Zuhal Topal'la Sofrada

24 Eylül Zuhal Topal’la Yemekteyiz Kim Birinci Oldu? Yemekteyiz 24 Eylül Kim Kazandı

24 Eylül Zuhal Topal’la Yemekteyiz Kim Birinci Oldu sorusu kesin olarak belli oldu. Bu yazımızda 13-17 Eylül Yemekteyiz kim birinci sorusun cevabını bu haberimizde bulabilirsiniz.

20 Eylül 2021 tarihinde başlayan yarışma programında bu zaman kadar yarışan yarışmacılar arasında henüz sunucunun beğeneceği bir menü ya da bir yemek yapan yarışmacı çıkmadı. Bu haftada aksilikler üst süte gelmesi, kebap ustasının bile hata yapmasına neden oldu.

=> 1 Ekim Cuma Zuhal Topal’la Yemekteyiz Bu hHafta Kim Kazandı öğrenmek için tıklayınız. 

Zuhal Topal daha önce sunduğu Zuhal Topal’la Sofada programında birbirinden iddialı yarışmacılar yarışmış, sunucu olarak Zuhal Topal hangi menüyü seçeceğini şaşırmıştı. Şimdi ise iki haftayı geride bırakan yemekteyiz programında harika yemek yapan, eksiksiz her şeyi ile %100 hazır bir sofraya ne Zuhal Topal, ne de izleyenler denk gelmedi.

Zuhal Topal’la sofrada 24 Eylül Cuma kim birinci olduğu sorunun cevabına geçmeden önce yarışmanın formatında ki büyük eksiklikler var.

24 Eylül Zuhal Topal'la Yemekteyiz Kim Birinci Oldu - Sibel
24 Eylül Zuhal Topal’la Yemekteyiz Kim Birinci Oldu – Yarışmacı Sibel

Atalarımız bile “kimse kendi yoğurdum ekşi demez” diyerek yıllar önce bu duruma son noktayı koymasına rağmen biz hala bu ata sözünü değiştirmeye çalışıyor. Zira yarışmada ilk gün yarışan kendi puanlarını kimse geçmemesi için en düşük puanları özgüre verebiliyor. Dolayısı ile yarışmada hiç bir zaman adalet gelmiyor.

  1. Yarışmacılar 1 ile 10 puan arasında puan vermeli
  2. Yarışmacılar verdiği puanları başka rakibine vermemeli
  3. Haftanın ortak yemeği seçilmeli
  4. Yarışmacılar seçilirken elemeden geçirilmeli
  5. Yarışmada sadece gelin kaynana formatında olmalı

Bu şartları yemekteyiz formatı bir an önce bünyesine alması gerekiyor. aksi halde değil Zuhal Topal, Angelina Jolie bile gelse programın reytingleri artmaz.

24 Eylül Zuhal Topal’la Yemekteyiz Kim Birinci Oldu

20 Eylül Pazartesi günü başlayan yarışma programında birbirinden iddialı sözlerle bu hafta 15.000 TL’yi kazanacağını dile getiren yarışmacılardan geriye sadece hüsran kaldı. Kimisi aşçı olduğu halde pilav yapamadı. Kimisi yılların ev hanımı olmasına rağmen ortaya iyi bir yemek çıkarmadı. Ya da menüsü eksik yemekler çıkardı.

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Sibel Nazire Özgünaydın
Zuhal Topal’la Yemekteyiz Sibel Nazire Özgünaydın resmi

Hal böyleyken bu hafta kötünün arasında bir ili seçilecek. Yarışmacıların hafta başında beri rekabetine bakıldığında 24 Eylül Cuma Yemekteyiz kim kazandı sorusuna cevap olan yarışmacının da kim olduğu netlik kazandı. İşte o yarışmacının hem puanları hem de ismi açıklanmıştır.

Sibel Nazire Özgünaydıın’ın Puanları

Gülcan Güvenç  5
Aala Abed  6
Gülay Kurt  2
Cüneyit Akın  4
Zuhal Topal    7
TOPLAM:   24

*Özlem Çelik’in Puanları*

Bu hafta 20-24 Eylül Zuhal Topal’la Yemekteyiz haftanın birincisi Özlem Çelik oldu.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu