Gelinim Mutfakta

23 Mayıs Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Hangi Tarif Yapıldı?

23 Mayıs Gelinim Mutfakta programında günün en çok puanını hangi gelinimiz aldı. Bu gün yani 23 Mayıs da hangi tarif yapıldı? Bu gün neler yaşandı? Hepsi ve daha fazlasını yazımızın devamda bulabilirsiniz.

23 Mayıs 2018 Gelinim Mutfakta

Yavaş yavaş final gününe yaklaşıldığı günlerde alınan her puanın çok önemli olduğu günlere geldik. Dün en çok puanı Başak 8 Puan alırken en düşüp puanı  Elif almıştı. Bu hafta Hüsniye hanım ilk gün gelinin tabağını bulabilirken dünkü programda bulamamıştı. Elif ise lezzete önem verilemediğini herkes kendi gelinin tabağını araştırdığını söyleyip bu duruma karşı öfkesini kusmuştu. Bence de haklı bir tepki olduğunu söyleyebilirim.

=> 23 Mayıs 2022 Pazartesi Gelinim Mutfakta Puanları sonucu öğrenmek için tıklayınız.

Program en iyi lezzeti bulmak amacı üzerine kurulmasına rağmen kaynanalar en çok kendi gelinine puan vermek için üstün bir gayret sergiliyor. 23 Mayıs Çarşamba günü hangi tarif yapıldı? Fatih Ürek bu yemek için çok doyurucu bir yemek olduğunu söyledi. Bakalım bu tarifin adı yani yemeğin adı  patates mantısı. Ben de ilk defa duydum. Size benim gibi ilk defa duyanlar için malzemeleri sizlerle paylaşıyorum.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

Patates Mantısı Malzemeleri
4 Adet orta boy patates
2 tatlı kaşığı tuz
2 çay kaşığı karabiber
1 tatlı kaşığı kuru nane
1 çay kaşığı muskat rendesi
1-2 tutam kıyılmış maydanoz
1 litre su

Kıyması için
130 gr kıyma 
1 adet küçük baş soğan
2 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber

Servisi için
1 kap yoğurt
2 diş sarımsak

Patates mantısı için Fatih Ürek, 50 dk süre verildi. Kaynanalar son tüyolarını gelinlerine verdikten sonra bekleme odasına geçtiler. Çiğdem hanım dünden kalan tartışmayı geri başlattı. Kendileri 15 bileziği aldıktan sonra Hanife hanım birden ayağı burkuldu numarası yaptığını ve bu oyunlara inanmadığını söylerken Hanife hanım sağlıkla alay edilmez diyerek karşı çıktı.

Gelinler ise aynı meselenin başka bir boyunu yemek yaparken tartışmaya devam ettiler. Üç gelin Başaka ve kaynanasının her daim nasıl bulduğunu konuşup tartıştılar. Hatice ise kaynanasının kendisine yaparsın edersin sözlerinden rahatsız olduğunu ve kendisine hediye ettiği mutfak önlüğünü çıkartıp programın önlüğünü takmaya başladı. Hüsniye hanım bunu görünce ne yapacak? Gelinim Mutfakta 23 mayıs da alınan puanlar alt kısımda verilmiştir. 

23 Mayıs Gelinim Mutfakta En Yüksek Puanı Kim Aldı?

23 Mayıs Gelinim Mutfakta en yüksek puanı kim aldı? En düşük puanı kim aldı? Gelinlerimiz bu gün patates mantısı yaptılar. Süre olarak 50 dakika sürede yapmaya çalıştılar. Bakalım kim ne kadar puan aldı? Alt kısımda ayrıntılı olarak yazılmıştır.

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 4
Elif: 5
Hatice: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 4
Elif:  1
Hatice: 3

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 2
Elif: 1
Hatice: 1

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 5
Elif: 4
Hatice: 1 

Gelinim Mutfakta 23 Mayıs Çarşamba günü en yüksek puanı Başak alırken en düşük puanı Hatice aldı. 

Gelinim Mutfakta 23 Mayıs Fragmanı

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu