazan hep Türkmenistandamı yaşıyorsun diye ??

 108. Affedersin Züleyha canım Türkmen lerden senin adın gibi var
  Manyacim Aşgabada varirsam görüşelim tatlım
  Cerencim ben 15 yaşındayım Marydan ben 3 çocuklar inmi var Allah bagişlasin

 109. Manyacım kız hindistana gidince kapkara olursun yanarsın kız kavruk tenli olursun sıcakta ?? bide oralar çok kalabalık kaybolursun maazallah ama yemekleri baya güzelmiş ya okumuştum bir yerde ben önceden kötü zannediyordum hepte pirinç tüketiyorlar baharatlı bol acılı ?? o sıcakta güneş bir taraftan yakıyor bide acı yedimmi Allah korusun

 110. Bir şey değil Zeynep sorabilirsin tabi merak ettiğin soruları öncedende sormuşlardı senin sorduğun soruyu sıkıntı yok ?? orada Züleyha ismi çok galiba bide Züleyha ismi Arapçaya ondan galiba

 111. Ya bu hintlilerin yemekleri gerçekten değişikmiş ya bizim un helvasını top haline getirmişler adını bilmem ne koymuşlar ya bizim tandır ekmeğini yuvarlak haline getirmişler hamuru adını ne koymuşlar ?????? bide çok yağlı yiyorlar diğer ülkeler ise hep balık tüketiyor ve sebze bunlarsa etsiz ve baharatsız yemek yemiyorlar Allah akıl fikir versin ne diyelim ??????

 112. Züleyha canım sen adın burda çok tatlım o yüzden sordum Hindistan insan saniyla 2 yerde duruyor dünya çapında
  Cerencim nerdesin

 113. Görüşeriz tabi Zeynep aslinda benim Lebapdan çok yakin bir arkadaşim var annesi Lebapli babasi ise Türk bir süre ayni okulda okuduk . Onlar babasinin işi yüzünden Aşgabatda kaldilar 7 ay gibi sürede onunla çok yakiniz . Ama Türkiyeye gidiyorlar artik yaşamaya . Kizlar hatirliyorsaniz Maral diye bir kiz yazmişti bahsetdiğim kiz o işte .
  DEFOŞ oraya bir gidim , geri geleceğimi hiç sanmiyorum .
  Ahaha güldirdin beni Defoş tövbe tövbe o ne yaa Hindu ile hayatda evlenmem ben . Manya olayim bana yeter Rani falan hiiiiç gerek yok . Sari giymemde sorun yok ama ;) jalebi ve ladularida yerim ben biliyorsun yabanci mutfak merakimi ;) ;) ;)

 114. Züleyha canım sen adın burda çok tatlım o yüzden sordum Hindistan insan saniyla 2 yerde duruyor dünya çapında gerçekten kaybolursun manyacim ama birlikte gidelim tatlım
  Cerencim nerdesin ??????

 115. Evet Zeynep orada çokmuş ya Züleyha bizim oralarda az galiba ama benim adımda vardır yinede Arapça isim ya ondan işte bide Züleyha Hz Yusufun eşinin adı ??

 116. Manyacım sen Jalebi biliyormusun ya hani şu Kuşinin yaptığı tatlı yuvarlak şekildeydi galiba hiç yaptınmı yani yedinmi ?? biliyormusun derken

 117. Zülişim ne yapim bende güneş kremi filan sürerim cildime ? haa olmadi fayda etmiyor o sicakta bende cilt beyazlatici kremler sürerim Ragini gibi tövbe – tövbe ?? Evet yaa yemekleri harikamiş yemeyi o kadar çok istiyorumki birde onlarin yemekleri el ile yiyince daha bir iştaha yakinmiş . Hele Aloo gobi , Aloo Palak ,
  Pakora , Thali bunlari yemeyi çok istiyorum . Evet yaa bayaği acili yemekleri . Ağzim yanip kulagim yanar ben yesem ?

 118. Göreceğiz MANYOŞ kaçıyor musun kaçmıyor musun ah ah Defoş dedıydı dersin ama iş işten geçer ??
  Kendini bir anda evli çocuklu ve mutfakta yağlı yemekler hazırlarken bulursun????
  Manya hadi bir Pakura pişir bakim hadi ??Tamam Bey
  ???
  ZEYNEP biz seninle tanışıyor muyuz konuştuk mu ah kalbimde kız ben seni ilk kez bugun gördüm öyle bı konuştun kı??
  Kördüğüm yorumcusuyum aslında ben uzun süredir buradaki dostlarımla konuşamıyordum Ah Kalbime de uğruyorum fırsat bulursam

 119. Şu an çok üzgünüm kızlar çünkü bän her zaman ah kalbim dizisini izlereyek uyurdum artı hafta sonları verecek çok üzüldüm
  Sev yeter diziside bitti bende uyuyum artık burada geç oldu Allah rahatlık versin hepimize kızlar

 120. Manyacım aynen ya güneş kremi falan sür en iyisi ?? fayda etmezse pudra falan idare edersin oda güneşte pek değişik durur ?? evet ya yemekleri baya güzelmiş bide çeşit çeşit koyuyorlar ekmeğin yanına adamlar biliyor işlerini ?? turşusu acı sosu ayrı koyuyorlarmış ?? ay orada acı yersen güneşte bir taraftan ağzından ateş çıkıyormuş tövbe tövbe kıpkırmızı olup ?? o kadar acıymış ?️?️ çayları ise bizim neskahveye benziyor ??☕☕

 121. Evet tanışımiyoruz defne ben yeni katıldım ah kalbim sitesine sizin sohbetlerinizi okurdum ordan seni çok iy tanıyorum yazdıklarını cok anlamlı buluyorum bu gün çok gelmedinde o yüzden sordum

 122. Ha öylemi Manyacım yedin demek zor yapımı var gibi ama yağlı tatlı ya Kuşi cazır cazır yağda yapardı tatlı iki dakikada şekil alırdı ????

 123. Ha öylemi Ah kalbim hafta sonu çıkıyor demek üzülme Zeynep en azından yayından falan kalkmadı ama senin için hafta sonu yayınlaması kötü olmuş belki Eylül ayında eski haline döner herhalde ?? kördüğüm dizisi o zamana bitiyor çünkü bilmiyorum tabi

 124. Gece gece değişik olacak ya bu koreliler resmen iğrenç şeyler yiyorlar okuyunca içim bulandı köpek balığı eti yiyorlarmış tövbe estağfurullah ?? bide söylemeye dilim varmıyor canlı canlı ahtapot yiyorlarmış hatta heyecan ve adrealin olsun diye ölen bile olmuş ondan boğazına tıkanıp okuyunca yemek yiyemedim resmen ??????

 125. DEFOŞ soğutucaksin beni Hindistandan . Ben öyle bir kizmiyim allah aşkina . Ben bir kere kariyer yapicam . 2 çocuktan fazlasinida istemem . Bir kere Hintli ile hayatda evlenmem ben . Ben evlenmek istesemde ki istemicem diyelimki istedim annem vermez beni elin Hintlisine ☺ ayy annem versede ben varmam varicak olsam yine varmam . Varmam yani . ASLA ?
  Zülişim zaten makyaj yapmiyorum sevmiyorumda hele o sicak ve güneşte pudra akar gider yüzümde iyy . Çaylarini bilmiyorum ama . Eminim yemekleri çok güzeldir .
  Yok yaa Züliş o kadarda zor değil aslinda . Yani ben pek zorlanmadim .

 126. Tek ben kaldım galiba neyse kaçtım ben Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı rüyalar kızlar yarın daha güzel bir keyifli bir gün olsun hepimiz için ??????????????

 127. Ha öyle mı Zeynep gizli takıpcısın yani sağol canım?
  Ay Zülişim alemsin öldürdün beni gülmekten okuma sende kuzum ????

 128. manyane hintlisi kız olur mu bak ben sadece oyuncularını begeniyorum normal halktan insanların yayışlarını arastırıp okuyup birde hintlilerle konuşunca tiksindim manya şuan tksinmekteyim zaten aman iyice nefret etmeyim
  ama ben sevmiyorum hintlileri
  pisler zaten filmdekiler bikle pis her şeyi etekleriyle sallarıyla siliyorlar fark etmediniz mi
  dizide böyle gercektedah pis
  birde dünyanın en cok tecavuz olyı orda yasanıyormus bi yerde okudum doğrumu bilmiyorum neyse sadece dizilerini seviyorum o kadar

 129. Bende seni vermem zaten MANYOŞUM ??ama Vivi istese koşarak evlenirsin ??
  Ben seni Turkiyeye gelin alacam. İzmire yerleşirsin benimle kız harika yerdir ??

 130. züleyha yengeç sümüklü böcek falanda yiyorlar pişilişlerini netten izledim
  her şey bulamazc mis gibi turk yemeklerini dunyanın hiç terine degişmem :)

 131. Yazıyım öyle kaçıyım o zaman Manyacım aynen pudra uçar gider yine kalırsın kapkara sen en iyisi beyazlatıcı krem sür yada fontaten ?? ya Google bak istersen hindistan yemekleri diye yaz orada bir site var Bir Hayalin Peşinde diye orada çok güzel anlatıyor ya gitmiş kadar oluyorsun yazan kişi gitmiş görmüş ?? baya güzel ve açık anlatıyor istiyorsan bak bir evet çayları neskahve gibi sütlü oluyormuş ☕☕ Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı rüyalar Manyacım hepinize

 132. yaw uzun zamandır yazdıklarınızı okuyordum yazmak istedim yazdım cesaret edip ama beni kaile alan yok adım seyma 19 yas student

 133. Aynen Anonim sümüklü böcek yiyorlarmış biz görsek sümüklü böceği hatta adını duysak içimiz bulanır ?? bunlar buldukları her şeyi yiyorlar bizim Türk yemekleri zaten güzel ve ünlü

 134. ah züleyhacım bi görsen sen ben onları artık iyi tanıdım hem videeo izledim youtbe kanallarından hem bi kaç hintli tanıdım hem vs pisler
  diizileri yine ii zaten oyuncular dışındakileri salla
  herşeyi sallarıylasiliyorlar eteklerine siliyorlar dizide bile görmedin kordugum ah kalbim yalancı bahar hep sallarıyla siliyorlar :)
  birde bi sey gördüm nette hindistanı ….. götürüyor diye hiç izleme miden bulanır

 135. Defnem merak ettim ülke yemeklerini kore yemekleri yazdım resmen iğrençler ya ?? balık çok yiyorlarmış canlı canlı suşi galiba adı ?? çok az pişirmeyi tercih ediyorlar ya ??

 136. canım kendimi tanıttım ben şeyma okuyorum :) tesekurler bende iiim tv de izleyek bişey bulamayınca buraya daldım :)

 137. Yeni biri katılmış Şeyma hoş geldin
  Manya jelabi tarifini versene ya canım Rica ediyorum yarın jelabi yapmak istiyorum.

 138. züleyha sen kore yemegimi diyorsun kız onlar dünyanın en pis mutvaklarından onlar börtü böcek yiyor tavugun ayaklarını şu tırnaklı sarkı kabuk kısım var ya yurudukleri onu bile yiyorlar ne bulurlarsa
  keçinin tuylu derisini tıraşlayıp kızgın yagda kızartıp yıyorlar
  vietnam ise köpek kızartıyor tüyleriyle :)
  iç organlarıyla fareyide aynen restorant yemegi birde bunlar :)

  1. defnem cnm bayramın 1. günü konuştum durumu aynıymış dua edelim arkdaşımız için inşallah güzel haberler gelince size de haber vereceğim

 139. Evet Anonim hintliler pis ya iğrenç bende belgeselde izlemiştim sokakları falan iğrenç her türlü hayvan dolanıyor dizilerdede aynı işte sarilerini her şeye kullanıyorlar ?? televizyonda çıkmıştı belgesel ondan dikkatimi çekti ??

 140. Iyi aksamlar kizlar ne kaynatiyorsunuz??bukez farkli sorayim evet DEFNEM olan ah kalbime oldu.Yeni bolumlere yaklastiklari icin hafta sonlari verilmeye basladi.Yeni diziyi izleyen varmi? ben bir sure alisamam her oyuncu dikkatimi cekmiyor.Ne guzel abhiye kizip duruyordum gercekten bir diziye bu kadar alisicagim aklima gelmezdi.Bazen tv’nin icine girip abhiyi bir guzel tokatlamak istiyorum.Pragya desen hakaretle kovuldugu o eve gurursuz bir sekilde gidip abhiyi album icin ikna etti.Diziyi sadece oyuncular icin izliyorum seneryo akla mantiga sigmiyor.Abhinin tanu ile tekrar etmesi bence vazgecemedigi tek kadin tanu.Pragya da sag kolu bir nevi kurtarici biri olmasa oteki olur.Bende artik hint dizisi izlemeyi dusunmuyorum.

 141. züleyha canım adım seyma canım dizilerdeki insanlar onların en iii insanları basına koy onları sen halkı görsen daha kendine gelemezsin

 142. Nerelisin Şeyma uykumtudmadi kızlar bände geldim kız Züleyha canım bunlar pişmedik yılan bile istiyorlar ya Bide sen biliyorsan söylermisin jelabi tarifini Züleyha lütfen manyacim uyumuş galiba

 143. KIZLAR İYİ GECELER ??
  ŞEYMA BİZİ TAKİP EDİYORSAN TANIYORSUNDUR ZAMANLA KAYNAŞIYORUZ HERKESE KİMSEYİ DIŞLAMAYIZ. SABIR GÖSTER ZATEN ŞU AN KİMSE YOK SİTEDE
  BEN DENİZLİLİYİM AMA İZMİRDE OKUDUM BİR AYAĞIM ORDADIR. ORAYA YERLEŞMEYİ DÜŞÜNÜYORUM ÖLMEZSEM EVLENİNCE INŞALLAH

 144. Evet ya onları diyorum tavuk ayaklarınıdamı yiyorlar içim resmen bulandı ?? ben onu görünce dokunamıyorum ya tik gibi bir şey galiba tövbe tövbe küçükken tavuklar vardı bizde küçükkente dokunamazdım ?? onları nasıl yutuyorlarsa insan yerken boğazında kalır tıkanır ya tövbe estağfurullah diğerlerini düşünemiyorum zaten ??

 145. waw defne demek egelisin okuyorrdum arada ama izmirde okudugunu bilmiyordum hangi univde okudun canım insallah yerleşirsin ama güzel yerine yerleş sehir gürültüsü çekilmiyor bende aranıza daldım baklaım hayırlısı yabiraz ürktüm ama olsun geldim :)

 146. Anonim ben seviyorum işte . Konuşunca niye tiksindinki . Hindistan hakkinda yalniş bilinenler yaz Googla orada 8 ayini geçirmiş bir sarişin bayan sitesinde anlatiyor . Ben araştirdim zaten araştirmadan , bilmeden etmeden hayrani olamam zaten . Haha evet Damini sarisi ile siliyordu fark etdim bunu ? Tecavüz her yerde var ne yazikki ??
  Nee Vivi ay tabiki varirim ama o bende yaşca büyük ? olmadi Vivian ile Izmire yerleşiriz ?
  Evet Züliş bendw dolaşirim öyle site site . Hep gidip görmüş insanlarinin yazdiklari şeyleri okuyorum .
  Benimde uykum yok biraz daha burdayim.
  Kizlar yorumlarim gitmiyor yaa neden ?

 147. züleyha asagıdaki tüm yazdıklarımı oku canım :)
  haklısın hintlisi korelisi hepsi iğrenç mutfk :)
  ne varsa bizde var dimi sebze yemeği et kebab ne arrsan :)

 148. Kesinlikle RÜYAM benim ablam bu konuda hep azarlar beni sende birazcık akıl olsa ruh sağlığın yerinde olsa şu gurursuz hint kızlarını izlemezsin sürekli zırıl zırıl ağlayan ve manyak erkeklerini derdi kızardı bana??Kaynanam ve sen Normal değilsiniz der hep kaynanası Kördüğüm Fanı
  Pragyaya herşey müstehak Abhi kızını da alır insallah o salaktan
  HADİ KALIN SAĞLICAKLA ??
  HERIFLER 10 YILLIK DİZİ ÇEKİYOR KİM ÇEKER ALLAHASEN??YA SABIR YA MUHAMMED

  1. hintlilerin hayata bakışını bu kördüğüm sayesinde anladım mantık ve mantalite sıfır sıfır sıfır :)

 149. Rüya ablacim , Filiz hoşgeldiniz nasilsiniz .
  Zeynep bundan sonraki yorumumda jalebi tarifi vericem senin için şunu gönderim .

  1. manya canım seni görmek de beni mutlu etti bi tanem :) sen nasılsın neler yapıyorsun bakalım

 150. Filizcim seni yakaladı sonunda senden bişey Rica etsem yaparmisin ah kalbim 229 230 231 şarkısının adını söylermisin o şarkıyı çok güzel pragya babasını buluyorya şonda abhi ve pragya niň şo şarkıları ve ormanda evleniyor larya

  1. zeynep canım hemen bakıp söyleyeyim 229. bölümün neresinde çaldı acaba belşli başlı şarkılar çalıdı dikkat çeken bir şarkı çalmadı kesin bildiğim şarkıdır canım tam olarka nberede kaçıncı bölümde çaldı söylersen 2 dk bulup söylerim sana cnm

 151. Anonim okudum kadarıyla kore ve Hint yemekleri baya ünlü ya ama kore daha iğrenç geldi bana ?? hint yemekleri ise daha yağlı ve baharatlı insan yemeye cesaret edemez ikisinede ama kore yemekleri daha kötü diye biliyorum ben ??

 152. manaya canım o dediğin yerleri okudum da benim konuştugum tanıdıgım hintlilerde vardı zaten oyunculardan da sogudum ama oyuncular yine iii
  sen boş ver hintlileri ya haberlerde okudum en fazla tcvuz orda yasanıyormuş toplu tcavuz
  dizilerde bile kızların etrafını bi suru serseri sarıveriyor :) görmedin mi
  birde hindistanı…. götürüyor diye videpo foto var gidenlerin cektiği onu gör tamamen nefret edersin
  adamlardatuvalet yok şhirlerde biler herkes buldugu yere töbe töbe ya
  gidenler nalatıyor izledim okudum
  birde çok bakıyorlarmış yabancılara :) hiç sevmem bana göre değil hindistan

 153. GAMZELİM güncellendi telefon ? ikide bir bacı oluyorum ?? alışamadım sen ne yapıyon uyumadın mı.

  ????

  GAMZELİM şu cennetin göz yaşları nasıl bitti final yaptı geçen gördüm izlemeyw tahammül edemedim

  ???????

  1. ay aya ay nurdanım gelmiş hoş gelmiş abla bir ara mezuniyet töreninden sonra istanbul gezisi yapmayı düşünüyorum hem ticaret hem ziyaret hesabı bazı özel sektör firmaları ile görüşeceğim senin ile aynı havayı soluyacağım nurdanım :) İstanbul’u çok özledim

 154. ayn en züleyha kore mide bulandırıcı börtü böcek ne ararsan var
  hintlilerde yengec sülük falan yiyor ama izledim yemek proğralarındahangi kesim bilemem ama orda cok farklı kesim var

 155. Okudum Anonim olarak yazma istersen bazen karışıyor ya isimler ?? sen bilirsin tabi ya bizim yemekler eşi benzeri yok hepsi ayrı ayrı lezzeti var kore ve diğer ülkelerin yemekleri iğrenç işte biraz İtalya yemekleri güzel makarna ve pizza olarak ondanda ne eti kullanıyorlarsa belli değil ?? ne varsa bizim Türk yemekleri de var

 156. Çok teşekkürler ederim MANYA cim şimdiden sen beni yarı yolda birakmasin kankacim
  Filizcim gitti galiba

 157. JALEBI TARIFI
  Hamur için :
  2 su bardaği un , 2 yemek kaşiği pirinç unu , 1 su bardaği ilik su , 2 yemek kaşiği yoğurt , 1 çay kaşiği kabartma tozu , yarim çay kaşiği zerdeçal tozu
  ( zerdeçel rusça имбирь oluyor ama türkmençe bilmiyorum )
  ŞERBETI IÇIN :
  2 su bardaği şeker , 1 su bardaği su , 1 yemek kaşiği limon suyu .
  KIZARTMAK IÇIN :
  Sivi yağ .
  Yapilişini bundan sonraki yorumumda anlaticam ama bence internetden videosunu izliyerek yapmalisin daha kolay olur senin için .

 158. Evet Rüya ablacım ne desem bilemedim ki şimdi bayramım pek hayal ettiğim gibi geçmedi ya dediğim gibi hasta var bizim evde felçli dedem kalıyor felçli sağ tarafı tutmuyor geçen sene babaannem aynıydı ailece onla ilgilendik zor gerçekten artık biliyoruz hasta bakımını ama işte gelip giden oldu misafir hasta ziyareti onla geçti günüm ?? pek iyi değildi seninki nasıl geçti Bayramın

 159. züleyha canım taam dikkate alıcam
  kız bizdede pizzanın alası var canım onların ne eti oldugu belli dir :)
  sorumu bence bizim soslu kıymalı makarna yı değişmem :)
  manya jalebi dedğin biizm kızarmış hamur tatlısı gibi birşey :)

 160. züleyha canım çok üzüldüm Allah kolaylık versin
  Allah şifa versin babannen iyileştimi canım dedende iyileşir bilirim ben bu durumu cok zor onları öyle görmekte zor ilgilenmekte zor hepi ayrı zor insan içib Allah yardımcın olsun

 161. Iyiyim Filizim .
  O bölümleri pek izlemedim yoksa kesin bulurdum şarkilari . Filiz araştiriyordur sana döner mutlaka .
  Soğutucaksiniz beni Hindistandan.
  Şimdi kaldiğim yerden Jalebiye devam edicem Zeynep .

  1. Main Phir Bhi ŞARKISI ÇALMIŞ BİR ÇOK YERDE O DEĞİLSE BANA TAM NEREDE KAÇINCI BÖLÜMDE ÇALDIĞINI SÖYLERSE HEMEN BULURUM GERÇİİ MANYAN SEN DE BENDEN İYİSİN BU ŞARKILAR KONUSUNDA :)

 162. Türkmen yemekleride lezzetlidir kızlar sorun MANYA dan Kore ve hitliler yemekleri gibi dil bizim yemeklerimiz

 163. Evet Anonim koreliler ne bulsalar midelerine atıyorlar börtü böcek ne varsa okudum zaman işte şaşırdım ya dedim bunlar nasıl geçiyor boğazlarından bilemedim

 164. Teşekkür ederim Manyacım Jalebi tarifi yazmışsın bir bakıyım bakalım nasıl bir şeymiş ??

 165. ZEYNEP CANIM HIZLICA BAKTIM BİR ÇOK YERDE “Main Phir Bhi” ŞARKISI ÇALIYOR. SEN BU ADI YOUTUBEYE YAZ İLK ÇIKAN DİNLE ORTASINA DOĞRU SARDIRIRSAN AH KALBİMDE DEVAMLI ÇALAN ŞARKI O CANIM HABERİN OLSUN EĞER DEDİĞİN ŞARKI BU DEĞİLSE SEN TAM OLARAK KAÇINCI BÖLÜMDE VE NEREDE ÇALDIĞINI SÖYLERSEN HEMEN SÖYLEYEYİM

 166. Zeynep haklisin bizim yemeklerimizde şahane . Mesela bu gün Türk bezelye yaptim tadi bizim sous ile ayni ?
  Ayrica dolma , manti , kebab , pilav , köfte yemeklerimizde çok harika .

 167. Ay Anonimler birbirine karıştı resmen Anonim yok babaannem rahmetli oldu yaşlıydı zaten baya bir dedemde yaşlı bilmiyorum zor ama

 168. Çok üzüldüm Züleyha canım Allah şifa versin tatlım dedene
  Manyacim teşekkür ederim kankacim

  1. AY RÜYA HOŞ GELİDN KIZ BEN DE AYNI MEMLEKETTEYİM YARIMN BEBEK GEZMESİNE GİDECEĞİM HEM OY KULLANMAYA HEM DE MEZUNUYET KEP ATMA TÖRENİMİZ VAR ÇOK YAKINDA ONUN HAZIRLIKLARI VAR İŞTE

 169. Evet Anonim ya İtalyan yemekleride bir çeşit bildiğimiz makarnayı bilmem kaç sos yapıp koymuşlar bizim kıymalı makarna bir tane ya onları okuyunca kıymetini daha çok anladım Türk yemeklerini ??

 170. kız yoktek anonim var ben seyma baska var mkiki şuan yazan züleyha
  Allah rahmet eylesin babannene
  deden için üzüldüm insallah iiileşir canım
  öyle canım o işler ben eskiden beri bilirim kore hin diiz i yemekleri içcecekleri yemek proğramlarını surekli izledim tvden netten halkın ytbe kanallarında cok kişi takip etim izledim hintli arkadasımda var

 171. arkadaşlar şimdi gece 3 e kadar konu yazacağım gece 3 den sonra site sunucu için günceleme yapacak. O zaman konu yazamayacağım şi,mdiden konu yazayım barı :) şimdi kendime bir kahve yapayımn. kimler kahve istiyor bakalım :) bU ARADA KIZLAR YARIN SİTEYE GELİRKEN TARAMA VERİLERİNİ SİLİP GOOGLE AMCAYA GİRİP DİZİCENTER AH KALBİM VEYA DİZİCENTER KÖRDÜĞÜM YAZIP GELİRSENİZ SIKINTI YAŞAMAZSINIZ HABERİNİZ OLSUN SAĞLICAKLA KALIN

 172. Çok teşekkürler filizcim senide yorum tatlım
  Manyacim agzim sulandı ya bizim yemekler gibisi yok ya dimi

 173. Neyse ben kaçtım Allah rahatlık versin iyi geceler tatlı rüyalar kızlar yarın kısmet olursa devam ederiz sohbete ?? hepinize Allah rahatlık versin

 174. aynen züleyha eskiden severdim bende bu hint kore vs suan sevmiyorum sadece diziyi izleyip geciyorum öyle kültürlerinin meraklısı degilim zaten midem bulandı
  makarna vazgecilmez soslu domatesli kıymalı sarımsaklı yoğurtlu :)
  envayi ceşit tatlımız var ya bizim ne ararsan bizde

 175. EVET FILIZIM O BOLUMDE CALAN SARKI MAIN PIR BIHI TUMKO CAHUNKA KACIRILDIGI BOLUMLERDE CALAN SARKI AYNIYDI PRAGYA VURULANA KADAR???

 176. Filizcim öncelikle bän kahve isterim bana yap nolur
  Anonim sanada çok teşekkür ederim bulduğun için

 177. Züliş daha nasil yapilişini yazmadim şimdi yazicam .
  Zeynep Phir Bhi Tumko Chahunga şarkisi Half Girlfriend filminde çaliyor . Harika bir şarki .
  JALEBI YAPILIŞI :
  1. Hamur malzemelerini bir kaba alip kariştirin .
  2. Hamur akişkan ama çok civik olmayacak , krep hamurundan daha kalin .
  3. Hamurun üzerini kapatalim ve 2 saat sicak yerde bekletelim .
  4. Hamurun hazir olmasina bir saat kala şerbeti hazirliyalim .
  5. Şekeri su ile kariştiralim ve ateşin üzerine koyalim .
  6. Kaynadiktan sonra limon suyunu ekleyelim , bir dakika daha kaynatalim ve altini kapatalim .
  7. Hamur üzerine küçük baloncuklar çikiyorsa hamur hazir demekdir .
  8. Derin bir tavaya yaği dökelim ama yağ çok derin olmali Khushiyi izlediyseniz biliyor olmalisiniz ;-)
  9. Hamuru ince başlikli krem torbasina döküyoruz .
  10. Yağ kizgin olmali ama ateşi çok yüksek olmayacak .
  11. Yağin üzerine hamuru sikarak bir halka çizelim ve hemen halkanin üzerinden spiral şeklinde küçük halkalar çizelim.
  12. Çevirerek iki tarafida kizartiyoruz .
  13. Maşa ile çikaralim ve ilik şerbete batiralim .
  14. 3-4 saniye beklettikden sonta çikaralim .
  Ve AFIYET OLSUN .
  ZEYNEP UMARIM YARIN BU TATLIYI YAPARSIN YAZARKEN EMEK VERDIM SONUÇTA BOŞA YAZMIŞ OLMAYIM .

 178. Yalniz makarnanin üzerine peynirde acayip yakişir çok lezzetli oluyor valla canim çekti . Bizim evde makarna peynirsiz yapilmaz .

 179. Aynen DEFNEM nerden bulastim bu diziye hic tarzim digil ustelik zaten ben yabanci dizi izlerim Tatli bela dizisini izledikten sonra dikkatimi cekmeye basladi.Ablan dogru demis.olan aklimizi kaybedicez bu gidisle??allah rahatlik versin iyi geceler bitanem???

 180. FILIZIM ALLAH GONLUNE GORE VERSIN INSALLAH HERSEYIN EN GUZELINE LAYIKSIN CANIM BENIM
  ?????
  ALLAH RAHATLIK VERSIN IYI GECELER KIZLAR SANADA KOLAY GELSIN FILZIM COK YORMA KENDINI

 181. GÜNİNİZ GÜLLER KADAR GÜZEL GEÇSİN HAYIRLI SABAHLAR?????????????????????????????????????

 182. Tabiki de yapicam MANYA canım emeklerinle çok teşekkürler kankacim. ????????❤❤?????????????????????

 183. Pirinç unu ne bizim dilimizde bürünç unumu öyle un varmi ya manyacim
  Allah şifa versin manyacim
  Şimdi malzemeleri almaya geldim

 184. Hayırlı sabahlar günaydın herkese kusura bakmayın yoktum bi gorunim dedim Allah’a emanet olun görüşürüz kusura bakmayın yazamıyorum

 185. KIZLAR FİLİZ YENİ SAYFA VERMEYECEK BUGÜN
  BEN YASAK ELMANIN SON SAYFASINA YAPTIM AÇILIŞI ❤❤

 186. SELAM
  ???
  KIZLAR
  ???

  ..
  .
  RAHATSIZ OLDUĞUMDAN PEK GİREMİYORUM KUSURA BAKMAYIN BİRAZ ÜŞÜTMÜŞÜM ONUN İÇİN PEK GİREMİYORUM
  NOT:SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM?

  ..
  ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu