25 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Altınlara Kim Yakın? Kim Eleme Potasına Girdi

Gelinim Mutfakta 25 Temmuz günün birincisi kim oldu? Hangi yemek yapıldı? Malzemeleri neler? Kaynanalar gelinlere kaç puan verdiler? 25 Temmuz Gelinim mutfakta puan durumu ile Çarşamba gelinim mutfakta toplam puanları yazının en altında sizlere verilmiştir. Gelinim Mutfakta 25 Eylül Puanları içi tıklayınız.

Gelinim Mutfakta 25 Temmuz Günün Birincisi Ve Günün Yemeği

Gelinim Mutfakta 27 Temmuz bilezikleri kim aldı Kaç Puanla birinci olduğunu görmek için TıklayınızGelinim Mutfakta 26 Temmuz günün birincisi kim olduğunu yazdığımız (Perşembe) yeni yazımızda ulaşmak için Tıklayınız. Hafta ortasında artık gelinlerin işi daha da zorlaşıyor. Bu gün aldığı her puan Cuma günü o kadar değerli oluyor ki kimi zaman bir puanla altınları kaçıran Hatice’yi hatırlıyorum. Bir puanla elenen yarışmacılarda oldu. 25 Temmuz Gelinim Mutfakta puanlama kısmına bakmak için bu sayfayı ziyaret edenler en alt kısımda gelinlerin tek tek aldığı puanlar ile haftalık toplam puanları en alt kısımda verdik. Direk oraya geçebilirler. Ben önce bu gün ne yaşandığını ve günün yemeğini anlatacağım.

Bu hafta yarışmaya başlayan Emine, dün günün kritiği yapılırken ilginç bir çıkış gösterdi. Aile ile ilgi bazı düşüncelerini söyleyip ağlamaya başlayınca Fatma hanım kendi gelininin yanına gidip olayın, düşündüğü gibi olmadığını ve kendi gelinin Emine’yi önemsediğini aktardı. Tabi tüm bunlar kamera karşısında oldu. Ancak evde durum nasıldır orasını bilemeyiz. Geçtiğimiz haftada ki gibi bu hafta da her gün farklı gelinler birinci oluyor. Pazartesi günü Cansu günün birincisi olurken dün ise yarışmaya bu hafta başlayan Emine günün birincisi olmayı başardı.

Her gün farklı gelinin birincisi olması altınları alma konusunda her gelinin de şansı olduğunun yanı sıra her gelinin elenebilme ihtimali da ortaya çıkıyor. Şu an Gelinim mutfakta 25 temmuz puanlama aşamasına geçilmeden en önde Cansu ile Özlem 25 puanla birinciliği sürdürürken ikinci Emine 24 puanla takip ederken Ezgi iki gündür vasat bir performans ile 15 puanla eleme potasında girme ihtimali en yüksek gelin oldu. Bakalım 25 temmuz çarşamba puanları verilirken bu durumu tersine çevirebilecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

Dün Özlem kendi kaynanası Nurten hanımdan bir puan aldıktan sonra çok üzülmüş hatta üzülmemek ile kalmadı ve tepkisini en yüksek seviyeden gösterdi. Nurten hanım kendi gelinin tabağını uzun zamandır bulamadığı gibi düşük puanlar da vermeye başladı. Bu durumu tersine çevirebilecek mi? Birazdan bu konuyu detaylıca aktaracağım. Gelinim mutfakta 25 Temmuz günün birincisini belirleyecek olan günün yemeği ve malzeme listesini verelim.

25 Temmuz Gelinim Mutfakta Günün Yemeği Malzemeleri

 • İki adet patlıcan
 • Beş yemek kaşığı zeytin yağı
 • 300 gram kıyma
 • 1 adet kuru soğan
 • Üç diş sarımsak
 • 1 yemek kaşığı domates salçası
 • 3 su bardağı su
 • 10 adet maydanoz

Beşamel İçin

 • Bir yemek kaşığı un
 • Bir yemek kaşığı tereyağı
 • Bir su bardağı süt
 • Bir tatlı kaşığı tuz
 • Bir çay kaşığı beyaz biber
 • Bir çay kaşığı muskat rendesi

Üzeri İçin

 • Yarım su bardağı hazır rendelenmiş kaşar peyniri

Tarifi ve gramajı dikkatle dinleyip not aldıktan sonra 25 temmuz çarşamba gelinim mutfakta günün yemeğini en iyi şekilde yapmak için kendi kaynanaları tarafından işin sırrını 90 saniyelik süre içerisinde dinledikten soran kaynanalar izleme odasının yolunu tuttu.

Gelinim Mutfakta 25 Temmuz Puanları (25.07.2018 Çarşamba)

Gelinler belirlenen süre içerisinden yemeğini yetiştirebilmek için hızla yemeği yapmaya başladılar. Cansu ile Ezgi’nin masasının karşılıklı olmasından dolayı Ezgi kendi ailesinin resimlerini masasına koyması ve yönü de Cansu tarafına dönük olmasından dolayı Cansu bu durumdan rahatsız olduğunu söylese de Ezgi madem rahatsız oluyorsun. Bakma masa o zaman diyerek yerinde bir cevap verdi. Hem Cansu hem de Özlem Ezgi’nin tavırlarından oldukça rahatsız olduğunu konuşmalarından anlıyoruz. Bakalım bu hafta Ezgi, yarışmada kalmayı başarabilecek mi? Gelinim Mutfakta Program kapak resmiFatih beyin belirlediği süre içerinde gelinler tarifi başarı ile yaptılar bakalım kaynanalar kaç puan verdi? Birazdan verilecek puanlar neticesinde Gelinim Mutfakta 25 Temmuz Çarşamba Günün Birincisi ve sonuncusu belli olacak.

25 Temmuz Gelinim Mutfakta Puanları (25.07.2018 Çarşamba)

Kaynana Fatma’nın verdiği Puanlar
Cansu : 3
Özlem : 4
Ezgi : 1
Emine : 5 ⇒ Fatma’nın Gelini

Kaynana Reyhan’ın verdiği Puanlar
Cansu : 1
Özlem : 5
Ezgi : 3  ⇒ Reyhan’ın Gelini
Emine : 2

Kaynana Nurten’in verdiği Puan
Cansu : 2
Özlem : 3  ⇒ Nurten’in Gelini
Ezgi : 5
Emine : 1

Kaynana Sevgül’ün verdiği Puanlar
Cansu : 5  ⇒ Sevgül’ün Gelini
Özlem : 3
Ezgi : 1
Emine : 1

Yukarıda verilen puanlarda benim en çok merak ettiğim iki kaynananın kendi gelinlerinin tabaklarını bulup bulamayacağı merak ediyordum. Bunlardan Özlem uzun zamandır kendi kaynanası tarafından tabağını bulamıyor ve bu duruma çok kızıyordu. Bu gün verilen puanlarda Nurten hanım yine kendi gelini Özlem’in tabağını bulamadı.

Özlem ise artık sabrım kalmadı deyip ağlayarak tepkisini gösterdi. Yukarıda ki puanları her gelinin aldığı gelinim mutfakta toplam puanları tek tek yarışmaya katılım sırasına göre verelim. Cansu 11 puan, Özlem 15 puan, Ezgi 10 puan, Emine 9 puan aldı. Bu puanlara baktığımızda  25 temmuz gelinim mutfakta günün birincisi ve sonuncusu da ortaya çıkmış oldu.

Bu gün en yüksek puanı alan gelin hem altınlara daha çok yaklaşırken hem de elenme potasından bir adım daha uzaklaşmış oldu. gelinim mutfakta 25 temmuz günün birincisi Özlem oldu (Çarşamba). Bu puanlamayı haftalık toplam puanlara eklediğimizde kim elenmeye yakın kim altınlara yakın olduğunu daha rahat görüyoruz. Haftalık gelinim mutfakta toplam puanları altta verilmiştir. Gelinim mutfakta 26 temmuz toplam puanlarını yazdığımız yeni yazımızda üstteki tıklayınız butonuna basarak ulaşabilirsiniz.

23- 24 – 25 Temmuz Çarşamba – 27 Temmuz Cuma Haftalık Toplam Puanları

Cansu’nun puanı : 25 + 11 = 36
Özlem’in Puanı : 25 + 15 = 40
Ezgi’nin Puanı : 15 + 10 = 25
Emine’in Puanı : 24 + 9 = 33

Gelinim Mutfakta 25 Temmuz Perşembe 99. Bölüm Fragmanı

https://www.youtube.com/watch?v=pMgPoJE8YkU

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi:

Konu hakkında yorumunuzu yazın

25 Temmuz Çarşamba Gelinim Mutfakta Günün Birincisi Kim? Altınlara Kim Yakın? Kim Eleme Potasına Girdi (4 Yorum)

 1. ben cansunun elenmesini istiyordum ama ezginin yanında cansu melek onun için biran önce ezgi ve kayınvalidesi gitsin daha sonra sıra özleme gelecek .bu demek oluyorki cansunun elenmesini artık istemiyorum .bir an önce kızını eline sağ salim alsın. sevgül ablayı da çok seviyorum.