Diriliş Ertuğrul

25 Nisan Diriliş Ertuğrul Neden Yayınlanmıyor? Diriliş Ertuğrul 116. Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?


25 Nisan diriliş Ertuğrul bölümü neden yayınlanmadığını ve Diriliş Ertuğrul yeni bölümü yanı 25 Nisan da yayınlanması planlanan ancak bazı sebeplerle ertelenen Diriliş Ertuğrul 116. Bölümü ne zaman yayınlanacağını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul Bu Hafta Neden Yayınlanmayacak?

Diriliş bu hafta yani 25 nisan Çarşamba günü 116. bölümü ile seyirci karşısında olması bekleniyordu. Geçtiğimiz hafta istisnasız ve uzun süredir bölüm sonunda fragmanı vermemesi dikkatleri üzerine çekmişti. Genel de fragmanı vermediği hafta,  yeni bölümü yayınlanmıyor.

Hemen yaptığımız araştırmada şüphelerimizin ne denli halı olduğu ortaya çıktı. Yapımcı bu hafta yeni bölümü yayınlanmayacağını içinde yeni sezona hazırlıkla başlayan bir takım açıklamalarda bulundu.

Sezon başında senarist ve yapımcı Mehmet bey Diriliş Ertuğrul’u tadında bırakacaklarını ve bu sene final yapacaklarını söylemişti. Şimdi kanalın isteği üzerine Diriliş Ertuğrul gelecek sezon  başlayacak. Kısa süre sonunda Diriliş Osmanlı veya Osman’ın yolu şeklinde Osmanlı Devleti’nin kuruluş aşamalarını anlatacağını öğrendik. Normalde bu yıl final olacaktı.

Diriliş Ertuğrul kapak resmi 5

O yüzden seneye hazırlık yapılması ve yeni sezona dizinin çekim platosunun hazırlanması açısından. Tabi büyük bir değişiklik olmayacak. Ama Büyük değişimin bir başlangıcı olacağından çekimlerin yetişmemesi gayet normal olduğunu söyleyebilirim.

Yeni dönem hazırlıkları derken Kayı obası Sultan Alaaddin’in verdiği daha sonra elinden alınmaya çalışılan ama Ertuğrul bey müsaade etmeyip hakkı olan Söğüt’e Gıyaseddin Keyhüsrev’in Emir Saadettin’in ölümünden sonra Kayı obasının hakkı olan Söğüt’e yerleşecek. Bu yerleşme dizide mizasen olarak anlatılmadığı için bir taşınma söz konusu oldu. Dizin çekimleri bu sebeple bir hafta sonra 2 Mayıs Çarşamba günü sezon finali öncesi son kez gelecek. 

Diriliş Ertuğrul Gelecek Bölümde Neler Olacak? (116. Bölüm)

Ertuğrul bey, emir saadettin Köpeği öldürdükten sonra Gıyaseddin Keyhüsrev’e gelerek verdiği görevi başarı ile tamamladıklarını söyledikten sonra Gıyaseddin Kayı obasına Söğüt’e yerleşebileceğini hükmümdür! diye açıkladıktan sonra Kayı obası yol için gerekli hazırlıkları yaptıktan sonra Kayı obası Söğüt’e taşınır.

Yolda karşılaşacakları Bizans askerleri ve yerleştikten sonra Kayı obasını rahat bırakmayacaklarının sinyallerini daha Söğüt’e gitmeden Bilecik tekfurunun oyunları ile öğrenecekler. Bakalım tek tehlike Bilecik tekfuru mu olacak? Bunu izleyip hep birlikte göreceğiz. 

BUNLARI MUTLAKA OKUMALISIN!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu