Gelinim Mutfakta

23 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu? Kaynanalar Yeni Gelin Emine’ye Kaç Puan Verdiler

Gelinim Mutfakta 23 Temmuz Günün birincisi kim oldu? Kaynanalar günün birincisine kaç puan verdiler. Bu gün yarışmaya dahil olan Emine kaynanalar konseyinden kaç puan aldı? Bu gün 23 Temmuz pazartesi Gelinim mutfakta günü hangi yemek yapıldı? Malzeme listesi ne? Gelinim mutfakta toplam puanları da en alt kısımda verdik. Tüm bunları sizleri için bu yazımızda hazırladık.

Gelinim Mutfakta 23 Temmuz Günün Birincisi Ve Günün Yemeği 

Gelinim Mutfakta 24 Temmuz Salı Günün Birincisi kim olduğunu anlattığımız yeni konumuza geçmek için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. 2018 yılının yaz ayına damga vuran yarışma programları arasında zirvede olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. İlk zamanlar yayın saati toplamda bir saat sürerken şimdi yayın saati 3 saat kadar uzatıldığını gördüm. Özellikle Cuma günü yayın saatinin üç saat olması insanları sıkabilir. Buradan kanal yetkililerine bu konu hakkında duyarlı olması gerektiği konusunda uyarmak istiyorum. Yarışmanın harika konsepti maksimum iki saati kaldırabileceğini belirtmem gerek. Yarışma hakkında kısa bir uyarı yaptıktan sonra bu hafta gelinim mutfakta yarışmasına yeni gelin ve kaynana katıldı. Peki ama kim elendi de bu gelin geldi diyenler olabiliyor. O yüzden her pazartesi kimin yerine geldiğini anlatma gereği hissediyoruz. 23 Temmuz Pazartesi yarışmaya dahil olan Emine kim olduğunu yazdığımız yazımızda ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton].

23 Temmuz Pazartesi Gelinim mutfakta puanlamasına bakmak için bu sayfaya geldiyseniz en alt kısımda gelinlerin aldıkları toplam puanları verdik. Uzun yazımızı okumak istemeyenler bu kısmı geçebilirler. Geçtiğimiz hafta talihsizlik yaşayan Elif, bu talihsiz şansı peşini bırakmadı. Bunun en büyük nedeni ise Ezgi kendi yemeklerini şeflerin anlattığı gibi değil, farklı yapması ve kaynanaların da farklılaşan gelin Ezgi’ye yüksek puanlar vermesinden kaynaklandığını söylemeliyim. Bakalım Ezgi bu farklılaşma olayını abartıp bu hafta da devam edebilecek mi? Fatih bey bu duruma neden müdahil olmadığını da ayrıca merak etmekteyim.

Sonuç da aynı şekilde olması gereken ve şeflerin istediği gibi yapılması gereken tarifi Ezgi açıkça ihlal etmekte. Bu durum yarışmanın kurallarına uygun olmadığını düşünmekteyim. Böyle farklılaşan gelinlerin tabaklarına direk her kaynanadan bir puan almış gibi işlem yapılsa bir daha bunu yapamazlar. Asıl konumuza dönelim. Gelinim mutfakta 23 temmuz günün birincisini belirlemek için bu gün gelinler hangi yemeği yapacaklar? Malzeme listesi var mı?

23 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği İzmir Köftenin Malzemeleri

 • 350 gram kıyma
 • Bir dilim bayat ekmek içi
 • 1 adet yumurta
 • bir adet soğan
 • 10 adet dal maydanoz
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • bir tatlı kaşığı karabiber
 • 2 tatlı kaşığı kimyon
 • 1 adet patates
 • 5 adet sivri biber
 • 1 adet domates rendesi
 • bir tatlı kaşığı tereyağı
 • Bir çorba kaşığı sirke
 • bir çay kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı şeker
 • 1,5 Su bardağı su

Gelinler geçtiğimiz hafta bir puanın bile ne kadar önemli olduğunu, dün altını alan gelin bu gün gidebileceğini bizzat yaşayarak öğrenen gelinler tarifi ve gramajlarını dikkatle not aldılar. Ardından kaynanalar gelinlerine günün yemeğini nasıl yapacakları konusunda bilgi verdikten sonra kaynanalar izleme odasına geçti ve bu gün yarışmaya dahil olan kaynana Fatma’yı yakından tanıya çalıştılar. Diğer taraftan Gelinlerde bir taraftan günün yemeğini yaparken diğer taraftan bu gün yarışmaya dahil olan Emine’i daha yakından tanımak için sorular sordular.

Normal günlerin aksine bu gün diğer günlere nazaran daha sakin geçtiğini sanki yarışmacılarda Pazartesi sendromu olduğunu gördüm. Gelinim Mutfakta 23 Temmuz günün yemeği belirtilen süre içerinde gelinler tamamladı ve Gelinim Mutfakta 23 Temmuz puanlama aşamasına geçildi. 

Gelinim Mutfakta 23 Temmuz Puanları (23/07/2018 Pazartesi)

Bu günü kaynanaların vereceği puanlar arasında en çok yeni gelen gelin Emine ve Ezgi’ye verecekleri puanları merak ettiğimi söylemeliyim. Ezgi geçen haftalarda yaptığı diğer gelinlerden farklılaşma çabasında olacak mı? Yeni gelin kaç puan alacak? Kaynanalar yaptığı yemeği beğenecek mi? Tüm bu soruların cevaplarını alt kısımdaki gelinim mutfakta puanlama da verelim.

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

23 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (23.07.2018 Pazartesi)

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 2
Özlem : 5 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 3
Emine : 1

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 1
Özlem : 4
Ezgi : 2
Emine : 5 ⇒ Fatma’nın Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Cansu : 5
Özlem : 2
Ezgi : 1 ⇒ Reyhan’ın Gelini
Emine : 2

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5  ⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 1
Ezgi : 2
Emine : 2

23 temmuz pazartesi Haftanın ilk günü kaynanaların verdiği puanları gelinlerin yarışmaya katıldığı sıraya göre tek tek aktaralım. Cansu 13 puan, Özlem 12 puan, Ezgi 8 puan, Emine 10 puan aldı. Bu puanlar çerçevesinde Gelinim mutfakta 23 temmuz günün birincisi Cansu oldu. Bu hafta içerinde gelinlerin aldığı puanların toplamını altınları almada baz alınan puanları ise her zaman en alt kısımda vereceğiz. Gelinim Mutfakta Toplam puanları alt kısımda verildi. 24 temmuz günün birincisi kim olduğunu yukarıdaki sayfa başındaki tıklayınız bağlantısına basarak ulaşabilirsiniz.

23 Temmuz Pazartesi – 27 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanları

Cansu’nun puanı : 13
Özlem’in Puanı : 12
Ezgi’nin Puanı : 8
Emine’in Puanı : 10

Gelinim Mutfakta 97. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=pUXnFMYAuIg

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu