Gelinim Mutfakta

24 Temmuz Salı Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kaç Puan Aldı? Günün Yemeği Ne?

Gelinim mutfakta 24 temmuz günün birincisi kim oldu? Kaynanalar konseyinden gelinler kaç puan aldılar? Bu gün hangi yemek yapılacak? 24 temmuz gelinim mutfakta puanları ile günün yemeğin malzeme listesi ne? Tüm bunları bu yazımızda bulabilirsiniz. [pembebuton]Gelinim Mutfakta 24 Eylül günün birincisi[/pembebuton] kim ve çeyrek altını kimin aldığını görmek için tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 24 Temmuz Günün Birincisi Kaynanalardan Kaç Puan Topladılar?

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz kim kazandı ve kim elendiğini görmek isteyenler [saributon]Buraya[/saributon] basıp ilgili yazıya ulaşabilirler. Gelinim Mutfakta 25 Temmuz Çarşamba Gününü Birincisi Kim Olduğunu yazdığımız yeni yazımıza ulaşmak için [pembebuton]Tıklayınız[/pembebuton]. Hafta içi her gün saat 12:15 de kanal D ekranlarında yayınlanan Gelinlerin yaptığı tarifi, kaynanalar tarafından puan verildi, asıl amacın hem lezzetli tabağı hem de bu tabaklar arasında kendi gelinin tabağına en yüksek puanı vermek olan Gelinim Mutfakta yarışma programında yeni bir hafta başladı. Tabi beraberinde ise yeni bir yarışmacı da programa dahil oldu. Bu hafta yarışmaya Emine ve kaynanası Fatma hanım dahil oldu. Emine eşi ile beş yıllık evli olduğunu ve bir kızları olduğunu aslen Ordulu olduğunu bizler ile paylaştı.

Diğer taraftan kaynanası Fatma hanım da aslen Rizeli olduğunu ama gelini ile birlikte İstanbul’dan katıldığını söyledi. Benim ilk izlenimlerin Fatma hanım, Başak’ın kaynanası Hanife hanımdan çok izler taşıdığını gördüm. Diğer taraftan Emine ise ilk yayın heyecanından mıdır bilemiyorum Başak gibi fevri hareketleri yapmadı ve gayet sakin davranışlar sergiledi. Bu durum sonradan değişir mi bilemiyorum. Geçen hafta yarışmaya katılan Ezgi ilk günler gayet sakin olsa da sonradan bu durumun değiştiğini gördük. 

Bu gün 24 Temmuz Salı günü gelinim mutfakta günün birincisi kim olacağı şimdiden merak konusu oldu. Bu yazımızda gelinim mutfakta puanları vereceğiz ama önce günün yemeği ne olduğunu ve malzeme listesi ne bunlardan bahsedeceğiz. Ardında Gelinim Mutfakta puanlama aşamasına geçeceğiz. Gelinim Mutfakta 24 Temmuz gününü birincisini belirleyecek olan günün yemeği Hellimli Sebze burger yapacaklar. Şimdi bunun malzeme listesini verelim.

Gelinim Mutfakta 24 Temmuz Günün Yemeği ve Malzemesi

 • 250 gram hellim peyniri
 • 1 adet kabak
 • bir adet havuç
 • 2 adet taze soğan
 • yarım bağ maydanoz
 • yarım bağ dereotu
 • 4 temek kaşığı un
 • 4 yemek kaşığı ekmek kırıntısı
  2 adet yumurta
 • 1 tatlı kaşığı tuz
 • 1 çay kaşığı karabiber

Gelinim Mutfakta Program kapak resmiKızartmak için

 • Ay çiçek yağı

Sosu için

 • 2 Yemek kaşığı süzme yoğurt
 • 2 yemek kaşığı mayonez
 • 5 dal taze kekik
 • 1 adet limon kabuğu rendesi
 • 2 çay kaşığı tuz

Burgeri için

 • 6 adet burger ekmeği
 • 2 adet domates

1 adet kırmızı soğan

Dün günün birincisi olan Cansu her zamankinden daha neşeli ve istekli olduğunu gördüm. Bu gün yapılacak yemeğin malzemesini çok dikkatli not aldı. Tabi diğer gelinlerde dikkatle verilen malzemenin gramajlarını not aldılar. Dün Ezgi diğer gelinlerden yemeğini fazlaca ayrıştıramadı. Bu yüzden çok iyi puanlarda alamadı. Bakalım bu gün nasıl bir yol izleyecek, bunu izleyip göreceğiz.

Gelinim Mutfakta 24 Temmuz Puanları (24/07/2018 Salı)

Haftanın ikinci günü yemeği yapıldı. Gelinler verilen sürede içerisinde Fatih beyin söylediği yemeği vaktinde yaptılar. Gelinlerin gözü Ezgi’nin farklılaşan yemeğinin olup olmadığına dikkat ettiler. Ancak bir yemeğin tuzlu veya tuzsuz olmasını bilmediklerinden dolayı kaynanaların değerlendirmesine kaldı. Ezgi, dünkü yapılan puanlamada en düşük puana sahipti. Bu gün sıçrayıp yapabilecek mi? Gelinim Mutfakta 24 Temmuz günün birincisi birazdan kaynanaların vereceği puanlar neticesinde belli olacak.

24 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (24.07.2018 Salı)

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Cansu : 3 puan
Özlem : 5 puan
Ezgi : 2 ⇒ Reyhan’ın Gelini
Emine :1 puan

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 1 ⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 5
Ezgi : 3
Emine : 4

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 3
Özlem : 1 ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 1
Emine : 5

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 5
Özlem : 2
Ezgi : 1
Emine : 4 ⇒ Fatma’nın Gelini

Bu haftanın ikinci günün puanları da verilmiş oldu. Yukarıda ki puanlar neticesinde 24 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi ve sonuncusu kim olduğu ortaya çıktı. Önce tüm gelinlerin aldığı puanları yarışmaya katıldığı sıra baz alınarak verelim. Cansu 12 puan, Özlem 13 puan, Ezgi 7 puan, Emine 14 puan aldı. Bu gün iyi performans gösteren günün gelini altınları almaya bir adım daha yaklaşmış oldu. Bu puanlara göre gelinim mutfakta 24 temmuz günün birincisi Emine oldu. Gelinim Mutfakta toplam puanlarına bakacak olursak kim altınlara yakın kim elenmeye yakın bir görelim. 25 Temmuz Çarşamba günün kim birinci olduğunu yazdığımız yeni sayfamıza geçmek için üst tarafta tıklayınız butonuna basarak ulaşabilirsiniz. 

23- 24 Temmuz Salı – 27 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanları (Salı)

Cansu’nun puanı : 13 + 12 = 25
Özlem’in Puanı : 12 + 13 = 25
Ezgi’nin Puanı : 8 + 7 = 15
Emine’in Puanı : 10 + 14 = 24

Gelinim Mutfakta 98. Bölüm 25 Temmuz Çarşamba Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=smxmzcoMaEQ

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir Yorum

 1. fatih bey size hayranım cok seviyorum cok başarılısınız pragamınızı hergün izliyorum her şey gönlünüzce olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu