Gelinim Mutfakta

24 Mayıs Gelinim Mutfakta Gününü Birincisi Kim Oldu? Gelinim Mutfakta Hangi Yemek Yapıldı

Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe Günün Birincisi kim oldu? 24 Mayıs Perşembe Gelinim Mutfakta hangi yemek yapıldı? Kaynanalar en çok kime puan verdi?  24 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisi kaç puan aldı? Hepsi ve daha fazlasını bu yazıda bulabilirsiniz.

24 Mayıs Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim Oldu?

En yakın olan ve bu zamana kadar en düşük puanı alan Elif, bu gün elinden geleni yapacaktır. Ancak Elif, ben ne kadar güzel yemek yaparsam yapayım kaynanalar kendi gelinlerin tabaklarını bulmak istediklerinden daha kötü olan yemeklere puan verdiğini defalarca dile getirdi. Bunların dışında dün Başak tarifteki malzemelerin tamamını kullanmadığı için final gün toplam total puanından üç puan düşüleceğini Fatih Ürek söyledi. Artık gelinler birbirlerin masalarına daha dikkatli bakmaya ve malzemenin tamamının kullanıp kullanılmadığını dikkat etmeye başlayacaklardır.

=> 24 Mayıs 2022 Salı Gelinim Mutfakta Puan Durumu sonucu için lütfen tıklayınız.

Başak tüm gelinlere karşı laf yetiştirmeyi başarıyor. Üstüne kaynanalara da kahve ve çay götürme meselesinden tepkisini çekmişti. Bu gün Başak’a az puan vermek için çabalasalar da kaynanaların Başak’ın tabağı diye verdiği puanlar bakalım kimlere gidecek. Hüsniye hanım da bir türlü kendi gelinine beş puan veremedi.

[pembebuton]Gelinim Mutfakta 24 Eylül Pazartesi[/pembebuton] puanlarını ve çeyrek altını görmek için tıklayınız. 24 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisi olduğu şimdiden merak konusu oldu. Zira haftanın final gününe bir gün kalması gelinlerimizi iyiden iyiye strese soktu. Şu ana kadar elenme sınırında Elif ve Hatice var.

Pazartesi günü beş puan verdikten sonra salı ve çarşamba günü yapılan tariflerde Hüsniye hanım kendi gelinine düşük puanlar vermesi Hatice’yi çileden çıkardığı gibi rakibi Yurdanur da Hatice içi üzüldüğünü, diğer kaynanalardan yüksek puan almasına rağmen Hüsniye hanımın verdiği puanlar seni eleme potasına yaklaştırdığını açık açık söylemişti. Bu gün Hüsniye hanımın vereceği puanlar merak konusu oldu.

Hadi sizleri daha fazla bekletmeyelim. Önce bu gün yani Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe Hangi Yemek Yapıldı? onu aktaralım. Belki bu tarifi yapmak isteyenler için malzeme listesini yazalım ardından kaynanaların verdiği puanları söyleyelim. Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe  günü köfteli islim kebabı yapılacak. Önce kebabın tarifi verilecek ardından 24 mayıs gelinim mutfakta günün birincisinin aldığı puan liste halinde en alt kısımda verilecek.

Gelinim Mutfakta 24 Mayıs Perşembe Hangi Yemek Yapıldı

24 Mayıs Gelinim Mutfakta Perşembe günü köfteli islim kebabı yapılacak. Tarifi tutturmak gayet zor olması gelinlerin işlerini zorlaştırdığını daha önce yapmış biri olarak söyleyebilirim. Çünkü sarımsağın yoğunluğu patlıcanın dengesi çok önemli. Malzemelerin her biri dengede olmalı ve tatlar bir birini bastırmamalı. Bu gün Ramazan orucunun 9. günü hangi yemek yapayım diye düşünenler için güzel bir öneri olduğu için tarif listesini alt kısımdan sizlerle paylaşıyorum.
Köfteli Silim Kebabı Malzeme Listesi

Gelinim Mutfakta Program kapak resmi

250 gr kıyma
Yarım ekmek içi (Ufalanmış)
1 Adet orta boy soğan
1 çay kaşığı tuz
1 çay kaşığı karabiber
1 adet yumurta
3 diş sarımsak
1 yemek kaşığı salça (Biber/domates Tercihe göre)
1 su bardağı su
4 adet küçük domates (Çer domates değil)
2 Adet yeşil biber
3 adet orta boy patlıcan

Fatih Ürek, kaynanalar bu tarifin nasıl yapılacağını gelinlere tüyoları ile birlikte aktarması için 90 saniye verdikten sona kaynanalar dinlenme odasına giderken Köfteli İslim kebabının yapılması için 50 dakika süre verildi. Süre ciddi manada az olduğunu ve gelinlerin işlerinin zor olduğunu söyleyebilirim.

Süreyi başlattıktan sonra gelinler tarifi yetiştirmeye çabalarken bir taraftan da rakiplerine karşı laf yetiştirmeyi de ihmal etmiyorlar. Tüm gelinler Başak’a karşı tavır takınıyorlar. Kaynanalar da aynı şekilde Başak’ın tabağı diye 1 verdiklerini ama başkalarına birlerin gittiğini Başak’a ise yüksek puan verdiklerini konuşuyorlar.

Bu hafta en düşük puan alan hatta geçen hafta da en düşük puanları alan Hatice’ye fan grubundan hediye geldi. Bu Hatice’nin moral ve motivasyonunu olumlu yönde etkiledi. Tarifleri yapıp sunuma hazır hale getirdikten sonra kaynanalar puanlamaya geçti. 24 mayıs gelinim mutfakta günün birincisisi kim olduğunu en alt kısımda alt kısımda verilmiştir.

24 Mayıs Gelinim Mutfakta En Yüksek Puanı Kim Aldı?

24 Mayıs Gelinim Mutfakta günün birincisisi kim oldu? Puanları vermeye geçmeden Başak’ın, Hatice’nin fanlarının küçük yaşta çocuk olduğunu söyleyip bence terbiyesizlik yaptığını hatta haddini aştığını söyleyebilirim. Çünkü Hatice’nin fanlarını çocuk diyerek onlara karşı terbiyesizlik yaptı. Bence  özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum.

Kaynanalar puanlamaya geçmeden önce akıllarından bir tek hedef olduğunu, bu hedef ise Başak’a en düşük puanı verip kendi gelinlerinin tabaklarına en yüksek puanı verme niyetindeler. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Neden mi? gelin puanlamaya bakalım ne dediğimi anlayacaksınız. 

Kaynana Suna’nın verdiği Puan
Başak: 3
Yurdanur: 5
Elif: 1
Hatice: 2

Kaynana Çiğdem’in verdiği Puan
Başak: 1
Yurdanur: 5
Elif: 4
Hatice: 1

Kaynana Hüsniye’nin verdiği Puan
Başak: 4
Yurdanur: 5
Elif:  1
Hatice: 2

Kaynana Hanife’nin verdiği Puan
Başak: 5
Yurdanur: 1
Elif: 2
Hatice: 1

24 Mayıs Perşembe günü Gelinim Mutfakta yarışmasında gelinlerimizin aldığı puanları tek tek veriyorum. Başak 13  puan Yurdanur 16 puan, Elif 8 puan, Hatice  6 puan aldı.  Gelinim Mutfakta 24 Mayıs günün birincisi Yurdanur olurken en düşük puanı Hatice aldı. Hatice için tehlike çanları çalmaya başladı.

24 Mayıs Gelinim Mutfakta Fragmanı

 

 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu