Diriliş Ertuğrul

25 Nisan Diriliş Ertuğrul Fragmanı Ve Özeti Saadettin Köpek Ölecek Mi?

25 Nisan Diriliş Ertuğrul Fragmanı ve diriliş 116. bölüm özetini sizler ile paylaşacağız. Bu bölümde gerçekleşmesi beklenen en önemli olay Ertuğrul bey Emir Saadettin’i öldürecek mi? Yoksa adalete mi teslim edecek. Şimdi sizlere diriliş son bölüm de neler olduğunu ayrıca gelecek hafta yayınlanacak bölümün tüyolarını paylaştığımız diriliş 116. bölüm özeti ile sizleri buluşturalım.

Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Özeti

25 Nisan Diriliş Ertuğrul fragmanı yazımızın en alt kısmında video şeklinde eklendiğini söyleyerek gelecek haftaya yayınlanacak olan Diriliş Ertuğrul 116. bölümünde Ertuğrul bey, Emir Saadettin Köpek’e yem atıp istediği yere gelmesini ister. Emir de aynen Ertuğrul’un tuzağına düşer. Ertuğrul bey Vezir Saadettin’i yakaladım derken Günalp çıkagelir.

İlk başta Vezirden yana tavır sergiliyor muş gibi yapsa da Vezir’in gerçek yüzünü gördüğü için Ertuğrul beyden yana tavır takınacak. Ertuğrul bey Emir Saadettin’in kellesini orada almayıp Sultan Gıyaseddin’in huzuruna getirecek. Normalde tarihte Emir Saadettin sarayda bizzat Sultan Gıyaseddin tarafından kellesi alındı. Eğer tarihe uygun olacaksa Sultan Saraya gidecek. Ertuğrul da Emir’i saraya getirip yargılandıktan sonra kellesini bizzat Sultan alacaktır. Vezir Saadettin’in kellesini bizzat Ertuğrul bey aldı. Normalde bu kısım haftaya yayınlanması bekleniyordu. Bundan sonra Osman’ın yolu dizisinin alt yapısını oluşturmaya başlayacaklar. Söğüt’e taşınama ve orayı yurt tutma Osman’ın büyümesi v.s olaylar gerçekleşecek.

Diriliş Ertuğrul son bölüm de neler oldu? Ertuğrul bey Sivas valisi Hüsameddin Karaca’nın desteği ile Emir Saadettin’in atoğına bir haberci gibi girmeyi başarsa da karsında Vezir Saadettin yerine Kaledar Günalp ile karşılaşınca şaşırır. Günalp ise merakını direyelim Ertuğrul diyerek buraya nasıl geldiğini ve otada neden Vezir Saadettin’in olmadığını anlatayım diyerek sözlerine başlar. Gözlerini kin ve kan bürüdüğü için takip ettiğini yolun Emir Saadettin’i öldürmek için kat ettiğini anlayınca senden önce gelip durumu Emir Saadettin Köpek’e bildirdiğini söyler. Ertuğrul bey de ya adaletin ya da zulmün yanında olacaksın ya da adaletin yanında olacaksın diyerek tercih yapmasın ı istese de Günalp’in gözleri kör olmuştur.

Saadettin Köpek Ölecek Mi? Diriliş Son Bölüm

Emir Saadettin Köpek ölecek mi? Ertuğrul kılıçsız olmasına rağmen ona saldırmış ve Ertuğrul’un kolunu yaralamıştır. Ertuğrul kıvrak zekası ile Günalp’in elindeki kılıcını alıp rehin alıp, otağın dışarısına çıkartır. Baban gibi sevdiğin Vezir şimdi seni koruyacak mı gör de gerçek yüzünü anla diyerek Emir ve askerlerin karşısına Günalp’in boğazına dayadığı kılıç ile dışarı çıkar. Saadettin, devletin bekası için oğlumdan çok sevdiğim Günalp’i bile öldürmekten çekinmeyeceğini söyleyince Ertuğrul, Günalp’in kulağına sessizce bak baban kadar çok sevdiğin adamın gerçek yüzünü gör.

Emir Saadettin öldü mü?

Ertuğrul, ben kargaşa çıkmasın diye kılıcımı bırakıp hayatını bağışlıyorum deyip Günalp’i serbest bırakır. Asılmak için otağın dışarısına Ertuğrul beyi çıkarttıkları anda Turgut Saadettin köpeğin boğazına kılıcını dayayıp Ertuğrul beyi serbest bırakılmasını ister. Günalp’in yaveri Aydoğmuş Sultan Gıyaseddin’i öldürmek için Kayı obasını basıp milleti kılıçtan geçirmeye başlasa da Bamsı kontrolü ele alır. Aydoğmuş ve askerlerini etkisiz hale getirir. Sultan Gıyasededin Aydoğmuş’un kellesini alır.

Emir Saadettin Köpek Öldü Mü?

Saadettin Köpek öldü mü? Turgut, emir Saadettin’i yakalaması Ertuğrul’un canını kurtarmıştır. Değiş tokuş esnasında Emir, Ertuğrul’u öldüreceğine and içerken Ertuğrul ise adaletin kılıcından nasibini alacağını söyleyip Vezir’in ordusunun bulunduğu yerden geldikleri gibi sağ salim kurtulur. Ancak Kayraldı kaçmaları için verdiği atların nallarını çıkardığı için atlar bu halde çok fazla ilerleyemeceğini söyleyip peşlerine düşmek isterler. Ancak havanın kararması buna engel olsa da Günalp ben karanlıkta bile iz sürebileceğini söyleyip ordugah dan ayrılıp Ertuğrul’un peşine düşer.

saadettin köpek ölecek mi

Togan bey hemen Ertuğrul ve alplerinin yanına gidip Vezir, peşlerine düştüğünü ama girişimleri sayesinde dere boyuna yönlendirdiğini Günalp ise ordudan ayrı başka koldan arama yapacağını haber edince Ertuğrul da köpeğe bir yem atalım diyerek kolundaki kanlı bezi dere boyuna atar. Bu arada Bamsı, Tekfur Kritos’un  obaya saldırmak istediğini muhbirlerin haber verdiğini söyler. Sultan buna engel olmak için bir şey yapmak gerektiğini söylediği sırada daha önce oğuz beylerine Artug bey vasıtası ile Sultana destek olmak için gelmelerini istemişti. Bu konuşma sırasında Oğuz beyleri Sultan Gıyaseddin’in yanında olduğunu söylemeye gelirler. 

25 Nisan Diriliş Fragmanı

Yukarıda anlattığımız diriliş Ertuğrul son bölüm fragmanı henüz yayınlanmamıştır.

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu